Dharitri News

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ପଥଚାରୀ ମୃତ

କଣିହାଁ, ୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ବଡଗୁଣ୍ଡୁରୀ ଗ୍ରାମର ନେଙ୍କୁରିଆ ନାଏକ(୫୦)ଙ୍କ ରବିବାର ଏକ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବଇଣ୍ଡା, ୭ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଆମ୍ବଶରମୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ତାଳମଳିହା ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଘାସୀନାଥ ଦେହୁରୀଙ୍କ ୨ ବଖରା ଚାଳଘର ଜଳିଯାଇଛି।

ହାତୀ ମଣିଷ ଲଢେଇ ବନ୍ଦ ହେଉ

ହାତୀ ମଣିଷ ଲଢେଇ ବନ୍ଦ ହେଉ

ବଇଣ୍ଡା,୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ହାତୀ ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି। ମଣିଷ ନିଜର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପାଇଁ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ କାଟି ବ୍ୟବହାର କରୁଛି। ଅର୍ଥପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପଶୁ ଓ ହାତୀକୁ ମାରି ଦିଆଯାଉଛି। ଫଳରେ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପଶୁ ଲୋପ ପାଇବାକୁ ବସିଲାଣି।

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବଇଣ୍ଡା,୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ପାଗବନ୍ଧା ନିକଟରେ ରବିବାର ଏକ ବାଇକ ଧକ୍କାରେ କଟରଙ୍ଗା ଗ୍ରାମର ସୁସୀଲ କୁମାର ପ୍ରଧାନ(୪୦)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା।

 ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନିଲମ୍ବନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ କଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ: ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀ ସଂଘ

୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନିଲମ୍ବନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ କଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ: ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀ ସଂଘ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୭।୧- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ୪ ଜଣ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଜୁପକ୍କା ଘର ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ନେଇ ନିଲମ୍ବନ କରିଥିଲେ।

ଅଷ୍ଟପ୍ରହର ନାମଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଅଷ୍ଟପ୍ରହର ନାମଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ବଅଁରପାଳ, ୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନିଉ ମାର୍କେଟ ପରିସରରେ ରବିବାର ଅଷ୍ଟପ୍ରହର ନାମଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ଏଥିରେ ଯଜ୍ଞ, ନାମସଂକୀର୍ତ୍ତନ ଓ ପ୍ରସାଦସେବନର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ମଣ୍ଡଳୀ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଅଧିବାସ ଓ କଳସ ଯାତ୍ରା ହୋଇଥିଲା।

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଗିରଫ ହେଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଗିରଫ ହେଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୬।୧-ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଜାମିନରେ ଆସିଥିବା ସିସୋର ଗ୍ରୁପ୍‌ର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସ ପୁଣିଥରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଢେଙ୍କାନାଳ ଓ ଅନୁଗୋଳରେ ମଲ୍‌ଟି ପରପଜ୍‌ କୋପରେଟିଭ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ସଂସ୍ଥା ଖୋଲି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ପାତ୍ରପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରୁ ଶନିବାର ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ପାଚେରି ନିର୍ମାଣରେ ସୀମିତ ପ୍ରକଳ୍ପ

ପାଚେରି ନିର୍ମାଣରେ ସୀମିତ ପ୍ରକଳ୍ପ

ତାଳଚେର,୬।୧(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କଣ୍ଢାଳ ପଞ୍ଚାୟତର ୧୮ ଗଁା ସମେତ ମୋଟ୍‌ ୨୮ ଗ୍ରାମକୁ ଜଳ କଷ୍ଟରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା।

୫ମ ସାତକୋଶିଆ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

୫ମ ସାତକୋଶିଆ ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୬।୧- ଅନୁଗୋଳ ବାସନ୍ତୀ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପଡ଼ିଆରେ ୫ମ ସାତକୋଶିଆ ମହୋତ୍ସବ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ପିଢ଼ି ପାଇଁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ ଜରୁରୀ

ପରବର୍ତ୍ତୀ ପିଢ଼ି ପାଇଁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ ଜରୁରୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୬।୧- ଫୁଲ କହେ ମନ ଓ ହୃଦୟର ପରିଭାଷା। ଜନ୍ମରୁ ମୃତ୍ୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫୁଲ ମଣିଷର ସବୁ କାମରେ ଲାଗେ। ନିଜର ଭାବ ଓ ପ୍ରେମ ପରିପ୍ରକାଶ କରିବା ପାଇଁ ଫୁଲ ସର୍ବୋକୃଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମ

ଅଟୋରୁ ଚକ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଅଟୋରୁ ଚକ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବଅଁରପାଳ,୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଲାଡ଼ ଗ୍ରାମର ବିଜୟ ସାହୁଙ୍କ ଅଟୋରୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ୩ଟି ଚକ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ କାବୁ ସାହୁଙ୍କ ଅଟୋରୁ ଗୋଟିଏ ଚକ ଚୋରି ହୋଇଛି।

ପୁଣି ମାତିଲା ଦନ୍ତା, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ପାଲଲହଡ଼ା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକ ଖମାର ଥାନା ପରାଛାଟ ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ରାତି ୧୦ଟାରେ ଦନ୍ତା ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଟିହିଲୁ ସାହୁ(୫୪) ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି

 ନାଲ୍‌କୋନଗର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ କୃତିତ୍ୱ

ନାଲ୍‌କୋନଗର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ କୃତିତ୍ୱ

ବଅଁରପାଳ, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁମନ୍ଦିର, ନାଲ୍‌କୋନଗରର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବେଙ୍ଗାଲୁରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଜ୍ଞାନମେଳାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ବଇଣ୍ଡା କଲେଜ ପରିଦର୍ଶନ

ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ବଇଣ୍ଡା କଲେଜ ପରିଦର୍ଶନ

ବଇଣ୍ଡା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ଜନତା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ସଂଯୋଜକ ଚିନ୍ମୟ ବୋଡେ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ।

ଅଙ୍ଗପଡାରେ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଅଙ୍ଗପଡାରେ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବଇଣ୍ଡା, ୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଅଙ୍ଗପଡାଠାରେ ଶନିବାର ଏକ ଜଳ ଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପୋଖରୀକୁ ପଶିଲା ଟ୍ରକ

ପୋଖରୀକୁ ପଶିଲା ଟ୍ରକ

ପରଜଙ୍ଗ,୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ୫୩ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ପରଜଙ୍ଗ ଖଣ୍ଡିଆ ବନ୍ଧ ବୁଲାଣି ନିକଟରେ ଶନିବାର ସକାଳେ ଏକ ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ (ଓଆର ୦୯ ଏଲ ୨୯୩୧) ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଗଡ଼ି ଯାଇଥିଲା। ଟ୍ରକଟିକୁ ଜେସିବି ମେଶିନ୍‌ ସାହାଯ୍ୟରେ ଉପରକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଥିବା ସମୟରେ ପୁନର୍ବାର ଟ୍ରକରେ ବସିଥିବା ଚାଳକ ସହ ଟ୍ରକଟି ପାଖରେ ଥିବା ପୋଖରୀରେ ପଶିଯାଇଥିଲା।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୬।୧: ଅନୁଗୋଳ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ଠାରେ ଶନିବାର ସକାଳେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜନଜାତି କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ଦୁଇଦିନ ଧରି ଚାଲିବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଖେଳ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ମଦ କମ୍ପାନୀ ହଟାଅ, ଜଙ୍ଗଲ ବଞ୍ଚାଅ ଆହ୍ବାନ

ମଦ କମ୍ପାନୀ ହଟାଅ, ଜଙ୍ଗଲ ବଞ୍ଚାଅ ଆହ୍ବାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୫।୧-ଅଞ୍ଚଳକୁ ମଦମୁକ୍ତ କରିବା, ଜଙ୍ଗଲ ସମ୍ପଦର ସୁରକ୍ଷା ଦାବିରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ୧୩ ଗ୍ରାମର ବାସିନ୍ଦା। ଆଞ୍ଚଳିକ ସୁରକ୍ଷା ବିକାଶ ମଞ୍ଚର ଆହ୍ବାନକ୍ରମେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଏକ ସମାବେଶ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବଳରାମପୁର ଡାଳଖାଇ ଠାକୁରାଣୀ ପୀଠ ନିକଟ ଝିଙ୍କରଗଡ଼ା ଶାଳ ଜଙ୍ଗଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜାତୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋରେ ଢେଙ୍କାନାଳର ୭ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ଜାତୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋରେ ଢେଙ୍କାନାଳର ୭ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୫।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଆମେଚର ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ଆସୋସିଏଶନର ୭ଜଣ ଖେଳାଳି ଆସନ୍ତା ୮ରୁ ୧୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଲିକତାର ଇଡେନ୍‌ ଗାର୍ଡେନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ୩୭ତମ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଟାଏକୋଣ୍ଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ନିଖୋଜ ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଡ୍ରେନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୫।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ପୌରାଞ୍ଚଳର ୧୦ନଂ. ୱାର୍ଡ ଖମାର ବିଲସାହି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଶୁକ୍ରବାର ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ୪ବର୍ଷର ଶିଶୁ ରାହୁଲ ବେହେରାଙ୍କ ମୃତଦେହ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରେ ଡ୍ରେନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଛି। ଏପରି ଅଘଟଣକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

‘ବେସାହାରାକୁ ଆଦରିନେବା ପ୍ରକୃତ ମଣିଷପଣିଆ’

‘ବେସାହାରାକୁ ଆଦରିନେବା ପ୍ରକୃତ ମଣିଷପଣିଆ’

କାମାକ୍ଷାନଗର ୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଶହ ଶହ ପିଲା ଖାଦ୍ୟ ମୁଠାଏ ପାଇଁ ଏଠିସେଠି ବୁଲୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧକାରଚ୍ଛନ୍ନ ହୋଇରହିଛି। ପ୍ରତିଦିନ ଜୀବନ ଜିଇବା ଲାଗି ସେମାନଙ୍କୁ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ବେସାହାରାକୁ ଆଦରିନେବା ପ୍ରକୃତ ମଣିଷପଣିଆ, ଯାହା ଆଜିର ସମୟ ପାଇଁ ବଡ଼ ଆହ୍ବାନ। ଏପରି ପିଲାଙ୍କୁ କୋଳେଇନେଇ ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରିଲେ ଏକ ମହତ୍‌ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସାଧିତ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଶିଷ୍ଟ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ତୁଳସୀ ମୁଣ୍ଡା।

ମାତିଲେ ହାତୀ

ମାତିଲେ ହାତୀ

ପରଜଙ୍ଗ, ୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ପରଜଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁଣିଥରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ବେଲଟିକିରିରେ ଗୋମଡ଼କ

ବେଲଟିକିରିରେ ଗୋମଡ଼କ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୫।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୋମଡ଼କ ଗୋପାଳକଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି। ଏହାକୁ ରୋକିବା ଦିଗରେ ସ୍ଥାୟୀ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ଗାଁକୁ ଗାଁ ବ୍ୟାପିଲାଣି ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗ। ଗଁଦିଆ ବ୍ଲକ ଠାକୁରାପାଳ ପରେ ବେଲଟିକିରିରେ ଗୋମଡ଼କ ଆତଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଆତଙ୍କିତ କରିଛି।

ରେଳ ବିଭାଗ ମହାପ୍ରବନ୍ଧକଙ୍କ କିଶୋରନଗର ଗସ୍ତ: ଷ୍ଟେଶନ ଉନ୍ନତିକରଣ ଦାବି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ରେଳ ବିଭାଗ ମହାପ୍ରବନ୍ଧକଙ୍କ କିଶୋରନଗର ଗସ୍ତ: ଷ୍ଟେଶନ ଉନ୍ନତିକରଣ ଦାବି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବଇଣ୍ଡା,୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୂର୍ବତଟ ରେଳ ବିଭାଗର ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ଉମେଶ ସିଂ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ଓ ହଣ୍ଡପା ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଗସ୍ତରେ ଆସି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନର ଉନ୍ନତୀକରଣ, ପିଇବା ପାଣି, ସାଜସଜ୍ଜା, ରାସ୍ତାଘାଟ ନିର୍ମାଣ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ କାଗଜପତ୍ରର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ।