ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୁଅରୁ ହାତୀ ଉଦ୍ଧାର

ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୁଅରୁ ହାତୀ ଉଦ୍ଧାର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨।୧୧ - ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା  ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ ସଦରରେଞ୍ଜ  ମହିଧରପୁର  ମୁଣ୍ଡାଖମଣ ଜଙ୍ଗଲ ଝରଣ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ  ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୁଅରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ ହାତୀ ପଡ଼ିଥିବା ଦେଖବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଜଙ୍ଗଲକୁ ଜାଳେଣୀ କାଠ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ଗ୍ରାମର ମହିଳାମାନେ ହାତୀଟି ପାଣି ଭିତରେ ଛଟପଟ ହୋଉଥିବା ଦେଖି  ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। 

ବଅଁରପାଳରେ ଭସାଣି ଉତ୍ସବ, ବିଦାୟ ନେଲେ ଧନ ଦାତ୍ରୀ

ବଅଁରପାଳରେ ଭସାଣି ଉତ୍ସବ, ବିଦାୟ ନେଲେ ଧନ ଦାତ୍ରୀ

ବଅଁରପାଳ,୨।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବଜାରରେ ଚାଲିଥିବା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜାର ଭସାଣି ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ବାଦ୍ୟର ତାଳେତାଳେ ଠାକୁରାଣୀଙ୍କୁ ବଜାର ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇ ନିକଟସ୍ଥ ଜଳାଶ୍ରୟରେ ବିସର୍ଜନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପୂଜା କମିଟିର ସମସ୍ତ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସହଯୋଗ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ଶଗଡ଼ ସହ ଶାଳ ଗଣ୍ଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ

ଶଗଡ଼ ସହ ଶାଳ ଗଣ୍ଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ

ପରଜଙ୍ଗ, ୨।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ଼ ରେଞ୍ଜ ଦଦରାଘାଟି ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ କୁଲେଇ ଗାଁ ନିକଟ ରଙ୍ଗଳି ମୁଖ୍ୟ ବାମ କେନାଲ ପାଖରେ ଶୁକ୍ରବାର ବନବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ମିଳିତ ଭାବେ ଚଢ଼ାଉ କରି ଦୁଇଟି ଶଗଡ଼ ଗାଡ଼ିରେ ଚୋରା ଚାଲଣ ହେଉଥିବା ଶାଳ ଗଣ୍ଡି, ଶଗଡ଼ ଦୁଇଟିକୁ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି। ହଳେ ପଣ୍ଡା ଓ ହଳେ ବଳଦକୁ ଜିମାରେ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨।୧୧: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଜିଲା ସ୍ତରୀୟ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛି। 

୬ ଫୁଟ ଲମ୍ବ ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

୬ ଫୁଟ ଲମ୍ବ ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

ବଅଁରପାଳ,୨।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳରାମ ପ୍ରସାଦ ଗ୍ରାମରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ ୬ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଅଜଗର ସାପ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

୪ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର

୪ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୨।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର/ ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳା ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ୪ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜନ୍ମ ଦେବା ପରେ ସମସ୍ତ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ମହିଳା ଜଣକ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। 

ହାତୀ ଉପଦ୍ରୁତ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ବନ ବିଭାଗର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ: ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ହାତୀ ଉପଦ୍ରୁତ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ବନ ବିଭାଗର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ: ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨ା୧୧- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକର ହାତୀ ଉପଦ୍ରୁତ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଗୁରୁବାର ଜିଲା ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ହାତୀଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇବା ଦିଗରେ ବନ ବିଭାଗ ତ୍ୱରିତ ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେଲେ ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ କରାଯିବ ବୋଲି ସେମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତର ୫ ହଜାର ନେବା ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ ଆଳରେ ଚାପି ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତର ୫ ହଜାର ନେବା ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ ଆଳରେ ଚାପି ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨ା୧୧- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଅର୍ଥ ଦାବି କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗମାନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ବିଶେଷକରି ପ୍ରସବ ପାଇଁ ଏଠାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଉଥିବା ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏପରି ଅଭିଯୋଗମାନ କରାଯାଉଛି। 

ସ୍ମେଲଟରରେ ଆଲୁମିନା ପାଉଡର ଅଭାବ

ସ୍ମେଲଟରରେ ଆଲୁମିନା ପାଉଡର ଅଭାବ

ବଅଁରପାଳ, ୨।୧୧ (ଉପେନ୍ଦ୍ର ରାଉତ)- ଅନୁଗୋଳସ୍ଥିତ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଉଦ୍ୟୋଗ ତଥା ନବରତ୍ନ କମ୍ପାନୀ ନାଲ୍‌କୋ ଏବେ ସଙ୍କଟରେ ଗତି କରୁଛି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା କୋଇଲା ଅଭାବ ସମସ୍ୟା ରହିଥିବାରୁ କମ୍ପାନୀ ଚଳାଇବାକୁ ବାହାରୁ ଚଢ଼ା ଦରରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କିଣାଯାଉଛି। 

ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨ା୧୧- ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଗୋଳ ମାରୱାଡ଼ି ଧର୍ମଶାଳା ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋ ସହ ୧୯୨୧ ମସିହାରେ କଟକ ସ୍ଥିତ କାଠଯୋଡ଼ି ବାଲିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ସଭାରେ ଗାନ୍ଧିଜୀ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା କାଠଚୌକି, ସଭାରେ ପଡ଼ିଥିବା ଦରି ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଛି। 

ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜାର ନିଆରା ପରମ୍ପରା ଶଙ୍ଖୁଡ଼ି ଭୋଗ: ବ୍ୟଞ୍ଜନରେ ମହକିଲା ପୂଜାମଣ୍ଡପ

ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜାର ନିଆରା ପରମ୍ପରା ଶଙ୍ଖୁଡ଼ି ଭୋଗ: ବ୍ୟଞ୍ଜନରେ ମହକିଲା ପୂଜାମଣ୍ଡପ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨ା୧୧- ପୁନରାବୃତ୍ତି ହୋଇଛି ପରମ୍ପରା। ଐତିହ୍ୟସମ୍ପନ୍ନ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜାରେ ପାରମ୍ପରିକ ନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଗୁରୁବାର ମା’ଙ୍କଠାରେ ଲାଗି ହୋଇଛି ଶଙ୍ଖୁଡ଼ି ଭୋଗ। ଜାତି, ଧର୍ମ, ବର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବିଶେଷରେ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ପ୍ରସାଦସେବନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ପୂଜା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିଲା ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ।

ବାଇକ୍‌ ଅଟକାଇ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟିଲେ

ବାଇକ୍‌ ଅଟକାଇ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟିଲେ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ କିଛିଦିନ ହେଲା ଲୁଟ୍‌ତରାଜ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି ପଥଚାରୀଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରାଇ ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଦର୍ପଣୀ ଶାଖା କେନାଲ କାର୍ଯ୍ୟର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଦର୍ପଣୀ ଶାଖା କେନାଲ କାର୍ଯ୍ୟର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଭାପୁର, ୧।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ଶଙ୍କରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ପଥରଗଡ଼ା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦର୍ପଣୀ ଶାଖା କେନାଲ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବେଆଇନ ମଦ କାରବାର ରୋକିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ସାତମାଇଲ,୧।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ଉପଖଣ୍ଡ ବାଲିମୀ ଥାନାରେ ବୁଧବାର ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଠାକୁରଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ଠାକୁରଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ବଇଣ୍ଡା,୧।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼, ଆମ୍ବଶରମୁଣ୍ଡା, ମଇମୁରା ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ହେଉଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ସାଧାରଣ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। 

୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ

୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ


ବଇଣ୍ଡା,୧।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଇଣ୍ଡା-ଆଠମଲ୍ଲିକ ରାସ୍ତାର ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ସାନହୁଲା କ୍ରସର ଛକଠାରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଗାଡ଼ି ମୋଟର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। 

ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧।୧୧- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଡିଆରଡିଏ ସଭାଗୃହ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର  ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।  

ରାଲି ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ବର୍ତ୍ତା

ରାଲି ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ବର୍ତ୍ତା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧।୧୧- ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଅବସରରେ ଗୁରୁବାର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ  ଦ୍ୱାରା ଏକ ସଚେତନତା ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।  

ଜନ ସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଜନ ସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧।୧୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଦଳୀୟ ନେତୃବୃନ୍ଦ ବାଜିଚୌକସ୍ଥିତ ବାଜି ରାଉତଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ସେଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ପଦଯାତ୍ରା। ଖଣିମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ, ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ, ବିଧାୟକ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ, ଜିଲା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ରଘୁନାଥ ମହାନ୍ତି, ସହପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ବିଜୟ ନାୟକ, ରାଜ୍ୟ ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ସଭାପତି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ମହାନ୍ତି, ରାଜ୍ୟ ବିଜେଡି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ରନାଥ ତ୍ରିପାଠୀ, ସୁଧୀର କୁମାର ସାମଲଙ୍କ ସମେତ ଶତାଧିକ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ସହର ପରିକ୍ରମା କରିବା ପରେ ଯାଉଁଳି ପୋଖରୀ ମଠରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ। 

ବ୍ୟବସାୟିକ ଶତ୍ରୁତାରୁ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମାର୍‌ପିଟ୍‌ : ଫାଙ୍କା ଗୁଳିଚାଳନା, ଗାଡିରେ ବୋମା ଫୁଟିଲା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.) : ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ପାତ୍ରପଡା ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟା ବେଳେ ବ୍ୟବସାୟିକ ଶତ୍ରୁତାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ମାର୍‌ପିଟ ହୋଇଛି। ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା ସହ ଏକ ଗାଡି ଭିତରେ ବୋମା ଫୁଟିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ହସ୍ତତନ୍ତ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ : ୩୨ ଷ୍ଟଲରେ ହସ୍ତତନ୍ତ ଶାଢ଼ି

ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ହସ୍ତତନ୍ତ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ : ୩୨ ଷ୍ଟଲରେ ହସ୍ତତନ୍ତ ଶାଢ଼ି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧ା୧୧ : ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଥ୍‌ଲେଟିକ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ପଡ଼ିଆ, ଅନୁଗୋଳ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ପାର୍ଶ୍ୱଠାରେ ବୟନିକା ଦ୍ୱାରା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ହସ୍ତତନ୍ତ ମେଳା ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ହାତ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀ

ହାତ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧ା୧୧ : ଅନୁଗୋଳ ରାଣୀଗୋଡ଼ାରେ ବୁଧବାର ଭସାଣି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଛାଡ଼ିଦେଇ କେଉଁଆଡ଼େ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ। ଏହା ଦେଖି ଭସାଣିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଯୁବକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। 

ଖୁଣ୍ଟ ବଦଳରେ ଗଛରେ ୧୧ କେଭି ତାର ଭିଡ଼ା ଘଟଣା : ଚେତିଲେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ, ସୁଧାରିଲେ ତ୍ରୁଟି

ଖୁଣ୍ଟ ବଦଳରେ ଗଛରେ ୧୧ କେଭି ତାର ଭିଡ଼ା ଘଟଣା : ଚେତିଲେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ, ସୁଧାରିଲେ ତ୍ରୁଟି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧ା୧୧ : ଅନୁଗୋଳ ସହର ଶିକ୍ଷକପଡ଼ାସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ ଆଶ୍ରମ ପାଚେରିକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ବର ଗଛରେ ଶଙ୍ଖ ଲଗାଯାଇ ଟଣାଯାଇଥିଲା ୧୧ କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି : ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭାର ବିକାଶ ପାଇଁ ଆହ୍ବାନ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି : ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭାର ବିକାଶ ପାଇଁ ଆହ୍ବାନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧ା୧୧ : ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ସୁରଭି ଅନୁଗୋଳ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲାର ୮ ବ୍ଲକରୁ ୧୮୪ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।