ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସଇତାନ ସାଜିଲେ ପୁଅ: ବାପା, ମା’ଙ୍କୁ  ପିଟି ହତ୍ୟା

ସଇତାନ ସାଜିଲେ ପୁଅ: ବାପା, ମା’ଙ୍କୁ ପିଟି ହତ୍ୟା

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସଇତାନ ସାଜିଲେ ପୁଅ। ନିଜ ବାପା, ମା’ଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ପୁଅ। ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବରପଦର ଗ୍ରାମରେ। ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଗ୍ରାମର ବାପା କରୁଣାକର ବଘାର ଓ ମା’ ଚମ୍ପା ବଘାରଙ୍କୁ ପୁଅ ଦୁଃଖୀଶ୍ୟାମ ବଘାର ଏକ ଲୁହା ମାର୍ତୁଲରେ ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ଛୁରି ଦେଖାଇ ୪୩ ହଜାର ଲୁଟ୍‌

ବନ୍ତଳା, ୧୪ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ବସଲା ଲୋକେଇ ପଶି ରାସ୍ତାରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ହିନ୍ଦୋଳ ଥାନା ଧୁମୁଣିନନ୍ଦର ଗ୍ରାମର ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଦାସ(୩୬)ଙ୍କଠାରୁ ୪୩ ହଜାର ୭୧୩ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମହିଳା ମୃତ

ବନ୍ତଳା, ୧୪ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ବନ୍ତଳା ବଜ଼ାରର ସୁମିତ୍ରା ସାହୁଙ୍କ ସାପକାମୁଡ଼ାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ସାପୁ କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସୁମିତ୍ରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିବା ସହ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଛି।

ଗାଡ଼ି ମୋଟର ଯାଞ୍ଚ

ବଇଣ୍ଡା,୧୪।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ହଣ୍ଡପା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ନାକିଚି ଓ ଜାମ୍ବୁନାଳୀ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଗାଡ଼ି ମୋଟର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ହଣ୍ଡପା ଆଇଆଇସି ଡାନିଏଲ କେରେକେଟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ବାଇକଗୁଡ଼ିକୁ ଅଟକାଇ ହେଲମେଟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ୩୫୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି।

ରଜ ଦୋଳି ଗୀତରେ କମ୍ପିଲା ଆଳତୁମା ରଜ ପଡ଼ିଆ

ରଜ ଦୋଳି ଗୀତରେ କମ୍ପିଲା ଆଳତୁମା ରଜ ପଡ଼ିଆ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୧୪।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- କାମାକ୍ଷାନଗର ରାମିଆଳ ଆମ୍ବତୋଟାରେ ଚାଲିଥିବା ରଜ ମହୋତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। କାମାକ୍ଷାନଗର ତହସିଲଦାର ସରୋଜ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଶିବିରକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଚୋରା କେନ୍ଦୁପତ୍ର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଜବତ

ଚୋରା କେନ୍ଦୁପତ୍ର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଜବତ

ବଇଣ୍ଡା,୧୪।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)/ମାଧପୁର- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବାମୁର ରେଞ୍ଜ ବାଜପୁର ଅଞ୍ଚଳରୁ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବାମୁର ଓ ମାଧପୁର ବନ ବିଭାଗ ମିଳିତ ଭାବେ ଚଢ଼ାଉ କରି ଏକ ଚୋରା କେନ୍ଦୁପତ୍ର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ (ନଂ ଓଆର୧୫କେ୯୨୯୪) ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

 ଆମ୍ବମୁଣ୍ଡା କପ କ୍ରିକେଟ୍‌ କୃଷ୍ଣପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

ଆମ୍ବମୁଣ୍ଡା କପ କ୍ରିକେଟ୍‌ କୃଷ୍ଣପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୪।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଆମ୍ବମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଚାଲିଥିବା ଆମ୍ବମୁଣ୍ଡା କ୍ରିକେଟ କପ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ପର୍ଶୁମାଳ ଓ କୃଷ୍ଣପୁର କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ କୃଷ୍ଣପୁର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୦୧ ରନ କରିଥିଲା।

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ଆକ୍ରମଣ

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାରୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ଆକ୍ରମଣ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୪ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଜରପଡା ଥାନା ଓଗୀ ପଞ୍ଚାୟତ ମାଳିସାହି ନିକଟ ମାହାରସାହି ଗ୍ରାମରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଛି।

ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ, ଚାଳକ ଗିରଫ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୪।୬ - ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସିମିନଈ ଅଞ୍ଚଳରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। ଟ୍ରକ ଚାଳକ ଦିଲୀପ ସାହୁଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

କାମରେ ଆସୁନି ଶବ ସଂରକ୍ଷଣ ଗୃହ:  ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରୁ ଉତ୍ତେଜନା, ରାସ୍ତାରୋକୋ

କାମରେ ଆସୁନି ଶବ ସଂରକ୍ଷଣ ଗୃହ: ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରୁ ଉତ୍ତେଜନା, ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୪।୬- ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣା ଅଭାବରୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ପୁରାତନ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଥିବା ମୃତଦେହ ସଂରକ୍ଷଣ ଗୃହ (ମର୍ଗ) ଅଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଫଳରେ ଜରୁରିକାଳୀନସ୍ଥିତିରେ ଶବ ସଂରକ୍ଷଣ କରିବାରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜୁଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବା ସହ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ରଖି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିିଥିଲେ।

ଚାଷକୁ ନିଅଣ୍ଟ ବିହନ

ସାତମାଇଲ, ୧୪ା୬- ଓଡ଼ିଶା ଭଳି କୃଷିପ୍ରଧାନ ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦେଉଛନ୍ତି ଗୁରୁତ୍ୱ। ଏଥିପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି ଅନେକ ଯୋଜନା। କେନ୍ଦ୍ରୀୟସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ମିଳୁଛି। ରାଜକୋଷରୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି ଅଜସ୍ର ଅର୍ଥ। ହେଲେ ପରିଚାଳନାଗତ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରୁ ଏହାର ସଫଳ ରୂପାୟନ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ଏହାର ସଦ୍ୟତମ ଉଦାହରଣ ହେଉଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ହିନ୍ଦୋଳ ଉପଖଣ୍ଡ।

ବିପୁଳ ପରିମାଣର କଫ୍‌ସିରପ୍‌ ଜବତ: ଗ୍ୟାରେଜ ମାଲିକ ଗିରଫ

ବିପୁଳ ପରିମାଣର କଫ୍‌ସିରପ୍‌ ଜବତ: ଗ୍ୟାରେଜ ମାଲିକ ଗିରଫ

କଣିହାଁ, ୧୪ା୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଆଇନ ଡ୍ରଗ୍‌ସ କାରବାର ନେଇ କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପଥରମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏକ ମେଡିସିନ୍‌ ଷ୍ଟୋରରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା।

ଦୁର୍ଗାପୁର ଜମେଇଝରଣ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ:  ପାଣି ବଦଳରେ କଇଁ ଭର୍ତ୍ତି

ଦୁର୍ଗାପୁର ଜମେଇଝରଣ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ: ପାଣି ବଦଳରେ କଇଁ ଭର୍ତ୍ତି

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧୪ା୬ - ଜମିରେ ଜଳସେଚନ ଅଭାବରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଚାଷୀ ବର୍ଷା ଅଭାବ, ମରୁଡ଼ି ଭଳି ସମସ୍ୟାରେ ପଡି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ଆବଶ୍ୟକ ଜଳ ସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରାଯାଉ ନ ଥିବା ବେଳେ ଯେଉଁ କେତୋଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଛି ତାହାର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ, ମରାମତି ଠିକ୍‌ ଭାବେ କରାଯାଉନାହିଁ। ଏଥିଯୋଗୁ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ ଅଚଳ ହୋଇ ପଡିରହିଛି। ଅନୁଗୋଳ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ ଅଧୀନ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଦୁର୍ଗାପୁର ଗ୍ରାମ ସ୍ଥିତ ଜମେଇଝରଣ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଏପରି ସ୍ଥିତି ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ଆବଶ୍ୟକ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ତଥା ମରାମତି ଅଭାବରୁ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ଜଳଧାରଣ କ୍ଷମତା କମି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ତାହା କଇଁ ଫୁଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଗଲାଣି। ସେହିପରି ପ୍ରକଳ୍ପର ହୁଡ଼ା ସାରା ଲଟାବୁଦା, ବାଲି, ପଥର ଆଦି ଜମା ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏ ଦିଗରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଉପୁଜିଛି।

ନାଟକ ପାନ୍ଥଶାଳାର ପଥିକ ପରିବେଷଣ

ନାଟକ ପାନ୍ଥଶାଳାର ପଥିକ ପରିବେଷଣ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୪।୬- ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ବଳକା ସମୟରେ ନିଜର ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ଗୁଣର ପରିପ୍ରକାଶ ନିମନ୍ତେ ୫ବର୍ଷ ଧରି ନାଟକ ପରିବେଷଣ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସଭାଘର ପରିସରରେ ସଂଘ ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ ୫ମ ନାଟକ ଉତ୍ସବରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଏହାକୁ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ମିଳୁନି ପ୍ରମାଣପତ୍ର: ଅଡୁଆରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, କଳାକାର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୪।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ଜାତିଗତ ଓ ଆବାସିକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମିଳୁ ନ ଥିବାରୁ ଯୁକ୍ତ ୨ରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ ନାମ ଲେଖାଇବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷାରତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ୧୭ ତାରିଖ ନାମଲେଖାର ଶେଷଦିନ ରହିଥିବାବେଳେ ଏଥିପାଇଁ ପିଲାମାନେ ନିରାଶ ହୋଇ ଫେରୁଛନ୍ତି। ଏହାକୁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱର ସହ ନେଉନାହାନ୍ତି। ତହସିଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହ ଖେଳୁଥିବା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।

ମେଘ ଘୋଟିଲେ ଲାଇନ୍‌ ଛୁ

ମେଘ ଘୋଟିଲେ ଲାଇନ୍‌ ଛୁ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୪।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭ୍ରାଟ ଚରମସୀମାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବାବେଳେ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉନାହିଁ। ସାମାନ୍ୟ ମେଘ ଢାଙ୍କିଲେ ତୁରନ୍ତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରିଦିଆଯାଉଛି। ପାଗ ସ୍ବାଭାବିକ ହେବାର ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ପରେ ବି ସେବା ଦିଆଯାଉନାହିଁ। ବିଭାଗୀୟ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହୁଥିବାରୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟ ବଢ଼ିଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି।

ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ଅଧରାତିରେ ମାଛମରା ଘଟଣା:  ଡାକରା ପାଇ ଆସିଲେନି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀ

ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ଅଧରାତିରେ ମାଛମରା ଘଟଣା: ଡାକରା ପାଇ ଆସିଲେନି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୪। ୬- ଅନୁଗୋଳ ସହର ଶିକ୍ଷକପଡ଼ାସ୍ଥିତ ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମାଛ ମରାଯାଇ ଭାଗବଣ୍ଟା କରାଯିବା ଘଟଣା ‘ଧରିତ୍ରୀ’ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ପୌରପାଳିକା ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦୁଇଜଣ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ସାହୁ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ନିଲମ୍ବିତ ଦୁଇ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପୌରପାଳିକା ପକ୍ଷରୁ ଡକାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୨ଜଣ କିମ୍ବା ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥାର କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ହାଜର ହୋଇ ନ ଥିଲେ। ତେଣୁ ତଦନ୍ତକୁ ବାଟବଣା କରାଯିବାକୁ ଏହା ଏକ ପ୍ରୟାସ ବୋଲି ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଲୁଟିଲେ  ୧୨ ଲକ୍ଷ

ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଲୁଟିଲେ ୧୨ ଲକ୍ଷ

ଆଠମଲ୍ଲିକ,୧୪।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବଜାରରେ ଥିବା ଏକ ସିମେଣ୍ଟ, ଛଡ଼ ଦୋକାନରୁ ଗୁରୁବାର ଭୋର ସମୟରେ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଉକ୍ତ ଦୋକାନର ମାଲିକ ମହେଶ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ଦୋକାନ ଖୋଲି ଟଙ୍କା ହିସାବ କରୁଥିବାବେଳେ ୪ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଦୁଇଟି ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି ଏହି ଲୁଟ୍‌ କରିଥିଲେ।

ବଲରାମପ୍ରସାଦରେ ରଜ

ବଲରାମପ୍ରସାଦରେ ରଜ

ବଅଁରପାଳ,୧୪।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳରାମପ୍ରସାଦରେ ପାରିଜାତ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ରଜ ପର୍ବ ପାଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଳିତ ହେବ।

ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ

ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ

ରାସୋଳ,୧୪।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନ ରାସୋଳ ସେକ୍ସନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାର ଭୋର ସମୟରେ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଏକ ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣ କରିଛି। ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ ଶରଧାବେରିଣୀ ଗ୍ରାମର ପ୍ରଶାନ୍ତ ବେହେରା।

ଇଣ୍ଡିକା-ଟାଟା ଏସିଇ ଧକ୍କା: ଜଣେ ମୃତ

ଇଣ୍ଡିକା-ଟାଟା ଏସିଇ ଧକ୍କା: ଜଣେ ମୃତ

ଭାପୁର,୧୪।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ପୁରୁଣା କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ରାସ୍ତାର ବଡନାଳ ପୋଲ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସକଳେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ଇଣ୍ଡିକା ଓ ଟାଟା ଏସିଇ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଗିରଙ୍ଗ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ କ୍ରିକେଟ ସୁପରକିଙ୍ଗ, ସନ ରାଇଜର ବିଜୟୀ

ଗିରଙ୍ଗ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ କ୍ରିକେଟ ସୁପରକିଙ୍ଗ, ସନ ରାଇଜର ବିଜୟୀ

ବଅଁରପାଳ, ୧୩ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗିରାଙ୍ଗଠାରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍‌ସ ଓ ସନ ରାଇଜର ଟିମ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ସୁପରକିଙ୍ଗ ଓ ଟିନି ଲାୟନ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୩ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ ପୋଲିସ ରାମପୁର ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ନବ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଘରୁ ୫ ଲିଟର ଦେଶୀ ମହୁଲି ମଦ ଜବତ କରିଛି। ଏଥିସହ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏ ସଂକାନ୍ତରେ ନଂ. ୫୩/୧୮ରେ ମାମାଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଟଣା ଓଟରା, ଜଣେ ଗିରଫ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଟଣା ଓଟରା, ଜଣେ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଟଣା ଓଟରା କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ହଣ୍ଡପା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ସାନଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମର ଆଶିଷ ପ୍ରଧାନ(୨୮)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନଂ. ୯୫/୧୮, ୨୯୪, ୪୪୮, ୩୫୪, ୫୦୬ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।