ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅନୁଗୋଳ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଅନୁଗୋଳ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୦।୮-ଅନୁଗୋଳ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଯୁକ୍ତ ତିନି ନାମଲେଖା ଅନିୟମିତତାକୁ ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି।

୧୪ରେ ପେଡ଼ିପଥର ବନ୍ଦ ଡାକରା

୧୪ରେ ପେଡ଼ିପଥର ବନ୍ଦ ଡାକରା

ବଇଣ୍ଡା,୧୦।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ପେଡ଼ିପଥର ପଞ୍ଚାୟତରେ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ବାଟମାରଣା କରାଯାଉଛି। ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ତ୍ୱେ ପ୍ରଶାସନ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉ ନାହିଁ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ୧୪ରେ ପେଡ଼ିପଥର ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛି ପେଡ଼ିପଥର ପଞ୍ଚାୟତ ବିକାଶ ମଞ୍ଚ। ଏ ନେଇ ବୁଧବାର ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଏକ ଅଭିଯୋଗପତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି।

ବର୍ଷକରେ ୩୮୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଲକ୍ଷ୍ୟ

ବର୍ଷକରେ ୩୮୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଲକ୍ଷ୍ୟ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୦।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କମଳାଙ୍ଗସ୍ଥିତ ଜିଏମ୍‌ଆର କମଳାଙ୍ଗ ଏନର୍ଜୀ ଲିମିଟେଡ୍‌ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଦକ୍ଷତା ତାଲିମ ଓ ନିଯୁକ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଏମ୍‌ଆର୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ରକ୍ଷା ସିକ୍ୟୁରିଟି ସର୍ଭିସ୍‌ ଲିଃ. ଦ୍ୱାରା ଏହି କେନ୍ଦ୍ର ପରିଚାଳିତ ହେବ। ଯୁବବର୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲାଯାଇଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୮୫ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି।

ବେଘର କଲା ଲଗାଣ ବର୍ଷା: ବାରଣ୍ଡା ପାଲଟିଛି ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ

ବେଘର କଲା ଲଗାଣ ବର୍ଷା: ବାରଣ୍ଡା ପାଲଟିଛି ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା,୧୦।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ମଙ୍ଗଳପୁର ଗ୍ରାମର ରବିନାରାୟଣ ବରାଳଙ୍କ ଘର ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି। ଏବେ ବାରଣ୍ଡା, ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କ ଘର ପାଲଟିଛି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳ। ରବି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରତ୍ନପ୍ରଭା ଅସହାୟ ଅବସ୍ଥାରେ ସେଠାରେ ରହୁଛନ୍ତି।

ବଜ୍ରଘାତ ନେଲା ଜୀବନ

ବଜ୍ରଘାତ ନେଲା ଜୀବନ

ବନ୍ତଳା,୧୦।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ପୁରୁଣା ଗଡ଼ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ସାହିର ଦଣ୍ଡଧର ମହାନ୍ତି(୫୫)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳୁ ନିକଟସ୍ଥ ଲଙ୍ଗଳ ମୁଣ୍ଡିଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଲଟେରୀ ମାଧ୍ୟମରେ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଆବଣ୍ଟନ

ଲଟେରୀ ମାଧ୍ୟମରେ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଆବଣ୍ଟନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୦।୮: ଅନୁଗୋଳ ମଦନମୋହନପଡ଼ା ସ୍ଥିତ ଟାଉନ୍‌ ହଲଠାରେ ପୌରପାଳିକାର ଦୁଇଟି ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଲଟେରି ମାଧ୍ୟମରେ ଆବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଛି। ନିୟୁ ଭେରାଇଟି ଷ୍ଟୋର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଥିବା ୨୨ଟି ଘର ପାଇଁ ୨୬୨ ଜଣ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଆଶ୍ରମ ଛକରେ ଥିବା ୨୧ଟି ଘର ପାଇଁ ୬୨ ଜଣ ଆବେଦନକାରୀ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଅନୁଗୋଳ ନଗରପାଳ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ସାମନ୍ତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

 ଗାଡ଼ି ପାଇଁ ପାଖରେ ନ ଥିଲା ଟଙ୍କା:  କାନ୍ଧରେ ପୁଅର ଶବ ବୋହିଲେ ବାପା

ଗାଡ଼ି ପାଇଁ ପାଖରେ ନ ଥିଲା ଟଙ୍କା: କାନ୍ଧରେ ପୁଅର ଶବ ବୋହିଲେ ବାପା

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୦ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱହୀନତାରୁ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଗରିବ ବାପା କାନ୍ଧରେ ବୁହାହୋଇଛି ପୁଅର ଶବ। ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମୃତ୍ୟୁକୁ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିବାରୁ ମୃତଦେହର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଜରୁରୀ।

ଗାନ୍ଧିଜୀ ଜାଣିଥିଲେ ଯୋଗାଯୋଗ କୌଶଳ

ଗାନ୍ଧିଜୀ ଜାଣିଥିଲେ ଯୋଗାଯୋଗ କୌଶଳ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୯।୮: ଭାରତୀୟ ଜନସଞ୍ଚାର ସଂସ୍ଥାନ (ଆଇଆଇଏମ୍‌ସି)ରେ ଗୁରୁବାର ଅଗଷ୍ଟ କ୍ରାନ୍ତି ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ‘ଜଣେ ଯୋଗାଯୋଗକାରୀ ଭାବେ ଗାନ୍ଧିଜୀ’ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଖରାପ ରାସ୍ତାରେ ଗଡିପାରିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ: ୫ କିମିକୁ ଲାଗିଲା ୩ ଘଣ୍ଟା

ଖରାପ ରାସ୍ତାରେ ଗଡିପାରିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ: ୫ କିମିକୁ ଲାଗିଲା ୩ ଘଣ୍ଟା

ପାଲଲହଡ଼ା, ୧୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପ୍ରସବ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଉଥିଲେ ପ୍ରସୂତି। ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେବାକୁ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ। ହେଲେ କଦର୍ଯ୍ୟ ରାସ୍ତା ଯୋଗୁ ଏହା ଗାଁକୁ ଯାଇ ନ ପାରି ୫ କିମି ଦୂରରେ ଛିଡା ହୋଇରହିଥିଲା।

୧୩ ବର୍ଷରେ କ୍ୟାନସର ସହ ସଂଘର୍ଷ

୧୩ ବର୍ଷରେ କ୍ୟାନସର ସହ ସଂଘର୍ଷ

ତାଳଚେର,୧୦ା୮(ନି.ପ୍ର.): ବୟସ ମାତ୍ର ୧୩ ବର୍ଷ। ହେଲେ ମାଡ଼ିବସିଛି ଦୁରାରୋଗ୍ୟ ବ୍ରେନ କ୍ୟାନସର। ପୁଅ ଅରମାନକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଜମିବାଡ଼ି ବିକି ସାରିଲେଣି ବାପା। ତଥାପି ଛାଡ଼ିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ମାଡ଼ି ଚାଲିଛି ରୋଗ।

ଅଭିଯୁକ୍ତର ବାପାଙ୍କ ଗୋଡ଼ରେ ଶିକୁଳି ବାନ୍ଧିବା ଘଟଣା : ‘ଧରିତ୍ରୀ ଦେଲା ନ୍ୟାୟ’

ଅଭିଯୁକ୍ତର ବାପାଙ୍କ ଗୋଡ଼ରେ ଶିକୁଳି ବାନ୍ଧିବା ଘଟଣା : ‘ଧରିତ୍ରୀ ଦେଲା ନ୍ୟାୟ’

ବଅଁରପାଳ,୧୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.):୨୦୧୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲକୋ ଥାନା ପୋଲିସ ଘଟାଇଥିଲା ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା।

ଜିଲା ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନାର ସମୀକ୍ଷା: ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସହାୟତା ଦିଅ

ଜିଲା ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନାର ସମୀକ୍ଷା: ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସହାୟତା ଦିଅ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୦ା୮: ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରେ ପ୍ରାଣ ହରାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ତୁରନ୍ତ ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କର। ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଉକ୍ତ ଅର୍ଥ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାର ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ଦରକାର।

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ପୋଲ: କଳାଙ୍ଗ-କପିସାହି ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ପୋଲ: କଳାଙ୍ଗ-କପିସାହି ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ଭାପୁର, ୯ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ କଳାଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଲଟାସିଂ ସାହିରୁ ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ନବକିଶୋରପୁର ପଞ୍ଚାୟତର କପିସାହିକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ପୋଲ ବୁଧବାର ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଛି। ଏହାପରେ ଦୁଇ ପଞ୍ଚାୟତ ମଧ୍ୟରେ ଯାତାୟାତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ଅଲୋଡ଼ା କନ୍ୟାରତ୍ନ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ନବଜାତକ ଉଦ୍ଧାର

ଅଲୋଡ଼ା କନ୍ୟାରତ୍ନ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ନବଜାତକ ଉଦ୍ଧାର

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୯ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ ତୁମୁସିଙ୍ଗା ଥାନା ସୋଗର ହଦଗଡ଼ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଗୁରୁବାର ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୫ ଗିରଫ

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୫ ଗିରଫ

ଭୁବନ, ୯ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଭୁବନ ଏବଂ କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

 ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ବଇଣ୍ଡା,୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ (କିଶୋରନଗର ଶାଖା) ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଗୁରୁବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଆସିଲା ଇଭିଏମ୍‌

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଆସିଲା ଇଭିଏମ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୯ା୮- ଆସନ୍ତା ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ସଜବାଜ। ଅନୁଗୋଳରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଅଲ୍ଲୀପୁର ଓ ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରୁ ଇଭିଏମ୍‌ ଓ ବାଲାଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୁଧବାର ଆସି ଅନୁଗୋଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି।

ଗୋପିନାଥପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ କାର ଦୁର୍ଘଟଣା

ଗୋପିନାଥପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ କାର ଦୁର୍ଘଟଣା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)/(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛେଣ୍ଡିପଦା-ଅନୁଗୋଳ ୬୩ ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ଗୋପିନାଥପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ରାତି ୧୦.୩୦ ମିନିଟରେ ଏକ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବୈଠକ

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୯।୮: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କୋଟ୍‌ ରୁମରେ ଗୁରୁବାର ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସହାୟକ ଉପ କମିଶନର ପ୍ରଭାତ ରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ସୂଚାରୁ ରୂପେ ତୁଲାଇବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ବାଜିସେନା ପକ୍ଷରୁ କ୍ରାନ୍ତି ଦିବସ ପାଳନ

ବାଜିସେନା ପକ୍ଷରୁ କ୍ରାନ୍ତି ଦିବସ ପାଳନ

ଭୁବନ, ୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବାଜିସେନା ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର କ୍ରାନ୍ତି ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଂଗଠନର ସଭାପତି କମଳ ଲୋଚନ ମହାରଣାଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନତାରେ ଭୁବନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ସହିଦ ସ୍ମୃତି ସ୍ତମ୍ଭ ଓ ମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ଭୂକମ୍ପ

ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ଭୂକମ୍ପ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ ଟାରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ଛେଣ୍ଡିପଦା ଓ ଜରପଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆକସ୍ମିକ ଭାବେ ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଥିଲା ।

 ସଫଳ ଚାଷୀ ହେମନ୍ତ ରାଉତ: ପ୍ରତିକୂଳ ପରିବେଶରେ ଫଳାଇଛନ୍ତି ପୋଟଳ

ସଫଳ ଚାଷୀ ହେମନ୍ତ ରାଉତ: ପ୍ରତିକୂଳ ପରିବେଶରେ ଫଳାଇଛନ୍ତି ପୋଟଳ

ରାସୋଳ, ୯ା୮: ଛନଛନ ସବୁଜ କିଆରି। ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛି ପୋଟଳ। ବିଲ ହୁଡ଼ାରେ ଦେଖିଲେ ପେଟ ପୂରିଯିବ ଯେମିତି। ପୋଟଳ ଭଳି ସୌଖିନ ଫସଲ ଚାଷ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ପରିବେଶ କି ଜଳସେଚନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ, ତଥାପି ନିଷ୍ଠାପର ଉଦ୍ୟମ, କଠୋର ପରିଶ୍ରମ ବଳରେ ଏହା କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ନବକିଶୋରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ବସନ୍ତିଆ ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ହେମନ୍ତ ରାଉତ।

ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ: ସରକାରୀ ଉପେକ୍ଷାର ଶିକାର ୧୭ ପରିବାର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୯ା୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ସରକାରୀ ନିୟମ ପାଳନ କରୁନି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ। ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କରିବାର ଆଗ୍ରହ ଏମିତି ଯେ ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ହେବା କଥା ତାହା ୨୦୧୫ରୁ ଏଯାଏ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରି ନାହିଁ।

 ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ: ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେଲେ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ

ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ: ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେଲେ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ

ବନ୍ତଳା,୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜା ସୁରକ୍ଷା ସମିତିର ଏକ ବୈଠକ ବୁଧବାର ପମ୍ପାସରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସମିତି ସଭାପତି ଜନାର୍ଦ୍ଦନ ସାହୁ ଏଥିରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ସାତକୋଶିଆବାସୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆ ନ ଯାଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ବାଘ ଛଡ଼ାଯାଇଥିବାରୁ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ଗତ ୧୮ ତାରିଖରେ ଅଧିବାସୀମାନେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।