ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଦମୟନ୍ତୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ  ୭ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ଦମୟନ୍ତୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ୭ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୮ା୧୧- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ଥାନା ନୂଆକୋଟ ଗ୍ରାମର ଦମୟନ୍ତୀ ନାଏକ (୩୪) ହତ୍ୟା ମାମଲାର ରାୟ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ତାରା ପ୍ରସାଦ ରଥ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଅଜୟ ନାଏକ (୪୪)ଙ୍କୁ ଦୋଷୀସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବାସହ ୭ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। 

ନାଲ୍‌କୋ ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ ନିର୍ବାଚନ: ସରଗରମ ରାଜନୀତି

ନାଲ୍‌କୋ ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଂଘ ନିର୍ବାଚନ: ସରଗରମ ରାଜନୀତି

ବଅଁରପାଳ,୨୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଟ୍ରକ ମାଲିକ ସଙ୍ଘ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବ୍ୟାନର ପୋଷ୍ଟରରେ ଛାଉଁଣୀ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇପଡିଛି। 

ଜଳିଗଲା ଲୁହା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ

ଜଳିଗଲା ଲୁହା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା-ଅନୁଗୋଳ ୬୩ ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ଛକ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଏକ ଟ୍ରକ ଜଳି ଯାଇଛି।

ଜିଲା କୃଷି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କମିଟି ବୈଠକ: ୯୭,୭୦୦ ହେକ୍ଟରରେ ରବିଚାଷ

ଜିଲା କୃଷି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କମିଟି ବୈଠକ: ୯୭,୭୦୦ ହେକ୍ଟରରେ ରବିଚାଷ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୮ା୧୧: ଢେଙ୍କାନାଳ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସଭାଗୃହରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରବି ଋତୁ ପାଇଁ ଜିଲା କୃଷି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବାସହ ରବିଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍‌ଭାବେ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଟିକିରା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ମିଶିଲା ଏନ୍‌ଟିପିସି ପାଉଁଶ ପାଣି: ପ୍ରଦୂଷଣ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଉଦ୍‌ବେଗ

ଟିକିରା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ମିଶିଲା ଏନ୍‌ଟିପିସି ପାଉଁଶ ପାଣି: ପ୍ରଦୂଷଣ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଉଦ୍‌ବେଗ

ତାଳଚେର/କଣିହାଁ, ୨୮ା୧୧ (ନି.ପ୍ର.): କଣିହାଁ ସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ପାଉଁଶ ପୋଖରୀରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ପାଉଁଶ ମିଶା ପାଣି ଟିକିରା ଦେଇ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ମିଶିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଓ ପରିବେଶବିତ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ମନ୍ଦିରରୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ମନ୍ଦିରରୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ବଅଁରପାଳ,୨୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଅଁରପାଳ ଥାନା ତାଳମୂଳସ୍ଥିତ ଭୋଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରୁ ସୋମବାର ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଦେବୀ କନକ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ହେବା ଘଟଣାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ତଦନ୍ତ। 

ହିମିତିରା ରାସ୍ତାରେ ଲୁଟେରା ଆତଙ୍କ

ହିମିତିରା ରାସ୍ତାରେ ଲୁଟେରା ଆତଙ୍କ

ବଇଣ୍ଡା,୨୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ଥାନା ହିମିତିରା-ଅଙ୍ଗପଡ଼ା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାରେ ଲୁଟେରାମାନେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ହିମିତିରାରୁ ଅଙ୍ଗପଡ଼ା ରାସ୍ତାର ୩ କି.ମି. ନିଛାଟିଆ ରହୁଛି। ଫଳରେ ଲୁଟେରାମାନେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ହିଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରି ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। 

ସାଙ୍ଗକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ସାଙ୍ଗ

ସାଙ୍ଗକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ସାଙ୍ଗ

ପାଲଲହଡା,୨୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାଙ୍ଗକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରିଛି ସାଙ୍ଗ। ଏଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡା ଥାନା ଡିମିରିଆ ଗ୍ରାମରେ। ପୋଲିସ କହିଛି, ଡିମିରିଆ ଗ୍ରାମର ସନାତନ ପେଣ୍ଠଇଙ୍କ ପୁଅ ପୀତବାସ (୩୦) ଏବଂ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ତେଲକୋଇ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଅର୍ଜୁନ ପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରସନ୍ନ ସାଙ୍ଗ ଥିଲେ। ସୋମବାର ସାରେ ଉଭୟେ ଏକ ଢାବାରେ ମଦ ପିଇ ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ। 

ଶିଶୁର ବିକାଶରେ ମା’ଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ଶିଶୁର ବିକାଶରେ ମା’ଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ବଇଣ୍ଡା,୨୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶିଶୁମାନଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ଉଦୀପନାକୁ ମାରି ଦିଆ ନ ଯାଉ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସୃଜନଶୀଳତା ବିକାଶ ଦିଗରେ ମା’ମାନଙ୍କ ଭୂମିକା ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ତେଣୁ ମା’ମାନେ ଅଧିକ ଯତ୍ନବାନ ହୋଇ ଶିଶୁକୁ ସଂସ୍କାରମୂଳକ ଶିକ୍ଷା ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ରଣିଆକଟା ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମାତୃ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅତିଥିମାନେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ରୋଜଗାର ସେବକ ସଂଘ ବୈଠକ

ରୋଜଗାର ସେବକ ସଂଘ ବୈଠକ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ ସଂଘ ସଭାପତି ନିଳକଣ୍ଠ ବିଶ୍ବାଳଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଟିକିରା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ମିଶିଲା ଏନ୍‌ଟିପିସି ପାଉଁଶ ପାଣି : ପ୍ରଦୂଷଣ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଉଦ୍‌ବେଗ

ଟିକିରା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ମିଶିଲା ଏନ୍‌ଟିପିସି ପାଉଁଶ ପାଣି : ପ୍ରଦୂଷଣ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଉଦ୍‌ବେଗ

ତାଳଚେର/କଣିହାଁ, ୨୭ା୧୧ (ନି.ପ୍ର.)- କଣିହାଁ ସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ପାଉଁଶ ପୋଖରୀରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ପାଉଁଶ ମିଶା ପାଣି ଟିକିରା ଦେଇ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ମିଶିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଓ ପରିବେଶବିତ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏପରି ପାଉଁଶ ପାଣି ମିଶି ନଦୀ ଜଳକୁ ଦୂଷିତ କରୁଥିଲେ ହେଁ କୌଣସି ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିକାର କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ସର୍ବୋପରି ପ୍ରଦୂଷଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୋର୍ଡର ନୀରବତା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତପ୍ରକାଶ ପାଉଛି।

ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ପରଜଙ୍ଗ,୨୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ଼ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ଡମୋଳ-ସରାଙ୍ଗ ରାସ୍ତାର କେନାଲ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଏକ ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନା ବାଇସିଙ୍ଗା ତାଳଗୋରୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ରମାକାନ୍ତ ସାହୁ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। 

ବାଣ ପକାଇ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା: ମାସେ ପରେ ବି ଗିରଫ ହେଲେନି ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଓଡାପଡା,୨୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ଥାନା ସାଇଁବିରି ଗ୍ରାମର ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ସାହୁଙ୍କୁ ବାଣ ପକାଇ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲାର ଏକମାସ ପରେ ବି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏ ନେଇ ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରା ନ ଗଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆମ ଦେଶର ସମ୍ବିଧାନ ଏକ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟ

ଆମ ଦେଶର ସମ୍ବିଧାନ ଏକ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟ

ତାଳଚେର,୨୭।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର  ଆଇନ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଏସାର ଷ୍ଟିଲ ବେଲ୍ଟଲାଇନ ତଳୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

ଏସାର ଷ୍ଟିଲ ବେଲ୍ଟଲାଇନ ତଳୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

ପାରାଦୀପ,୨୭।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏସାର ଷ୍ଟିଲ କାରଖାନା ବେଲ୍ଟଲାଇନ ତଳୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଞ୍ଚପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ବୀରକିଶୋର ପଲେଇଙ୍କ ପୁତ୍ର ଅଜୟ(୩୮)। 

ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଆଦର୍ଶ ହେଉ: ମନ୍ତ୍ରୀ

ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଆଦର୍ଶ ହେଉ: ମନ୍ତ୍ରୀ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୨୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନାକୁ ଆଦର୍ଶ ଥାନା ଭାବେ ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

‘ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ବିଶ୍ୱାସ ଜିଣିବ’

‘ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ବିଶ୍ୱାସ ଜିଣିବ’

ବଅଁରପାଳ,୨୭।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଥାନାକୁ ଏକ ଆଦର୍ଶ ଥାନା ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ନାଲ୍‌କୋ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ ଯୋଗଦେଇ ଆଦର୍ଶ ଥାନାର ଶୁଭ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

 ଜଙ୍ଗଲରୁ ବେଆଇନ ଗଛ କଟା: ୭ ଗିରଫ

ଜଙ୍ଗଲରୁ ବେଆଇନ ଗଛ କଟା: ୭ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ ଖୋଲାରେଗେଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରୁ  ବେଆଇନ ଭାବେ ଗଛ କାଟୁଥିବାବେଳେ ହଣ୍ଡପା ବନ ବିଭାଗ ରବିବାର ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଆଠମଲ୍ଲିକ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। 

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ବନ୍ଦ ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉ

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ବନ୍ଦ ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଏବେ ବି ଅନେକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ୧୮ରୁ କମ୍‌ ବର୍ଷର ଝିଅଙ୍କୁ ବିବାହ କରାଇଦିଆଯାଉଥିବା ଘଟଣା ନଜରକୁ ଆସୁଛି। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏ ନେଇ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଥିଲେ ହେଁ ପରିବାର ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କ ନାବାଳିକା କନ୍ୟାଙ୍କ ବିବାହ କରାଉଛନ୍ତି।

ଏନ୍‌ସିସି ଦିବସ ପାଳିତ

ଏନ୍‌ସିସି ଦିବସ ପାଳିତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ବାପୁଜୀ କଲେଜରେ ଏନ୍‌ସିସି ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। କଲେଜର ଏନ୍‌ସିସି ଲ୍ୟୁଟନାଣ୍ଟ୍‌ ରଞ୍ଜନ କୁମାର ପରିଡାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅୟୋଜିତ ଏହି  ଦିବସରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଲୋକନାଥ ସାହୁ  ଯୋଗଦେଇ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ।

୩୭୯ ଜଣଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା

୩୭୯ ଜଣଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା

କଣିହାଁ, ୨୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ବଡତ୍ରିବିଡା ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ମାଗଣା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ହାଇଟେକ୍‌ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲର ବରିଷ୍ଠ ଚିକିତ୍ସକ ଡା. ଗୋଲେଖ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କ ସହ ସହକାରୀ ଡାକ୍ତର, ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ୩୭୯ ଜଣଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। 

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା: ୬୦  ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା: ୬୦ ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ କୋଶଳା ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ସୋମବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଗିରିଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ମେଳାରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲାପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ବାସନ୍ତୀ କିଷାନ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଭୋଳେଶ୍ୱର ଶିବ ମନ୍ଦିରରୁ କନକ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ସୁନା ମୂର୍ତ୍ତି ଲୁଟ୍‌

ଭୋଳେଶ୍ୱର ଶିବ ମନ୍ଦିରରୁ କନକ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ସୁନା ମୂର୍ତ୍ତି ଲୁଟ୍‌

ବଅଁରପାଳ,୨୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାଳମୂଳଠାରେ ଥିବ ଭୋଳେଶ୍ୱର ଶିବ ମନ୍ଦିରରୁ ରବିବାର ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

 ପୋକତୁଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ହାତୀପଲ ଉପଦ୍ରବ: ୪ ହଜାର କଦଳୀ ଗଛ ନଷ୍ଟ

ପୋକତୁଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ହାତୀପଲ ଉପଦ୍ରବ: ୪ ହଜାର କଦଳୀ ଗଛ ନଷ୍ଟ

ବନ୍ତଳା,୨୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ବନ୍ତଳା ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନରେ ଥିବା ପୋକତୁଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ହାତୀପଲ ପଶି  ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରିଛନ୍ତି।