ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

 ୭ ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା: ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ

୭ ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା: ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ

ବଇଣ୍ଡା,୧୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଗାଁ ବଇଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼ହୁଲା ଗ୍ରାମରେ ୭ ପରିବାରକୁ ବାସନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣାରେ ପୂର୍ବ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ବିବାଦୀୟ ଜାଗାକୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି।

ରେଳ ଧାରଣାରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଇଣ୍ଡା,୧୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ତାଳଚେର-ସମ୍ବଲପୁର ରେଳପଥର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଖୋଲଡଙ୍ଗିଆଣୀ ଗ୍ରାମ ରେଳ ଧାରଣା ପରିସରରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ କିଶୋରନଗର ଥାନା ଘୋଷର ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ୍ୱର ସାହୁଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ମାଧପୁରରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ

ମାଧପୁରରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ

ବନ୍ତଳା,୧୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ରେଞ୍ଜ ବନ୍ତଳା ଥାନା ନନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମାଧପୁର ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ କରିଛନ୍ତି

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୬ ବଖରା ଭସ୍ମୀଭୂତ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୬ ବଖରା ଭସ୍ମୀଭୂତ

ବନ୍ତଳା,୧୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ବସଲା ମୁଣ୍ଡାଢିପ ସାହିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ବିଦ୍ୟାଧର ସାହୁଙ୍କ ୬ ବଖରା ଘର ସହ ୩ଟି ପାଳଗଦା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଡ଼ିଯାଇଛି।

୧୧କେଭି ତାର ଛିଣ୍ଡି ଫସଲ ନଷ୍ଟ

୧୧କେଭି ତାର ଛିଣ୍ଡି ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ବଅଁରପାଳ,୧୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗାଙ୍ଗୀଯୋଡ଼ି ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ୧୧କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡିଯାଇ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ମୁରଲୀ ଅମାନ୍ତଙ୍କ ବଗିଚାରେ ପଡ଼ିଛି। ଫଳରେ ବଗିଚାର ସମସ୍ତ ଗଛପତ୍ର ଓ ଫସଲ ପୋଡ଼ି ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି।

ଦିନକ ପରେ ମହାଜାଗର:ଚଳଚଞ୍ଚଳ କପିଳାସ ଶୈବପୀଠ

ଦିନକ ପରେ ମହାଜାଗର:ଚଳଚଞ୍ଚଳ କପିଳାସ ଶୈବପୀଠ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୨। ୨- କପିଳାସ କ୍ଷେତ୍ରାଧିପତି ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଜୀଉଙ୍କ ପୀଠରେ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହେବ ପବିତ୍ର ଜାଗରଯାତ୍ରା। ଏହାକୁ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ସମାପନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ। ଲକ୍ଷାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସମାଗମକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୀଠରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି

ମଦ ବିରୋଧରେ ଏକାଠି ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ମଦ ବିରୋଧରେ ଏକାଠି ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଭାପୁର, ୧୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ଭାପୁର ଗ୍ରାମବାସୀ ମଦ ବିରୋଧରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଞ୍ଚଳକୁ ନିଶାମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା

କିଡ୍‌ନୀ ରୋଗ:୪ବର୍ଷରେ ମଲେଣି ୪୦

କିଡ୍‌ନୀ ରୋଗ:୪ବର୍ଷରେ ମଲେଣି ୪୦

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ ବାରୁଆଁ(କା) ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବରକୋଳି ଏବଂ ଆମ୍ବବୋଲ ଗ୍ରାମରେ କିଡ୍‌ନୀ ରୋଗ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ନଳକୂପରୁ ବାହାରୁଥିବା ଦୂଷିତ ଜଳ ହିଁ ରୋଗର କାରଣ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ବର୍ବରତା ଅଭିଯୋଗ: ବିଧବାଙ୍କୁ ଘୋଷାରି ପିଟିଲେ

ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ବର୍ବରତା ଅଭିଯୋଗ: ବିଧବାଙ୍କୁ ଘୋଷାରି ପିଟିଲେ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୨।୨-ଅସହାୟ, ଗରିବ, ମହିଳାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟଦେବା ପୋଲିସର ଲକ୍ଷ୍ୟ। ପୋଲିସ ଯଦି ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ବଦଳରେ ଆଇନ ହାତକୁ ନିଏ, ତେବେ ଗୁହାରି କରିବା କାହାକୁ। ଖାକି ବର୍ବରତାର ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ପଦାକୁ ଆସିଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଓଉଖମା ଗ୍ରାମରେ।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ଯୁବକ ମୃତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୩ ଯୁବକ ମୃତ

ଆଠମଲ୍ଲିକ/ବଇଣ୍ଡା, ୧୨ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ-ବଇଣ୍ଡା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ଠାକୁରଗଡ ଥାନା ପେଡିପଥର ନିକଟସ୍ଥ ପଟାପଥରଠାରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ୩ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକମାନେ ହେଲେ ଠାକୁରଗଡ ଥାନା ପେଡିପଥର ଗ୍ରାମର କାଠି ଦଳେଇ(୨୨), ପରମାନନ୍ଦ ଦଳେଇ(୨୪) ଓ ସାନହୁଲା ପଞ୍ଚାୟତ ସିନ୍ଦୁରଖୋଲ ଗ୍ରାମର ରଣଜିତ ରାଉଳ(୨୫)। ସୋମବାର ସକାଳେ ଏହି ଖବର ଜଣାପଡିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। ପରେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ସରକାରୀ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବା ଦାବିରେ ପଟାପଥର ନିକଟରେ ୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରାଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବହୁ ଯାନ ବାହନ ଅଟକି ରହିଥିଲା।

ସଂସ୍କୃତ ଭାଷାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉ

ବଇଣ୍ଡା,୧୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ରଜାମୁଣ୍ଡା ନିକଟରେ ସୋମବାର ଉପଖଣ୍ଡସ୍ତରୀୟ ସଂସ୍କୃତ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଠାକୁରଗଡ଼ ଚାମ୍ପିୟନ

ଠାକୁରଗଡ଼ ଚାମ୍ପିୟନ

ବଇଣ୍ଡା,୧୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବିଲେଇନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼ବାହାଳ ଗ୍ରାମରେ ଚାଲିଥିବା ନିରାକାର ସ୍ମାରକୀ କପ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି।

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ୨ ମୃତ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ମୋଟଙ୍ଗା ଥାନା ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ମେରାମଣ୍ଡଳୀ ବାଇପାସ୍‌ ନିକଟରେ ସୋମବାର ରାତି ୮ଟାରେ ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ପ୍ରଦୀପ ସ୍ବାଇଁ(୪୦) ଏବଂ ଜମ୍ବେଶ୍ୱର ବେହେରା।

ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବନ୍ତଳା,୧୨।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ବନ୍ତଳା ରେଞ୍ଜ ସାନକନ୍ତକୁଳ ଗ୍ରାମ ନିକଟ ପାଣଭୂଇଁ ବିଲରୁ ସୋମବାର ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀର ମୃତଦେହ ବନ ବିଭାଗ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଡିଏଫଓ ଭି. କାର୍ତ୍ତିକ୍‌, ଏସ୍‌ଇଏଫ୍‌ଓ ବାସୁଦେବ ନାୟକ, ବନ୍ତଳା ରେଞ୍ଜର ଶରତଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର, ଫରେଷ୍ଟର ଜୟନ୍ତ ସାହୁ, ବନ୍ତଳା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ, ଗୋମିତ୍ର ରଞ୍ଜନ ସାହୁ, ଏଏସ୍‌ଆଇ ଏସ୍‌.ପି. ଧୀର ପ୍ରମୁଖ ପହଞ୍ଚତ୍ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅବହେଳାର ପ୍ରତିବାଦ; ୧୯ରେ ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅବହେଳାର ପ୍ରତିବାଦ; ୧୯ରେ ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର,୧୨ା୨(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ପୌରାଞ୍ଚଳ ଦେଉଳବେଡା ଗ୍ରାମର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବାରେ ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓ ପ୍ରଶାସନ ଉଦାସୀନ ମନୋଭାବ ଦେଖାଉଥିବାରୁ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଆସନ୍ତା ୧୯ ତାରିଖରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ନଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଗୁରୁତର

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଗୁରୁତର

ବଅଁରପାଳ,୧୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆହତା ସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ସ୍କୁଟିରେ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ସାହୁ। ସେ ବଅଁରପାଳରୁ ନୂଆହତା ଫେରୁଥିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ।

୨ ଟ୍ରକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା

୨ ଟ୍ରକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା

ବଅଁରପାଳ,୧୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଥାନା ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବନ୍ଦାଛକଠାରେ ସୋମବାର ଭୋର ସମୟରେ ୨ ଟ୍ରକ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୨ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

କୁକୁଡ଼ା ଦୋକାନୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ; ତଦନ୍ତରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗରେ ଫାଣ୍ଡି ଘେରାଉ

କୁକୁଡ଼ା ଦୋକାନୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ; ତଦନ୍ତରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗରେ ଫାଣ୍ଡି ଘେରାଉ

ଭାପୁର, ୧୧ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ନିକଟସ୍ଥ କୁକୁଡ଼ା ଦୋକାନ ମାଲିକ ମକରା ଦଳେଇଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତରେ ପୋଲିସ ଅବହେଳା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ରବିବାର ଫାଣ୍ଡି ଘେରାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଭାପୁର ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ତଳସାହିର ପ୍ରାୟ ୩ ଶହ ମହିଳାପୁରୁଷ ଏହି ଘେରାଉ କରିବାବେଳେ ସେଠାରେ ଘଣ୍ଟାଏ ଧରି ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।

ସଦରଥାନା ଘେରାଉ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ସଦରଥାନା ଘେରାଉ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଚାଉଳିଆ ଖମାର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଶ୍ମଶାନ ରାସ୍ତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ରବିବାର ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।

ବନରକ୍ଷୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବନରକ୍ଷୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଓଡାପଡା,୧୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଗଦାଶିଳା ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ ହାଉସ୍‌ ଭିତରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ବନରକ୍ଷୀ ତପନ ଦାସ(୩୪)ଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୃତ ତପନଙ୍କ ଘର ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରସ୍ଥିତ ଖମାରସାହି ଅଞ୍ଚଳରେ। ଏ ନେଇ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯିବା ସହ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି।

୧୫୧ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା

୧୫୧ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଓ କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ ରିସୋର୍ସ ସେଣ୍ଟର ପରିସରରେ ୯ ଓ ୧୦ ତାରିଖରେ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବ୍ରଜନାଥ ବଡଜେନା ସ୍କୁଲ ମଣିଷ ତିଆରି କାରଖାନା

ବ୍ରଜନାଥ ବଡଜେନା ସ୍କୁଲ ମଣିଷ ତିଆରି କାରଖାନା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧।୨- ଢେଙ୍କାନାଳର ଶତାୟୁ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବ୍ରଜନାଥ ବଡଜେନା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୧୯୬୮ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ବ୍ୟାଚର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟାଚର ୧୩୦ଜଣ ପୁରାତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଲୁକ୍କାୟିତ କଳାକୁ ଉଦ୍‌ଜୀବିତ କରେ ମହୋତ୍ସବ

ଲୁକ୍କାୟିତ କଳାକୁ ଉଦ୍‌ଜୀବିତ କରେ ମହୋତ୍ସବ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୧୧ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଖଣ୍ଡ ଲୋକ ମହୋସତ୍ବ ଝର୍‌ଝରୀ ଶନିବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ରାଜା ସାହେବ ପ୍ରଦୀପ ଚନ୍ଦ୍ର ଦେଓଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସକାଳୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ ତଥା ପର୍ଯ୍ୟଟନ କେନ୍ଦ୍ର ଦେଉଳଝରୀ ଉଷ୍ମପ୍ରସବଣ, ବଘୁଆକଟା ବାବା ଭୁବନେଶ୍ୱର ଶୈବ ପୀଠ ଓ ଲିପିଲୋଇ ଗ୍ରାମର ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱର ଶୈବପୀଠରୁ ମଶାଲ ବାହାରି ଆଠମଲ୍ଲିକ ମା’ ମାହେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲା।

ଗୋପୀନାଥପୁରରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ

ଗୋପୀନାଥପୁରରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୧।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଟେଣ୍ଟୁଲୋଇ କୋଡ଼ାସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋପୀନାଥପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ କରିଛନ୍ତି।