ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଚଷା ସମାଜର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ଚଷା ସମାଜର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

କଣିହାଁ, ୨୮ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଟାକୁଆ ଶିବ ମନ୍ଦିରଠାରେ ରବିବାର ଆଞ୍ଚଳିକ ଚଷା ସମାଜ କମିଟି(କଣିହାଁ)ର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୮।୫- ଅନୁଗୋଳ କଦମ ପଡ଼ିଆ ଠାରେ ମର୍ନିଂଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ୧୩ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସଚେତନତା ଦ୍ୱାରା ଅପରାଧ ରୋକାଯାଇପାରିବ

ପାଲଲହଡ଼ା, ୨୮ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲିପଶି ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ରବିବାର ପାଲଲହଡ଼ା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଆମ ପୋଲିସ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି I

ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଉପରେ ପୋଲିସ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ

ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଉପରେ ପୋଲିସ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ

ବଇଣ୍ଡା,୨୮।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ୍‌ ଭାବେ କରାଯାଉ ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଅପରାଧ ବଢୁଛି। ସା ହେଲେ ମହିଳାମାନେ ବାହାରକୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ନିରାପଦ ମନେ କରୁ ନାହାନ୍ତି। ମଦ୍ୟପାନ କରି ଯୁବକମାନେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି।

ଶିକ୍ଷା, ସଂସ୍କୃତି ସାମଗ୍ରିକ ବିକାଶ କରେ

ଶିକ୍ଷା, ସଂସ୍କୃତି ସାମଗ୍ରିକ ବିକାଶ କରେ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୮।୫- ଢେଙ୍କାନାଳ ମୟୂର ଅନୁଷ୍ଠାନର ୧୮ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଓ ୪ର୍ଥ ସପ୍ତଶଯ୍ୟା ମହୋତ୍ସବ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନ୍‌ ହଲ୍‌ରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଲୋକାର୍ପଣ ଉତ୍ସବରେ ଉପେକ୍ଷା ଅଭିଯୋଗ: ଜିଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଡାକିଲେନି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୮।୫- ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୪୩କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନବନିର୍ମିତ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଲୋକାର୍ପଣ ଉତ୍ସବରେ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭାନେତ୍ରୀ ମିନତି ନାୟକ, ଉପସଭାପତି କୋଦଣ୍ଡଧର ନାୟକ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଡକାଯାଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଜିଲାର ଅନ୍ୟତମ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠାନର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହକୁ ନ ଡାକି ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଉପେକ୍ଷା କରିଥିବା ସଭାନେତ୍ରୀ କ୍ଷୋଭ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

କଣିହାଁ, ୨୮ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ରେଙ୍ଗାଳି ଡ୍ୟାମ୍‌ ଥାନା ପୋଲିସ ବେଆଇନ ମଦ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣଙ୍କୁୁ ଗିରଫ କରି ରବିବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ସନ୍ଧ୍ୟା କଟୁଛି ଭାଗବତ ଟୁଙ୍ଗିରେ

ସନ୍ଧ୍ୟା କଟୁଛି ଭାଗବତ ଟୁଙ୍ଗିରେ

ଦିନ ଥିଲା ହାତରେ ଥିଲା ମାତ୍ର କେଇଖଣ୍ଡ ଖବରକାଗଜ। ହେଲେ ସମୟ ସହ ବଢ଼ିଛି ଦାୟିତ୍ୱ। ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି ପେପର ସଂଖ୍ୟା। ଏବେ ୩ଶହରୁ ଅଧିକ କାଗଜ ସେ ଦୈନିକ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ମାସିକ ଯାହା ରୋଜଗାର ହେଉଛି ସେଥିରେ ଚଳିଯାଉଛି ତାଙ୍କ ପରିବାର। ସକାଳୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଯାଏ ବଜାର ଓ କଲୋନୀ ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗଁା ଭାଗବତ ଟୁଙ୍ଗିରେ ହରିନାମ ଜପ ତାଙ୍କ ନିତିଦିନିଆ କାମ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ତାଳଚେର ବଲଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳର ବିତରକ ନିରାକାର ବେହେରା (୫୦)।

ଟ୍ରକ୍‌-ଶଗଡ଼ ଧକ୍କା: ପୁଅ ମୃତ, ବାପା ଗୁରୁତର

ଟ୍ରକ୍‌-ଶଗଡ଼ ଧକ୍କା: ପୁଅ ମୃତ, ବାପା ଗୁରୁତର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୮।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଛେଣ୍ଡିପଦା-ସରପାଳ-ଅନୁଗୋଳ ୬୩ ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ମାମୁରିଆ ଗ୍ରାମ ରୁଗୁଡ଼ିସାହିଠାରେ ସୋମବାର ଭୋର ପ୍ରାୟ ୫ଟା ବେଳେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।

କୋଲ୍‌ ଓ୍ବାଶେରିର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

କୋଲ୍‌ ଓ୍ବାଶେରିର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ତାଳଚେର,୨୮।୫(ନି.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସମଲ ଥାନା ବିକିସର ଗାଁରେ ପ୍ରାକୃତିକ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ମାଣ ହେବ ଏକ କୋଲ୍‌ ଓ୍ବାଶେରି ପ୍ରକଳ୍ପ।

୧୦୬ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

୧୦୬ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ କଙ୍କରେଇ ଗ୍ରାମ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ରବିବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଦିନିକିଆ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗିରଙ୍ଗ ସୋନି ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ : ବୀଣାପାଣି କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ

ଗିରଙ୍ଗ ସୋନି ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ : ବୀଣାପାଣି କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ

ବଅଁରପାଳ, ୨୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଗିରଙ୍ଗ ଖେଳପଡିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ସୋନି ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ବୀଣାପାଣି କ୍ଲବ ଓ ଦିଲ୍‌ଦାର କ୍ଲବ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଦିଲଦାର କ୍ଲବ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୦ ଓଭରରେ ୭୨ ରନ କରିଥିଲା।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ମୃତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ମୃତ

ତାଳଚେର,୨୭ା୫ (ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ଏଫ୍‌ସିଆଇ ରାସ୍ତାର ଚାଳଗଡଠାରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକଙ୍କ ନାମ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବେହେରା ଓ ଘର ଢେଙ୍କାନାଳ ତୁମୁସିଙ୍ଗା ଥାନା କଣ୍ଟାପାଳରେ।

ପ୍ରବେଶ ଦେୟ ଆତ୍ମସାତ ଅଭିଯୋଗ ମହିଳା ଫରେଷ୍ଟ ଗାର୍ଡ ନିଲମ୍ବିତ

ବନ୍ତଳା,୨୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟର ପମ୍ପାସର ରେଞ୍ଜ ପ୍ରବେଶ ଫାଟକରେ ନିୟୋଜିତ ମହିଳା ଗାର୍ଡ ନିହାରିକା ସାହୁଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କଠାରୁ ଆଦାୟ ଅର୍ଥ ଆତ୍ମସାତ୍‌ ଅଭିଯୋଗରେ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି। ଡିଏଫ୍‌ଓଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ରେଞ୍ଜର ବ୍ରଜମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବୁଧବାର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ବାପୁଜୀ କଲେଜର ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ ବୈଠକ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ସାରସତ୍ୱ ନଗର ସ୍ଥିତ ବାପୁଜୀ କଲେଜର ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ ବୈଠକ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଏନ୍‌ଟିପିସି ପକ୍ଷରୁ ସ୍କୁଲ ବ୍ୟାଗ ପ୍ରଦାନ

ଏନ୍‌ଟିପିସି ପକ୍ଷରୁ ସ୍କୁଲ ବ୍ୟାଗ ପ୍ରଦାନ

ତାଳଚେର,୨୭ା୫ (ନି.ପ୍ର.)- କଣିହଁାସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ପ୍ରକଳ୍ପ ପକ୍ଷରୁ ବଡହୀରା ନୋଡାଲ ଉପ୍ରା ସ୍କୁଲର ୧୦୬ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ବ୍ୟାଗ ଓ ପାଣି ବୋତଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

କେପିଏଲ କ୍ରିକେଟ : ସୁପରକିଙ୍ଗ ବିଜୟୀ

କେପିଏଲ କ୍ରିକେଟ : ସୁପରକିଙ୍ଗ ବିଜୟୀ

ବଅଁରପାଳ, ୨୭ା୫ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଲାଡ଼ ଖେଳପଡିଆରେ ଚାଲିଥିବା କୁଲାଡ଼ ପ୍ରିମିୟର୍‌ ଲିଗ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଶନିବାର ସୁପରକିଙ୍ଗ୍‌ ଟିମ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି।

ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ଶତ ପ୍ରତିଶତ ସଫଳତା

ତାଳଚେର,୨୭ା୫(ନି.ପ୍ର.)- ସିବିଏସ୍‌ଇ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ଜଗନ୍ନାଥ କ୍ଷେତ୍ର ଡିଏଭି ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଶତ ପ୍ରତିଶତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ସମଲ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଟେରାରାଜ

ସମଲ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଟେରାରାଜ

ପବିତ୍ରନଗର,୨୭।୫ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସମଲ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ମାତିଛନ୍ତି ଲୁଟେରା। କିଛି ଦିନ ହେଲା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୁଟ୍‌ ହେଉଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ନିର୍ଭୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଅଟକାଇ ଭୟଭୀତ କରିବା ସହ ଟଙ୍କା, ସୁନାଗହଣା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ଲୁଟୁଛନ୍ତି। ଏ ଦିଗରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଉ ନ ଥିବାବେଳେ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ରୋକିବାକୁ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ କରାଯାଉ ନ ଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ରାସ୍ତାରେ ଯିବାବେଳେ ନିଜକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମଣୁଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

୩୬୬ ବୋତଲ ମଦ ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

୩୬୬ ବୋତଲ ମଦ ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୭।୫- ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ଶନିବାର ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୩୬୬ ବୋତଲ ବିଦେଶୀ ମଦ ସହ ଏକ ଅଟୋ ଜବତ କରିଛି।

ଜମିବାଡ଼ିକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ

ବଇଣ୍ଡା,୨୭।୫(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଜମିବାଡ଼ି ସମସ୍ୟାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ହଣ୍ଡପା ଥାନା କଦଳୀମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସୁଧାକର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ବଡ଼ହୁଲା ଗ୍ରାମର କାଶିଆ ଦେହୁରୀ ଓ ଦାଶିଆ ଦେହୁରୀ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ହଣ୍ଡପା ଥାନାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ମିଥ୍ୟା ମାମଲାର ପ୍ରତିବାଦ

ବଅଁରପାଳ, ୨୭ା୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ଗିରାଙ୍ଗ ଛକଠାରେ ଥିବା ମଦ ଦୋକାନକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ୨ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମିଥ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ମହିଳାମାନେ ଶନିବାର ନାଲ୍‌କୋ ଥାନାକୁ ଯାଇ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି।

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ନୀତିରେ ବିଭ୍ରାଟ

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ନୀତିରେ ବିଭ୍ରାଟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୭।୫- କପିଳାସ କ୍ଷେତ୍ରାଧିପତି ଶ୍ରୀଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଜୀଉଙ୍କ ନୀତିକାନ୍ତିରେ ପୁଣିଥରେ ମହାବିଭ୍ରାଟ ହୋଇଛି। ଶନିବାର ସକାଳ ସାଢେ ୭ଟା ଯାଏ ମନ୍ଦିର ଦ୍ୱାର ଖୋଲାଯାଇ ନ ଥିଲା। ଦୂରଦୂରାନ୍ତରୁ ଆସିଥିବା ବହୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଠାକୁରଙ୍କ ଦର୍ଶନ ନ ପାଇ ନିରାଶରେ ଫେରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୨ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା: ୨ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୭।୫: ଅନୁଗୋଳ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଣ୍ଡପା ନିକଟରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। କାର-ଟ୍ରକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କାର ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମେଡିକାଲରେ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।