ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ-   କୃଷିର ଉନ୍ନତି ଓ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ଉପରେ ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ- କୃଷିର ଉନ୍ନତି ଓ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ଉପରେ ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଚାଷୀ ଆମର ଗର୍ବ। ଓଡ଼ିଶା ଭଲ ଫସଲ ଉତ୍ପାଦନ କରି ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛି। ଏହାପଛରେ ଚାଷୀଙ୍କ ବିଶେଷ ଅବଦାନ ରହିଛି। କୃଷିର ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାର ଚଳିତ ବର୍ଷ ବଜେଟ୍‌ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ଚାଷର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରଚଳନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହିତ ୧% ସୁଧରେ ଋଣ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। କୃଷିର ଉନ୍ନତି ଓ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି। ଚାଷୀମାନେ ପ୍ରଚଳିତ ସରକାରୀ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକର ସୁଯୋଗ ନିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ନାକ୍‌ଚିଠାରେ ଆୟୋଜିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ଦିବସ ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଛନ୍ତି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ମେଳା

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ମେଳା

ବଅଁରପାଳ,୧୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତ୍ରର୍ଗତ ଭୋଗବେରଣୀଠାରେ ବୁଧବାର ଏକ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିସହ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ମଧ୍ୟ ପାଳିତ ହୋଇଛି।

ନୂତନ ସାଇ ନଗର ନାମକରଣ ଉତ୍ସବ

ନୂତନ ସାଇ ନଗର ନାମକରଣ ଉତ୍ସବ

ବଅଁରପାଳ,୧୮।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଣ୍ଡସରଠାରେ ଏକ ନୂତନ ବସ୍ତି ଗଢ଼ି ଉଠିଛି। ବୁଧବାର ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଉପଲକ୍ଷେ ଏହାକୁ ସାଇ ନଗର ନାମରେ ନାମକରଣ କରାଯାଇଛି।

ତାଳଚେରରେ ୪୨.୬ ଡିଗ୍ରୀ

ତାଳଚେର,୧୭ା୪(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେରର ତାପମାତ୍ରାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ହଠାତ୍‌ ବୃଦ୍ଧି ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା। ସୋମବାର ଏଠାକାର ତାପମାତ୍ରା ୪୦.୬ ଡିଗ୍ରୀ ଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ତାହା ୪୨.୬ରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା।

ଜବତ ବାଣକୁ ନଷ୍ଟ କଲା କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୭।୪- ବେଆଇନ ଭାବେ ବାଣ ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅନୁଗୋଳ ସହର ବଜାରଛକରେ ଥିବା ଏକ ବାଣ ଦୋକାନ ଉପରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ୩ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା। ଚଢ଼ାଉ ସମୟରେ କୁମଣ୍ଡ ଚଣ୍ଡିବଜାର ଛକ ନିକଟରେ ଥିବା ଗୋଦାମ ଘରେ ବେଆଇନ ବାଣ ରଖାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା।

ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀ ଉପରେ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ଦାବି

ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀ ଉପରେ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ଦାବି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୭।୪-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ବଣସିଂହଠାରୁ ରାଧାଦେଈପୁର ମଧ୍ୟରେ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀ ଉପରେ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ମେଳି ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି ୬ ପଞ୍ଚାୟତର ବାସିନ୍ଦା। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବଣସିଂହ ପଞ୍ଚାୟତ ଭାଟକାଟେଣୀ ଗ୍ରାମର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ପାଟରାଣୀଙ୍କ ପୀଠରେ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ମୁରଲୀଧର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଓ୍ବାର୍ଡମେମ୍ବର ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ

ଓ୍ବାର୍ଡମେମ୍ବର ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ ତଥା ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ଲକର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ଖାଲି ପଡିଥିବା ୭ଟି ଓ୍ବାର୍ଡ ପଦବୀ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଅଖିମୁଠି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଭାଜପାର ନାପସନ୍ଦ

ବଇଣ୍ଡା,୧୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘଦିନର ଦାବି ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ ଦିଗରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନାହାନ୍ତି। ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାକିଚି ଗସ୍ତ ଓ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୁଳ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି।

ଡାକ୍ତର ଅଭାବ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି

ବଇଣ୍ଡା,୧୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆବଶ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟକ ଡାକ୍ତର ନାହାନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲାରେ ବହୁ ପଦବୀ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ଏହା ପୂରଣ ପାଇଁ ସରକାର ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ସବୁ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମାଗଣା ଔଷଧ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। ତଥାପି ରୋଗୀମାନେ କିଭଳି ଅଧିକ ସେବା ପାଇ ପାରିବେ ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଡାକ ବଙ୍ଗଳା ପରିସରରେ ଖବରଦାତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ଏହି ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ସାଙ୍କୁଲେଇରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ : ୧୮ ବଖରା ଭସ୍ମୀଭୂତ

ସାଙ୍କୁଲେଇରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ : ୧୮ ବଖରା ଭସ୍ମୀଭୂତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୭।୪-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ସାଙ୍କୁଲେଇ ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୧ଟାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୧୦ ପରିବାରର ୧୮ବଖରା ଭସ୍ମୀଭୂତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାକିଚି ଗସ୍ତ ଆଜି:  ୧୫ ପ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାକିଚି ଗସ୍ତ ଆଜି: ୧୫ ପ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ

ବଇଣ୍ଡା,୧୭ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବୁଧବାର ନାକିଚି ଗସ୍ତରେ ଆସିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏ ନେଇ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ, ସକାଳ ୧୦ଟା ୨୦ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର ନାକିଚିସ୍ଥିତ ବଡ଼ଡଙ୍ଗିଆଣି ଖେଳ ପଡ଼ିଆରେ ଅବତରଣ କରିବ।

ବିଜୁବାବୁ ଜଣେ ବିରଳ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ

ବିଜୁବାବୁ ଜଣେ ବିରଳ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ

ଭୁବନ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)/ସାତମାଇଲ, ୧୭ା୪-ବିଜୁବାବୁ ଜଣେ ଭିନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ। ଆଧୁନିକ ଓଡ଼ିଶା ନିର୍ମାଣର ବିନ୍ଧାଣି ଭାବେ ସେ ସର୍ବଦା ମନେ ରହିବେ। ତାଙ୍କ ସରଳ ନିରାଡାମ୍ବର ଜୀବନ, ରାଜନୀତି ଏବଂ କୁଟନୀତି ବିରଳ। ଯୁବପିଢ଼ି ତାଙ୍କ ପଥକୁ ଅନୁସରଣ କଲେ ଜୀବନରେ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସି ସଭାପତି ନନ୍ଦକିଶୋର ସାହୁ। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଆୟୋଜିତ ପ୍ରବାଦପୁରୁଷ ତଥା ଓଡ଼ିଶାର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ୨୧ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ବରାଳ, ଏନ୍‌ଏସି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ମାୟାଧର ସାହୁ, ବରିଷ୍ଠ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଅଜୟ ସେଠୀ, ସୁଶାନ୍ତ ପୋଥାଳ, କୋଦଣ୍ଡଧର ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ବ୍ଲକ ଏବଂ ଏନ୍‌ଏସିର ଶତାଧିକ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌

ସାତମାଇଲ, ୧୭ା୪-ଅଗ୍ନିଶମ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଉପଲକ୍ଷେ ହିନ୍ଦୋଳ ଉପଖଣ୍ଡ ଖଜୁରିଆକଟାସ୍ଥିତ ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ପଞ୍ଚଚିତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ବେଳେ ସତର୍କତା, ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ମୁକାବିକା, ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଉଦ୍ଧାର କରିବା, ଗ୍ୟାସଜନିତ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଅଘଟଣକୁ ରୋକିବା ଆଦି ବିଷୟରେ ଆଗ୍ନିକମାନେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କୌଶଳ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଇଥିଲେ।

ବିଜୁ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକ ଉପଲକ୍ଷେ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର

ବିଜୁ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକ ଉପଲକ୍ଷେ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର

ବନ୍ତଳା,୧୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ବସଲା ଲୋକେଇ ପଶି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜୁବାବୁଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକ ଉପଲକ୍ଷେ ଏକ ରକ୍ତଙ୍‌ଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ  ୩ ବଖରା  ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୩ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବନ୍ତଳା,୧୭।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ଇଙ୍କରବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ସାରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ ଟି ପରିବାରର ତିନି ବଖରା ଘର ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୭।୪- ଢେଙ୍କାନାଳ ଷ୍ଟେଶନ ବଜାର ଝୋଟ ମିଲର ଶ୍ରମିକ ଫଗୁ ଚରଣ ସାହୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ଅନୁଗୋଳ: ଦୁଇ ଏସ୍‌ଡିଏସ୍‌ ଡିଭିଜନ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

ଅନୁଗୋଳ: ଦୁଇ ଏସ୍‌ଡିଏସ୍‌ ଡିଭିଜନ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

ବନ୍ତଳା,୧୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦୁଇଜଣ (ଏସ୍‌ଡିଏସ୍‌) ଡିଭିଜନ ମାଓବାଦୀ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡ ରାଞ୍ଚି ଅଞ୍ଚଳର ଛୋଟୁ ଗଞ୍ଜୁ(୨୮) ଓରଫ ଦୟାନନ୍ଦ ଏବଂ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପୁରୁଣା କୋର୍ଟ ଥାନା ଟିକରପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ମଝିପଡା ଗ୍ରାମର ଜଲି ଦେହୁରୀ ଓରଫ ଆମ୍ବରୁତା(୧୮)। ଛୋଟୁଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ସରକାର ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ

ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୭।୪: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡା ବ୍ଲକ ବାଙ୍ଗୁରସିଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ବରଜୁ ସାହୁ(୫୭)।

ଘର ବାହାର ପଟୁ ତାଲା ପକାଇ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ: ମହିଳା ମୃତ

ଘର ବାହାର ପଟୁ ତାଲା ପକାଇ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ: ମହିଳା ମୃତ

ବଅଁରପାଳ, ୧୭।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳରାମପ୍ରସାଦଠାରେ ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୨ଟା ସମୟରେ ନିଆଁରେ ପୋଡି ହୋଇ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଦ୍ରୌପଦୀ ପ୍ରଧାନ (୫୫)।

ବାଇକ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବଅଁରପାଳ, ୧୬ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ସିପିପି ଛକଠାରେ ସନ୍ତୋଷ ସାହୁଙ୍କ ଗ୍ୟାରେଜରେ ଥିବା ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ କେହି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ପୋଡ଼ି ହୋଇ ବୃଦ୍ଧା ମୃତ

ବଅଁରପାଳ, ୧୬ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ବଳରାମପ୍ରସାଦ ଗ୍ରାମର ଦ୍ରୌପଦି ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୨ଟାରେ ପୋଡିହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

କାର୍‌ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ଅଜଣା ଗାଡ଼ି : ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ଅଧିକାରୀ, ସ୍ତ୍ରୀ, ପୁଅ ମୃତ

କାର୍‌ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ଅଜଣା ଗାଡ଼ି : ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ଅଧିକାରୀ, ସ୍ତ୍ରୀ, ପୁଅ ମୃତ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୬ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସପରିବାର ସହ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ଆଣ୍ଡାମାନ। ଯାତ୍ର ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ବୁଲାବୁଲି ସାରି ସେଠାରୁ ଫେରିବା ପରେ ହସଖୁସିରେ ହୋଇଥିଲେ ଗଁା ମୁହଁା। ଆଉ ମାତ୍ର ଅଳ୍ପ ସମୟ ଭିତରେ ସମସ୍ତେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥାନ୍ତେ ଘରେ। କିନ୍ତୁ ବିଧିର ବିଧାନ ଥିଲା ଅଲଗା। ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଘଟିଲା ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା। ଆଉ ଏଥିରେ ଚାଲିଗଲା ପରିବାରର ୩ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଜୀବନ। ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ମୋଟଙ୍ଗା ଥାନା ଅଧୀନ ୫୫ନଂ. ରାଜପଥର ମଶାଣିଆ ଛକ ଓ୍ବେ ବ୍ରିଜ୍‌ ନିକଟରେ ସୋମବାର ଭୋର୍‌ରୁ ଘଟିଛି ଏପରି ଅଘଟଣ । ମୃତକ ହେଲେ ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ଅଧିକାରୀ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ତ୍ରିପାଠୀ(୫୫), ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରୀନା ଓରଫ୍‌ ସାଗରିକା (୪୯) ଏବଂ ପୁଅ ସୌରଭସାଗର (୨୪)। ଏହି ଘଟଣା ଢେଙ୍କାନାଳ ଓ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳାଇଦେଇଛି।

୨ ମଇଁଷିକୁ ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା

୨ ମଇଁଷିକୁ ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬।୪-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବକୁ ନେଇ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବନ ବିଭାଗ ନିରୁପାୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ସୋମବାର ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ସଦର ଥାନା ଝାରଗାଡ଼ିଆ ଫାଣ୍ଡି ପଶାସିଂହ ଗ୍ରାମର ମଧୁସୂଦନ ବେହେରାଙ୍କ ୨ ମଇଁଷିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଛୁଆ ଓ ଅନ୍ୟଜଣେ ମା। ଏଥିରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ମଇଁଷି କ୍ଷତାକ୍ତ ହୋଇଛି। ଦନ୍ତା ହାତୀ ମଇଁଷି ଗୋଠରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ଘଟାଇଥିବା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

କିଶୋରଗଞ୍ଜ ଡାକକେନ୍ଦ୍ରରେ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ: ଜଣେ ପୋଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟର, କିରାଣିରେ ଚାଲିଛି କାମ

କିଶୋରଗଞ୍ଜ ଡାକକେନ୍ଦ୍ରରେ ସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ: ଜଣେ ପୋଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟର, କିରାଣିରେ ଚାଲିଛି କାମ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୬ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଡାକଘର ଅଛି। ହେଲେ ନାହାନ୍ତି ଆବଶ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀ। ଡାକ ଟିକେଟ, ରେଭିନ୍ୟୁ ଷ୍ଟାମ୍ପ ମିଳୁନି। ଟଙ୍କା ଉଠାଣ, ଜମାରେ ବି ଅସୁବିଧା ଭୋଗୁଛନ୍ତି ଗ୍ରାହକ।