ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୧୨ ଖାଦ୍ୟ ଦୋକାନରେ ଚଢ଼ାଉ

୧୨ ଖାଦ୍ୟ ଦୋକାନରେ ଚଢ଼ାଉ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୬ା୧୧ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ହୋଟେଲ ଓ ଫଳ ଦୋକାନ ଗୁଡିକରେ ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଡେପୁଟି ଡାଇରେକ୍ଟର କମ୍‌ ଫୁଡ୍‌ ଆନାଲିଷ୍ଟ ଏବଂ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଫୁଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍‌ ଲାବୋରେଟୋରି ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ କରାଯାଇଛି।

‘ପ୍ରତିଭା ବିକାଶ ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କର’

‘ପ୍ରତିଭା ବିକାଶ ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କର’

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୬ା୧୧ବିଭିନ୍ନ ଶିଶୁ ଯତ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଦ୍ୱାରା ଲାଳନ ପାଳନ ହେଉଥିବା ଅସହାୟ ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ଦିବସ ମହକ ସୋମବାର ଜିଲା ପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଟିପ୍ପର ଧକ୍କାରେ ୧୦ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟିପ୍ପର ଧକ୍କାରେ ୧୦ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବଇଣ୍ଡା,୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ମହୁଲନାଳୀ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଏକ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟିପ୍ପର ଧକ୍କାରେ ସାନହୁଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଶଳିଢିପ ସାହିର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ରାଉତଙ୍କ ପୁଅ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ସନ୍ତୋଷ ରାଉତ(୧୫)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ସଞ୍ଜିତ ଇଲେଭେନ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ସଞ୍ଜିତ ଇଲେଭେନ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ବଅଁରପାଳ, ୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଗିରାଙ୍ଗ ଠାରେ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଦିବାସୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ରାକେଶ ଇଲେଭେନ୍‌ ଓ ସଞ୍ଜିତ ଇଲେଭେନ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା।

ଦେବୀ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍କୁ ବିଦାୟ

ଦେବୀ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍କୁ ବିଦାୟ

ବଅଁରପାଳ, ୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ରାଜକିଶୋରପଡାଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜାର ଭସାଣି ଉତ୍ସବ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ବାଦ୍ୟବାଜଣାରେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ମା’ ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍କୁ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳ ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇଥିଲା।

ନୂଆଗାଁ, ଖଇରବେରେଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ୩୧ ହାତୀ: ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ନୂଆଗାଁ, ଖଇରବେରେଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ୩୧ ହାତୀ: ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୫।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଗାଁ ଓ ଖଇରବେରେଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ୩୧ଟି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଗତ କିଛି ସପ୍ତାହ ହେବ ନୂଆଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ଟି ହାତୀ ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଗ୍ରାମଭିମୁଖୀ ହୋଇ ବ୍ୟାପକ ଫସଲ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। କଣଲୋଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଉକ୍ତ ହାତୀପଲ ହାତୀ ପାଚିଲା ଧାନ ଖାଇବାସହିତ ଫସଲ ଗୁଡ଼ିକୁ ଦଳିଚକଟି ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ହେବ ହାତୀପଲ ନୂଆଗାଁ, କଣଲୋଇ, ମାରୁଢିପ, ଡଙ୍ଗାପାଳ, ପିପଳବାହାଳ, ପାତ୍ରପଡା, ଖଇରବେରେଣି ଗ୍ରାମ ଗୁଡିକରେ ଧନ ଫସଲ ବ୍ୟାପକ ପରିମାଣରେ ଖାଇ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଚାଷୀମାନେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।

୨ ମାସର ଯାଅଁାଳା ଶିଶୁଙ୍କୁ କର୍କଟ: ସହାୟତା ଲୋଡ଼ିଲେ ମା’ବାପା

୨ ମାସର ଯାଅଁାଳା ଶିଶୁଙ୍କୁ କର୍କଟ: ସହାୟତା ଲୋଡ଼ିଲେ ମା’ବାପା

ଭୁବନ, ୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅଗଷ୍ଟ ୧୫। ସାରା ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରୁଥିବାବେଳେ ଭୁବନ ବ୍ଲକ ମହୁଲପାଳ ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ବେହେରାଙ୍କ ପରିବାର ଲାଗି ଏହି ଦିନଟି ବେଶ୍‌ ଖାସ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା। କାରଣ ଉକ୍ତ ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧରଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୀତାଞ୍ଜଳି ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ଯମଜ ସନ୍ତାନ। ଏକାସଙ୍ଗରେ ଝିଅପୁଅ ଘରକୁ ଆସିଥିବାରୁ ପରିବାରରେ ଖେଳିଯାଇଥିଲା ଖୁସିର ଲହରି। ହେଲେ ଏହି ଖୁସିକୁ ଯେମିତି ଲାଗିଗଲା କାହାରି ନଜର। ଦିନ କେଇଟାରେ କ୍ୟାନସରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଗଲେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ। ଏହା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ମା’ବାପାଙ୍କ ଆଖିରୁ ନିଦ ହଜିଯାଇଛି। ଗରିବି ବୋଝ ତଳେ ଚାପିହୋଇ ରହିଥିବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏବେ ପିଲାଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ କରିଛନ୍ତି ଆକୁଳ ନିବେଦନ।

ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଅଭିଭାବକ

ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଅଭିଭାବକ

ମାଧପୁର,୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଧପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ର ଅନୁପାତରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ ଯୋଗୁ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୋମବାର ତାଲା ପକାଯାଇଛି। ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଅଞ୍ଜନ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶିକ୍ଷା ବଞ୍ଚାଓ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଏବଂ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଯାଇଛି।

ତୁବେ: ନିଖୋଜ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ତୁବେ: ନିଖୋଜ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୫।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଜରପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁବେ ଗ୍ରାମର ଶିବାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ (୩୭) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଗତ ୨ ତାରିଖ ରାତିରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ।

ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ରାଣୀବନ୍ଧରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ: ମାଟି ତଳୁ ୨ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଇଣ୍ଡା,୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଠାକୁରଗଡ ଥାନା ରାଣୀବନ୍ଧ ଗ୍ରାମ ନାଳ ନିକଟରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ୨ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ ମାଟି ତଳୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ହତାଶିମିଳି ଗ୍ରାମର ବିଜୟ ନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ସିପୁନ ନାୟକ(୧୪) ଓ ଭୀମସେନ ନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ଅମୂଲ୍ୟ ନାୟକ(୧୭)। ୧୨ ଦିନ ତଳେ ଉଭୟେ ନିଖୋଜ ଥିବାବେଳେ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳାଇଛି।

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମରୁଡ଼ି ସହାୟତା ଦାବି: ପୁଣି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଚାଷୀ

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମରୁଡ଼ି ସହାୟତା ଦାବି: ପୁଣି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଚାଷୀ

ପରଜଙ୍ଗ, ୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣ୍ଟ ସମୟ ପୂରିଲା। ହେଲେ କଥା ରଖିଲାନି କୃଷି ବିଭାଗ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ପୁଣି ଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ପଥରଖମ୍ବ ଗ୍ରାମର ମରୁଡ଼ି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ। ପୂର୍ଣ୍ଣ ମରୁଡ଼ି ସହାୟତା ଦାବିରେ ରବିବାର ସେମାନେ ୫୩ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ପଥରଖମ୍ବ ଛକରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। ସୋମବାର ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବାପରେ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ ହଟିଥିଲା।

ଖସିଗଲା ସୁନ୍ଦରୀ, ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜିଂ ବିଫଳ

ଖସିଗଲା ସୁନ୍ଦରୀ, ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜିଂ ବିଫଳ

ବନ୍ତଳା,୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ବାନ୍ଧବଗଡ଼ର ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’କୁ ହାତୀ ସହାୟତାରେ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜିଂ ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ରବିବାର ସକାଳେ ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ ପରେ ବାଘୁଣୀକୁ ଠାବ କରାଯାଇ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜିଂ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ସେ ଖସିଯାଇଥିବା ସାତକୋଶିଆ ଡିଏଫ୍‌ଓ ରାମସ୍ବାମୀ ପି. ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ବଜାର ଭିତରେ ବାଣ ଦୋକାନ ମନା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ ୫ା୧୧- ଦୀପାବଳି ପାଇଁ ଅନୁଗୋଳରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଅନୁଗୋଳ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ସମ୍ମୁଖରେ ବାଣ ଦୋକାନ ଖୋଲିବ। ଏଥିପାଇଁ ୫୭ ଜଣ ଲାଇସେନ୍ସ ଧାରି ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

‘ପୂଜ୍ୟପୂଜାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଲେ ଉନ୍ନତି ସମ୍ଭବ’

‘ପୂଜ୍ୟପୂଜାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଲେ ଉନ୍ନତି ସମ୍ଭବ’

ଭୁବନ, ୪ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୁବନ ବଡ଼ହାଟସ୍ଥିତ ମଉଡ଼ମଣି ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠାନର ହୀରକ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ଶନିବାର ୩ଦିନିଆ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାଜି ରାଉତ ସ୍ମୃତି କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ. କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କହିଲେ, ପୂଜ୍ୟପୂଜା ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିର ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ। ଏହାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଲେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

 ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ  ଅସଦାଚରଣ ଘଟଣା :  ଘନୀଭୂତ ହେଉଛି ବିବାଦ

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଘଟଣା : ଘନୀଭୂତ ହେଉଛି ବିବାଦ

ହିନ୍ଦୋଳ, ୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ କନ୍ତାମିଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଛାତ୍ରୀ ଅସଦାଚରଣର ଶିକାର ହେବା ଘଟଣା ଏବେ ବିବାଦୀୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଛି। ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଚାଲିଛି ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ। ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ଏହାର ସମଧାନ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ତିକ୍ତତା ବଢ଼ୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କ୍ରିକେଟ୍‌  ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, ସୋଲଣ୍ଡା ଚାମ୍ପିୟନ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, ସୋଲଣ୍ଡା ଚାମ୍ପିୟନ

ବଇଣ୍ଡା,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଗାଁ ବଇଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଠାକୁର ଅନୁକୁଳ ଚନ୍ଦ୍ର ଆଶ୍ରମ ନିକଟସ୍ଥ ପଡ଼ିଆରେ ରବିବାର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଟିସିସି ବଇଣ୍ଡା ସହିତ ସୋଲଣ୍ଡା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ସୋଲଣ୍ଡା ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୭୮ ରନ କରିଥିଲା।

ବେଆଇନ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ: ଏସ୍‌ପିଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ

ବେଆଇନ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ: ଏସ୍‌ପିଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ

ବଇଣ୍ଡା,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଠାକୁରଗଡ଼ କଲେଜ, ପାଇକସାହି, ଖଜୁରୀଯୁଡ଼ା, କୁର୍ତ୍ତିବାସପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଗୁଡ଼ିକରୁ ବେଆଇନ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଠାକୁରଗଡ଼ ଗ୍ରାମବାସୀ ଶନିବାର ଅନୁଗୋଳ ଏସ୍‌ପିଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଧନଦାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମେଲାଣି

ଧନଦାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମେଲାଣି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୪।୧୧-ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଶେଷ ହୋଇଛି ଢେଙ୍କାନାଳର ଗଣପର୍ବ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା। ରବିବାର ମା’ ଧନଦାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିଦାୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରବାସୀ। ମଳିତ ଭସାଣି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ୨୫ଟି ମେଢ଼ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ପାରମ୍ପରିକ ବାଜା, ଲୋକନୃତ୍ୟରେ କମ୍ପୁଛି ଢେଙ୍କାନାଳ।

୮ରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ-ନବରାତ୍ର ଉତ୍ସବ

୮ରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ-ନବରାତ୍ର ଉତ୍ସବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୪।୧୧-ଅନୁଗୋଳସ୍ଥିତ ବିଜୁ ମଇଦାନରେ ଆସନ୍ତା ୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ-ନବରାତ୍ର ମହୋତ୍ସବ। ୧୭ ତାରିଖ ଯାଏ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ସମାପନ କରିବାକୁ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଶ୍ରୀରାମ ଭବନରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଅଁରପାଳ, ୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ପୋଲିସ ବଳରାମପ୍ରସାଦ ଅମାନ୍ତପୁର ଅଞ୍ଚଳରୁ ରବିବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଯୁଗଳ ସାହୁ (୨୫)।

ଥମୁନି ତାଳଚେରରୁ କୋଇଲା ଚୋରା ଚାଲାଣ: ୧ ଟ୍ରକ ଜବତ, ଦୁଇ ଗିରଫ

ଥମୁନି ତାଳଚେରରୁ କୋଇଲା ଚୋରା ଚାଲାଣ: ୧ ଟ୍ରକ ଜବତ, ଦୁଇ ଗିରଫ

ପରଜଙ୍ଗ,୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ୫୩ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ପରଜଙ୍ଗ ବଜାରଠାରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ୧୦ ଚକିଆ ଚୋରା କୋଇଲା ଟ୍ରକ(ଓଆର ୦୪ ଏଚ ୫୬୫୩)କୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଗାଡ଼ିର ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲପରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ନାଲକୋରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା

ନାଲକୋରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା

ବଅଁରପାଳ,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲକୋ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ଏକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଏନ୍‌ଟିପିସି, ଟିଟିପିଏସ୍‌କୁ ସେଫ୍ଟି ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ଏନ୍‌ଟିପିସି, ଟିଟିପିଏସ୍‌କୁ ସେଫ୍ଟି ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ତାଳଚେର,୪ା୧୧(ନି.ପ୍ର.)କଣିହାଁସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ‘କଳିଙ୍ଗ ସେଫ୍ଟି ସିଲିଭର ଆୱାର୍ଡ ୨୦୧୭’ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଓଡ଼ିଶା ଷ୍ଟେଟ ସେଫ୍ଟି କନକ୍ଲେଭରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲଙ୍କ ଠାରୁ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଚିଫ୍‌ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ସନ୍ତୋଷ ଜେମ୍‌ସ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷା ଶପଥ ଉତ୍ସବ

ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷା ଶପଥ ଉତ୍ସବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୪ା୧୧ ସୁରକ୍ଷିତ କର୍ମ ସଂସ୍କୃତିକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ଆଣ୍ଡ ପାୱାର ଲିମିଟେଡ (ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌) ପରିସରରେ ମାସିକ ସୁରକ୍ଷା ଶପଥ ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।