ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

  ଓ୍ବାର୍ଡସ୍ତରରୁ ଦଳକୁ ମଜଭୁତ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଓ୍ବାର୍ଡସ୍ତରରୁ ଦଳକୁ ମଜଭୁତ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,ବଇଣ୍ଡା୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଛେଣ୍ଡିପଦା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲିପଟା ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ୱାର୍ଡ କମିଟି ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟ୍‌  ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ

ବଇଣ୍ଡା,୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର  ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଥିବା  ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମରୁ ସୋମବାର ରାତିରେ କେତେକ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାବେଳେ  ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ କିଶୋରନଗର ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କର ଶାଖା ପରିଚାଳାକ ସମାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ କିଶୋରନଗର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ତାଳଚେରରେ ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ: ପରିବହନ, ଉତ୍ତୋଳନ ବନ୍ଦ

ତାଳଚେରରେ ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ: ପରିବହନ, ଉତ୍ତୋଳନ ବନ୍ଦ

ତାଳଚେର,୫।୨(ନି.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କୁମୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତର ୫ଟି ରାଜସ୍ବ ଗ୍ରାମର ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ନିମନ୍ତେ ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ତୁରନ୍ତ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବା ଦାବିରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି । 

୧୩ ଦଫା ଦାବିରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅଫିସରେ ବିକ୍ଷୋଭ

୧୩ ଦଫା ଦାବିରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅଫିସରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୫।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ସୋମବାର ଏସ୍‌ୟୁସିଆଇ ଓ ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ କିଷାନ କ୍ଷେତ ମଜଦୁର ସଙ୍ଗଠନର ମିଳିତ ଆହ୍ବାନକ୍ରମେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର

ପରଜଙ୍ଗ,୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ୍‌ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡ଼ୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ପାଟରପଦା ପଞ୍ଚାୟତ କଟାବାହାଳ ଗ୍ରାମର ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ (୫୦)। 

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା ଝିଅ:ପକ୍କା ଘର ପାଇଁ ବୃଦ୍ଧା ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା ଝିଅ:ପକ୍କା ଘର ପାଇଁ ବୃଦ୍ଧା ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୫।୨ଗତମାସ ୧୦ ତାରିଖ ରାତିରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଡେଉଁରିଆଝରି ଗ୍ରାମର ପ୍ରମିଳା ନାଏକଙ୍କ ଘରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ଧାନ, ଚାଉଳ ସହ ସମସ୍ତ ଆସବାବପତ୍ର ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଘରେ ରହିଯାଇଥିବା ଝିଅ ସରୋଜିନୀଙ୍କ ଦେହରେ ମଧ୍ୟ ନିଅଁା ଲାଗି ଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନିଆଯାଇଥିଲେ ବି ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। 

ସମବାୟ ସମିତିରେ ଟଙ୍କା ହଡପ ଅଭିଯୋଗ:ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ସମବାୟ ସମିତିରେ ଟଙ୍କା ହଡପ ଅଭିଯୋଗ:ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୫।୨ କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ପରାବିଲ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଯାଇଥିବା ବେଳେ ନାବାଳକଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାଯାଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ଖୋଲା ଯାଇଥିବା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ବିରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ଋଣ ପାସ କରିଦେବାକୁ କହି ଶହ ଶହ ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ଦସ୍ତଖତ ନେଇ ଏହି ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ ହୋଇଥିବା ଗଁାର ୭୦ଜଣ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ଜିଲାରେ ୮୫ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର:୨୬୨ ସ୍କୁଲର ୧୮,୧୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

 ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୫।୨  ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୮୫ଟି କେନ୍ଦ୍ର କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୨୬୨ଟି ହାଇସ୍କୁଲର ୧୮ ହଜାର ୧୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ରେଗୁଲାରରେ ୧୭, ୪୦୬, ଏକ୍ସ ରେଗୁଲାରରେ ୪୨୭ ଜଣ, ୩୧୧ ଜଣ ଷ୍ଟେଟ ଓପନ ସ୍କୁଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ମାଧ୍ୟମରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ବୋଲି ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ବେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଖଣିବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଖଣିବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର,୫ା୨(ନି.ପ୍ର.)ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମର ୨୪ ଜଣ ଖଣି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ  ସୋମବାର ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ର ଏଠାରେ ଥିବା ବଳରାମ କୋଇଲା ଖଣିରେ ଖଣିବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି। 

ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ୬ ଦଫା ଦାବିପତ୍ର:ମାସେ ସମୟ ଦେଲା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଂଘ

ତାଳଚେର,୫ା୨(ନି.ପ୍ର.)ତାଳଚେରର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଖଣିଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଏକ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ପୀଠରୁ ବାହାରି ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତ ସହ ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। 

ରେଲଓ୍ବେ କଲୋନୀରୁ ଚୋରି ଘଟଣା:ଫାଣ୍ଡି ଘେରିଲେ ମହିଳା

ରେଲଓ୍ବେ କଲୋନୀରୁ ଚୋରି ଘଟଣା:ଫାଣ୍ଡି ଘେରିଲେ ମହିଳା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୫।୨ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ରେଲ୍‌ଓ୍ବେ କଲୋନୀରୁ ଚୋରି ହେବା ଘଟଣାରେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କଲୋନୀ ମହିଳାମାନେ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ଫାଣ୍ଡି ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଅନୁଗୋଳ ଷ୍ଟେଶନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ପୋଲିସର ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଓ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଢିଲା ଯୋଗୁ ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢିଚାଲିଛି। 

୬ରେ କାମାକ୍ଷାନଗର ଆସିବେ ୨ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ:୫୩ନଂ. ରାଜପଥ ଦୋହରୀକରଣ ଶିଳାନ୍ୟାସ ହେବ

୬ରେ କାମାକ୍ଷାନଗର ଆସିବେ ୨ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ:୫୩ନଂ. ରାଜପଥ ଦୋହରୀକରଣ ଶିଳାନ୍ୟାସ ହେବ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଅନୁଗୋଳ, ଢେଙ୍କାନାଳ ଏବଂ ଯାଜପୁର ଜିଲାର ଲାଇଫ୍‌ ଲାଇନ୍‌ କୁହାଯାଉଥିବା ୫୩ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୪ ଲେନ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ କରାଯିବ। ୬ତାରିଖରେ କାମାକ୍ଷାନଗରରେ ଏହାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏଥିରେ ଯୋଗଦେବେ କେନ୍ଦ୍ର ସଡ଼କ ଓ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡ଼କରୀ ଏବଂ ତୈଳମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ। ଜରିଡ଼ାମାଳି ଜଳସେଚନ ଡାକବଙ୍ଗଳାରେ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ପ୍ରଧାନ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।  

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ : ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରୁ ଆରମ୍ଭ

ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ : ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରୁ ଆରମ୍ଭ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୫।୨ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ଢେଙ୍କାନାଳରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ। ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହରେ କୌଣସି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦେଖା ମିଳି ନ ଥିଲା। ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିବା ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଘଣ୍ଟାଏରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ଏପରି କି ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟସ୍ତବିବ୍ରତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ବୟ ଅଭାବରୁ ଏପରି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିଲା, ଯାହା ପ୍ରଶାସନର ସମୟଜ୍ଞାନ  ଅଭାବକୁ ପଦାରେ ପକାଇଥିବା ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।

ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ଯୁବକ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା କନ୍ତପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଶରତ ପ୍ରଧାନ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସଞ୍ଜିତା ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ସେହି ଗ୍ରାମର ତପନ ନାୟକ ଠେଙ୍ଗାରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାସହ ଅଶଭ୍ୟ ଭାଷାରେ ଗାଳି ଗୁଲଜ କରିଥିବା ସୋମବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

 ମଦ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ମଦ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୪।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ଼ ପୋଲିସ ଠାକୁରଗଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ମିନି ସାହୁ ଓ  ବୁଲୁ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଘରୁ ୫ ଲିଟର ଲେଖାଁଏ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି। 

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର, ଉତ୍ତେଜନା

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର, ଉତ୍ତେଜନା

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କାମାକ୍ଷାନଗର  ଥାନା ମହୁଲପାଳରେ ସୋମବାର ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବଣ୍ଟିଆ ବେହେରାଙ୍କ ଝିଅ ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟା (୫) ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

   ସରୋଜ ମେମୋରିଆଲ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ   ବାଇସିଙ୍ଗା, କାଶିହାଡ଼ିହ ଚାମ୍ପିୟନ

ସରୋଜ ମେମୋରିଆଲ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ବାଇସିଙ୍ଗା, କାଶିହାଡ଼ିହ ଚାମ୍ପିୟନ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା  କାମାକ୍ଷାନଗର ଏନ୍‌ଏସି ରେକୁଳା ଗ୍ରାମରେ ୨ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ସରୋଜ ମେମୋରିଆଲ ଭଲିବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ବିଭାଗରେ ବାଇସିଙ୍ଗା ଏବଂ ସହରାଞ୍ଚଳ ବିଭାଗରେ କାଶିହାଡ଼ିହ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛନ୍ତି।

୬ରେ କାମାକ୍ଷାନଗର ଆସିବେ ୨ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

୬ରେ କାମାକ୍ଷାନଗର ଆସିବେ ୨ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆସନ୍ତା ୬ରେ କାମାକ୍ଷାନଗରଠାରେ ତାଳଚେର ଭାୟା ଡୁବୁରି ଦେଇ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଯାଏ ୨ହଜାର ୩୪୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ୧୩୨ କି.ମି ୪ ଲେନ ବିଶିଷ୍ଟ ରାସ୍ତାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯିବ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ  କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡକରୀ ଓ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଯୋଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। 

ଜନ ସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଜନ ସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୪।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ସଚେତନତା ରଥକୁ ଏସ୍‌ପି ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ନାୟକ ପତାକା ଦେଖାଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

ଅନୁଗୋଳ  ଅଫିସ,୪।୨- ଅନୁଗୋଳ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପରିସରରେ ସୋମବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଟାଟାଷ୍ଟିଲ ବିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ ରନାଥନ୍‌: ଦୌଡ଼ିଲେ ୨୯୩୫ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ଟାଟାଷ୍ଟିଲ ବିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ ରନାଥନ୍‌: ଦୌଡ଼ିଲେ ୨୯୩୫ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ଓଡାପଡା,୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଣ୍ଟାବଣିଆସ୍ଥିତ ଟାଟାଷ୍ଟିଲ ବିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ‘ରନାଥନ୍‌’ର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସକାଳ ୬ଟାରୁ କମ୍ପାନୀର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରୁ ଦୌଡ଼ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

ଗାଁରୁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ୯ କିମି: ଭତ୍ତା ଯେତିକି, ଗାଡ଼ି ଭଡ଼ା ସେତିକି

ଗାଁରୁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ୯ କିମି: ଭତ୍ତା ଯେତିକି, ଗାଡ଼ି ଭଡ଼ା ସେତିକି

ବନ୍ତଳା,୪।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ) ଭତ୍ତା ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି ହିତାଧିକାରୀ। ହେଲେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଗାଡ଼ି ଭଡାରେ ସରିଯାଉଛି ଟଙ୍କା। ଗାଁରୁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଦୂରତା ଅଧିକ ହୋଇଯାଉଥିବାରୁ ଅନେକେ କଷ୍ଟ କରି ଭତ୍ତା ପାଇଁ ଯିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ମଧ୍ୟ କରୁନାହାନ୍ତି। 

ସନ୍ଧ୍ୟାତାରାର ୪୦ତମ ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ: କଳ୍ପନାରୁ ବାହାରି ବାସ୍ତବଧର୍ମୀ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ

ସନ୍ଧ୍ୟାତାରାର ୪୦ତମ ସାରସ୍ବତ ସମାରୋହ: କଳ୍ପନାରୁ ବାହାରି ବାସ୍ତବଧର୍ମୀ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୪।୨: କଳ୍ପନା ବିନା ବାସ୍ତବତା ଆସେନି। କଳ୍ପନା ହିଁ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଖୋରାକ ଯୋଗାଏ। କଳ୍ପନା ନ ଥିଲେ ବିକାଶ ଅସମ୍ଭବ। କଳ୍ପନା ଓ ବାସ୍ତବତା ଓତପ୍ରୋତ ଭାବେ ଜଡ଼ିତ। ଉଭୟେ ଏକାଠି ହେଲେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇପାରିବ। 

ହାତୀମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଟ୍ରେନ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା

ହାତୀମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଟ୍ରେନ୍‌ ଚାଳକଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୪ା୨: ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ବାରଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଲଓ୍ବେ ଲେଭଲ କ୍ରସିଂ ନିକଟରେ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଏକ ମାଈ ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।