ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବୀରାଶାଳ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରିପ୍‌କୁ ଏନ୍‌ଓସି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୨।୭-ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକ ବୀରାଶାଳସ୍ଥିତ ବିମାନ ଅବତରଣ କେନ୍ଦ୍ର। ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ସାଧାରଣ ଅଭିଯୋଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନୋ ଅବ୍‌ଜେକଶନ ସାର୍ଟିଫିକେଟ (ଏନ୍‌ଓସି) ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଲୀଳାମୟକ ପ୍ରେମରେ ବନ୍ଧାପଡ଼ିଛନ୍ତି ଏକଘରିଆବାସୀ , ଶରଣ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ତୁଳସୀରେ ମହକୁଛି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର

ଲୀଳାମୟକ ପ୍ରେମରେ ବନ୍ଧାପଡ଼ିଛନ୍ତି ଏକଘରିଆବାସୀ , ଶରଣ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ତୁଳସୀରେ ମହକୁଛି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୨ା୭ ଲୀଳାମୟଙ୍କ ଅପାର ଲୀଳା। ତାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ବନ୍ଧା ପଡ଼ିଛି ସାରା ଜଗତ। ହେଲେ ତୁଳସୀ ଆଉ ଦାରୁଦିଅଁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଯେତେବେଳେ କଥା ଉଠେ, ବାକି ସବୁ ରହିଯାଏ ପଛରେ। ସେହି ପବିତ୍ର ତୁଳସୀ ପାଇଁ ଏବେ ନିଆରା ପରିଚୟ ତିଆରି କରିଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକର ଏକଘରିଆ।

ବାଣିଜ୍ୟକର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅସ୍ଥାୟୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ତାଳଚେର, ୧୨ା୭(ନି.ପ୍ର.) ତାଳଚେର ବାଇପାସ ଠାରେ ଭଡ଼ାଘରେ ଚାଲୁଥିବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବାଣିଜ୍ୟକର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବୁଧବାର ଅସ୍ଥାୟୀଭାବେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌/ଏନ୍‌ଟିପିସି ଥଇଥାନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

୧୩ ଦିନ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା , ଦ୍ୱିତୀୟ ଝିଅ ହୋଇଥିବାରୁ ମାରିଦେଇଥିଲେ ବାପା

୧୩ ଦିନ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା , ଦ୍ୱିତୀୟ ଝିଅ ହୋଇଥିବାରୁ ମାରିଦେଇଥିଲେ ବାପା

ପାଲଲହଡା,୧୨ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପ୍ରଥମ ଗର୍ଭରୁ ଝିଅ ଆସିଥିଲା। ସ୍ତ୍ରୀ ମିତା ଦ୍ୱିତୀୟ ଗର୍ଭ ଧାରଣ କରିବା ପରେ ପୁଅଟିଏ ପାଇଁ ନାନା ମାନସିକ କରିଥିଲେ ସ୍ବାମୀ ଦୁଃଶାସନ ସାହୁ। ଏଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଔଷଧ ଆଣି ସେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖୁଆଇଥିଲେ।

ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା

ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା

ବଅଁରପାଳ,୧୨ା୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ ବୁଧବାର ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ପଚାରି ବୁଝିବା ସହ ଏହାର ସମାଧାନ କିପରି କରାଯିବ ତାହା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ।

ପୋଲିସବାବୁଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ପୋଲିସବାବୁଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧୨।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନାରେ ସୋମବାର ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଜଣେ ପୋଲିସ ବାବୁଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବିନା ୟୁନିଫର୍ମରେ ଚୌକିରେ ଶୋଇରହିଥିବା ଥାନାକୁ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗକାରୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର

ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୨।୭ ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକରେ ଆମ ଗାଁ, ଆମ ବିକାଶ ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର କର୍ମୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ସେମାନେ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଏ ନେଇ ପ୍ରତିବାଦ କରିବା ସହ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ।

ଏବିଭିପିର ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଅଭିନନ୍ଦନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ‘ଆଦର୍ଶବାନ ହୁଅନ୍ତୁ ଯୁବପିଢ଼ି ’

ଏବିଭିପିର ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଅଭିନନ୍ଦନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ‘ଆଦର୍ଶବାନ ହୁଅନ୍ତୁ ଯୁବପିଢ଼ି ’

ଭୁବନ, ୧୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ (ଏବିଭିପି) ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ମହିଳା କଲେଜ ପରିସରରେ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ଅଭିନନ୍ଦନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାଜି ରାଉତ ସ୍ମୃତି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଫେସର ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ପରିଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରି କହିଲେ, ପ୍ରତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ଗୁଣ ରହିଛି।

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ବୁଧବାର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୪୭ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି। ଏହାସହ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ବିଷାକ୍ତ ଛତୁ ଖାଇ ୪ ଗୁରୁତର

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ଥାନା କନ୍ଧରା ଗ୍ରାମରେ ଜଙ୍ଗଲୀ ଛତୁ ଖାଇ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଦୁର୍ବାଶା ରାୟ, ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ରାୟ, ପୁଅ ଗିରୀଶ ଏବଂ ନାତି କୁନା। ମଙ୍ଗଳବାର ଦୁର୍ବାସା ଜଙ୍ଗଲରୁ ଛତୁ ଆଣିଥିଲେ। ରାତିରେ ତାହାକୁ ରୋଷେଇ କରି ପରିବାର ଲୋକେ ଖାଇଥିଲେ।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମହିଳା ମୃତ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ ଥାନା ମନ୍ଦରବାହାଳ ଗ୍ରାମ କିଷାନସାହିଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଚିତ୍ରା ପ୍ରଧାନ(୫୦)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଚିତ୍ରା ଘରେ ଶୋଇଥିବାବେଳେ ଏକ ବିଷାକ୍ତ ସାପ ତାଙ୍କ ବାମ ଗୋଡକୁ କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ପରିବାର ଲୋକେ କିଶୋରନଗର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ପାଲଲହଡା,୧୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡା ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୪୯ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବାଙ୍କଦରଠାରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ଜଣେ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କ ସହ ଥିବା ଅନ୍ୟଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ପାଲଲହଡା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ବଅଁରପାଳ, ୧୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ- ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ ବୁଧବାର ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ପଚାରି ବୁଝିଛନ୍ତି।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର,୧୧।୭: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ର ଭୁବନେଶ୍ୱରୀ କୋଇଲାଖଣିରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ବୁଧବାର ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ କୁନା ସାହୁ। କୁନା କାମ ସାରି ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ହେଁସମୂଳ ଗ୍ରାମ ବୈଦ୍ୟ ସାହି ନିକଟରେ ଏକ ଟ୍ରକ ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା।

ଶିକ୍ଷାର ମାନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅ

ଶିକ୍ଷାର ମାନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧।୭: ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାବିଭାଗ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଶିକ୍ଷାବିଭାଗ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ନିଖିଳ ପବନ କଲ୍ୟାଣ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରି କର୍ମଶାଳାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଓଲଟିଲା ଅଟୋ: ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଜାମ

ଓଲଟିଲା ଅଟୋ: ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଜାମ

ବଅଁରପାଳ,୧୧।୭(ଡି,ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିପିପି ବଜାରରେ ବୁଧବାର ଏକ ଅଟୋ ଓଲଟି ପଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୨ ଜଣ ଆହତ ହେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁ ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାରେ ଯାନ ବାହନ ଅଟକି ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦାଲଶୁଖା ଗ୍ରାମରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ କୈଳାସ ଦେଉରୀଙ୍କ ପୁତ୍ର କାଳନ୍ଦୀ। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଖାଇସାରି ଶୋଇଥିଲେ। ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରେ ଏକ ବିଷାକ୍ତ ସାପ କାଳନ୍ଦୀଙ୍କୁ କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା।

ଗୋପୀନାଥପୁରରେ ଓଡିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧୧।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଗୋପୀନାଥପୁର ଗ୍ରାମଠାରେ ବୁଧବାର ଓଡିଶା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିମନ୍ତେ ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଲୁଟ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୧।୭: ଅନୁଗୋଳରେ ସଶସ୍ତ୍ର ପୋଲିସ ପଇଁତରା ମାରୁଥିଲେ ବି ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବିଶୋଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଡିଆର୍‌ଏମ୍‌ଙ୍କ ବାମୁର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ପରିଦର୍ଶନ

ଡିଆର୍‌ଏମ୍‌ଙ୍କ ବାମୁର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ପରିଦର୍ଶନ

ବଇଣ୍ଡା,୧୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବାମୁର ରେଳ ଷ୍ଟେଶନକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥର ଡିଆର୍‌ଏମ୍‌ (ଡିଭିଜନାଲ ରିଜିଓନାଲ ମ୍ୟାନେଜର) ଜୟଦେବ ଗୁପ୍ତା ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ ଯୋଗେ ବାମୁର ଷ୍ଟେଶନରେ ପହଞ୍ଚି ନୂତନ ଓ ପୁରାତନ ଷ୍ଟେଶନ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ।

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ବଅଁରପାଳ,୧୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ପୁରିକିଆ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆବଶ୍ୟକ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପରିଚାଳନା କମିଟି କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଓ ଅଭିଭାବକମାନେ ସ୍କୁଲ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଇ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଭିଭାବକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଥମରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିକ୍ଷାଦାନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ: ଗୟାରୁ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗିରଫ

ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ: ଗୟାରୁ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗିରଫ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୧।୭: ଇଣ୍ଡିଆନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିବା ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସକୁ ମିଳିଛି ବଡ଼ ସଫଳତା। ମଙ୍ଗଳବାର ବିହାର ରାଜ୍ୟ ଗୟା ଜିଲାରୁ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୨ ଡକାୟତ ଓମ୍‌ ପ୍ରକାଶ ଦାସ ଓ ରାଜେଶ ଦାସଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ଅନୁଗୋଳ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରେସ୍‌ ଇସ୍ତାହାରରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଗିରଫ ଡକାୟତଙ୍କ ନିକଟରୁ ୩୪୩ ଗ୍ରାମ ସୁନା ସହ ବନ୍ଧୁକ ଓ ଜୀବନ୍ତଗୁଳି ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଅନୁଗୋଳରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୩୩ ପଞ୍ଚାୟତର ୨୩୪ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନୁମୋଦନ

ଅନୁଗୋଳରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୩୩ ପଞ୍ଚାୟତର ୨୩୪ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନୁମୋଦନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୦।୭: ଅନୁଗୋଳ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ସହିତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କଥା ହେବା ସହିତ ୩୩ଟି ପଞ୍ଚାୟତରେ ୬ କୋଟି ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୨୩୪ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ, ୬ ଗିରଫ

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ, ୬ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୧୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)- କିଶୋରନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଜୁଆଖେଳ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ କିଶୋରନଗର ପୋଲିସ ଅଚାନକ ଚଢାଉ କରି ୬ ଜଣ ଜୁଆଡିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।