ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୫ଶହ ଟଙ୍କା ଭତ୍ତା ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ: ଜନଶୁଣାଣିରେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ରଞ୍ଜନ ଧଳଙ୍କ କ୍ଷୋଭ

୫ଶହ ଟଙ୍କା ଭତ୍ତା ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ: ଜନଶୁଣାଣିରେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ରଞ୍ଜନ ଧଳଙ୍କ କ୍ଷୋଭ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୧।୭: ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ବି ମନରେ ଉତ୍ସାହ ଅଛି। କିଛି ଗୋଟେ କରି ନିଜ ଓ ପରିବାରର ପେଟ ପୂରାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ହେଲେ ହାତରେ ଅର୍ଥ ନାହିଁ।

୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବନ୍ଦ

୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବନ୍ଦ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୩୧।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଳଥ ଗ୍ରାମରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରକୁ ବିରୋଧ କରି ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିକାଶ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଆଠମଲ୍ଲିକରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଇଛି।

୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ତାଳଚେର,୩୦ା୭(ନି.ପ୍ର.)- ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ସୁନାଚେନ ଲୁଟି ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ କଲିୟାରୀ ପୋଲିସ ସୋମବାର ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଦେଉଳବେଡାର ବାବୁ ପ୍ରଧାନ, ତାଳଚେର ବଉଳଛକର ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ନାହାକ ଓ ବଲଣ୍ଡାର ରାଜେଶ କୁମାର ସିଂହ।

ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୩୦।୭- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ରାସୋଳ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ୧୬।୨।୧୭ରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ପରେ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ରାୟ ସୋମବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଢେଙ୍କାନାଳ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପୋକ୍‌ସୋ ବିଚାରପତି ତଥା ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ଲଲାଟେନ୍ଦୁ ଜେନା ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିରାକାର ନାହାକ(୨୩)ଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ୧୦ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ମହିଳା ଏଏନ୍‌ଏମ୍‌ଙ୍କଠାରୁ ୫୩ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ମହିଳା ଏଏନ୍‌ଏମ୍‌ଙ୍କଠାରୁ ୫୩ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ଭୁବନ,୩୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ଥାନା କୁନିନ୍ଦାପାଟଣା ଗ୍ରାମର ଏଏନ୍‌ଏମ୍‌ ଛାୟାବତୀ ପ୍ରଧାନଙ୍କଠାରୁ ସୋମବାର ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ୫୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି।

ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାମ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାମ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବଇଣ୍ଡା,୩୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ସାନହୁଲା ପଞ୍ଚାୟତର ସିମିଳିଆ ଓ ସାନହୁଲା ଗ୍ରାମରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନରେ ନେହେରୁ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ର ଅନୁଗୋଳ ଓ ସିମିଳିଆ ଜୟ ବଜରଙ୍ଗବାଲି ୟୁଥ କ୍ଲବ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଇଣ୍ଡା,୩୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ମିଣ୍ଡୋଳ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ସୋମବାର ଠାକୁରଗଡ଼ ପୋଲିସ ବଇଣ୍ଡା ପ୍ରଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

କୋଇଲା ଟ୍ରକ୍‌ ଚଳାଚଳକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧ

କୋଇଲା ଟ୍ରକ୍‌ ଚଳାଚଳକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧ

ତାଳଚେର,୩୦ା୭(ନି.ପ୍ର.)- ଗ୍ରାମ ଭିତର ଦେଇ କୋଇଲା ଟ୍ରକ୍‌ ଯାତାୟାତକୁ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କନ୍ଧବେରେଣୀ ଗ୍ରାମବାସୀ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଗତ କିଛି ମାସ ହେଲା ପ୍ରତ୍ୟେହ ଶହ ଶହ କୋଇଲା ଟ୍ରକ୍‌ ଯାତାୟତ କରୁଥିବାରୁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜୀବନ ବିପନ୍ନ ହେବା ସହ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି।

ଅପରାଧ ରୋକିବାକୁ ସହଯୋଗ କାମନା

ଅପରାଧ ରୋକିବାକୁ ସହଯୋଗ କାମନା

ତାଳଚେର,୩୦ା୭(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ସଦର ଥାନା ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଢାଳ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆମ ପୋଲିସ ସମିତି ବୈଠକ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ହାତୀପଲ ଦେଖି କାଉଡ଼ିଆ ଆତଙ୍କିତ

ହାତୀପଲ ଦେଖି କାଉଡ଼ିଆ ଆତଙ୍କିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୦।୭-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀ ତଟବର୍ତ୍ତୀ ଆଖୁ କିଆରୀରେ ହାତୀପଲ ବ୍ୟାପକ ଉପଦ୍ରବ ସୃଷ୍ଟି କରି ଚାଲିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇରହିଛନ୍ତି।

ଗରିବ ପିଲାଙ୍କୁ ନିଃଶୁଳ୍କ ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯିବ

ଗରିବ ପିଲାଙ୍କୁ ନିଃଶୁଳ୍କ ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯିବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୦।୭- ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା। ବୃଦ୍ଧିପାଉଛି ଶିକ୍ଷାର ବ୍ୟବସାୟୀକରଣ। ମୂଲ୍ୟବୋଧଭିତ୍ତିକ ଶିକ୍ଷା ଆଉନାହିଁ। ନୈତିକତାର ଅଧୋପତନ ଯୋଗୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବାଟବଣା ହେଉଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସୁଧାର ଆବଶ୍ୟକ। କେବଳ ମୂଲ୍ୟବୋଧଭିତ୍ତିକ ଶିକ୍ଷା ଭଲ ମଣିଷ ଗଢ଼ିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବାବା ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ଦାସ। ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଯୋରନ୍ଦାସ୍ଥିତ ଆର୍ଟ ଅଫ୍‌ ଲିଭିଂ ଏବଂ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଶନିବାର ଶ୍ରୀଶ୍ରୀଜ୍ଞାନମନ୍ଦିର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଅବସରରେ ସେ ଏପରି ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି।

ବଚପନ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲରେ ଫାଦର୍ସ ଡେ

ବଚପନ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲରେ ଫାଦର୍ସ ଡେ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୦ା୭- ଅନୁଗୋଳ ମିଶ୍ରପଡ଼ାସ୍ଥିତ ବଚପନ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଫାଦର୍ସ ଡେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସ୍କୁଲର କୁନିକୁନି ପିଲାଙ୍କ ବାପାମାନେ ଏହି ଅବସରରେ କେକ୍‌ କାଟିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଶୈଳଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଅନୁଗୋଳର ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ଆନନ୍ଦଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ଯୋଗଦେଇ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ଲାଳନ ପାଳନରେ ବାପାଙ୍କ ଭୂମିକା ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ।

ଚାଷୀ ବିକାଶରେ ବଢ଼ିବ ସମବାୟ

ଚାଷୀ ବିକାଶରେ ବଢ଼ିବ ସମବାୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩୦।୭- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ରବିବାର ‘ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ସଭାପତି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ମହାନ୍ତି ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ସରକାରଙ୍କ ସମବାୟ ନୀତି, ସହଜ କିସ୍ତି ଋଣ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ। ଚାଷୀର ବିକାଶ ହେଲେ ସମବାୟ ବଢିବ ବୋଲି ସେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ସଭାପତି ପବିତ୍ର ବେହେରାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୧୦ ସଫଳ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା। ୫ଜଣଙ୍କୁ ଋଣ ଏବଂ କେସିସି କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ସହାୟତା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖିଲେନି ନାରୀ ନେତ୍ରୀ: ଅର୍ଥାଭାବରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଫେରିଗଲେ କିତା

ସହାୟତା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖିଲେନି ନାରୀ ନେତ୍ରୀ: ଅର୍ଥାଭାବରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଫେରିଗଲେ କିତା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩୦।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜନୈକା ନାରୀ ନେତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ସହାୟତା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଇ ମା’ଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଇବା ଆଶାରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେଇଥିଲେ ପୁଅ। ହେଲେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଆଉ ଫୋନ୍‌ ଉଠାଇ ନ ଥିଲେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ସମ୍ପୃକ୍ତା ନେତ୍ରୀ।

ଚାଷରେ ବାଧକ ଅନିୟମିତ ବର୍ଷା: ୪,୮୪୮ ହେକ୍ଟର ପଡ଼ିଆ

ଚାଷରେ ବାଧକ ଅନିୟମିତ ବର୍ଷା: ୪,୮୪୮ ହେକ୍ଟର ପଡ଼ିଆ

ବଅଁରପାଳ, ୩୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ କୃଷି ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅନିୟମିତ ବର୍ଷା ଚାଷ ପାଇଁ ବାଧକ ହୋଇଛି। ପାଣି ଅଭାବ ଯୋଗୁ ଧାନ ରୁଆ ଓ ବିହୁଡ଼ା ଠିକ୍‌ ଭାବେ ହୋଇପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ଚାଷୀ କୂଳ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଛନ୍ତି।

ଶୋ ରୁମ୍‌ରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରୁଛି -ଆଶୋକ କୁମାର ମାଣ୍ଡୋଠିଆ

ଶୋ ରୁମ୍‌ରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରୁଛି -ଆଶୋକ କୁମାର ମାଣ୍ଡୋଠିଆ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୦।୭- ଅନୁଗୋଳରେ ଯେଉଁ ସମୟରେ ଦୁଇ ଚକିଆ ଗାଡ଼ିର ଡିଲରଶିପ୍‌ ନ ଥିଲା ସେ ସମୟରେ ଡିଲରଶିପ୍‌ ବ୍ୟବସାୟର ପରିକଳ୍ପନା କରିଥିଲେ ଭାରତର ସର୍ବବୃହତ୍‌ ଡିଲରଶିପ୍‌ ସ୍ବତ୍ବାଧିକାର ଲାଭ କରିଥିବା ଅନୁଗୋଳସ୍ଥିତ ପାର୍ବତୀ ମୋଟର୍ସ ସିଏମ୍‌ଡି ଆଶୋକ କୁମାର ମାଣ୍ଡୋଠିଆ।

ହୃଦ୍‌ରୋଗୀ ଝିଅ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର: ୧୭୫ ଟଙ୍କା ଧରି ବାରଦୁଆର ମା’

ହୃଦ୍‌ରୋଗୀ ଝିଅ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର: ୧୭୫ ଟଙ୍କା ଧରି ବାରଦୁଆର ମା’

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୦।୭: ହୃଦ୍‌ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଝିଅକୁ ଧରି ଆସିଥିଲେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ। ଆଶା ଥିଲା ଜିଲାର ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଝିଅ ଭଲ ହୋଇଯିବ। ହେଲେ ୧୦ ଦିନ ଧରି ମହିଳା ଓ୍ବାର୍ଡରେ ପକାଇ ରଖିଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତର ଆବଶ୍ୟକ ଚିକିତ୍ସା କଲେ ନାହିଁ।

ସମସ୍ୟା ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ: ପୋଲ ତିଆରି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ସମସ୍ୟା ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ: ପୋଲ ତିଆରି କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ପାଲଲହଡ଼ା, ୩୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରଶାସନଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପାଖକୁ ଦୌଡି ଦୌଡି ନିରାଶ ହେବା ପରେ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ଉପଖଣ୍ଡର ବରାହକୁଦର ଗ୍ରାମବାସୀ।

ଖଳିନାଳ ସାହିରେ ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନା ଅପହଞ୍ଚ

ଖଳିନାଳ ସାହିରେ ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନା ଅପହଞ୍ଚ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୩୦।୭: ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଫୁଲପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ଖଳିନାଳ ସାହି ଫୁଲପଡ଼ା ପାୱାରଗ୍ରୀଡ ଠାରୁ ମାତ୍ର ଦେଢ଼ କିମି ଦୂରରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ୪୨ ବିପିଏଲ୍‌ ପରିବାର ସରକାରଙ୍କ ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ବଢୁଛି ଚୋରାମଦ କାରବାର

ବଢୁଛି ଚୋରାମଦ କାରବାର

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଜାମ୍ବୁଡୋଲି, ଲୁହାସିଂହା ପଞ୍ଚାୟତର କରୋଡ଼ାସିଂ, ମାଳିସାହି, ତେନ୍ତୁଳିପଥର, ଜାମ୍ବୁଡୋଲି, ଲୁହାସିଂହା, କୁସୁଂକୁହୁରି, ଲିମ୍ବଡ଼ଇ, କୁତୁଲିସିଙ୍ଗା, ନଳେଶ୍ୱର, ନୀଳମରା, ଦରୁହା ଆଦି ଗ୍ରାମଗୁଡ଼ିକରେ ଗତ କିଛି ମାସ ହେବ ଚୋରାରେ ଦେଶୀ ମଦ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। କେତେକ ମଦ ମାଫିଆ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଝୁମ୍ପୁଡ଼ି ଘର, ଝୁମ୍ପୁଡ଼ି ହୋଟେଲ, ତେଜରାତି ଦୋକାନ, ପାନ ଦୋକାନ ଗୁଡ଼ିକକୁ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମଦଚାଲାଣ କରୁଛନ୍ତି।

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଯୋଜନା ଯୋଗାଇ ଦେବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଯୋଜନା ଯୋଗାଇ ଦେବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବଇଣ୍ଡା,୨୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଚାଷ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଡ଼ିଶା ଭଲ ଉତ୍ପାଦନ କରୁଥିବା ଯୋଗୁ ଦେଶରେ କୃଷିକ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛି। ଏହା ଓଡ଼ିଶାର ସମସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବର ବିଷୟ। ସରକାର କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରଚଳନ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏସବୁ ଯୋଜନା ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଚାଷୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନାହିଁ। ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଯୋଜନା ଯୋଗାଇ ଦେବା ଉପରେ ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ ବୋଲି ରବିବାର କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବାମୁର ସମବାୟ ସମିତିଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାୟକ ସଞ୍ଜୀବ ସାହୁ ଯୋଗଦେଇ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ସମବାୟ ସମିତିର ସଭାପତି ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ବଇଣ୍ଡା ଅନୁଗୋଳ ସଂଯୁକ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବୈକୁଣ୍ଠ ବେହେରା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

କାଉଡ଼ିଆଙ୍କ ବାଲେଶ୍ୱର ଯାତ୍ରା

କାଉଡ଼ିଆଙ୍କ ବାଲେଶ୍ୱର ଯାତ୍ରା

ବଅଁରପାଳ,୨୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଗିରଙ୍ଗ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ବୋଲବମ କମିଟିର ସଦସ୍ୟମାନେ ରବିବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି।

୩୦ରେ ପରଜଙ୍ଗ ଜନଶୁଣାଣି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୯।୭- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ୩୦ ତାରିଖ (ସୋମବାର) ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରେ ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ହୃଦ୍‌ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ

ହୃଦ୍‌ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୯ା୭- ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳାକୁ ନେଇ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିଧିକୁ ଆସିଛି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ। ଜନୈକ ହୃଦ୍‌ରୋଗୀଙ୍କୁ ୧୦ଦିନ ପକାଇ ରଖିବା ପରେ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ।