ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଜଳଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ପରିବହନ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଜଳଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ପରିବହନ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ତାଳଚେର,୨୮।୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କଳମଛୁଇଁ ଗ୍ରାମ ବାଉଁଶଗାଡିଆ ସାହିବାସୀ ପାଇପ୍‌ରେ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ହିଙ୍ଗୁଳା କୋଇଲା ଖଣିର ଶାଳବଣିଆସ୍ଥିତ ପରିବହନ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଖଣିବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ

ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଖଣିବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ

ତାଳଚେର,୨୮। ୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ତୁରନ୍ତ କ୍ଷତିପୂରଣ, ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ହିଲୋଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ର ଏଠାରେ ଥିବା ଜଗନ୍ନାଥ, ଅନନ୍ତ, ଭୁବନେଶ୍ୱରୀ କୋଇଲା ଖଣିର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପରେ ଆଲୋଚନା ନେଇ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବାରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ ରହିଥିଲା।

ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ଉପରେ ଲାଗିବ ଅଙ୍କୁଶ: ଚଢ଼ାଉ ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପରାମର୍ଶ

ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ଉପରେ ଲାଗିବ ଅଙ୍କୁଶ: ଚଢ଼ାଉ ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ପରାମର୍ଶ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୮।୧୨- ଜିଲାରେ ବେଆଇନ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସମନ୍ବୟ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

୩ ବଖରା ଜଳିଗଲା

୩ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବଇଣ୍ଡା,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ବରଡିପ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ପ୍ରଦୀପ ଜାଲଙ୍କ ୩ ବଖରା ଚାଳ ଘର ଜଳିଯାଇଛି।

ଭାଇଙ୍କୁ ମେଡ଼ିକାଲ ନେଉଥିଲେ: ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ଭାଇଙ୍କୁ ମେଡ଼ିକାଲ ନେଉଥିଲେ: ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କର୍କଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବଡ ଭାଇଙ୍କୁ ମେଡ଼ିକାଲ ନେଉଥିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଯାଇଛି ସାନ ଭାଇଙ୍କ ଜୀବନ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବଡ ଭାଇ ଓ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ କାର ଚାଳକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଲୁଟେରା ହଟହଟା:ତେଲ ସରିଯିବାରୁ ଅଧା ବାଟରେ ବାଇକ୍‌ ଛାଡିଗଲେ

ଲୁଟେରା ହଟହଟା:ତେଲ ସରିଯିବାରୁ ଅଧା ବାଟରେ ବାଇକ୍‌ ଛାଡିଗଲେ

ବଇଣ୍ଡା,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଲୁଟ୍‌ କରିବାକୁ ଯାଇ ଲୁଟେରାମାନେ ହଟହଟା ହୋଇଛନ୍ତି। ଲୁଟ୍‌ କରିଥିବା ବାଇକ୍‌ରୁ ତେଲ ସରିଯିବାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଏହାକୁ ଅଧାବାଟରେ ଛାଡି ପଳାଇଛନ୍ତି। ଏପରି ଘଟଣା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

୨୫ ଫୁଟ୍‌  ତଳକୁ ଓଲଟିଲା କାର: ୪ ଆହାତ

୨୫ ଫୁଟ୍‌ ତଳକୁ ଓଲଟିଲା କାର: ୪ ଆହାତ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ସରାଙ୍ଗ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ୧୪୯ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଜଟିଆ ଛକଠାରେ ଏକ (ଓଆର୦୬ଇ୭୯୧୯) ମାରୋତି ଅଲଟୋ କାର ଗୁରୁବାର ୨୫ ଫୁଟ୍‌ ତଳକୁ ଓଳଟି ପଡ଼ିଛି।

ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ଯୁବକ ମୃତ

ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ଯୁବକ ମୃତ

ତାଳଚେର, ୨୮।୧୨( ନି.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେରର ଲିଙ୍ଗରାଜ କୋଇଲାଖଣି ରେଲଓ୍ବେସାଇଡିଂରେ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଦିଲୀପ ପ୍ରଧାନ (୩୭)।

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୮।୧୨: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଇଏନ୍‌ଟି ଡାକ୍ତର ଅମିତା ମୁଣ୍ଡଙ୍କ ଘରୁ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଛି।

ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲା ରାଧା

ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲା ରାଧା

ବଇଣ୍ଡା, ୨୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଜାମ୍ବୁନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋଳାସର ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋର୍‌ଓ୍ବେଲ ମଧ୍ୟକୁ ଖସିପଡିଥିବା ରାଧା ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛି।

୨୯ରୁ ଏମ୍‌ଆର ଟିକାକରଣ

୨୯ରୁ ଏମ୍‌ଆର ଟିକାକରଣ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୧୨-ଜାନୁୟାରୀ ୨୯ରୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ମିଜିଲ୍ସ-ରୁବେଲା (ଏମ୍‌ଆର) ଟିକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ମାସେ ଯାଏ ଚାଲିବ। ମୋଟ ୩ଲକ୍ଷ ୨୫ହଜାର ପିଲାଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି।

ମରାମତି ବେଳେ ଗଳିପଡ଼ିଲା ଲାଇଟ

ମରାମତି ବେଳେ ଗଳିପଡ଼ିଲା ଲାଇଟ

ମରାମତି ବେଳେ ଗଳିପଡ଼ିଲା ଲାଇଟ

କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ: ଏନ୍‌ଟିପିସିକୁ କୋଇଲା ଯୋଗାଣ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ: ଏନ୍‌ଟିପିସିକୁ କୋଇଲା ଯୋଗାଣ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ତାଳଚେର, ୨୬।୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ଦୁର୍ଘଟଣା ଜନିତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ର ଏଠାରେ ଥିବା ଲିଙ୍ଗରାଜ ଖଣିରେ ୨ ଦିନ ହେବ ଅନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଛି। ଫଳରେ ଖଣିର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଏନ୍‌ଟିପିସିକୁ କୋଇଲା ଯୋଗାଣ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଛି ବୋଲି ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ଇସ୍ତାହାରେ କୁହାଯାଇଛି।

ରୋଗୀଙ୍କୁ ସହାୟତାର ପ୍ରଲୋଭନ : ଦଲାଲ ଗିରଫ

ରୋଗୀଙ୍କୁ ସହାୟତାର ପ୍ରଲୋଭନ : ଦଲାଲ ଗିରଫ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୬।୧୨- ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସରକାରୀ ସହାୟତା କରାଇଦେବାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଟଙ୍କା ଠକିନେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଇଝରଣ ଅଞ୍ଚଳର ବିପିନି ବିହାରୀ ନାୟକ(୩୦)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପକାରାଗାର ପରିଦର୍ଶନ

ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପକାରାଗାର ପରିଦର୍ଶନ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ସଞ୍ଜୟ କେଶରୀ ସ୍ବାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପକାରାଗାର ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ବୋରୱେଲ୍‌ରୁ ରାଧାରାଣୀ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟରେ ଛତିଶଗଡ଼ ସଂସ୍ଥା, କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦୋଷ

ବୋରୱେଲ୍‌ରୁ ରାଧାରାଣୀ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟରେ ଛତିଶଗଡ଼ ସଂସ୍ଥା, କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦୋଷ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୬।୧୨- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଜାମ୍ବୁନାଳି ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋଳାସର ଗ୍ରାମର ଏକ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋରଓ୍ବେଲ ମଧ୍ୟରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଖସିପଡ଼ିଥିବା ୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା ରାଧାରାଣୀଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସାଢ଼େ ୭ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଉଠା ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଛତିଶଗଡ଼ର ଗଣେଶ ବୋରୱେଲ୍‌ ସଂସ୍ଥା ଓ କିଶୋରନଗର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅବହେଳାକୁ ଦାୟୀ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୪ ଗୁରୁତର

ପୃଥକ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୪ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା, ୨୬।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁଇଟି ପୃଥକ୍‌ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୪ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ବଇଣ୍ଡା-ଆଠମଲ୍ଲିକ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର କରଡାବଣି ନିକଟରେ ଏକ ବାଇକ୍‌(ନଂ. ଏକ ଓଡି ୧୯ କେ ୩୯୫୮) ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିପଡିଥିଲା।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ପାଚିକା ସଂଘର ଧାରଣା

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ପାଚିକା ସଂଘର ଧାରଣା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୬।୧୨: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଚିକା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। ଜିଲାର ପାଚିକା-ସହାୟିକାମାନଙ୍କୁ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦେବା ସହ ମାସକୁ ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦରମା, ବକେୟା ପାରିଶ୍ରମିକ ପ୍ରଦାନ, ଛଟେଇ ପାଚିକାଙ୍କୁ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ, ଅବସରକାଳୀନ ପେନ୍‌ସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ପି.ଏଫ ଓ ବୀମା ଆଦି ଦାବି ନେଇ ସଂଘ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି।

ରାଧାରାଣୀ ଉଦ୍ଧାର

ରାଧାରାଣୀ ଉଦ୍ଧାର

ବଇଣ୍ଡା,୨୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଥାରେ ଅଛି ‘ରଖେ ହରି ମାରେ କିଏ’। ତାହା ପୁନର୍ବାର ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଜାମ୍ବୁନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋଳାସର ଗ୍ରାମରେ। ଏହି ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋର୍‌ଓ୍ବେଲ ମଧ୍ୟକୁ ସୋମବାର ଖସିପଡ଼ିଥିବା

୨ ଟ୍ରକ ମୁହାଁମୁହିଁ, ଜଣେ ଆହତ

୨ ଟ୍ରକ ମୁହାଁମୁହିଁ, ଜଣେ ଆହତ

ବଅଁରପାଳ,୨୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବଅଁରପାଳ ଥାନା ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବଅଁରପାଳ ଟ୍ରାଫିକ ଛକଠାରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଦୁଇଟି ଟ୍ରକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି।

କାର ଧକ୍କାରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର

କାର ଧକ୍କାରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର

ନାଲକୋ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କୁଲାଡ଼ ନିକଟରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଏକ କାର ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ପଦିଆ ଦଳବେହେରା(୬୦)।

ତାଳଚେର ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଦ ପାଳନ

ତାଳଚେର ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଦ ପାଳନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୧୨: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ତାଳଚେର ବନ୍

 ଝିଙ୍କ ମାଂସ, ବନ୍ଧୁକ ଜବତ: ୨ ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ଝିଙ୍କ ମାଂସ, ବନ୍ଧୁକ ଜବତ: ୨ ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩।୧୨-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ଥାନା କପିଳାସ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଅଭୟାରଣ୍

ବିନା ଅନୁମତିରେ ଚାରା ରୋପଣ

ବିନା ଅନୁମତିରେ ଚାରା ରୋପଣ

ଭାପୁର, ୨୩।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭାପୁର-ଢେଙ୍କାନାଳ ରାସ୍ତାର ୨ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଭବିଷ୍ୟତ ଚିନ୍ତା