ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

କାମାକ୍ଷାନଗର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୋମାମାଡ଼: ଦୁଇ ଗୁରୁତର

କାମାକ୍ଷାନଗର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୋମାମାଡ଼: ଦୁଇ ଗୁରୁତର

କାମାକ୍ଷାନଗର,୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ବୋମାମାଡ଼ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ ଛାତ୍ର, ଜଣେ ଅଣ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଲରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଟଳିଲେ ଚାଷୀ

ବିଲରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଟଳିଲେ ଚାଷୀ

ପରଜଙ୍ଗ,୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା କୁଆଳୁ ପଞ୍ଚାୟତ ପରାମହଂସପୁର ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ଆନନ୍ଦ ବେହେରା (୫୨)ଙ୍କ ଶନିବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଗାଁ ନିକଟ ପିତିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଧାନ କ୍ଷେତରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ସେ ହଠାତ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ପରଜଙ୍ଗ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ନାଲ୍‌କୋ ସିରିଡ଼ି ସାଇବାବା ମନ୍ଦିର କମିଟିର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ନାଲ୍‌କୋ ସିରିଡ଼ି ସାଇବାବା ମନ୍ଦିର କମିଟିର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ବଅଁରପାଳ,୪।୮: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ନଗରସ୍ଥିତ ସିରିଡି ସାଇ ବାବା ମନ୍ଦିର କମିଟିର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଡି.ଡି.ଦାସ ସଭାପତି ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇ ଛନ୍ତି ସେହିପରି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ବିନୋଦ ଶତପଥୀ ଓ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଏ. ସେଠୀ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବି: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବଦଳି ଦାବି: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା

ଭୁବନ,୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଭୂଷଳ ନୋଡାଲ ସ୍କୁଲରେ ଶନିବାର ଅଭିଭାବକ ମାନେ ତାଲା ପକାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋସ୍ନାମୟୀ ଜେନା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଓ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବାକୁ ନେଇ ଅଭିଭାବକ ମହଲରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ପରେ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀହର୍ଷ ନାୟକ ପହଞ୍ଚି ଅଭିଭାବକମାନଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ପରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ର ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ର ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୪।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଜରପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିମଳବେଡା ଗ୍ରାମ ଛକଠାରେ ଶନିବାର ଭୋର ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୪ଟାରେ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ୭ ଗୁରୁତର: ଜଣେ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର

କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ୭ ଗୁରୁତର: ଜଣେ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ବନ୍ତଳା, ୪ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ପୋକତୁଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ସାରେ ଏକ ପାଗଳ କୁକୁର ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏହି କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ଗ୍ରାମର ୭ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗ୍ରାମର ଦେହୁରୀ ସାହିର ଲେମ୍ବୁ ସାହୁଙ୍କ ୩୦ ବର୍ଷର ଝିଅଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଓ ପରେ କଟକ ବଡ଼ ମେଡ଼ିକାଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

 ସରକାର ଦେଇଥିଲେ, ଛଡ଼ାଇନେଲେ: ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷାରୁ ବାଦ୍‌ କଲା କଟକଣା

ସରକାର ଦେଇଥିଲେ, ଛଡ଼ାଇନେଲେ: ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷାରୁ ବାଦ୍‌ କଲା କଟକଣା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୪ା୮ (ସ୍ବ.ପ୍ର.): ୧୦ ବର୍ଷ ତଳେ ମିଳିଥିଲା ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ। ହେଲେ ଅର୍ଥ ଅଭାବରୁ ଏବେ ବି ତାହା ପଡ଼ିଛି ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଅବସ୍ଥାରେ। ବହୁ କଷ୍ଟରେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା ତାଙ୍କ ପରିବାର। କିନ୍ତୁ ସରକାରୀ କଟକଣା ଯୋଗୁ ରାସନ କାର୍ଡକୁ ଫେରାଇ ଦେଲେ ତାଙ୍କ ଶିକ୍ଷକ ପୁଅ। ଏବେ ତାଙ୍କ ବୟସ ୭୨। ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ୬୫ ଛୁଇଁଲାଣି। ତଥାପି ଭତ୍ତା ପାଇଁ ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ଯୋଗ୍ୟ ଭାବିନାହାନ୍ତି ବୋଲି କ୍ଷୋଭର ସହ କହିଛନ୍ତି ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ତେଣ୍ଟୁଲୋଇ କୋଡାସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ଜାମ୍ବୁନାଳି ହରିଜନ ସାହିର ବୃଦ୍ଧା ଦୂର ନାଏକ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସୁଦର୍ଶନ ନାଏକ।

ଠିକଣା ଦସ୍ତାବିଜ ଦେଖାଇ ପାରିଲାନି ପ୍ରଶାସନ: ଜବରଦଖଲ ହଟାଇ ନ ପାରି ଫେରିଲା

ଠିକଣା ଦସ୍ତାବିଜ ଦେଖାଇ ପାରିଲାନି ପ୍ରଶାସନ: ଜବରଦଖଲ ହଟାଇ ନ ପାରି ଫେରିଲା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୪ା୮: ଅନୁଗୋଳସ୍ଥିତ ଅମଲାପଡ଼ା ମୁସଲିମ୍‌ ସାହି କେନାଲ ନିକଟକୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଅନୁଗୋଳ ପ୍ରଶାସନକୁ ଶୁକ୍ରବାର ନିରାଶରେ ଫେରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସହ ଯାଇଥିବା ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀମାନେ ଠିକଣା ଦସ୍ତାବିଜ୍‌ ଦେଖାଇ ନ ପାରିବାରୁ ସେଠାରୁ ଫେରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛି।

 କାର୍ଯ୍ୟବ୍ୟସ୍ତତା ଯୋଗୁ ସିନେମା ଦେଖିପାରିନି: ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ଶତପଥୀ(୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ)

କାର୍ଯ୍ୟବ୍ୟସ୍ତତା ଯୋଗୁ ସିନେମା ଦେଖିପାରିନି: ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ଶତପଥୀ(୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ)

ଗତ ଜୁଲାଇ ୧୩ରେ ତାଳଚେର କୃଷି ଜିଲା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ଶତପଥୀ। ତାଙ୍କ ଘର ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ବ୍ଲକ କାଶୀପୁର ଗ୍ରାମରେ। ୧୯୮୪ ନଭେମ୍ବର ୬ରେ ସେ କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଗୁଡାରି ବ୍ଲକରେ ଜୁନିୟର ଏଗ୍ରିକଲଚର ଅଫିସର ଭାବେ ପ୍ରଥମେ ଚାକିରିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଢେଙ୍କାନାଳ, ସମ୍ବଲପୁର, ବରଗଡ, ସୋନପୁର, ଫୁଲବାଣୀ ଓ ଗଞ୍ଜାମ କୃଷି ବିଭାଗର ବିଭିନ୍ନ ପଦ ପଦବୀରେ ଥିଲେ। ସ୍ତ୍ରୀ ଲିଲିମା ତ୍ରିପାଠୀ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି। ଝିଅ ସୌମ୍ୟା ବିବାହ କରିସାରିଥିବା ବେଳେ ପୁଅ ସୋମେଶ ବିଟେକ ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ କାମ କରୁଛନ୍ତି।

 ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ର: ୭ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି

ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ର: ୭ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି

ବଅଁରପାଳ, ୪ା୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ପ୍ରାଣୀ ବିଭାଗର ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକରେ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ଏହି ବ୍ଲକରେ ୭ ଟି ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ର ରହିଥିବାବେଳେ କୌଣସି ଗୋଟିଏ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବି ଚିକିତ୍ସକ ନାହାନ୍ତି। ଫଳରେ ଏଠାରେ ଗୃହପାଳିତ ପ୍ରାଣୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଲୋକେ ବହୁ ହଇରାଣ ହରକତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ହାତୀ-ମାହୁନ୍ତ  ନିବିଡ଼ ବନ୍ଧୁତ୍ୱ: ଡାକିଦେଲେ ଧାଇଁ ଆସେ ଚନ୍ଦୁ

ହାତୀ-ମାହୁନ୍ତ ନିବିଡ଼ ବନ୍ଧୁତ୍ୱ: ଡାକିଦେଲେ ଧାଇଁ ଆସେ ଚନ୍ଦୁ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩।୮: ୨୦୧୩, ବରଗଡ଼ ଜିଲାର ଏକ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କପିଳାସସ୍ଥିତ ଚିଡ଼ିଆଖାନାର ଏଲିଫ୍ୟାଣ୍ଟ ରେସକ୍ୟୁ ସେଣ୍ଟରକୁ ଆସେ ଏକ ଅଣ୍ଡିରା ହାତୀ ଛୁଆ। ନୂଆ ପରିବେଶ ସହିତ ଅପରିଚିତ ଉକ୍ତ ହାତୀ ଶାବକ କାହାରି ହାତରୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଏନାହିଁ। ଏହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଯାଏ ବନ ବିଭାଗ।

ଏବେଠୁ ଝୁଣ୍ଟିଲାଣି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ

ଏବେଠୁ ଝୁଣ୍ଟିଲାଣି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୪।୮: ନବନିର୍ମିତ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପୂରିଛି ଅଢ଼େଇ ମାସ। ହେଲେ ଆରମ୍ଭରୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ବାରି ହୋଇପଡ଼ିଲାଣି। ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ନ ଥାଇ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରାଇ ଦିଆଗଲା, ଯାହାର ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ଏବେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଉପରେ ପଡ଼ିଲାଣି। ମାତ୍ର ଦିନ କେଇଟା ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ୟାରେ ରୁନ୍ଧି ହୋଇଯାଇଥିବା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଏବେଠୁ ଆଣ୍ଠେଇ ପଡ଼ିଥିବା କହିବା ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ।

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ଶିଶୁ, ମାତୃ ମୃତ୍ୟୁ ହାର: ୪ମାସରେ ମଲେଣି ୫୯ ଶିଶୁ, ୬ ମା’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ଶିଶୁ, ମାତୃ ମୃତ୍ୟୁ ହାର: ୪ମାସରେ ମଲେଣି ୫୯ ଶିଶୁ, ୬ ମା’

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୪।୮: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ଶିଶୁ ଓ ମାତୃମୃତ୍ୟୁ ହାର। କେବଳ ଏପ୍ରିଲରୁ ଜୁଲାଇ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ୫୯ ଶିଶୁ, ୬ ମା’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମମତା ଏବଂ ସମନ୍ବିତ ଶିଶୁ ବିକାଶ ଯୋଜନା ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟରୁ ଏପରି ସ୍ପର୍ଶକାତର ତଥ୍ୟ ପଦାକୁ ଆସିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ। ଶିଶୁ ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ଠିକ୍‌ ଢଙ୍ଗରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ସହ ଶିଶୁ ଏବଂ ମାତୃ ମୃତ୍ୟୁହାର ରୋକିବା ଦିଗରେ ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ଜିଲାପାଳ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ତାଳଚେରର ସାମୂହିକ ବିକାଶ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ

ତାଳଚେରର ସାମୂହିକ ବିକାଶ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ

ତାଳଚେର, ୩।୮(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ନଗରପାଳ ପବିତ୍ର ଭୂତିଆଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ତାଳଚେର ସ୍ବାଭିମାନ ମଞ୍ଚର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି।

୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଗଣଧାରଣା

୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଗଣଧାରଣା

ତାଳଚେର,୩ା୮(ନି.ପ୍ର.)- ଓଡ଼ିଶା ସକ୍ୟୁରିଟି ଆଣ୍ଡ ସର୍ଭିସ ଏମ୍ଲଇଜ୍‌ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ତାଳଚେରସ୍ଥିତ ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ର ଭରତପୁର ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ତାଳଚେରର ସମସ୍ୟା ଜଣାଇବ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ

ତାଳଚେରର ସମସ୍ୟା ଜଣାଇବ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ

ତାଳଚେର,୩।୮(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେରର ପ୍ରଗତି ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କମିଟି ବୈଠକ ଡେରା ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ ସ୍ଥିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବଇଣ୍ଡାରୁ ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଉଚ୍ଛେଦ ଆରମ୍ଭ

ବଇଣ୍ଡାରୁ ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଉଚ୍ଛେଦ ଆରମ୍ଭ

ବଇଣ୍ଡା,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ନାକିଚି, ସରଗିପାଲି, ବାମୁର ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଉଚ୍ଛେଦ ପକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ମଠ ମନ୍ଦିର ସରକାରୀ ଘର ଗୁଡ଼ିକ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଥିଲା।

ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଭୁବନ,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସି ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସର୍ଣ୍ଣମଞ୍ଜରୀ ସାହୁ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଆହତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଆହତ

ବଅଁରପାଳ,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ଥାନା ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାଟ ଛକ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ୨ଟି ବାଇକ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହୋଇଛି।

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀ ଥାନାରେ ଅଟକ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀ ଥାନାରେ ଅଟକ

ବଅଁରପାଳ,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆହତା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସହ ମାଡ଼ ମାରି ଆସୁଥିଲେ। ଏ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଇଟାରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା

ମହିଳାଙ୍କୁ ଇଟାରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା

କଣିହାଁ,୩।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ଥାନା ବଜ୍ରକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଣ୍ଡୁରୀ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଜଣେ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ପ୍ର

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଜଣେ ମୃତ

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ଜଣେ ମୃତ

ପରଜଙ୍ଗ,୩।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ବାରିହାପୁର ରଗଡି ସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଡକେରେଜେଙ୍ଗେ ଗ୍ରାମର ଶରତ ଦେହୁରୀ (୨୬)। ଶରତ ଶ୍ୱଶୁର ଘରେ ରହି କାମ କରି ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ କରୁଥିଲେ।

ବାରମଞ୍ଚା ସତ୍ୟଶାନ୍ତି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ

ବାରମଞ୍ଚା ସତ୍ୟଶାନ୍ତି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଟାଙ୍ଗିରୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବାରମଞ୍ଚା ସତ୍ୟ ଶାନ୍ତି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ରାସ୍ତା ପାଶର୍‌ବରେ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କ୍ଲବ ସଭାପତି ଦୟାନିଧି ବେହେରାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଟାଙ୍ଗିରୀ-ବାରମଞ୍ଚା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଠାରୁ ବାଲିପଶି ଦେବୀ ପୀଠକୁ ସଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତାର ଉଭୟ ପାଶର୍‌ବରେ ଶାଗୁଆନ, ନିମ୍ବ, ମହାଲିମ୍ବ,କରଞ୍ଜ ଆଦି ପ୍ରାୟ ୭ ଶହ ମୂଲ୍ୟବାନ ଚାରା ରୋପଣ କରିଥିଲେ ।

କାଠପାଳ ଗ୍ରାମରୁ ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

କାଠପାଳ ଗ୍ରାମରୁ ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଶିମିଳିପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ କାଠପାଳ ଗ୍ରାମ ନିକଟରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏକ ଅଜଗର ସାପକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।ଏହି ଅଜଗରର ଲମ୍ବ ପ୍ରାୟ ୮ ଫୁଟ ହେବ ।