ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ରାସ୍ତା ଖୋଳିଦେଲେ, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ରାସ୍ତା ଖୋଳିଦେଲେ, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ

ଭୁବନ, ୨।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ କାଳୀବଜାରରୁ ରଗଡ଼ି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିବା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାରେ ରିଲାଏନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ଗାତ ଖୋଳାଯିବାକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଉକ୍ତ ରାସ୍ତା ଖୋଳିବା ପୂର୍ବରୁ କମ୍ପାନୀ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗଠାରୁ ଅନୁମତି ନେଇନାହିଁ। ରାସ୍ତା ଏବଂ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ହୋଇଥିବା ଖାଲଖମା ଯୋଗୁ ଦୁର୍ଘଟଣା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ବିଦ୍ୟୁତ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨।୮: ଅନୁଗୋଳ କଲେଜ ଛକରେ ଗୁରୁବାର ବିଦ୍ୟୁତ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଖବର ପାଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

୧ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗଛ ପୋଡିଯିବା ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ କଲେ ନାଲ୍‌କୋ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ

୧ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗଛ ପୋଡିଯିବା ଘଟଣା: ତଦନ୍ତ କଲେ ନାଲ୍‌କୋ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ

ବଅଁରପାଳ,୨।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସମୟରେ ନାଲ୍‌କୋ ସ୍ମେଲଟର ପ୍ଲାଣ୍ଟରୁ ବିଷାକ୍ତ ଗ୍ୟାସ ନିର୍ଗତ ହୋଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ନିକଟସ୍ଥ ପଞ୍ଚମୁଖୀ ହନୁମାନ ମଠରେ ଲାଗିଥିବା ୧ହାଜରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶାଗୁଆନ ଗଛ ସମେତ ବହୁ ଫଳ ଓ ଔଷଧୀୟ ବୃକ୍ଷ ପୋଡିଯାଇଥିଲା।

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ

କଣିହାଁ,୨।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ବିଜିଗୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ହାଇସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ଥିବା ରାମମନ୍ଦିର ପଡ଼ିଆରେ ଗୁରୁବାର ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’: ୨୩୪ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନୁମୋଦିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’: ୨୩୪ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନୁମୋଦିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨।୮: ଢେଙ୍କାନାଳ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ପରେ ସଦର ବ୍ଲକରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫେରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ଲକର ୨୯ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୫ କୋଟି ୭୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ୨୩୪ଟି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଅନୁମୋଦନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଚୋରକୁ ପିଛା କରି ସଫଳ: ୯ଟି ଛେଳି ଉଦ୍ଧାର, ସ୍କର୍ପିଓ ଗାଡ଼ି ଜବତ

ଚୋରକୁ ପିଛା କରି ସଫଳ: ୯ଟି ଛେଳି ଉଦ୍ଧାର, ସ୍କର୍ପିଓ ଗାଡ଼ି ଜବତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ବାଗେଡିଆ ଗ୍ରାମରୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ୯ ଟି ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଛେଳିକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଏଥିସହ ଏହି ଚୋରି କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଏକ ସ୍କର୍ପିଓ ଗାଡି ନମ୍ବର(ଓଡି-୦୨-ଇ-୬୭୮୦)କୁ ଜବତ କରିଛି।

ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ପଶିଲେ ହାତୀ, ସହରରେ ଆତଙ୍କ

ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ପଶିଲେ ହାତୀ, ସହରରେ ଆତଙ୍କ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨।୮: ସହରରେ ହାତୀପଲ। ଏହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳବାସୀ। ହାତୀଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇବାକୁ ଯାଇ ବନ ବିଭାଗ ନାକେଦମ ହୋଇପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ଅଘଟଣ ଆଶଙ୍କାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭିତରେ ପଶିଛି ଛନକା।

ଜଳଜଳ କଂଗ୍ରେସ କନ୍ଦଳ: ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ

ଜଳଜଳ କଂଗ୍ରେସ କନ୍ଦଳ: ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ

ପରଜଙ୍ଗ,୨।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିବାଦ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନେତୃବୃନ୍ଦ ଘନଘନ ବୈଠକ କରି ଦଳକୁ ସଜାଡ଼ିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପକୁ ସହ୍ୟ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ଆଞ୍ଚଳିକ ନେତା।

ଦୁଇ ସାହି ମଧ୍ୟରେ ଢେଲା, ବୋତଲ ମାଡ଼

ଦୁଇ ସାହି ମଧ୍ୟରେ ଢେଲା, ବୋତଲ ମାଡ଼

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨।୮: ପୂର୍ବ ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଅନୁଗୋଳ ଥାନା କୁମଣ୍ଡ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ସବର୍ଣ୍ଣ ଓ ଅସବର୍ଣ୍ଣ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ଘଟିଛି। ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ଢେଲା ପଥର ସହ ବୋତଲ ମାଡ଼ ହେବା ଫଳରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଶିକ୍ଷକ ପଦବୀ ଖାଲି, ତାତିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ: ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇ ବିକ୍ଷୋଭ

ଶିକ୍ଷକ ପଦବୀ ଖାଲି, ତାତିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ: ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇ ବିକ୍ଷୋଭ

ବଇଣ୍ଡା, ୨।୮ (ଡି.ଏନ.ଏ.): କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ନାକିଚି ପଞ୍ଚାୟତ ବଡଡଙ୍ଗିଆଣୀ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ନ ହେବାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ଏ ନେଇ ବୁଧବାର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷା କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ମାଉଜର ଦେଖାଇ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ୩ ଗିରଫ

ମାଉଜର ଦେଖାଇ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ୩ ଗିରଫ

ତାଳଚେର,୧।୮ (ନି.ପ୍ର.)- ଭୁବନେଶ୍ୱରୀ କୋଇଲା ଖଣିରେ ମାଉଜର ଦେଖାଇ ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ତାଳଚେର ପୋଲିସ ବୁଧବାର ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ପିଡିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ପିଡିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର

ତାଳଚେର,୧।୮(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେରର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓଡ଼ିଶା ଫାଉଣ୍ଡେଶନ ଓ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ପଲିସି ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଇନିସିଏଟିଭ୍‌ (ପିଡିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ୫ ଦିନିଆ ପଦଯାତ୍ରା ଶେଷ ହେବା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ସ୍ଥାନୀୟ ଉପଜିଲାପାଳ ପରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ସ୍ବତ୍ୱରୁ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ବାଦ୍‌ ଅଭିଯୋଗ

ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ସ୍ବତ୍ୱରୁ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ବାଦ୍‌ ଅଭିଯୋଗ

ତାଳଚେର,୧।୮(ନି.ପ୍ର.)- ଜୀବିତ ଥିଲେ ବି ପୈତୃକ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ସ୍ବତ୍ୱରୁ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ସୋଲଡା ଗ୍ରାମର ବିଧବା ମେନକା ସାହୁ (୭୫)ଙ୍କ ନାମ କାଟି ଦିଆଯାଇଥିବା ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଶିବିରରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ନିରାକରଣ ସଚେତନତା

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଶିବିରରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ନିରାକରଣ ସଚେତନତା

ଛେଣ୍ତିପଦା,୧।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ କତଡା ପଞ୍ଚାୟତର ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଘଣ୍ଟିତେଣ୍ଟୁଲି ଗ୍ରାମଠାରେ କୋଶଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଶିବିର ଓ ମ୍ୟାଲେରିଆ ନିରାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବୁଧବାର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସବର୍ଣ୍ଣ-ଅସବର୍ଣ୍ଣ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ

ସବର୍ଣ୍ଣ-ଅସବର୍ଣ୍ଣ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୧ା୮- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁମଣ୍ଡ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ସବର୍ଣ୍ଣ-ଅସବର୍ଣ୍ଣ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି।

ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ଭୁବନ,୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଏନ୍‌ସିସି ପକ୍ଷରୁ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଛି। ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦୀଲ୍ଲିପ ଦାସ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରିଥିଲେ।

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଚେତନତା ଶିବିର

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ସଚେତନତା ଶିବିର

କାମାକ୍ଷାନଗର,୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗରସ୍ଥିତ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ବୁଧବାର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସହାୟତା ବଣ୍ଟନ ଶିବିର

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସହାୟତା ବଣ୍ଟନ ଶିବିର

କାମାକ୍ଷାନଗର,୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗରସ୍ଥିତ ଶ୍ରମିକ ଭବନଠାରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସହାୟତା ବଣ୍ଟନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନା ଗୁଣ୍ଡିଚାନାଳି ଗ୍ରାମ ହାଇସ୍କୁଲ ବାରଣ୍ଡାରୁ ବୁଧବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ପ୍ରଶାନ୍ତ ସାହୁ(୪୦)।

ପାଓ୍ବାର ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ କର୍ମଶାଳା: ଯୋଗଦେଲେ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ

ପାଓ୍ବାର ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ କର୍ମଶାଳା: ଯୋଗଦେଲେ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ

ବଅଁରପାଳ,୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋସ୍ଥିତ ଟ୍ରେନିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ କର୍ମଶାଳା ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ସତ୍ୟସାଇ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ସତ୍ୟସାଇ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ଭୁବନ,୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ସତ୍ୟସାଇ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଏକ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଡିଓ ବସନ୍ତ କୁମାର ମାଝୀ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହି ଶିବିରକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କଳା ପତାକା ଦେଖାଇ ଭାଜପା ନେତ୍ରୀ ଗିରଫ

ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କଳା ପତାକା ଦେଖାଇ ଭାଜପା ନେତ୍ରୀ ଗିରଫ

ବଅଁରପାଳ,୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ବୁଧବାର ନାଲ୍‌କୋ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଭାଜପା ନେତ୍ରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ନାଲ୍‌କୋ ଛକଠାରେ କଳାପତାକା ଦେଖାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ୩ ଭାଜପା ନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ନାଲ୍‌କୋ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଗାଢ଼ରଖାଇ ଗ୍ରାମକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ଥଇଥାନ ଦାବି: ରେଳ ଧାରଣାରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଗାଢ଼ରଖାଇ ଗ୍ରାମକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ଥଇଥାନ ଦାବି: ରେଳ ଧାରଣାରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବଅଁରପାଳ,୧।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ସ୍ମେଲଟର ପ୍ଲାଣ୍ଟର ନିକଟରେ ଥିବା ଗାଢରଖାଇ ଗ୍ରାମକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ଥଇଥାନ ଦାବିରେ ବୁଧବାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି। ଗ୍ରାମବାସୀ ନାଲ୍‌କୋ ଟ୍ରେନ ଧାରଣାରେ ବସିରହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ନାଲ୍‌କୋକୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ଭାଇବୋହୂଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା: ହତ୍ୟାକାରୀ ଦେଢ଼ଶୁରଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ଭାଇବୋହୂଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା: ହତ୍ୟାକାରୀ ଦେଢ଼ଶୁରଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ବନ୍ତଳା/ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧ା୮: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ତୁମୁଣି ତେଲି ତଇଳା ଦେହୁରୀ ସାହିରେ ଘଟିଥିବା ଭାଇବୋହୂ ମିଲ ଜେନା(୨୮) ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ରାୟ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଚୋରା ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକରେ ଦେଢ଼ଶୁର ମହର୍ଗା ଜେନା (୫୦) ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ପ୍ରମାଣିତ ହେବା ପରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଓ ଦୌରାଜଜ୍‌ ସୌଭାଗିନୀ ମଲ୍ଲିକ୍‌ ୩୦୨ ଦଫାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି।