ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ାରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ାରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଇଣ୍ଡା,୧୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ବେଲବଣିଆ ଗ୍ରାମ ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ାରୁ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ କରଡ଼ାବାହାଳୀ(ଖ) ଗ୍ରାମର ଗଙ୍ଗାଧର ବେହେରା(୨୭)ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଖଣ୍ଡ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନଂ.୯/୧୮ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇ ପୋଖରୀ ହୁଡ଼ାରେ ପକା ଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ବାପା ଟିକୁନ ବେହେରା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେବାରୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗୁରୁବାର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ହୋଇ ଆସିବା ପରେ ମୃତଦେହକୁ ଗୁଣ୍ଡୁରୀଠାରେ ରଖି ବଇଣ୍ଡା-ଆଠମଲ୍ଲିକ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧ଟାରୁ ଖବର ଲେଖା ହେବା ସୁଦ୍ଧା ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଥିଲା। ଠାକୁରଗଡ଼ ପୋଲିସ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।

ବନ୍ତଳା-ବଡକେରା ରାସ୍ତାରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା:ଭୁଜାଲିରେ ହାଣି ଗାଡ଼ି ଲୁଟ୍‌

ବନ୍ତଳା-ବଡକେରା ରାସ୍ତାରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା:ଭୁଜାଲିରେ ହାଣି ଗାଡ଼ି ଲୁଟ୍‌

ବନ୍ତଳା,୧୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନ୍ତଳା- ବଡକେରା ରାସ୍ତାର ଧୋକୁଟା ଗ୍ରାମ ଶିବ ମନ୍ଦିର ଛକ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟା ସମୟରେ ଲୁଟ୍‌ପାଟ ହୋଇଛି। ୬ ଜଣ ମୁଖା ପିନ୍ଧା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଜରପଡା ଥାନା ଦୁର୍ଗାପୁର ଟାଙ୍ଗିରୀ ସାହି ଗ୍ରାମର ଅଭିରାମ ସାହୁଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଜିନିଷ ଭର୍ତ୍ତି ଥିବା ଏକ ଟାଟା ଏସିଇ ଗାଡି ଓ ବାଇକ୍‌ ନେଇ ପଳାଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ବନ୍ତଳା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା ଫେରିଯିବ ସୁନ୍ଦରୀ, ଥମିଲା ଉତ୍ତେଜନା

ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା ଫେରିଯିବ ସୁନ୍ଦରୀ, ଥମିଲା ଉତ୍ତେଜନା

ବନ୍ତଳା,୧୪ା୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ଆକ୍ରମଣରେ ବୁଧବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟର ଟିକରପଡ଼ା ରେଞ୍ଜରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ଗୁରୁବାର ଥମିଛି। ସକାଳେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ପୁନର୍ବାର ପମ୍ପାସର, ପୁରୁଣାକୋଟ ରେଞ୍ଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ସହ ଅଭୟାରଣ୍ୟକୁ ଯୋଡ଼ୁଥିବା ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ ବି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ବନ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ପହଞ୍ଚି କ୍ଷମା ମାଗିବା ଏବଂ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ୧୫ ତାରିଖରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଫେରାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ ପଡ଼ିଥିଲା। ହାତୀବାରି ଗ୍ରାମର ମୃତ ମହିଳା କୈଳାସ ସାଇଅଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଉପଯୁକ୍ତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବା, ଅଧିବାସୀଙ୍କ ଦାବି ପୂରଣ କରିବା, ପୋଡ଼ାଜଳା ଘଟଣାରେ ଗିରଫଦାରି ନ ହେବା ନେଇ ବନ ବିଭାଗ ଲିଖିତ ଭାବେ ଦେବା ପରେ ଲୋକେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ। 

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅନୁଗୋଳ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ:ରାତି ବଢ଼ିଲେ ନିଦ ବଢ଼ୁଛି

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅନୁଗୋଳ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ:ରାତି ବଢ଼ିଲେ ନିଦ ବଢ଼ୁଛି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୪ା୯:ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ସୁରକ୍ଷା ଏବେ ଢିଲା ହୋଇଯାଇଛି। ବିଶେଷକରି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବିଭିନ୍ନ ଓ୍ବାର୍ଡ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ନ ତୁଲାଇ ଶୋଇ ଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଏ ନେଇ ରୋଗୀ ଓ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ତେବେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି, ଅଭିଯୋଗ ଆସିଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ଗୋଦ୍‌ରେଜର ସ୍ମାର୍ଟ ଡିଜିଟାଲ ଲାଇଫ୍‌ ଶୋ’ରୁମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଗୋଦ୍‌ରେଜର ସ୍ମାର୍ଟ ଡିଜିଟାଲ ଲାଇଫ୍‌ ଶୋ’ରୁମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୪ା୯:ଢେଙ୍କାନାଳ ରଥଗଡ଼ାରେ ଗୋଦ୍‌ରେଜ କମ୍ପାନୀର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସ୍ମାର୍ଟ ଡିଜିଟାଲ ଲାଇଫ୍‌ ଶୋରୁମ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀର ଜୋନାଲ ବିଜ୍‌ନେସ ମୁଖ୍ୟ ରଘୁନାଥ ମିଶ୍ର, ଯୁବରାଜ ଅମରଜ୍ୟୋତି ସିଂଦେଓ, ଆଞ୍ଚଳିକ ବିଜ୍‌ନେସ ମୁଖ୍ୟ ନୀଳମାଧବ ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହା ଓଡ଼ିଶାର ୧୫ତମ ଏବଂ ଦେଶର ୯୩ତମ ଶୋରୁମ୍‌। 

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବସ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ବଳାତ୍କାର ଚର୍ଚ୍ଚା

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବସ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ବଳାତ୍କାର ଚର୍ଚ୍ଚା

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ):ଆଦର୍ଶ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ଜଣେ ୭ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ  ସେହି ସ୍କୁଲର ବସ୍‌ ଚଲାଉଥିବା ଡ୍ରାଇଭର ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଗୁରୁବାର ମୋଟଙ୍ଗା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ଗଣେଶପୂଜା ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ସାଜସଜ୍ଜାରେ ଲାଗିଥିବା ସମ୍ପୃକ୍ତା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ସମ୍ପୃକ୍ତା ଛାତ୍ରୀ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସହ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତଥିବାବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାକୁ ସ୍ବୀକାର କରିଥିବାବେଳେ ବଳାତ୍କାର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଏଡ଼ାଇ ଯାଇଥିଲେ। କଥା ଆଗକୁ ବଢ଼ିଲେ ତାହା କ’ଣ ଭଲହେବ ବୋଲି ସେ ପାଲଟା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରିପୋର୍ଟ ଲେଖାଯିବା ଯାଏ ପୋଲିସ ପାଖରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇନାହିଁ ା

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲର ପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲର ପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଟାଟାଷ୍ଟିଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ  ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନୀ ପ୍ରତିଭା ଅନ୍ବେଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜାରି ରହିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ବୁଧବାର କୁଶପଙ୍ଗା ନୋଡ଼ାଲ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଖଡଗପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଆୟୋଜିତ ପ୍ରବନ୍ଧ ଏବଂ ଓପନ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୬ଷ୍ଠରୁ ୧୦ମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୦୬ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। କର୍ପୋରେଟ୍‌ ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ୱବୋଧ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ଦିବ୍ୟହାସ ରାୟ, କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସୌଭାଗ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ଦାସ ଉପସ୍ଥିତ ରହି କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥିଲେ। 

ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିଛି ପୋଖରୀ ମଣ୍ଡପ

ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିଛି ପୋଖରୀ ମଣ୍ଡପ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୩ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଜରପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିମଳବେଡା ଗ୍ରାମ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ପଲୀ ମଙ୍ଗଳ ପାଠାଗାର ଓ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଗଣେଶ ପୂଜା ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭୁଜାଲିରେ ହାଣି ଟାଟା ଏସିଇ, ବାଇକ୍‌ ଲୁଟ୍‌

ଭୁଜାଲିରେ ହାଣି ଟାଟା ଏସିଇ, ବାଇକ୍‌ ଲୁଟ୍‌

ବନ୍ତଳା,୧୩ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବନ୍ତଳା- ବଡକେରା ରାସ୍ତାର ଧୋକୁଟା ଗ୍ରାମ ଶିବ ମନ୍ଦିର ଛକ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟା ସମୟରେ ଲୁଟ୍‌ପାଟ ହୋଇଛି। ୬ ଜଣ ମୁଖା ପିନ୍ଧା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଜରପଡା ଥାନା ଦୁର୍ଗାପୁର ଟାଙ୍ଗିରୀ ସାହି ଗ୍ରାମର ଅଭିରାମ ସାହୁଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଜିନିଷ ଭର୍ତ୍ତି ଥିବା ଏକ ଟାଟା ଏସିଇ ଗାଡି ଓ ବାଇକ୍‌ ନେଇ ପଳାଇଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ବନ୍ତଳା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ତେଲ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ

ତେଲ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ

ବଇଣ୍ଡା,୧୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ସାନଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଇଟାଭାଟିର କେତେକ ଟିପ୍ପରରୁ ଡିଜେଲ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜୟାନନ୍ଦ ସାହୁ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଭାଇ ବୋହୂଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

ଭାଇ ବୋହୂଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

ବଇଣ୍ଡା,୧୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ବଡ଼ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗୌରୀ ନାୟକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦେଢଶୁର ଅରୁଣ ନାୟକ ବୁଧବାର ପଥରରେ  ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ହଣ୍ଡପା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ:  ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ: ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ଭୁବନ,୧୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ  ଅସଦାଚରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବୁଧବାର ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଭିମନ୍ୟୁ ଜେନା(୪୦)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି  କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

ବୁଦ୍ଧେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ଗଣେଶ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ : ଶିଳାନ୍ୟାସ କଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ

ବୁଦ୍ଧେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ଗଣେଶ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ : ଶିଳାନ୍ୟାସ କଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନ, ୧୩ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମାନଚିତ୍ରରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିବା ଭୁବନସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଶୈବପୀଠରେ ବିଘ୍ନରାଜ ଗଣେଶଙ୍କ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ହେବ। ଏଥି ଲାଗି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରକ୍ରିୟା। ଖଣି ଓ ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଗୁରୁବାର ଏହାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି। ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ବର୍ଣ୍ଣମଞ୍ଜରୀ ସାହୁ, ପୂର୍ବତନ ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନନ୍ଦକିଶୋର ସାହୁ, ଅଜୟ ସେଠୀ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ନାୟକ, ସୁଶାନ୍ତ ପୃଷ୍ଟି, ସୁଧାକର ସାହୁ, ଟିକୁ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ମାଟି ଅନୁକୂଳ

ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ମାଟି ଅନୁକୂଳ

ଭୁବନ, ୧୩ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ପବିତ୍ର ଗଣେଶ ପୂଜା ଅବସରରେ ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସିର ବିଭିନ୍ନ ପୂଜା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ମାଟି ଅନୁକୂଳ କରାଯାଉଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଦେଶଦୁର୍ଗା, କମିଟି, ବନଦୁର୍ଗା କମିଟି, ପୋଥାଳ ସାହି, ବାଜିଛକ, ଦୁର୍ଗା ବଜାର, ହରପାର୍ବତୀ, କ୍ଲବ୍‌, ସେନସାହି ହରଗୌରୀ କ୍ଲବ, କ୍ଲାସିକ କ୍ଲବ, ହାଟୁଆ ବଣିକ ସଂଘ, ଗଡ଼ଗହମପୁର ପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବିରାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ନଗର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା। 

 ଅଧା ରହିଗଲା ଗଣେଶ ପୂଜା ମଉଜ:  ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ପିଟି ହୋଇ ୨ ଛାତ୍ର ମୃତ

ଅଧା ରହିଗଲା ଗଣେଶ ପୂଜା ମଉଜ: ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ପିଟି ହୋଇ ୨ ଛାତ୍ର ମୃତ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୩ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗଣେଶ ପୂଜା ପାଇଁ ସବୁଠି ଥିଲା ଉତ୍ସବର ମାହୋଲ। ସେଇଥିପାଇଁ ବାଇକ୍‌ରେ ମେଢ଼ ବୁଲି ଦେଖିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ। ହେଲେ ଏହି ଖୁସି ମିଳେଇ ଯାଇଥିଲା ମାତ୍ର କେଇ ଘଣ୍ଟାରେ। ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ ଉଭୟେ। ଏପରି ଛାତିଥରା ଦୁର୍ଘଟଣା କାମାକ୍ଷାନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଶୋକାକୁଳ ପରିବେଶ। 

ତାଳଚେରରେ ଗଣେଶ ପୂଜା: ୮୦ ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି  ବିଘ୍ନ ବିନାଶକ

ତାଳଚେରରେ ଗଣେଶ ପୂଜା: ୮୦ ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ବିଘ୍ନ ବିନାଶକ


ତାଳଚେର,୧୩।୯(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେରରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗଣେଶ ପୂଜା।

ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିରରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଏଏପିର ଉଦ୍‌ବେଗ

ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିରରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଏଏପିର ଉଦ୍‌ବେଗ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୩ା୯- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିରରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ଆମ୍‌ ଆଦ୍‌ମୀ ପାର୍ଟି (ଏଏପି)।

ନାଲ୍‌କୋ ଅଫିସ୍‌  ଆସୋସିଏଶନର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ନାଲ୍‌କୋ ଅଫିସ୍‌ ଆସୋସିଏଶନର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ

ବଅଁରପାଳ,୧୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ନାଲ୍‌କୋ ଅଫିସ୍‌ ଆସୋସିଏଶନର ୩୨ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଆହତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତରୋକୋ

ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଆହତ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତରୋକୋ

କାମାକ୍ଷାନଗର,୧୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଜଗନ୍ନାଥ ବଜାରଠାରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଏକ କ୍ଷୀର ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି(ଓଡି୦୫ଏଚ୍‌-୨୮୮୦) ଧକ୍କା ଦେବାଫଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଗଣେଶ ପୂଜା: ୩୩ଟି ପୂଜାମଣ୍ଡପରେ ଶୋଭା ପାଉଛନ୍ତି ଗଜାନନ

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଗଣେଶ ପୂଜା: ୩୩ଟି ପୂଜାମଣ୍ଡପରେ ଶୋଭା ପାଉଛନ୍ତି ଗଜାନନ

ଢେଙ୍କାନଳ ଅଫିସ,୧୩।୯: ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରରେ ଗୁରୁବାର ୩୩ଟି ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ଧୁମଧାମ୍‌ରେ ଗଣେଶ  ପୂଜା ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଟାଉନପ୍ଲାନିଂ ସ୍ଥିତ ସୁପର ଟାଇଗର କ୍ଲବ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଉପଲକ୍ଷେ ରୋପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀ ପୂଜା ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। 

ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ଦାୟୀ , ବାଘ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଜନାରେ ଆଣିବ ବାଧା

ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ଦାୟୀ , ବାଘ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଜନାରେ ଆଣିବ ବାଧା

ବନ୍ତଳା,୧୩ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଟିକରପଡ଼ା ରେଞ୍ଜରେ ଯେଉଁ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି ସେଥିପାଇଁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ଜନସାଧାରଣ। ସେମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ସାତକୋଶିଆ

ସରସ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ସରସ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବଅଁରପାଳ, ୧୩ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ନାଲ୍‌କୋନଗରଠାରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ସରସ ମେଳା-୨୦୧୮ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ମେଳାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। 

ଜାଳିଦେଲା ବାଘ ଅସନ୍ତୋଷର ନିଅଁ।: ଟିକରପଡ଼ା ରେଞ୍ଜ ଛାରଖାର

ଜାଳିଦେଲା ବାଘ ଅସନ୍ତୋଷର ନିଅଁ।: ଟିକରପଡ଼ା ରେଞ୍ଜ ଛାରଖାର

ବନ୍ତଳା,୧୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ବାଘ ଛଡ଼ାଯିବାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଅସନ୍ତୋଷର ନିଅଁ। ବୁଧବାର ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟିକରାପଡ଼ା ରେଞ୍ଜ୍‌କୁ ଛାର୍‌ଖାର୍‌ କରିଦେଇଛି।

ନିର୍ବାଚନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ

ନିର୍ବାଚନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ

ବଇଣ୍ଡା, ୧୨ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପାଠାରେ ବୁଧବାର କିଶୋରନଗର ଓ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଇଯାଇଛି।