ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା: ଜଣେ ଅଟକ

ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା: ଜଣେ ଅଟକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୬।୮: ଅନୁଗୋଳସ୍ଥିତ ଅମଲାପଡ଼ା ମୁସଲିମ ସାହି କେନାଲ ନିକଟରୁ ସୋମବାର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି।

ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର

ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବୁଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଶୈବପୀଠରେ କାଉଡ଼ିଆଙ୍କ ଭିଡ଼

ବୁଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଶୈବପୀଠରେ କାଉଡ଼ିଆଙ୍କ ଭିଡ଼

ଭୁବନ,୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନରେ ଥିବା ବୁଦ୍ଧେଶ୍ୱର ଶୈବପୀଠରେ ଶ୍ରାବଣ ମାସ ଦ୍ୱିତୀୟ ସୋମବାର ଅବସରରେ କାଉଡ଼ିଆମାନେ ଜଳଲାଗି କରିବା ପାଇଁ ଭିଡ଼ ଜମାଇଛନ୍ତି।

କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ଲାଗି ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ଲାଗି ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

ବଅଁରପାଳ,୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ସୋମବାର ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ୩ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ।

ଦିନକର କାହାଣୀ: ଚୁଟି କାଟିଲେ ପେଟ ପୂରେ

ଦିନକର କାହାଣୀ: ଚୁଟି କାଟିଲେ ପେଟ ପୂରେ

ସକାଳରୁ ସଞ୍ଜ ବିତେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସେବାରେ। ଅନ୍ୟର ଚୁଟି କାଟିଲେ ଆଗକୁ ଗଡ଼େ ସଂସାର ରଥ। ସକାଳୁ ସଞ୍ଜଯାଏ ଖଟଣି, ତଥାପି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସେବା ଦେବାରେ ଖୁବ୍‌ ଆନନ୍ଦ ମିଳେ ବୋଲି କୁହନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଏକଘରିଆ ଗ୍ରାମର ନିର୍ମଳ ଚନ୍ଦ୍ର ବାରିକ।

ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ୧୫ ଗ୍ରାମର ବାସିନ୍ଦା

ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ୧୫ ଗ୍ରାମର ବାସିନ୍ଦା

ବଇଣ୍ଡା,୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଘନ ଘନ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ ସାଙ୍ଗକୁ ଅସହ୍ୟ ଗରମ ଜନ ଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରି ପକାଉଛି। ଦିନେ କି ଦୁଇ ଦିନ ନୁହେଁ ଗତ ୨ ମାସ ହେବ ଏଭଳି ସମସ୍ୟାରେ ଯୁଝି ହେଉଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଜଙ୍ଗଲ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ।

ଏକତା ଦେଖାଇଲେ ୨ ଗ୍ରାମବାସୀ: ହସିବ ତିନି ଶହ ହେକ୍ଟର

ଏକତା ଦେଖାଇଲେ ୨ ଗ୍ରାମବାସୀ: ହସିବ ତିନି ଶହ ହେକ୍ଟର

ବନ୍ତଳା,୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନାଲ ଅଛି। ପାଣି ବି ଆସୁଛି। ହେଲେ ଜମି ନିକଟରେ ତାହା ପହଞ୍ଚୁ ନ ଥିବାରୁ ହୋଇପାରୁନି ଭଲ ଫସଲ। ଅନେକ ସମୟରେ ମରୁଡ଼ିର ସମ୍ମୁଖୀନ ମଧ୍ୟ ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି ୩ ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀଙ୍କୁ।

ବିଧବାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ, ୩ ଗିରଫ

ବିଧବାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ, ୩ ଗିରଫ

କଣିହାଁ, ୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ଥାନା ବଜ୍ରକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଣ୍ଡୁରୀ ଗ୍ରାମରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବିଧବା ମହିଳା ହେମଲତା ମିଶ୍ର(୭୨)ଙ୍କୁ ଇଟାରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛି।

ପୋଲିସକୁ ସହଯୋଗ କରିବେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ପୋଲିସକୁ ସହଯୋଗ କରିବେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୬।୮: ଦେଶକୁ ବାହ୍ୟ ଶତ୍ରୁ ଆକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଦାୟିତ୍ୱ ସେନାବାହିନୀ ଉପରେ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଏବଂ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବଳ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସୁଚାରୁରୂପେ ସମ୍ପାଦନ କରିବାକୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଓ୍ବିଙ୍ଗ୍‌।

ଦେଢ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଶାଳ କାଠ ଜବତ, ଚାଳକ ଗିରଫ

ଦେଢ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଶାଳ କାଠ ଜବତ, ଚାଳକ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ରାଣିଭୁଇଁ ନିକଟରୁ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଚୋରା କାଠ ବୋଝେଇ ମିନିଟ୍ରକ ହଣ୍ଡପା ବନ ବିଭାଗ ଜବତ କରିଛି। ଏଥିସହ ଟ୍ରକ ଚାଳକ ଜରପଡ଼ା ଥାନା କଞ୍ଜରା ଗ୍ରାମର ସୁଜିତ କୁମାର ପ୍ରଧାନ(୨୯)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଆଠମଲ୍ଲିକ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଟ୍ରକରୁ ୧୫୦ ପିସ ଶାଳ ଚଉ କାଠ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

୨ସନ୍ତାନର ଜନନୀକୁ ନେଇ ଫାଇନାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ ଛୁ’

୨ସନ୍ତାନର ଜନନୀକୁ ନେଇ ଫାଇନାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ ଛୁ’

ବଅଁରପାଳ,୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫୁଲୁପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ଜନୈକା ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କୁ ଜଣେ ଫାଇନାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ ଅପହରଣ କରି ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସମ୍ପୃକ୍ତା ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଶନିବାର ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଯୋଗାଇବାକୁ ଦାବି

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ: କ୍ଷତିପୂରଣ ଯୋଗାଇବାକୁ ଦାବି

ବଇଣ୍ଡା,୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ ପ୍ରତାପପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି। ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରୁ ହାତୀଗୁଡ଼ିକ ପଳାଇ ଆସି ବିଭିନ୍ନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ କରିବାସହ ଘର ଭାଙ୍ଗି ତାଣ୍ଡବ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ବାରମ୍ବାର ହାତୀ ଉପଦ୍ରବକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ଶନିବାର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହାସହ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ ସେମାନେ ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ୨ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ୨ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୫।୮- ଢେଙ୍କାନାଳ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖ ରାସ୍ତାରୁ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୩ଟାରେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି।

‘ହୋପ୍‌’ରେ ନୂଆ ସମ୍ଭାବନା

‘ହୋପ୍‌’ରେ ନୂଆ ସମ୍ଭାବନା

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୫ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଜୋନାଲସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ନାଟକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ କାନପୁରା ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାଟକ ‘ହୋପ୍‌’। କେନ୍ଦୁଝର ଡିଏନ୍‌ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆୟୋଜିତ ଉକ୍ତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପୁର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ବାଲେଶ୍ୱର, କେନ୍ଦୁଝର ଏବଂ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ନାଟକ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। କାନପୁରା ସ୍କୁଲର କୁନି କଳାକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାଟକ ହୋପ୍‌ (ହେଲ୍‌ପ୍‌ ଆୱାର ପ୍ଲାନେଟ୍‌ ଆର୍ଥ) ବିଚାରକଙ୍କ ମନକୁ ଛୁଇଁ ପାରିଛି। ଏଥିସହ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିବା ସହ ଉକ୍ତ ନାଟକ ରାଜ୍ୟସ୍ତରକୁ ଚୟନ ହୋଇଛି।

ବାଲିମୀ ଥାନାଧିକାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ବାଲିମୀ ଥାନାଧିକାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୫।୮- କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗରେ ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ଉପଖଣ୍ଡ ବାଲିମୀ ଥାନାଧିକାରୀ ଆଶିଷ କୁମାର ଜେନା। ଉତ୍ତର କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି ନରସିଂହ ଭୋଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଶନିବାର ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ଏସ୍‌ପି ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ନାୟକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଧାନସଭା ପିଏସି ସମୀକ୍ଷା: ୩ ଟ୍ରଷ୍ଟର ହେବ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଡିଟ୍‌

ବିଧାନସଭା ପିଏସି ସମୀକ୍ଷା: ୩ ଟ୍ରଷ୍ଟର ହେବ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଡିଟ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୫।୮- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଶନିବାର ବିଧାନସଭା ପବ୍ଲିକ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ସ କମିଟି (ପିଏସି) ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ବ୍ୟୟ ହେଉଥିବା ଅନୁଦାନର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି। ଏଣିକି ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ କପିଳାସ, ସପ୍ତଶଯ୍ୟା ଏବଂ ଐତିହାସିକ ବଳରାମ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଡିଟ୍‌ ହେବ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ୩ ପୀଠକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଡିଟ୍‌ ପରିସରଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ବିଧାୟକ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

୧୮ରୁ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ରାଜ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ

୧୮ରୁ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ରାଜ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୫।୮- ଢେଙ୍କାନାଳ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୮ରୁ ଦୁଇଦିନିଆ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ସଂଘର ରାଜ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏ ନେଇ ଶନିବାର ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନ୍‌ ହଲ୍‌ରେ ଜିଲା ସଭାନେତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତିର୍ମୟୀ ରାଉତଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷାବିଭାଗର ଉପହାସ: ୩ ଶହ କିମି ଦୂରରେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷାବିଭାଗର ଉପହାସ: ୩ ଶହ କିମି ଦୂରରେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର

ବନ୍ତଳା, ୫।୮ (ଦିନେଶ ଦେହୁରୀ)- ପାଠ ପଢା, ନିଯୁକ୍ତି ସହ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ତଥା ନିୟମ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅବହେଳା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଆସନ୍ତା ୭ରୁ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଟି, ବିଇଡି ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଅନେକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥିଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଘରଠାରୁ ଶତାଧିକ କିମି ଦୂରରେ ପଡିଛି।

ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ ଯୋଗାଣକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ ଯୋଗାଣକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୫।୮: ଢେଙ୍କାନାଳ ପୌରାଞ୍ଚଳର ୧ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡ କାଠଗଡ଼ା ଜୁଆଙ୍ଗସାହି ଓ ନୂଆସାହିରେ ଅନ୍ତ୍ୟୋଦୟ ଯୋଜନାରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ନେଇ ରବିବାର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି ଗୁହାରି: ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲା ଯୁବକ ସଂଘ

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି ଗୁହାରି: ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲା ଯୁବକ ସଂଘ

ଭୁବନ, ୫।୮(ଡି.ଏନ.ଏ): ଦାବି କଲେ, ଫେରାଦ ହେଲେ ଗୁହାରି ବି କଲେ। ହେଲେ ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ୫୩ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥକୁ ଆଡ଼ ଆଖିରେ ଚାହିଁଲେନି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ। ସବୁଆଡ଼ୁ ନିରାଶ ହେବା ପରେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲେ ଯୁବପିଢ଼ି।

ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ପାଠପଢ଼ା

ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ପାଠପଢ଼ା

ଭାପୁର, ୫।୮(ରାଜକୁମାର ପ୍ରଧାନ): ନାଳରେ ଲହଡ଼ି ଭାଙ୍ଗୁଛି ପାଣି। କେଉଁଠି ଛାତିଏ ତ ଆଉ କେଉଁଠି ଅଣ୍ଟେ। ମନରେ ଭୟ, ଆଶଙ୍କା। କ୍ଷଣିକ ଭିତରେ ଘଟିଯାଇପାରେ ଯେ କୌଣସି ଅଘଟଣ । ତଥାପି ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଧାଡ଼ି ବାନ୍ଧି ଚାଲିଛନ୍ତି ପିଲାଏ। ପାଣି ସରସର ସ୍କୁଲ ଡ୍ରେସ୍‌ ।

ବାଳିକାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା, ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ସଚେତନତା

ବାଳିକାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା, ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ସଚେତନତା

ତାଳଚେର,୪।୮(ନି.ପ୍ର.)- ସୋସିଆଲ ଡେଭେଲପମେଣ୍ଟ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଏବଂ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ବନ୍ତୋଲ ପଞ୍ଚାୟତର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ଶନିବାର ବିଜୁ କନ୍ୟାରତ୍ନ ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର

ପାଲଲହଡା,୪।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡା ଥାନା ଡିମିରିଆ ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଜଣ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ସେହି ଗ୍ରାମର ମୁଗ ଫେଣ୍ଠୋଇ ଓ ଯୁଧିଷ୍ଠିର ପେଣ୍ଠୋଇ।

ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଚାରାରୋପଣ

ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଚାରାରୋପଣ

ଭୁବନ ୪।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୁବନ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଏସ ପକ୍ଷରୁ ଚାରାରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦିଲୀପ ଦାସ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।