ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ:ନାଲ୍‌କୋରୁ ୩.୪୮% ପୁଞ୍ଜି ପ୍ରତ୍ୟାହାର

ବଅଁରପାଳ, ୧୩ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଅନୁଗୋଳ ସ୍ଥିତ ନାଲ୍‌କୋରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଶୁକ୍ରବାର ୩.୪୮ ପ୍ରତିଶତ ପୁଞ୍ଜି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହାଦ୍ୱାରା ସରକାର ନାଲ୍‌କୋର ଗଚ୍ଛିତ ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ୫ଶହ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ନେଇଯାଇଥିବା ଶ୍ରମିକ ନେତାମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ନାଲ୍‌କୋ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ବସିଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ନାଲ୍‌କୋ ହାତରେ ୫୬.୫୯ ପ୍ରତିଶତ ପୁଞ୍ଜି ରହିଥିଲା। ଏବେ ୩.୪୮ପ୍ରତିଶତ ସମ୍ପତ୍ତି ଚାଲିଯିବା ପରେ ନାଲକୋ ହାତରେ ୫୩.୧୧ପ୍ରତିଶତ ପୁଞ୍ଜି ରହିଛି। ଆଉ ୩ ରୁ ୪ ପ୍ରତିଶତ ପୁଞ୍ଜି ଚାଲିଗଲେ ନାଲ୍‌କୋର ଘରୋଇକରଣ ହୋଇଯିବ।

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା:ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ୬୩୧ ମିମି

ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା:ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ୬୩୧ ମିମି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୩ା୧୦:ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଭୋର ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ୍‌ ୬୩୧ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ଜିଲାର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ବନ୍ତଳା ଅଞ୍ଚଳରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପାଣି  ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ଅନୁଗୋଳ-ମହୀଧରପୁର ରାସ୍ତାର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପାଣି ପାଇଁ ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ବେଳେ ଅପରାହ୍ନରେ ଏହା ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଛି। କିଶୋରନଗର, ଆଠମଲ୍ଲିକର ଅନେକ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପାଣିର ସୁଅ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବଅଁରପାଳର ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଗଁା ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ବେଳେ ବନ୍ତଳା ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ରିଲିଫ ଓ ଜରିପାଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଖଣିଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଂଘର ବିକ୍ଷୋଭ

ଖଣିଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଂଘର ବିକ୍ଷୋଭ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨।୧୦-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଖଣି ଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୬ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଅନୁଗୋଳ

ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଅନୁଗୋଳ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨।୧୦-ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ଅନୁଗୁଳ ଜିଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ଜିଲାରେ ମୋଟ ୬୩୧ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ହୋଇଛି।

କୋଶଳା -ଚାଙ୍ଗୁଡିଆ-ଛେଣ୍ଡିପଦା ରାସ୍ତାର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

କୋଶଳା -ଚାଙ୍ଗୁଡିଆ-ଛେଣ୍ଡିପଦା ରାସ୍ତାର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୨।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୋଶଳା-ଚାଙ୍ଗୁଡ଼ିଆ-ଛେଣ୍ଡିପଦା ରାସ୍ତାର ଉନ୍ନତୀକରଣ ଲାଗି ଶୁକ୍ରବାର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି

 ‘ଆସ ଆମେ ସବୁଦିନ ସ୍କୁଲ ଯିବା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ

‘ଆସ ଆମେ ସବୁଦିନ ସ୍କୁଲ ଯିବା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୨।୧୦-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ‘ଆସ ଆମେ ସବୁଦିନ ସ୍କୁଲ ଯିବା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।

ହନ୍ତସନ୍ତ କଲା ଲଗାଣ ବର୍ଷା

ହନ୍ତସନ୍ତ କଲା ଲଗାଣ ବର୍ଷା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୨।୧୦-ଚାଲିଯାଇଛି ‘ତିତ୍‌ଲି’। ହେଲେ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଏବେ ସାରା ରାଜ୍ୟ ଉବୁଟୁବୁ ହେଉଛି ବର୍ଷାରେ। ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିନି ଢେଙ୍କାନାଳ।

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ଜରପଡ଼ାରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ଜରପଡ଼ାରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୨।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ଛେଣ୍ଡିପଦା ଓ ଜରପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ୨ ଦିନ ଧରି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଅଞ୍ଚଳରେ ସାମଦ୍ରିକ ଝଡ ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ ଝିପି ଝିପି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ଏପରିକି ଅଞ୍ଚଳରେ ପବନ ବହୁ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦିନ ତମାମ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରି ଦିଆଯାଉଥିବା ଯୋଗୁ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଛନ୍ତି।

ମୁକ୍ତାପସିରେ ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବ: ଗଛପଡ଼ି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ମୁକ୍ତାପସିରେ ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବ: ଗଛପଡ଼ି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୨।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁକ୍ତାପସି ମେଡିକାଲ ଛକଠାରେ ତିତ୍‌ଲିର ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି। ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ହୋଇଥିବା ବର୍ଷା, ପବନ ଫଳରେ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଥିବା ଏକ ବିରାଟ ଚାକୁଣ୍ଡା ଗଛପଡ଼ି ୫୩ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଦାମ

ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଦାମ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୨ା୧୦ଓଡ଼ିଶା ସୂଚନା ଅଧିକାର ଅଭିଯାନ ଏବଂ ଦିବ୍ୟଜ୍ୟୋତି କ୍ଲବର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ରଥଗଡ଼ାରେ ଗୁରୁବାର ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ଶାସନ ବିରୋଧରେ ସାଧାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡା. ଦାମୋଦର ରାଉତ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଥିଲେ।

ଖଞ୍ଜାଯିବ ସିସିଟିଭି, ହେବନି ରାବଣପୋଡ଼ି

ଖଞ୍ଜାଯିବ ସିସିଟିଭି, ହେବନି ରାବଣପୋଡ଼ି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୨ା୧୦ ଅନୁଗୋଳ ସହରରେ ଦୁର୍ଗା ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା ପାଳନ ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଜିଲାପରିଷଦ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

କାଇମେଟ ସୁରକ୍ଷା ସମିତିର ଅନଶନ ସ୍ଥଗିତ

କାଇମେଟ ସୁରକ୍ଷା ସମିତିର ଅନଶନ ସ୍ଥଗିତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୧ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀଠାରୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ସ୍ଥିତ ପୁରାତନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ କଳିଙ୍ଗ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ମାଇନିଂ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଆଣ୍ଡ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି(କାଇମେଟ) ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ଅନଶନ ୧୫ ଦିନ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। 

୧୦ ଏକର ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

୧୦ ଏକର ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ ହାତୀପଲ

ବଇଣ୍ଡା,୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜର ଧୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି। ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରୁ  ହାତୀମାନେ ଗ୍ରାମଭିମୁଖୀ ହୋଇ ଗ୍ରାମର ଭୀଷ୍ମ ସାହୁ,  ଭଗବାନ ସାହୁ, ଦୁଃଶାସନ ସାହୁ, ବୈରାଗୀ ସାହୁଙ୍କର ୧୦ ଏକର  ଜମିରେ ଲାଗିଥିବା ଧାନ ଫସଲ ଗୁଡ଼ିକ ନଷ୍ଟ କରି ଦେଇଛନ୍ତି।

ମାନସିକ ରୋଗକୁ ଡାକିଆଣେ ଅତ୍ୟଧିକ ଚାପ

ମାନସିକ ରୋଗକୁ ଡାକିଆଣେ ଅତ୍ୟଧିକ ଚାପ

ହିନ୍ଦୋଳ, ୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଏବେକାର ମଣିଷ ଯନ୍ତ୍ର ପାଲଟିଗଲାଣି। ଜୀବନଜୀବିକା ଚିନ୍ତାରେ ଅଣନିଃଶ୍ୱାସୀ ହୋଇ ଦୌଡ଼ି ଚାଲିଛି। ହେଲେ ତା’ ପଛରେ ରହିଯାଉଛି ସୁନ୍ଦର ପୃଥିବୀ। ହେଲେ ମଣିଷ ଭୁଲିଯିବା ଅନୁଚିତ ଯେ, ଅତ୍ୟଧିକ ଚାପ ମାନସିକ ରୋଗକୁ ଡାକିଆଣେ। ଏହାକୁ ସମସ୍ତେ ବୁଝିବା ନିତାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ହିନ୍ଦୋଳ ତାଲୁକ ଆଇନସେବା କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସବ୍‌ଜଜ୍‌ ସି.ଏଚ୍‌. ବାସୁଦେବ ପାତ୍ର।

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୨୬୬.୭ ମିଲି ମିଟର ବର୍ଷା

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୨୬୬.୭ ମିଲି ମିଟର ବର୍ଷା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧।୧୦- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଗୁରୁବାର ୨୬୭.୭ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା  ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। 

ଏନ୍‌ଟିିପିସିରୁ ଘଣ୍ଟାଏ ଉଡିଲା ପାଉଁଶ

ଏନ୍‌ଟିିପିସିରୁ ଘଣ୍ଟାଏ ଉଡିଲା ପାଉଁଶ

କଣିହାଁ, ୧୧ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ପ୍ରକଳ୍ପର ପାଉଁଶ ପୋଖରୀରୁ ଘଣ୍ଟାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଧରି ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ପାଉଁଶ ଉଡିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଡେରେଙ୍ଗ, ମଶୁଣିହତା, ଭୂଇଁପୁର, ବଡହୀରା, ଘଣ୍ଟିଆନାଳୀ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଣନିଃଶ୍ୱାସୀ ହୋଇପଡିଥିଲେ।

ପୌର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଜଗିବାକୁ ପୁନଃ ପ୍ରୟାସ: ଲାଗିବ ଅଧିକ ସିସିଟିଭି, ବାୟୋମେଟ୍ରିକ ଆଟେଣ୍ଡାନ୍ସ ମେଶିନ

ପୌର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଜଗିବାକୁ ପୁନଃ ପ୍ରୟାସ: ଲାଗିବ ଅଧିକ ସିସିଟିଭି, ବାୟୋମେଟ୍ରିକ ଆଟେଣ୍ଡାନ୍ସ ମେଶିନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୧ା୧୦- ଉପସ୍ଥାନ ଖାତାରେ ଦସ୍ତଖତ କରି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ପଳାଇଯାଉଥିବା ଓ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ଅଫିସ ଆସୁ ନ ଥିବା ଅନୁଗୋଳ ପୌରପରିଷଦ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିବ ଲଗାମ୍‌

ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ନିର୍ମାଣ ହେଲା ସ୍ପିଡ୍‌ ବ୍ରେକର

ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ନିର୍ମାଣ ହେଲା ସ୍ପିଡ୍‌ ବ୍ରେକର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୧ା୧୦- ଅନୁଗୋଳ କାଲଟାକ୍ସ ଛକରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପ୍ରଶାସନର ଚେତା ପଶିଛି। ବୁଧବାର ଉକ୍ତ ଛକରେ ସ୍ପିଡ୍‌ ବ୍ରେକର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଏ ନେଇ ଦାବି କରିଆସୁଥିବାବେଳେ ବୁଧବାର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। 

ଶହୀଦ ପୀଠରେ ବାଜି ରାଉତଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଦିବସ ପାଳିତ

ଶହୀଦ ପୀଠରେ ବାଜି ରାଉତଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଦିବସ ପାଳିତ

ଭୁବନ,୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ମହୁଲ ପାଳ ପଞ୍ଚାୟତର ନୀଳକଣ୍ଠପୁର ଗ୍ରାମରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଶହୀଦ ବୀର ବାଜି ରାଉତଙ୍କ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ଦିବସ ଗୁରୁବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷ ପରି ଚଳିତବର୍ଷ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀକୂଳରେ ତିଳତର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗ୍ୟାସ ଲିକ୍‌ ଯୋଗୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଗ୍ୟାସ ଲିକ୍‌ ଯୋଗୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୧।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ମାମୁରିଆ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌ ଯୋଗୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଫଳରେ ମାମୁରିଆ ଗ୍ରାମର ଗୌରାଙ୍ଗ ଚରଣ ଜେନାଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୋଡ଼ି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।

ବାରେଣି ଜଙ୍ଗଲରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର

ବାରେଣି ଜଙ୍ଗଲରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର

ମାଧପୁର,୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଧପୁର-କିଆକଟା ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ବାରେଣି ଜଙ୍ଗଲ ନିକଟରୁ ଗୁରୁବାର ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।  ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବକ ପତି ବିଶ୍ୱାଳ ପାଖରେ ଥିବା ନାଳ ନିକଟକୁ ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ସମୟରେ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ।

ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ବଅଁରପାଳ,୧୧।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଶ୍ରମିକ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସିପିପି ପ୍ରଶାସନିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ଓ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ବିଭବ ଜେନାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ସତର୍କତା ହିଁ ସୁରକ୍ଷା କବଚ

ସତର୍କତା ହିଁ ସୁରକ୍ଷା କବଚ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧ା୧୦ ଢେଙ୍କାନାଳ ପୌରସଂସ୍ଥା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ବୁଧବାର ଜିଲା ଆପତ୍‌କାଳୀନ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ କହିଲେ, ଢେଙ୍କାନାଳ ହେଉଛି ଏକ ଶିଳ୍ପବହୁଳ ଜିଲା। 

୧୨ ତାରିଖ ଯାଏ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଛାଡ଼ିପାରିବେନି କର୍ମଚାରୀ

୧୨ ତାରିଖ ଯାଏ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଛାଡ଼ିପାରିବେନି କର୍ମଚାରୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୧ା୧୦ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ଓ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୧୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାର ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଜିଲାର ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଓ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ୧୨ ତରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।