ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଚାଲାଣବେଳେ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍‌, ୨୦ ଗୋରୁ ମୃତ

ଚାଲାଣବେଳେ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍‌, ୨୦ ଗୋରୁ ମୃତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୦।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ପାଲଟିଛି ଗୋରୁ ଚୋରାଚାଲାଣର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ। ରାତାରାତି ଜିଲା ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛନ୍ତି ଶତାଧିକ ଗୋରୁ। ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣାକ୍ରମେ ବୁଧବାର ଭୋର୍‌ ସମୟରେ ନିହଲପ୍ରସାଦ ଥାନା ଟୋଲରପଶି ନାଳ ନିକଟରେ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଓଲଟି ୨୦ଗୋରୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅଘଟଣ ପରେ ପଦାରେ ପଡ଼ିଛି ପୋଲିସର ଅପାରଗତା। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ ହେଲ୍‌ପର ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ତେବେ ସେମାନଙ୍କ କୌଣସି ପତ୍ତା ମିଳିପାରିନାହିଁ।

ସ୍ବାମୀ, ଶାଶୁଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ

ସ୍ବାମୀ, ଶାଶୁଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୦।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ବୁଧବାର ଏକ ବଧୂହତ୍ୟା ମାମଲା ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଡିଜେ ବାମାଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ପବିତ୍ର ସେଠୀ ଏବଂ ଶାଶୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ସେଠୀଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଉଭୟଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜରିମାନା ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜରିମାନା ଅନାଦାୟ ଅଧିକ ୩ମାସ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ କୋର୍ଟ ରାୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଜନପ୍ରତିନିଧି

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଜନପ୍ରତିନିଧି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୦।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଜିଲା ପରିଷଦର ୪ର୍ଥ ସାଧାରଣ ବୈଠକ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭାନେତ୍ରୀ ମିନତୀ ନାୟକ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଜିଲାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଶିକ୍ଷା, ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ସମେତ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ସନ୍ତୋଷଜନକ ନୁହେଁ। ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତା ହେଉଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ସଭ୍ୟାସଭ୍ୟମାନେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ। ଫଳରେ ବୈଠକ ସରଗରମ ହୋଇଥିଲା।

ଲକେଇପଶି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଖଣିବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଲକେଇପଶି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଖଣିବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର, ୧୦। ୧(ନି.ପ୍ର.)- ନିଯୁକ୍ତି, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ବୁଧବାର ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଲକେଇପଶି ଗ୍ରାମବାସୀ ଖଣିବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଏମସିଏଲର ଏଠାରେ ଥିବା ଭରତପୁର କୋଇଲା ଖଣିର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସକାଳଠାରୁ ଠପ ହୋଇ ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ନାଲକୋକୁ ମଧ୍ୟ କୋଇଲା ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୋଲିସ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଦେଉଳବେଡା କ୍ଲବରେ ଅଟକ ରଖିଛି ା ଏହାକୁ ନେଇ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖାଦେଇଛି।

ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଡ଼ି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଡ଼ି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୦।୧- ଜିଲାର ୮ଟି ବ୍ଲକର ଲକ୍ଷାଧିକ ବିଡି ଶ୍ରମିକ ବିଡ଼ି ଶିଳ୍ପରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କାମ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ସରକାରୀ ମଜୁରି ମିଳୁନାହିଁ। ଏପରିକି ଅନେକ ବିଡି ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପରିଚୟପତ୍ର ମଧ୍ୟ ମିଳୁନାହିଁ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ ଏଆଇୟୁଟିୟୁସି ସହବନ୍ଧିତ ଓଡ଼ିଶା ବିଡି ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଶତାଧିକ ବିଡି ଶ୍ରମିକ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

 ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଉତ୍ପାତ: ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ଅଟକିଲା ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ

ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଉତ୍ପାତ: ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ଅଟକିଲା ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୧୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ନଅଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତର ସାନଦୁଧିଆନାଳି ଓ ଏହାର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମଗୁଡିକରେ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଏକ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଉତ୍ପାତ କରୁଛି। ବୁଧବାର ଏହି ଦନ୍ତାଟି ଆଠମଲ୍ଲିକ-ବଇଣ୍ଡା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ସାନଦୁଧିଆନାଳି ଗ୍ରାମ ରାସ୍ତା କଡରେ ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଛିଡା ହୋଇ ରହିଥିଲା। ଫଳରେ ଉକ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଖବରପାଇ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହାତୀଟିକୁ ଘଉଡାଇବାକୁ ନାକେଦମ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଖବର ଲେଖାହେବା ସୁଦ୍ଧା ହାତୀକୁ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଘଉଡାଯାଇପାରି ନ ଥିଲା।

ନାଳରୁ ଜୀବନ୍ତ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ନାଳରୁ ଜୀବନ୍ତ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୦।୧- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଜାମୁନାଳି ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏକ ନାଳ ଭିତରୁ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଜୀବନ୍ତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପୌରପାଳିକା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ

କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପୌରପାଳିକା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୦।୧- ଅନୁଗୋଳ ପୌରପାଳିକାର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ରାମପତି ମାଣ୍ଡୋଠିଆ ବୁଧବାର କଂଗ୍ରେସ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସହ ପୂର୍ବତନ କାଉନସିଲର ରଣଜିତ ମାଣ୍ଡୋଠିଆ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଛନ୍ତି। ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ଅନୁଗୋଳ, ପୌରପାଳିକାଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି।

ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ କମିଶନରଙ୍କ ଅନୁଗୋଳ ଗସ୍ତ: ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ

ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ କମିଶନରଙ୍କ ଅନୁଗୋଳ ଗସ୍ତ: ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୦।୧- ଜିଲା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ କମିଶନର ତଥା ସଚିବ ଜି. ମାଥିଭାଥାନାନ ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାକୁ ୩ ଦିନିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ସଚିବ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଆସି ବ୍ଲକରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

ଭାଲୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଭାଲୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କଣିହାଁ,୧୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ହରିହରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଯଦୁନାଥପୁର-ଶିବରାମପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟ ୫୩ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଏକ ଭାଲୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି

ଏମଆରଏଫ କୋଶଳା ଚାମ୍ପିୟନ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ବିଲ ପଞ୍ଚାୟତ ଟାକୁଆ ଗ୍ରାମ ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ମା’ ମଙ୍ଗଳା କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ବୁଧବାର ଉଦଯାପିତ ହୋଇଛି।

ଓଲଟିଲା ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌: ୩୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗୋରୁ ମୃତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୯।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ପାଲଟିଛି ଗୋରୁ ଚୋରାଚାଲାଣର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ। ରାତାରାତି ଜିଲା ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛନ୍ତି ଶହ ଶହ ଗୋରୁ।

ଆଲୁମିନିୟମ ମଜଦୁର ସଂଘର ସ୍ବୀକୃତି ପତ୍ର ପ୍ରାପ୍ତି ଉତ୍ସବ

ଆଲୁମିନିୟମ ମଜଦୁର ସଂଘର ସ୍ବୀକୃତି ପତ୍ର ପ୍ରାପ୍ତି ଉତ୍ସବ

ବଅଁରପାଳ, ୧୦।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଆଲୁମିନିୟମ ମଜଦୁର ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବୁଧବାର ଏକ ଉତ୍ସବର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। ନାଲ୍‌କୋ ତରଫରୁ ସ୍ବୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ମାନ୍ୟତା ମିଳିବା ଉପଲକ୍ଷେ ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଉଛି।

ପୋଲିସ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ

ପୋଲିସ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ

ବଅଁରପାଳ, ୧୦।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋଠାରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ବୁଧବାର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଶିବିର ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଶିବିର ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୦।୧: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଶିବିର ଅଦାଲତ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମିନି ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ମିନି ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ତାଳଚେର, ୧୦।୧(ନି.ପ୍ର): ତାଳଚେର ବାଇପାସ ରାସ୍ତାର ଲିଟିଲ ଆଞ୍ଜେଲ ସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ଏକ ମିନି ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ବୁଧବାର ଜଣେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ ବିଷ୍ଣୁ ମାଳୀ(୪୮)।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ

କଣିହାଁ, ୧୦।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫୩ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନକନକା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ବିଜିଗୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ବାରଡ଼ାଙ୍ଗୁଆ ଗ୍ରାମର ଗନ୍ଦିଆ ପ୍ରଧାନ(୪୦)।

ନନ୍ଦିନୀ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମାନସ ମନ୍ଥନ

ନନ୍ଦିନୀ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମାନସ ମନ୍ଥନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୯।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ କପିଳାସ ଚିଡ଼ିଆଖାନାରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ୮ମାସର ମାଈ ହାତୀ ଛୁଆ ନନ୍ଦିନୀର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବନ ବିଭାଗକୁ ଘାରିଛି ପ୍ରାଣୀ ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା। ଚିଡ଼ିଆଖାନାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ମନୋରଞ୍ଜନ କରୁଥିବା ବନ୍ୟଜୀବଙ୍କୁ କିପରି ସୁରକ୍ଷିତ ରଖାଯାଇପାରିବ ସେ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମାନସ ମନ୍ଥନ।

କୁଷ୍ଠ ନିରାକରଣରେ ଆଶାଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

କୁଷ୍ଠ ନିରାକରଣରେ ଆଶାଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୯।୧-କୁଷ୍ଠ ନିରାକରଣରେ ସାମାଜିକ କୁସଂସ୍କାର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ। ବାସନ୍ଦ ଭୟରେ ରୋଗୀ ରୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବାକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇପାରୁନାହିଁ। ତେବେ କୁଷ୍ଠ ନିରାକରଣରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ।

୪୦ ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜିକୁ ମିଳିଲା ୮୦ ଲକ୍ଷ

୪୦ ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜିକୁ ମିଳିଲା ୮୦ ଲକ୍ଷ

ଭୁବନ, ୯।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭୁବନ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଏସ୍‌ବିଆଇ) ଶାଖାର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଷ୍ଣୁପ୍ରିୟା ଗାଲାକ୍ସି ପରିସରରେ ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ (ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜି)ଙ୍କୁ ନେଇ ସମନ୍ବୟ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ୪୦ ଏସ୍‌ଏଚ୍‌ଜିକୁ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ରିମାଣ୍ଡରେ ଗଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶ

ରିମାଣ୍ଡରେ ଗଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୯।୧-ସି-ଶୋର ସଂସ୍ଥା ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଟାଉନଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଛି। ଅପରାହ୍ନ ୧ଟାରେ ଜିଲା କାରାଗାରରୁ ତାଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନିଆଯାଇଛି। ଏଥିସହ ଢେଙ୍କାନାଳସ୍ଥିତ ସଂସ୍ଥାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଜମାକାରୀଙ୍କ ପାସ୍‌ବୁକ୍‌, ଜରୁରୀ କାଗଜପତ୍ରକୁ ଜବତ କରି ପୋଲିସ ଖୋଳତାଡ଼ କରୁଛି। କାଗଜପତ୍ରରେ ଥିବା ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ ଦସ୍ତଖତକୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି।

ଧାନ ବ୍ୟବସାୟୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା:ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଧାନ ବ୍ୟବସାୟୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା:ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୯।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ନିହଲପ୍ରସାଦ ଥାନା ଦଶମାଣପାଟଣା ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ସଙ୍ଗଠିତ ଧାନ ବ୍ୟବସାୟୀ ଶରତ ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ତପନ ନାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଖଣ୍ଡବନ୍ଧ ଗ୍ରାମ ବାଲିସାହିରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୩ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି। ବାଲିସାହିସ୍ଥିତ ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ପଳାଇ ଆସୁଥିବାବେଳେ ତପନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ଏସ୍‌ପି ବସନ୍ତ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ହାତୀ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ମିଳୁନି କ୍ଷତିପୂରଣ: ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ହାତୀ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ମିଳୁନି କ୍ଷତିପୂରଣ: ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବନ୍ତଳା,୯।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ରେଞ୍ଜ ବନ୍ତଳା ଥାନା ନନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷୀମାନେ ହାତୀ ଯୋଗୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ୩ବର୍ଷ ହେଲା ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ। ଆବଶ୍ୟକ କାଗଜପତ୍ର ସ୍ଥାନୀୟ ଫରେଷ୍ଟରଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର କରତପଟା ବିଟ୍‌ ସମ୍ମୁଖ ଅନୁଗୋଳ-ଟିକରପଡ଼ା ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାକୁ ଚାଷୀମାନେ ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।

ବୈଠକ ପରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନୋଟିସ: ଅନୁଗୋଳ କଲେଜ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ବନ୍ଦ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୯।୧- ଅନୁଗୋଳ ସରକାରୀ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଚଳିତବର୍ଷ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇଛି।