ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନବେଳେ ଛାତ୍ର ମୃତ ଘଟଣା: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍କୁଲ ଫାଟକରେ ତାଲା

ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନବେଳେ ଛାତ୍ର ମୃତ ଘଟଣା: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍କୁଲ ଫାଟକରେ ତାଲା

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧୭ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ବେଳେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ନିଶା ଉନ୍ନୀତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ଚନ୍ଦନ ପରିଡାଙ୍କ ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ରବିବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସୋମବାର ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। 

ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ପାଳିତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ପାଳିତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୭।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ବିଶ୍ବକର୍ମା ପୂଜା ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବିଶ୍ବ ନିୟନ୍ତା ତଥା ବିଶ୍ବ ବିନ୍ଧାଣି ପ୍ରଭୁ ବିଶ୍ୱକର୍ମାଙ୍କ ମୃଣ୍ମୟୀ ପ୍ରତିମାକୁ ସୁସଜ୍ଜିତ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ଯଥାବିଧି ପୂଜାନୀତି କରାଯାଇଥିଲା।

 ଟ୍ରକ ଚଢ଼ାଇ ବାପା ଓ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କୁ ମାରିଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ

ଟ୍ରକ ଚଢ଼ାଇ ବାପା ଓ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କୁ ମାରିଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ

ପରଜଙ୍ଗ,୧୭।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାରିବାରିକ କଳକକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ବାପା ଓ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କୁ ଟ୍ରକ ଚଢାଇ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଛି। ଏପରି ଘଟଣା ସୋମବାର ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଦଦରାଘାଟି ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ୧୪୯  ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ରାଣା ସ୍ପଞ୍ଜ ଆଇରନ କାରଖାନାଠାରୁ ଅଳ୍ପ ଦୂରରେ ଘଟିଛି। 

ସଞ୍ଜୀବ କିଶୋର ଏନ୍‌ଟିପିସି ନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ସଞ୍ଜୀବ କିଶୋର ଏନ୍‌ଟିପିସି ନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ତାଳଚେର,୧୭।୯(ନି.ପ୍ର)- କଣିହାଁ ଏନ୍‌ଟିପିସି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ସଞ୍ଜୀବ କିଶୋର ସୋମବାର  ଯୋଗଦେଇ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଭୁଷଣରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ଭୁଷଣରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଶ୍ରମିକ ମୃତ


ଓଡାପଡା,୧୭।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ କଣ୍ଟାବଣିଆଠାରେ ଥିବା ଭୁଷଣ ଷ୍ଟିଲ କାରଖାନାରେ ସୋମବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ମିନେରାଲ ନାମକ ଠିକାସଂସ୍ଥାର କପଲିଙ୍ଗ ଓ୍ବାର୍କର ସୋମନାଥ କୋଲ୍ହାର(୨୨)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। 

ଭୁବନରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା

ଭୁବନରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା

ଭୁବନ,୧୭।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଶିଳ୍ପ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ, ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ, ପ୍ରାଇଭେଟ ବସ୍‌ ଓନର ଆସୋସିଏଶନ, ଓଡ଼ିଶା ମୋଟର ଚାଳକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଛି। ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ମଦ ବିରୋଧୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ମଦ ବିରୋଧୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ


ବଅଁରପାଳ,୧୭।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ଗିରାଙ୍ଗ ଛକଠାରେ ଥିବା ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ ଉଚ୍ଛେଦ ଦାବିରେ ମଦ ବିରୋଧୀ ମହିଳାମାନେ ଦୀର୍ଘ ୪ ମାସ ହେଲା  ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। 

ବାଣ ଫୁଟାଇବାବେଳେ ବିସ୍ପୋରଣ: ୯ ଗୁରୁତର

ବାଣ ଫୁଟାଇବାବେଳେ ବିସ୍ପୋରଣ: ୯ ଗୁରୁତର

ଭୁବନ,୧୭।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଣେଶ ପୂଜା ଭସାଣିବେଳେ ଭୁବନ ଥାନା ଭୂଷଳ ପଞ୍ଚାୟତ ର୍କୀତ୍ତନପୁର ଗ୍ରାମରେ ବାଣ ଫୁଟାଇ ରବିବାର ରାତିରେ ୯ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। 

କୂଅରେ ପଡ଼ି ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

କୂଅରେ ପଡ଼ି ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ପାଲଲହଡ଼ା, ୧୭ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକ କ୍ଷେତ୍ରବାସୀପୁରର ସୁର ବଡ଼ଉଲି (୬୨) ରବିବାର କୂଅରେ ପଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସେ ଶନିବାର ଝରିଆଖମଣ ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ସାନପୁଅ ଜମିଆଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ରବିବାର ଭୋରରୁ ଶୌଚ ହେବା ପାଇଁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ପୁରୁଣା କୂଅରେ ଖସି ପଡ଼ିଥିଲେ।

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହିନ୍ଦୀପକ୍ଷ

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହିନ୍ଦୀପକ୍ଷ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୭ା୯- ଢେଙ୍କାନାଳ ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରବିବାର ହିନ୍ଦୀପକ୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆଇଆଇଏମ୍‌ସିର ଆଞ୍ଚଳିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ମୃଣାଳ ଚାଟ୍ଟାର୍ଜୀ କହିଲେ, ବିଶ୍ୱରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଲୋକ କହୁଥିବା ୫ ଭାଷା ମଧ୍ୟରେ ହିନ୍ଦୀ ଅନ୍ୟତମ। ହେଲେ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଏହାକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରଭାଷାର ମାନ୍ୟତା ମିଳିପାରୁନାହିଁ ବୋଲି ସେ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଜିଲା ଦୂରସଞ୍ଚାର ପ୍ରଧାନ ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ ହରିଶଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ସ୍କୁଲସ୍ତରରୁ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷା ଶିକ୍ଷାଦାନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। ଉପ ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ମହାପାତ୍ର, ହିନ୍ଦୀ ସଂଯୋଜକ ନୃସିଂହନାଥ ମହାରଣା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

ଘଣ୍ଟାଏ ଧରି ଉଡିଲା ପାଉଁଶ

ଘଣ୍ଟାଏ ଧରି ଉଡିଲା ପାଉଁଶ


କଣିହାଁ,୧୭।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ଆଶପଣ୍ଡରୁ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଝଡ଼ପବନ ଯୋଗୁ ପାଉଁଶ ଉଡ଼ିଥିଲା। ଅପରାହ୍ନ ୩ ଟାରୁ ୪ ଯାଏ ମଶୁଣିହତା, ବଡ଼ହୀରା, ଭୂଇଁପୁର, ଡେରଙ୍ଗ, ବାଲିପଟ୍ଟା, କଣ୍ଟେଇନାଳୀ, କାକୁଡ଼ିଆ ଆଦି ଗ୍ରାମକୁ ପାଉଁଶ ଉଡ଼ିଥିଲା। 

ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଇଞ୍ଜିନିୟର୍ସ ଦିବସ

ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଇଞ୍ଜିନିୟର୍ସ ଦିବସ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୭ା୯- ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ଅନୁଗୋଳ ରୟାଲ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବଢ଼ୁଥିବା ପ୍ରଦୂଷଣ ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ

ବଢ଼ୁଥିବା ପ୍ରଦୂଷଣ ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ

ତାଳଚେର,୧୭ା୯(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ଉପଖଣ୍ଡରେ ବଢ଼ୁଥିବା ପ୍ରଦୂଷଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ପରିବେଶ ଓ ଜନଜୀବନ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି ତାଳଚେର ପକ୍ଷରୁ ହାଣ୍ଡିଧୂଆଁ ସାହେବ କୋଠିଠାରେ ସଚେତନ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାମଲ ଏଥିରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ବାଘ ଭୟ ; ସତର୍କ କଲା ବନ ବିଭାଗ

ବାଘ ଭୟ ; ସତର୍କ କଲା ବନ ବିଭାଗ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୭ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ତଥା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଇଝରଣ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ କୋରଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ଭାଲୁ ପାହାଡରେ ଶନିବାର ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଫାଶରୁ ଖସି ଯାଇଥିବା ଏକ କଲରାପତରିଆ ବାଘକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। ଲୋକେ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟକୁ ନ ଯିବା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଡାକବାଜି ଯନ୍ତ୍ର ଯୋଗେ ପ୍ରଚାର କରାଯାଇଛି। 

ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ପରିବେଶରେ ହାଟ

ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ପରିବେଶରେ ହାଟ

ପାଲଲହଡ଼ା, ୧୭ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଦର୍ଯ୍ୟ, ଗନ୍ଧମୟ ପରିବେଶରେ ଚାଲିଛି ପାଲଲହଡ଼ା ହାଟ। ଚାରିଆଡେ ପଡିରହିଛି କୁଢକୁଢ ପଚା ପନିପରିବା। ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ସେଠାରେ ଅଳିଆ ଗଦା ହୋଇଥିଲେ ବି ପ୍ରଶାସନିକ ଅବେହଳା ଯୋଗୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ବେପାରୀ ଓ ଲୋକେ। ଏ ନେଇ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ସ୍ଥାନୀୟ ବେପାରୀ ସଂଘ।  

ବନ୍ତଳା ଉଚ୍ଚତର ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବନ୍ତଳା ଉଚ୍ଚତର ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବନ୍ତଳା,୧୭।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଚ୍ଛେଦ ଓ ପୂଣ୍ଣର୍ର୍ ଅନୁଦାନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ଏବେ କଲେଜ ମୁହାଁ ହୋଇଛି।

ନାଲ୍‌କୋରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ପାଳିତ

ନାଲ୍‌କୋରେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ପାଳିତ

ବଅଁରପାଳ,୧୭।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ନଗରୀରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ସୋମବାର  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବାପା ମାଡ଼ରେ ଝିଅ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ମେଡିକାଲରେ ଜଗିବସିଛି ମା’

ବାପା ମାଡ଼ରେ ଝିଅ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ମେଡିକାଲରେ ଜଗିବସିଛି ମା’

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୭ା୯- ନିର୍ଦ୍ଦୟ ବାପାର ମାଡ଼ରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛି ୭ ବର୍ଷର ଝିଅ। ନିଶ୍ଚେତ ଭଳି ପଡ଼ିଛି ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ସର୍ଜରି ବେଡରେ। ଆଖି ଖୋଲି ଚାହୁଁନି, କଥା ବି କହି ପାରୁନି। ଖବରପାଇ ଧାଇଁ ଆସିଥିବା ମା’ ବିକଳ ହେବା ବ୍ୟତୀତ କିଛି କରିପାରୁନି। ଡାକ୍ତର କହୁଛନ୍ତି କଟକ ନେଇଯାଅ। ହେଲେ ପାଖରେ ଅର୍ଥ ନ ଥିବାରୁ ଅସହାୟ ମା’ ଝିଅକୁ ଜଗିବସିଥିବା ବେଳେ ଲମ୍ବିଆସିନି କାହାରି ସହାୟତାର ହାତ।

ପରିବାର ପେଟ ପାଇଁ ଜୀବନ ସହ ଜୁଆ:ବାଘ ଖାଉ, ଭୋକ ନ ଖାଉ

ପରିବାର ପେଟ ପାଇଁ ଜୀବନ ସହ ଜୁଆ:ବାଘ ଖାଉ, ଭୋକ ନ ଖାଉ

ବନ୍ତଳା, ୧୭।୯:ସାତକୋଶିଆରେ ସୁନ୍ଦରୀ ଆତଙ୍କ। ଖୋଲାମେଲାରେ ବୁଲୁଛି ବାନ୍ଧବଗଡ଼ର ବାଘୁଣୀ। କେତେବେଳେ ଓ୍ବାଚରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛି ତ କେବେ ପୁଣି ନାଳ କୂଳରୁ ଟାଣି ନେଉଛି ମଣିଷଙ୍କୁ। ସୁରକ୍ଷା ଦେବାରେ ବନ ବିଭାଗର ବିଫଳତା ପାଇଁ ଏବେ ବିପଦରେ ଗୋରୁଠାରୁ ମଣିଷ ଯାଏ ସବୁରି ଜୀବନ। କାମ କାର୍ଯ୍ୟ ସବୁ ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଠେଙ୍ଗା ଧରି ଗଁା ଜଗୁଛନ୍ତି ଲୋକେ। ତଥାପି ପେଟ ପାଇଁ ଏଠି ଚାଲିଛି ସଂଘର୍ଷ। ସରକାର ଦେଉଥିବା ଟଙ୍କିକିଆ ଚାଉଳ ୧୦ ଦିନରେ ସରିଯାଉଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଜୀବନ ସହ ଜୁଆ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଅଭୟାରଣ୍ୟର ଗରିବ ଅଧିବାସୀ। ବାଘ ଭୟଠାରୁ ଭୋକର ଜ୍ୱାଳା ବଳିଯାଉଥିବାରୁ ବିପଦ ଜାଣି ବି ସେମାନେ ସତର୍କତାର ସବୁ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରେଖା ଡେଇଁ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି ବନଜାତ ଦ୍ରବ୍ୟ। 
ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ପୁରୁଣାକୋଟ ଥାନା ଜଗନ୍ନାଥପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ତରଭା ଗ୍ରାମବାସୀ ଏବେ ଏଭଳି ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି। 

ଖୁସି ଦେଉଛି ନୃତ୍ୟଶିକ୍ଷା

ଖୁସି ଦେଉଛି ନୃତ୍ୟଶିକ୍ଷା

ବନ୍ତଳା,୧୭ା୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- କାଳ ୮ରୁ ରାତି ୮ଟା। ଏହି ୧୨ ଘଣ୍ଟା କଟେ ଗ୍ୟାରେଜରେ। ଏହା ପରେ ଘରକୁ ଫେରି ଖାଇବା ଶେଷ କରି ରାତି ୯ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ବାହାରିଯାଏ ବିଭିନ୍ନ ଗଁାକୁ। ସେଠାରେ ଡ୍ରାମା କଳାକାରଙ୍କୁ ନୃତ୍ୟଶିକ୍ଷା ଦେଇ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରେ। ଦୈନିକ ଏପରି ପରିଶ୍ରମ ବ୍ୟସ୍ତବିବ୍ରତ କରେନି କି ସକାଳର କାମକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରେନି। ବରଂ ନୃତ୍ୟ ଗୁରୁ ଭାବେ ପାଉଥିବା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଖୁସି ଦେଇଥାଏ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  ସରୋଜ କୁମାର ଦଳେଇ(୪୮)।

ଟାଇଟନିକ୍‌ କ୍ଲବ: ବଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି ପରମ୍ପରା, କରୁଛନ୍ତି ସମାଜସେବା

ଟାଇଟନିକ୍‌ କ୍ଲବ: ବଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି ପରମ୍ପରା, କରୁଛନ୍ତି ସମାଜସେବା

ଭୁବନ ୧୬।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସିସ୍ଥିତ ନୂଆଭୁବନ ଟାଇଟନିକ କ୍ଲବ ଚଳିତବର୍ଷ ପାଳନ କରୁଛି ଦ୍ୱାଦଶତମ ଗଣେଶ ପୂଜା ଉତ୍ସବ। କ୍ଲବ କେବଳ ପରାମ୍ପରା, ସଂସ୍କୃତିକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିଛି ତାହା ନୁହେଁ, ଅଧିକନ୍ତୁ ସମାଜସେବା ଏବେ ପାଲଟିଛି ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ। 

ମା’ ଝିଅଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

ମା’ ଝିଅଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା କୁତୁଲିସିଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ଗୋଲାପ ସିଠ ଓ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଭାଇ ମକରନ୍ଦ ରାଉତ, ନର୍ମଦା ରାଉତ ଇଟାରେ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ରବିବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ବଜ୍ରପାତରେ ମହିଳା ମୃତ

ବଜ୍ରପାତରେ ମହିଳା ମୃତ

ମାଧପୁର,୧୬।୯- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଦଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ତେଣ୍ଠେଇପାଲି ଗ୍ରାମର ଗୋକୁଳ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ  ତୁଳା ପ୍ରଧାନ(୫୨) ରବିବାର ବଜ୍ରପାତରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ତୁଳା ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ନଦୀକୂଳରେ ଥିବା ବିଲରେ  ତଳି  ଲଗାଉଥିବା ସମୟରେ  ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା

ଢେଙ୍କାନାଳ ସର୍କିଟ ହାଉସ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ସର୍କିଟ ହାଉସ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬।୯- ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ତାଳଚେର ସାର କାରଖାନାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।