ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୯୦ଜଣ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବଲପୁର ଯାତ୍ରା

୯୦ଜଣ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବଲପୁର ଯାତ୍ରା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୫।୪: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ୯୦ ଜଣ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ରବିବାର ସିରିଡି, ନାସିକ ଓ ତ୍ରୟମ୍ବକେଶ୍ୱର ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ବସ୍‌ ଯୋଗେ ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଭାବେଶ ନାୟକ ପତାକା ହଲାଇ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୭ ପରିବାର ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୪ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ତହସିଲ ଗେଙ୍ଗୁଟିଆ ରାଜସ୍ବ ନୀରିକ୍ଷକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଧୀନ ଧଳପୁର ସାହିରେ ଶନିବାର ରାତି ୮ଟାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୭ ପରିବାର ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

 ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟକୁ ବ୍ରଜନାଥଙ୍କ ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ

ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟକୁ ବ୍ରଜନାଥଙ୍କ ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୪ା୪-ଓଡ଼ିଶା ସାହିତ୍ୟ ଏକାଡେମୀ ପକ୍ଷରୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନ୍‌ ହଲ୍‌ରେ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୬ଟାରେ ରୀତିଯୁଗର ଅନ୍ୟତମ ସାରସ୍ବତ ସ୍ରଷ୍ଠା କବି ବ୍ରଜନାଥ ବଡ଼ଜେନାଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ମହାସମାରୋହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ. ନୃସିଂହ ଚରଣ ସାହୁ କହିଲେ, କବି ବ୍ରଜନାଥ ଥିଲେ ବହୁମୁଖୀ ସୃଜନଶୀଳ ପ୍ରତିଭା। ତାଙ୍କର କାବିକ୍ୟ ଆବେଗ, ରସବୋଧ ଓ ବୈପ୍ଲବିକ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ରତା ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥାଏ। ଓଡ଼ିଆ ସାହିତ୍ୟକୁ ତାଙ୍କ ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ। ସେ ଜଣେ ମହାନ୍‌ ସାରସ୍ବତ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ। ଓଡ଼ିଆ ଜାତି ପାଇଁ ସେ ଚିରନମସ୍ୟ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟଅତିଥି କହିଥିଲେ।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବଅଁରପାଳ, ୧୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋନଗର ସ୍ଥିତ ମିନାବଜାର ପଡ଼ିଆଠାରେ ଓଡ଼ିଶା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଓ ସହରାଞ୍ଚଳ ଉତ୍ପାଦକ ସଂଘ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ସର୍ବଭାରତୀୟ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ମେଳା ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅନୁଗୋଳ ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୋରମ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ

ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୋରମ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ

ପାଲଲହଡା,୧୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଖମାର ରେଞ୍ଜ କରଡାପାଳ ଗ୍ରାମ ପାଖ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଜେସିବି ମେଶିନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଚୋରାରେ ମୋରମ ଖୋଳା ଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

୨୧୦୦ ହିତାଧିକାରୀ ପାଇବେ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ

୨୧୦୦ ହିତାଧିକାରୀ ପାଇବେ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୪।୪ - ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଜିଲାରେ ୨୧୦୦ ହିତାଧିକାରୀ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍‌ ପାଇବେ।

ଘରେ ପଶି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ମାଡ଼

ବଅଁରପାଳ, ୧୪ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ବଡବାହଲ ଗ୍ରାମର ଆଦିତ୍ୟ ତ୍ରିପାଠୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ମନୋରମାଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ମାର୍‌ପିଟ କରିଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି

ମଦ ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌/ବଅଁରପାଳ, ୧୪ା୪- ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଇଣ୍ଡ ଷ୍ଟେ ରିଆଲ ଛକ ନିକଟରୁ ପୋଲିସ ଶନିବାର ୧୭ ବୋତଲ ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି। ଏହାସହ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ରୂପା ନାରାୟଣ (୪୦)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମେରୁଯାତ୍ରା ପାଳିତ

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମେରୁଯାତ୍ରା ପାଳିତ

ବଇଣ୍ଡା,୧୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଗାଁ ବଇଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବଡହୁଲା ଓ ଗାଁ ବଇଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ପବିତ୍ର ମେରୁଯାତ୍ରା ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୧୬ ରେ ବିଧାନସଭା ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ତାଳଚେର, ୧୪ା୪(ନି.ପ୍ର.)- ୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ତାଳଚେର ଖଣିଖାଦାନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୧୬ ତାରିଖରେ ବିଧାନସଭା ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ପ୍ର

 କୋଶଳା, ଚାକୁଣ୍ଡାପାଳ ଜଙ୍ଗଲରେ ୨ ହାତୀ

କୋଶଳା, ଚାକୁଣ୍ଡାପାଳ ଜଙ୍ଗଲରେ ୨ ହାତୀ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ କୋଶଳା ଓ ଚାକୁଣ୍ଡାପାଳ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ଇଲାକାରେ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଗୋଟିଏ ଦନ୍ତା ଏବଂ ଏକ ମାଈ ହାତୀ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଆମ୍ବେଦକର ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଆମ୍ବେଦକର ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ବଇଣ୍ଡା,୧୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ସାନ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଓ ଉରୁକୁଳା ଗ୍ରାମରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ରତ୍ନ ଡଃ ଭୀମରାଓ ରାମଜୀ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କର ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୪।୪: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ମୋଟଙ୍ଗା ଥାନା ଗଉଡ଼କାଟେଣୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ କେନାଲ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଜଣେ ସୁପରଭାଇଜରଙ୍କ ଶନିବାର ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଗୋବିନ୍ଦ ଦେବତା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଜିଲାରେ ୫ ଦିନରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

୧୭ ସିଆର୍‌ସିସିଙ୍କ ସମୂହ ଇସ୍ତଫା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୩।୪- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ଆଞ୍ଚଳିକ ସାଧନ କେନ୍ଦ୍ର ସଂଯୋଜକ (ସିଆର୍‌ସିସି) ଶୁକ୍ରବାର ସେମାନଙ୍କ ପଦରୁ ସମୂହ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଜିଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ସଂଯୋଜକ (ଡିପିସି)ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ ସେମାନେ ଏହି ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପରଜଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜାଲ୍‌ ନୋଟ କାରବାର

ପରଜଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜାଲ୍‌ ନୋଟ କାରବାର

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ବଜାରରେ କିଛିଦିନ ହେବ ୨୦୦ ଏବଂ ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆ ଜାଲ୍‌ ନୋଟ ଘୂରି ବୁଲୁଛି। କେତେଜଣ ଅଣ ଓଡ଼ିଆ ଯୁବକ ଦୋକାନକୁ ଆସି ସାମଗ୍ରୀ କିଣିବା ପରେ ନକଲି ନୋଟ ଦେଇ ଛୁ ମାରୁଛନ୍ତି।

ହତ୍ୟା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ହତ୍ୟା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବନ୍ତଳା,୧୩।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବନ୍ତଳା ଥାନା ଶଙ୍ଖପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଖାଲଗଁା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଛବୀନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ(୫୨)ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିବା ନନ୍ଦକିଶୋର ସାହୁ(୪୦)ଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଜିଏମ୍‌ଆର କମ୍ପାନୀ ସମ୍ମୁଖରେ ଆତଙ୍କରାଜ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୩।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଣ୍ଟାବଣିଆ ଥାନା ଜିଏମ୍‌ଆର କମଳାଙ୍ଗ ଏନର୍ଜି କମ୍ପାନୀ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ଆତଙ୍କରାଜ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଶୁକ୍ରବାର ୩ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ କ୍ଷୀରୋଦ ଦେଓ (୩୮) ଏବଂ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ସହଯୋଗୀ ରାମ ମହାନ୍ତି (୪୭) ଓ ସମୀର ମଲ୍ଲ (୨୫)।

ଆଇଏଫ୍‌ଏସ୍‌ ପ୍ରୋବେଶନରଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଲେ ବିରଞ୍ଚତ୍ନାରାୟଣ

ଆଇଏଫ୍‌ଏସ୍‌ ପ୍ରୋବେଶନରଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଲେ ବିରଞ୍ଚତ୍ନାରାୟଣ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୩।୪- ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଡେରାଡୁନରେ ଅବସ୍ଥିତ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ନ୍ୟାଶନାଲ ଫରେଷ୍ଟ ଏକାଡେମୀରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳର ଯୁବ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ବିରଞ୍ଚତ୍ ନାରାୟଣ ସେଠ୍‌। ୨୦୧୬ରୁ ୨୦୧୮ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଇଏଫ୍‌ଏସ୍‌ ପ୍ରୋବେଶନରଙ୍କୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ ବିରଞ୍ଚତ୍ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ବିଷୟ ରହିଥିଲା ମିଡିଆ ବେସିକ୍ସ ଓ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ।

କୋଇଲେଖା କଣ୍ଟାରେ ଗଡ଼ିଲେ ଭକ୍ତ

କୋଇଲେଖା କଣ୍ଟାରେ ଗଡ଼ିଲେ ଭକ୍ତ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୩।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଇନ୍ଦିପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ପବିତ୍ର ମେରୁଯାତ୍ରା ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। ଚୈତ୍ରମାସରେ କୃଚ୍ଛ ସାଧନାର ଅନନ୍ୟ ନିଦର୍ଶନ ଧୂଳିଦଣ୍ଡ, ପାଣିଦଣ୍ଡ ଓ ଅଗ୍ନିଦଣ୍ଡ ଆଦି ଯଥାବିଧି ପାଳନ କରିିଥିଲେ ଦଣ୍ଡୁଆ। ପାଟ ଦଣ୍ଡୁଆଙ୍କ ସହିତ ଶତାଧିକ ମାନସିକଧାରୀ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ନିଲମ୍ବନକୁ ନିନ୍ଦା

ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ନିଲମ୍ବନକୁ ନିନ୍ଦା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୩।୪- ଖାତାଦେଖାରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇ ମୂଲ୍ୟାୟନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ସିମିନଇସ୍ଥିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟାପକ ମାୟାଧର ସାହୁଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛି। ଏହାକୁ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିଛି ମିଳିତ ଶିକ୍ଷକ ମଞ୍ଚ।

ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ହୁଣ୍ଡିରୁ ମିଳିଲା ୪.୭୭ ଲକ୍ଷ

ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ହୁଣ୍ଡିରୁ ମିଳିଲା ୪.୭୭ ଲକ୍ଷ

ତାଳଚେର,୧୩ା୪(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେରର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ଗୋପାଳପ୍ରସାଦ ସ୍ଥିତ ପୀଠରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ହୁଣ୍ଡି ଓ ଉଭାସ୍ଥଳୀ ପାଖରେ ଥିବା ହୁଣ୍ଡିଗୁଡିକୁ ଗୁରୁବାର ଖୋଲାଯାଇଥିଲା। ଟ୍ରଷ୍ଟ ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ ଗଗନ ବିହାରୀ ସାହୁ, ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ମୁରଲୀଧର ସାହୁ ଓ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲଦାର ସାଫଲ୍ୟ ମଣ୍ଡିତ ପ୍ରଧାନ, ଡଅଁରା ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହୁଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇ ଟଙ୍କା ଗଣତି କରାଯାଇ ଥିଲା।

ନାକଚିରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ଦିବସ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୩।୪- ଆସନ୍ତା ୧୮ ତାରିଖ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ନାକଚି ଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ଦିବସ ଓ ଅଖି ମୁଠି ଅନୁକୂଳ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗଦେବାରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ବ୍ୟାପକ ଆୟୋଜନ ଓ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ତାଙ୍କ ଆବାସିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଏକ ବୈଠକ ବସିଥିଲା

ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଯଶୋବନ୍ତ ପରିଡା ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଅନ୍ୟତମ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଯଶୋବନ୍ତ ପରିଡା ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଅନ୍ୟତମ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଯଶୋବନ୍ତ ପରିଡାଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟତମ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁବାସ ଖୁଣ୍ଟିଆଙ୍କୁ ଆଳତୁମା କଇଁବିଲି ନିକଟରୁ କାମାକ୍ଷାନଗର ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଗିରଫ କରିଛି। ତାଙ୍କଠାରୁ ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ମେରୁ ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ

ମେରୁ ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ

ବଅଁରପାଳ,୧୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ମେରୁ ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଦଣ୍ଡୁଆ ମାନେ ସକାଳେ ନିଜ ଗ୍ରାମର କାମନା ଘରକୁ ଫେରି ମା’ କାଳୀଙ୍କୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଧରି ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ। ଅପରାହ୍ନରେ ଧୂଳିଦଣ୍ଡ ସହ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯିବ।