ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍‌: ବାପାପୁଅ ମୃତ, ନାତି ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍‌: ବାପାପୁଅ ମୃତ, ନାତି ଗୁରୁତର

କାମାକ୍ଷାନଗର,୧୨ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ଥାନା ଭଦଳିଆ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟି ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି।  ମୃତକ ହେଲେ ଡୁଲିଆ ଗ୍ରାମର ଜଗବନ୍ଧୁ ସର୍ଦ୍ଦାର ଓରଫ୍‌ ଜଗା (୫୭) ଏବଂ ବିରଞ୍ଚତ୍ ସର୍ଦ୍ଦାର (୨୭)। ଉଭୟେ ସମ୍ପର୍କରେ ବାପାପୁଅ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନାତି ସୁଜିତ୍‌ ସର୍ଦ୍ଦାରଙ୍କୁ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରଶାସନିକ ଅବହେଳାର ଶିକାର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ: ଘର ନାହିଁ, ମିଳୁନି ଭତ୍ତା

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧୨।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଥାଇ ବି ଭତ୍ତାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ବ୍ରାହ୍ମଣବିଲ ପଞ୍ଚାୟତ ବାଲିନାଳୀ ଗ୍ରାମର ସୁଧାକର ନାଏକ(୬୦)। ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ଘର ଖଣ୍ଡିଏ ନ ଥିବାରୁ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ବାସଗୃହ ଖଣ୍ଡିଏ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ ବି କେହି ତାଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରିନାହାନ୍ତି। ଏପରିକି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପ୍ରଦାନ ବ୍ୟବସ୍ଥାରୁ ମଧ୍ୟ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି।

ଢେଙ୍କାନାଳ ଏମ୍‌ପିଙ୍କ କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ : ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଏମ୍‌ପିଙ୍କ କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ : ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ଶିଳାନ୍ୟାସ

କଣିହାଁ,୧୨।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଣିହା ବ୍ଲକକୁ ଶନିବାର ଢେଙ୍କାନାଳ  ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ। 

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର: ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର: ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ପରଜଙ୍ଗ,୧୨।୧(ଡିଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ  ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ  କରିଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ସକାଳେ ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ ରେଞ୍ଜ  ଡିହଡ଼ୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ଗଇଲୋ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

କଳସ ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୩୦୦୮ ମହିଳା

କଳସ ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୩୦୦୮ ମହିଳା

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୨ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ନାଧରା ରାମଚଣ୍ଡୀ ପୀଠରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ୨୩ତମ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ଶ୍ରୀବିଷ୍ଣୁ ମହାଯଜ୍ଞ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ୧୪ ତାରିଖ ଯାଏ ଚାଲିବ। ଗୁରୁବାର ବିଧି ଅନୁଯାୟୀ ଅଙ୍କୁରାରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ମା’ଙ୍କ ନିକଟରୁ ଆସିଥିବା ଆଜ୍ଞାମାଳ ସ୍ବପ୍ନେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ କଳସ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ୩୦୦୮ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ। 

୪ରୁ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ

୪ରୁ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୨।୧ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ  ୩୦ତମ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ପାଳନ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବା ସହ ଜିଲାରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁଶୂନ୍ୟ କରିବା ନେଇ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ।

ଷ୍ଟେଶନରେ ଲାଗିବ ଏକ୍ସାଲେଟର

ଷ୍ଟେଶନରେ ଲାଗିବ ଏକ୍ସାଲେଟର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୨।୧ଢେଙ୍କାନାଳ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନରେ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଓ୍ବାଇଫାଇ ସେବା। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଫୁଟ୍‌ ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରେ ଲାଗିବ ଏକ୍ସାଲେଟର। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ଟ୍ରେନ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ନେଇ ଅଧିକ ସତର୍କ ହେବ ବିଭାଗ। ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷା, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ସମେତ ଷ୍ଟେଶନର ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ଉନ୍ନତିକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତଟ ରେଲଓ୍ବେ ଜିଏମ୍‌ ପୂର୍ଣ୍ଣେନ୍ଦୁ ଶେଖର ମିଶ୍ର। ଶୁକ୍ରବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ଷ୍ଟେଶନ ପରିଦର୍ଶନ କରି ସେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଥାନା ମାଲ୍‌ଖାନାରେ ଷ୍ଟିମ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ ଚକ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଥାନା ମାଲ୍‌ଖାନାରେ ଷ୍ଟିମ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ ଚକ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨।୧ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଥାନାର ମାଲଖାନା ସଫେଇ ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ବହୁ ପୁରାତନ ଷ୍ଟିମ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ ରେଳ ଚକ ମିଳିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଏହା କେବେଠାରୁ ମାଲ୍‌ ଖାନାରେ ଥିଲା ତାହା ଜାଣିବାକୁ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ସାଧାରଣରେ ମଧ୍ୟ ଉକତ୍ଣ୍ଠା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

୧୪ରୁ ୩ ଦିନିଆ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ

୧୪ରୁ ୩ ଦିନିଆ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨।୧ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ପରିଷଦର ସପ୍ତମ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ ଆସନ୍ତା ୧୪ରୁ ୧୬ ତାରିଖ ଯାଏ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ସମୟରେ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପଡ଼ିଆରେ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀମେଳା ଓ ଜିଲା ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ୫ ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଚାଲିବ। ମହୋତ୍ସବର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଓଲିଉଡ୍‌ ନାଇଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଥାନୀୟ ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଜଙ୍ଗଲ ପଦା କଲେଣି ମାଫିଆ

ଜଙ୍ଗଲ ପଦା କଲେଣି ମାଫିଆ

ପାଲଲହଡ଼ା, ୧୨ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଦେବଗଡ଼ ବନଖଣ୍ଡ ଖମାର ବନାଞ୍ଚଳରେ ମାତିଛନ୍ତି କାଠ ମାଫିଆ। ପ୍ରତିଦିନ ସେମାନେ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଟ୍ରିପ୍‌ ଟ୍ରିପ୍‌ ମୂଲ୍ୟବାନ କାଠ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବନ ବିଭାଗ ଚେଇଁ ଶୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ। ଫଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଜଙ୍ଗଲ ପଦା ହେବାକୁ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ଏ ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ପରିବେଶବିତ୍‌। 

ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ ଆନ୍ଦୋଳନ:ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଖ, ଚକ ଠପ

ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ ଆନ୍ଦୋଳନ:ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଖ, ଚକ ଠପ

ତାଳଚେର,୧୨ା୧(ନି.ପ୍ର.)୧୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ତାଳଚେର ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଏହାଦ୍ୱାରା ସମଗ୍ର କୋଲ୍‌ ଫିଲଡ୍‌ସରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ରାସୋଳ ଥାନାର ନୂତନ ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାସୋଳ ଥାନାର ନୂତନ ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାସୋଳ,୧୧ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ରାସୋଳ ଥାନାର ନବନିର୍ମିତ ଗୃହ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଜିଡିପି) ଡ. ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଶର୍ମା ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଥିଲେ। ଏସ୍‌ପି ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ନାୟକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହରେ ଅନ୍ୟତମ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥିଭାବେ ବିଧାୟିକା ସୀମାରାଣୀ ନାୟକ, ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ଡିଆଇଜି ନରସିଂହ ଭୋଳ, ଉପଜିଲାପାଳ ଭବେଶ କୁମାର ନାୟକ ମଞ୍ଚାସୀନ ଥିଲେ।

ବାଇକ୍‌ରୁ ଖସିପଡ଼ି ୨ ଗୁରୁତର

ବାଇକ୍‌ରୁ ଖସିପଡ଼ି ୨ ଗୁରୁତର

ପରଜଙ୍ଗ,୧୧ା୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ୫୩ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଲୁଚାଣି ଛକ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ (ଓଡ଼ି ୦୬ ଏ ୮୧୯୦) ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ କୁସୁମନାଳି ଗ୍ରାମର ପ୍ରବୀଣ ସାହୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପଛରେ ବସିଥିବା ପ୍ରତିକାନ୍ତ ସାହୁ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଢେଙ୍କାନାଳ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ପୂର୍ବତଟ ରେଲଓ୍ବେ ଜିଏମ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ପୂର୍ବତଟ ରେଲଓ୍ବେ ଜିଏମ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ  ଅଫିସ,୧୧।୧- ପୂର୍ବତଟ ରେଲଓ୍ବେ ଜିଏମ୍‌ ପୂର୍ଣ୍ଣେନ୍ଦୁ ଶେଖର ମିଶ୍ର ଶୁକ୍ରବାର  ଢେଙ୍କାନାଳ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଖୁବଶିଘ୍ର ଷ୍ଟେଶନରେ ଓ୍ବାଇଫାଇ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ, ଷ୍ଟେଶନ ଏବଂ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଜିଏମ୍‌ ପୂର୍ଣ୍ଣେନ୍ଦୁ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। 

୧୦୬୧ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସାଇକେଲ ବଣ୍ଟନ

୧୦୬୧ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସାଇକେଲ ବଣ୍ଟନ

ବନ୍ତଳା,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ଶିବିର ଓ ସଚେତନତା ଶିବିର ଶୁକ୍ରବାର  ବନ୍ତଳା ଛକସ୍ଥିତ  ଶଙ୍ଖପୁର ମଦନମୋହନ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବରପଦାରେ  ଭୟାଭହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ବରପଦାରେ ଭୟାଭହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୧।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ବରପଦା ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭୟାଭହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୫୦ହଜାରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।  

୧୬ଦଫା ଦାବି ନେଇ ତାଳଚେର ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଆନ୍ଦୋଳନ

୧୬ଦଫା ଦାବି ନେଇ ତାଳଚେର ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର,୧୧।୧(ନି.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଜନସାଧାରଣ ଓ ଖଣି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ତାଳଚେର ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ରାଜମୋହନପୁର ନାବାଳିକା ହତ୍ୟା ମାମଲା: କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ରାଜମୋହନପୁର ନାବାଳିକା ହତ୍ୟା ମାମଲା: କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ହିନ୍ଦୋଳ,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ହିନ୍ଦୋଳ ଏନ୍‌ଏସି ୱାର୍ଡ ନଂ.୧୩ ରାଜମୋହନପୁର ଗ୍ରାମର ନାବାଳିକା ହତ୍ୟା ମାମଲାକୁ ୧୫ ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରିନାହିଁ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଗୁରୁବାର ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ। 

ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ପରଲୋକ

ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ପରଲୋକ

କାମାକ୍ଷାନଗର/ଭୁବନ, ୧୧।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ଅଞ୍ଚଳର ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ନାରାୟଣ ସାମଲଙ୍କ (୭୨) ଗୁରୁବାର ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ସେ ପ୍ରାୟ ମାସେ ହେଲା ମସ୍ତିଷ୍କ ସଂକ୍ରମଣରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ।

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଲୁଟ୍‌: ପିସ୍ତଲ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ୨.୪୫ଲକ୍ଷ

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଲୁଟ୍‌: ପିସ୍ତଲ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ୨.୪୫ଲକ୍ଷ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୧ା୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରର ଅନ୍ୟତମ ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନ ଗଜମରା ନିକଟରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦିବାଲୋକରେ ବଡ଼ଧରଣର ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। 

ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ଭୂମିପୂଜା

ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ଭୂମିପୂଜା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୧।୧-ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ରନ୍ତଲେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ମୂଷାପାପୁଲି, କର୍ଣ୍ଣପୁର ଓ ଚନ୍ଦ୍ରବାହଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀଙ୍କ ଜିଲା ପ୍ରତିନିଧି ଭକ୍ତି ପ୍ରସାଦ ଦାସ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ଭୂମି ପୂଜନ କରିଛନ୍ତି। 

କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବାରେ ହେଉଥିବା ବିଳମ୍ବର ପ୍ରତିବାଦ: ରାସ୍ତାରେ ବସିଲେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବାରେ ହେଉଥିବା ବିଳମ୍ବର ପ୍ରତିବାଦ: ରାସ୍ତାରେ ବସିଲେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୧।୧-ଅନୁଗୋଳ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଥିଲେ ବି ଅଭିଭାବକଙ୍କ ବିରୋଧ ଯୋଗୁ ସେଠାରେ ଜଏନ୍‌ କରିପାରୁ ନ ଥିବା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଅନୁପମା ବିଶ୍ୱାଳ ଗୁରୁବାର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସି ତାଙ୍କୁ ନ ପାଇବାରୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ବସି ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ।

ସରଞ୍ଜାମ ନ ଥିବା ଆଳ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ: ରାସ୍ତାରୁ ଉଠାଉ ନାହାନ୍ତି ମଲା ପଶୁ,ପକ୍ଷୀ

ସରଞ୍ଜାମ ନ ଥିବା ଆଳ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ: ରାସ୍ତାରୁ ଉଠାଉ ନାହାନ୍ତି ମଲା ପଶୁ,ପକ୍ଷୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୧ା୧-ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଆବର୍ଜନାମୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ଅନୁଗୋଳ ସହରରୁ ଏବେ ଉଠୁଛି ଅଳିଆ। ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ୍‌ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇ ନ ଥିଲେ ବି ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଫେରିଥିବାରୁ ସହରର ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି।

ବେଆଇନ ପଥର ଚାଲାଣକୁ ବିରୋଧ: ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବେଆଇନ ପଥର ଚାଲାଣକୁ ବିରୋଧ: ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୧ା୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଭାଲିଆବୋଲକାଟେଣୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଦେଇ ବେଆଇନ ଭାବେ ବ୍ୟାପକ ପଥର ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି। ଏହାଦ୍ୱାରାଗ୍ରାମରାସ୍ତା ବିପଦସଙ୍କୁଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ପ୍ରତିଦିନ ଛୋଟବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି।