ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ତିନି ଦଳରେ ଏକାଧିକ ଆଶାୟୀ; ୧୯ ବର୍ଷ ହେଲା ଅଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ବିଧାୟକ

ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ତିନି ଦଳରେ ଏକାଧିକ ଆଶାୟୀ; ୧୯ ବର୍ଷ ହେଲା ଅଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ବିଧାୟକ

ଆଠମଲ୍ଲିକ/ବଇଣ୍ଡା,୧୬।୩: ସମ୍ବଲପୁର ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର ଅଧୀନରେ ରହିଛି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ। ଦୀର୍ଘ ୧୯ ବର୍ଷ ହେବ ଏହି ବିଧାନସଭା ଆସନକୁ ବିଜେଡି କଂଗ୍ରେସ ଠାରୁ ଛଡାଇ ନେଇଛି। ୨୦୦୦ ଓ ୨୦୦୪ରେ ବିଜେଡିରୁ ନଗେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଏଠାରୁ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ।

ଆଚରଣବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେଲେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଆଚରଣବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେଲେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬।୩ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କରିବା ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଲାଗି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଲଟିଛି। ଏଥିରେ ଯେପରି ସାମାନ୍ୟତମ ତ୍ରୁଟିବିଚ୍ୟୁତି ନ ରହେ ସେଥିଲାଗି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଘନଘନ ବୈଠକ କରାଯାଉଛି।  ନିର୍ବାଚନରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନାହିଁ। ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେଲେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ କହିଛନ୍ତି। 

ପଲିଥିନ୍‌ ଯାଞ୍ଚ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ପଲିଥିନ୍‌ ଯାଞ୍ଚ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୬।୩ଅନୁଗୋଳ ପୌରପାଳିକା ପକ୍ଷରୁ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ପଲିଥିନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। କେବଳ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିସହ ପଲିଥିନ ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା। 

ନଭେମ୍ବରରେ ହୋଇଥିଲା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର:ବିଲୁ, ବାଦଲ ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ

ନଭେମ୍ବରରେ ହୋଇଥିଲା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର:ବିଲୁ, ବାଦଲ ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୬।୩ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଦୁଇ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବିଲୁ ଖଁ।  ଓ ବାଦଲ ରାଉତଙ୍କୁ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲା। ଉଭୟେ ଏବେ ଜେଲ୍‌ରେ ଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟରେ ୫୦ ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜଶିଟ୍‌ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ବିଲୁ ନାମରେ ୧୩ଟି ମାମଲା ଥିବାବେଳେ ବାଦଲ ୩୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କେସ୍‌ରେ ଜଡ଼ିତ ଥିବା ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବିଶୋଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସର ପ୍ରସ୍ତୁତି:ମାଓବାଦୀ ପ୍ରବଣ ୫୩ ବୁଥ୍‌ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସର ପ୍ରସ୍ତୁତି:ମାଓବାଦୀ ପ୍ରବଣ ୫୩ ବୁଥ୍‌ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୬।୩ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ମାଓ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଜିଲାର ୫୩ଟି ବୁଥ୍‌ରେ କିପରି ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ନିର୍ବାଚନ ହେବ ସେଥିପାଇଁ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଏସ୍‌ପି ମିତ୍ରଭାନୁ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ଏସବୁ ବୁଥ୍‌ ସହ ଅତି ସମ୍ବେନ୍ଦନଶୀଳ ବୁଥ୍‌ରେ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ତେବେ ପୂରା ଜିଲା ପାଇଁ କେତେ ପୋଲିସ ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ଆକଳନ କରାଯାଉଥିବା ଏସ୍‌ପି କହିଛନ୍ତି। 

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହଁାମୁହଁି, ୨ ମୃତ

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହଁାମୁହଁି, ୨ ମୃତ

ପାଲଲହଡ଼ା,୧୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ଥାନା ଡିମିରିଆ ଛକ ନିକଟ ୧୪୯ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶୁକ୍ରବାର ସାରେ ୨ ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୨ ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ଈଶ୍ୱରନଗର ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ରାଜହନ୍ସ ଓ କରଡାପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ମୁନିପାଳପୁରର ବାବୁଲି ମହାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। 

ପାଣି ପମ୍ପ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ଗିରଫ

ପାଣି ପମ୍ପ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- କିଶୋରନଗର ଥାନାର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଖୋଲାକୂଅ ଗୁଡ଼ିକରେ ଲାଗିଥିବା  ପାଣି  ପମ୍ପ ଚୋରିର ଏକ ର଼୍ୟାକେଟକୁ  ଶୁକ୍ରବାର କିଶୋରନଗର ପୋଲିସ ଧରିଛି। 

ଅବକାରୀ ଚଢାଉ, ୩ ଗିରଫ

ଅବକାରୀ ଚଢାଉ, ୩ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର  ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଧଉରାଗୋଠ, କଦଳୀମୁଣ୍ଡା, ବଇଶିଣା ଆଦି ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ୩୨ ଲିଟର ଦେଶୀ ମହୁଲି ଜବତ କରିଛି। 

ନାଲକୋ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ଜଣେ ଗିରଫ

ନାଲକୋ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ଜଣେ ଗିରଫ

ବଅଁରପାଳ, ୧୫।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ନାଲ୍‌କୋ କଲୋନୀ ଟାଉନସିପ୍‌ ଫାଟକ ନିକଟରେ ଜଣେ ସିକ୍ୟୁରିଟି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗତ ୧୩ତାରିଖ ରାତିରେ କେତେଜଣ ଯୁବକ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। 

ବଢୁଛି ସସ୍‌ପେନ୍ସ

ବଢୁଛି ସସ୍‌ପେନ୍ସ

 ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୫ା୩(ଦୀନେଶ ଦାସ):  ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ହେଉଛି ହିନ୍ଦୋଳ। ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରେ ଏହି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରର ଆଶାୟୀମାନେ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଅଙ୍କକଷା। ସମସ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ଏବେ ଟିକେଟ ହାତେଇବା ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରସଙ୍ଗ ପାଲଟିଛି। 

ବଢୁଛି ନିର୍ବାଚନୀ ତାତି

ବଢୁଛି ନିର୍ବାଚନୀ ତାତି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୫ା୩- ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଉ ଦିନ କେଇଟା ବାକିଥିବାବେଳେ ଢେଙ୍କାନାଳ ରାଜନୀତିରେ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା। ସବୁ ଦଳ ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣୀ ପାର ହେବାକୁ କସରତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀହୀନ ହେଉଛି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ

ଶ୍ରୀହୀନ ହେଉଛି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ

ପରଜଙ୍ଗ,୧୫।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମହାବିରୋଡ଼ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ଅଁଳାକଟା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ଉପରେ ଚୋରା କାଠ ବେପାରୀଙ୍କ ଲୋଲୁପ ଦୃଷ୍ଟି ପଡ଼ିଛି। ଜଙ୍ଗଲରେ ଥିବା ବିଶାଳକାୟ ଶାଳଗଛ କଟାଯାଇ ରାତାରାତି ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି।

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ଡେପୁଟେଶନରେ ପଠାଇବା ଘଟଣା: ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ଡେପୁଟେଶନରେ ପଠାଇବା ଘଟଣା: ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବନ୍ତଳା,୧୫ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ଇଙ୍କରବନ୍ଧ ଉପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୀବନୀ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଡେପୁଟେଶନରେ ଅନ୍ୟ ସ୍କୁଲକୁ ପଠାଯିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଅସନ୍ତୋଷ ଆନ୍ଦୋଳନର ରୂପ ନେଇଛି। 

୧୬ରୁ ବିଜେଡିର ‘ହକ୍‌ ମାଗୁଛି ଓଡ଼ିଶା

୧୬ରୁ ବିଜେଡିର ‘ହକ୍‌ ମାଗୁଛି ଓଡ଼ିଶା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୫।୩- କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବହେଳାକୁ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରି ଚଳିତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬ରୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ  ବିଜୁ ଯୁବ ଛାତ୍ର ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ‘ହକ୍‌ ମାଗୁଛି ଓଡ଼ିଶା’ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ୨୨ ତାରିଖ ଯାଏ ଚାଲିବ।

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ: ବଦଳି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗ: ବଦଳି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୫।୩- ଅନୁଗୋଳ ଉପକଣ୍ଠ କୁମଣ୍ଡ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରି ସମ୍ପୃକ୍ତା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ଦାବିରେ ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି, ଅଭିଭାବକ ଓ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଗୁରୁବାର ସ୍କୁଲ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଇ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଟିକା ନେଇ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଟିକା ନେଇ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ବନ୍ତଳା, ୧୫।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.)  ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ବନ୍ତଳା ଥାନା ତୁମୁଣି ଗଁାରେ ଟିକା ନେବା ପରେ ବୁଧବାର ଜଣେ ଦେଢ ମାସର ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ଗ୍ରାମର ହରିଜନସାହିର ଧୀରେନ ଗୋଚ୍ଛାୟତ ଓ ସସ୍ମିତା ଗୋଚ୍ଛାୟତଙ୍କ ଦେଢ ମାସର ଶିଶୁକୁ ଧନୁଷ୍ଟଙ୍କାର, ଲହରାକାଶ ଟିକା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଭାଜପାର ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା

ଭାଜପାର ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା

ସାତମାଇଲ,୧୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକରେ ଗୁରୁବାର  ହିନ୍ଦୋଳ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କାନ୍ଥରୁ ହୋର୍ଡିଂ ଉଠୁନି

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କାନ୍ଥରୁ ହୋର୍ଡିଂ ଉଠୁନି

ବଇଣ୍ଡା,୧୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ କୁର୍ତ୍ତିବାସପୁର  ପଞ୍ଚାୟତ ଖଡ଼କବାହାଳ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହୋର୍ଡିଂ ଲାଗି ରହିଛି।

ନଳକୂପ ଅଚଳ: ପାଣି ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ହନ୍ତସନ୍ତ

ବଇଣ୍ଡା,୧୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଖଡ଼କବାହାଳ ତେନ୍ତୁଳିପଥର ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ନଳକୂପଟି କିଛିଦିନ ହେବ ଅଚଳ ହୋଇପଡିଛି। ମରାମତି କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ  ପାଣି ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି।

ପୋଲିସ ଚଢାଉ: ୧୬୦ ଲିଟର ମଦ ଜବତ

ପୋଲିସ ଚଢାଉ: ୧୬୦ ଲିଟର ମଦ ଜବତ

ବଅଁରପାଳ,୧୪।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଅଁରପାଳ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ରାତିରେ   ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି ୧୬୦ ଲିଟର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି। 

ଟିକେଟ୍‌ ପାଇଁ ଆଶାୟୀଙ୍କ ଜୋରଦାର ଲବି : ନିର୍ବାଚନୀ ବାତାବରଣ ସରଗରମ

ଟିକେଟ୍‌ ପାଇଁ ଆଶାୟୀଙ୍କ ଜୋରଦାର ଲବି : ନିର୍ବାଚନୀ ବାତାବରଣ ସରଗରମ

 ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୪।୩- ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରେ ସବୁଠି ନିର୍ବାଚନୀ ବାତାବରଣ ସରଗରମ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ବିଶେଷକରି ସହର ଅପେକ୍ଷା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଏହି ତାତି ଅଧିକ ବଢ଼ିଯାଇଛି। କିଏ କେଉଁ ଦଳରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଉଛନ୍ତି ତାହା ଏଯାଏ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ତଥାପି ଆଶାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଟିକେଟ୍‌ ପାଇଁ ଲବିକୁ ଜୋରଦାର କରିଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଏପରି କି କେହି କେହି ଟିକେଟ୍‌ ତାଙ୍କୁ ହିଁ ମିଳିବ ବୋଲି କହି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୀକ୍ଷା: ଜିଲାକୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୀକ୍ଷା: ଜିଲାକୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୪।୩- ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷାର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଲାଗି ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଶିକ୍ଷାଭିତ୍ତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ସାଥ୍‌’। ପ୍ରତି ଜିଲାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହାର ମାସିକ ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି। 

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିଲାରେ ୧୭ ହଜାର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଭୋଟର

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିଲାରେ ୧୭ ହଜାର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଭୋଟର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୪।୩- ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଏବଂ ଅବାଧ କରିବାକୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜୋରସୋର୍‌ରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି। 

ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ପ୍ରଶଂସା

ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ପ୍ରଶଂସା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୪।୩- ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ଆଣ୍ଡ୍‌ ପାୱାର ଲିମିଟେଡ(ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ପାଳିତ ହେଉଥିବା ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।