ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୨ ମାସର ଯାଅଁାଳା ଶିଶୁଙ୍କୁ କର୍କଟ: ସହାୟତା ଲୋଡ଼ିଲେ ମା’ବାପା

୨ ମାସର ଯାଅଁାଳା ଶିଶୁଙ୍କୁ କର୍କଟ: ସହାୟତା ଲୋଡ଼ିଲେ ମା’ବାପା

ଭୁବନ, ୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅଗଷ୍ଟ ୧୫। ସାରା ଦେଶ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରୁଥିବାବେଳେ ଭୁବନ ବ୍ଲକ ମହୁଲପାଳ ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ବେହେରାଙ୍କ ପରିବାର ଲାଗି ଏହି ଦିନଟି ବେଶ୍‌ ଖାସ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା। କାରଣ ଉକ୍ତ ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀଧରଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଗୀତାଞ୍ଜଳି ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ଯମଜ ସନ୍ତାନ। ଏକାସଙ୍ଗରେ ଝିଅପୁଅ ଘରକୁ ଆସିଥିବାରୁ ପରିବାରରେ ଖେଳିଯାଇଥିଲା ଖୁସିର ଲହରି। ହେଲେ ଏହି ଖୁସିକୁ ଯେମିତି ଲାଗିଗଲା କାହାରି ନଜର। ଦିନ କେଇଟାରେ କ୍ୟାନସରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଗଲେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ। ଏହା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ମା’ବାପାଙ୍କ ଆଖିରୁ ନିଦ ହଜିଯାଇଛି। ଗରିବି ବୋଝ ତଳେ ଚାପିହୋଇ ରହିଥିବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏବେ ପିଲାଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ କରିଛନ୍ତି ଆକୁଳ ନିବେଦନ।

ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଅଭିଭାବକ

ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଅଭିଭାବକ

ମାଧପୁର,୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଧପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ର ଅନୁପାତରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ ଯୋଗୁ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୋମବାର ତାଲା ପକାଯାଇଛି। ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଅଞ୍ଜନ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶିକ୍ଷା ବଞ୍ଚାଓ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଏବଂ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଯାଇଛି।

ତୁବେ: ନିଖୋଜ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ତୁବେ: ନିଖୋଜ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୫।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଜରପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁବେ ଗ୍ରାମର ଶିବାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ (୩୭) ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଗତ ୨ ତାରିଖ ରାତିରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ।

ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ରାଣୀବନ୍ଧରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ: ମାଟି ତଳୁ ୨ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଇଣ୍ଡା,୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଠାକୁରଗଡ ଥାନା ରାଣୀବନ୍ଧ ଗ୍ରାମ ନାଳ ନିକଟରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ୨ ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ ମାଟି ତଳୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ହତାଶିମିଳି ଗ୍ରାମର ବିଜୟ ନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ସିପୁନ ନାୟକ(୧୪) ଓ ଭୀମସେନ ନାୟକଙ୍କ ପୁଅ ଅମୂଲ୍ୟ ନାୟକ(୧୭)। ୧୨ ଦିନ ତଳେ ଉଭୟେ ନିଖୋଜ ଥିବାବେଳେ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳାଇଛି।

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମରୁଡ଼ି ସହାୟତା ଦାବି: ପୁଣି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଚାଷୀ

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମରୁଡ଼ି ସହାୟତା ଦାବି: ପୁଣି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଚାଷୀ

ପରଜଙ୍ଗ, ୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣ୍ଟ ସମୟ ପୂରିଲା। ହେଲେ କଥା ରଖିଲାନି କୃଷି ବିଭାଗ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ପୁଣି ଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ପଥରଖମ୍ବ ଗ୍ରାମର ମରୁଡ଼ି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ। ପୂର୍ଣ୍ଣ ମରୁଡ଼ି ସହାୟତା ଦାବିରେ ରବିବାର ସେମାନେ ୫୩ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ପଥରଖମ୍ବ ଛକରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। ସୋମବାର ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବାପରେ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ ହଟିଥିଲା।

ଖସିଗଲା ସୁନ୍ଦରୀ, ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜିଂ ବିଫଳ

ଖସିଗଲା ସୁନ୍ଦରୀ, ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜିଂ ବିଫଳ

ବନ୍ତଳା,୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ବାନ୍ଧବଗଡ଼ର ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’କୁ ହାତୀ ସହାୟତାରେ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜିଂ ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ରବିବାର ସକାଳେ ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ ପରେ ବାଘୁଣୀକୁ ଠାବ କରାଯାଇ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜିଂ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ସେ ଖସିଯାଇଥିବା ସାତକୋଶିଆ ଡିଏଫ୍‌ଓ ରାମସ୍ବାମୀ ପି. ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ବଜାର ଭିତରେ ବାଣ ଦୋକାନ ମନା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ ୫ା୧୧- ଦୀପାବଳି ପାଇଁ ଅନୁଗୋଳରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଅନୁଗୋଳ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ସମ୍ମୁଖରେ ବାଣ ଦୋକାନ ଖୋଲିବ। ଏଥିପାଇଁ ୫୭ ଜଣ ଲାଇସେନ୍ସ ଧାରି ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

‘ପୂଜ୍ୟପୂଜାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଲେ ଉନ୍ନତି ସମ୍ଭବ’

‘ପୂଜ୍ୟପୂଜାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଲେ ଉନ୍ନତି ସମ୍ଭବ’

ଭୁବନ, ୪ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୁବନ ବଡ଼ହାଟସ୍ଥିତ ମଉଡ଼ମଣି ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠାନର ହୀରକ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ଶନିବାର ୩ଦିନିଆ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାଜି ରାଉତ ସ୍ମୃତି କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ. କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କହିଲେ, ପୂଜ୍ୟପୂଜା ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିର ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ। ଏହାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଲେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

 ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ  ଅସଦାଚରଣ ଘଟଣା :  ଘନୀଭୂତ ହେଉଛି ବିବାଦ

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଘଟଣା : ଘନୀଭୂତ ହେଉଛି ବିବାଦ

ହିନ୍ଦୋଳ, ୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ କନ୍ତାମିଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଛାତ୍ରୀ ଅସଦାଚରଣର ଶିକାର ହେବା ଘଟଣା ଏବେ ବିବାଦୀୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଛି। ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଚାଲିଛି ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ। ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ଏହାର ସମଧାନ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ତିକ୍ତତା ବଢ଼ୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କ୍ରିକେଟ୍‌  ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, ସୋଲଣ୍ଡା ଚାମ୍ପିୟନ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, ସୋଲଣ୍ଡା ଚାମ୍ପିୟନ

ବଇଣ୍ଡା,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଗାଁ ବଇଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଠାକୁର ଅନୁକୁଳ ଚନ୍ଦ୍ର ଆଶ୍ରମ ନିକଟସ୍ଥ ପଡ଼ିଆରେ ରବିବାର ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଟିସିସି ବଇଣ୍ଡା ସହିତ ସୋଲଣ୍ଡା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ସୋଲଣ୍ଡା ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୭୮ ରନ କରିଥିଲା।

ବେଆଇନ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ: ଏସ୍‌ପିଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ

ବେଆଇନ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ: ଏସ୍‌ପିଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ

ବଇଣ୍ଡା,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଠାକୁରଗଡ଼ କଲେଜ, ପାଇକସାହି, ଖଜୁରୀଯୁଡ଼ା, କୁର୍ତ୍ତିବାସପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଗୁଡ଼ିକରୁ ବେଆଇନ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଠାକୁରଗଡ଼ ଗ୍ରାମବାସୀ ଶନିବାର ଅନୁଗୋଳ ଏସ୍‌ପିଙ୍କଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଧନଦାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମେଲାଣି

ଧନଦାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମେଲାଣି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୪।୧୧-ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଶେଷ ହୋଇଛି ଢେଙ୍କାନାଳର ଗଣପର୍ବ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା। ରବିବାର ମା’ ଧନଦାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିଦାୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରବାସୀ। ମଳିତ ଭସାଣି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ୨୫ଟି ମେଢ଼ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ପାରମ୍ପରିକ ବାଜା, ଲୋକନୃତ୍ୟରେ କମ୍ପୁଛି ଢେଙ୍କାନାଳ।

୮ରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ-ନବରାତ୍ର ଉତ୍ସବ

୮ରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ-ନବରାତ୍ର ଉତ୍ସବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୪।୧୧-ଅନୁଗୋଳସ୍ଥିତ ବିଜୁ ମଇଦାନରେ ଆସନ୍ତା ୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ-ନବରାତ୍ର ମହୋତ୍ସବ। ୧୭ ତାରିଖ ଯାଏ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ସମାପନ କରିବାକୁ ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଶ୍ରୀରାମ ଭବନରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଅଁରପାଳ, ୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ପୋଲିସ ବଳରାମପ୍ରସାଦ ଅମାନ୍ତପୁର ଅଞ୍ଚଳରୁ ରବିବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଯୁଗଳ ସାହୁ (୨୫)।

ଥମୁନି ତାଳଚେରରୁ କୋଇଲା ଚୋରା ଚାଲାଣ: ୧ ଟ୍ରକ ଜବତ, ଦୁଇ ଗିରଫ

ଥମୁନି ତାଳଚେରରୁ କୋଇଲା ଚୋରା ଚାଲାଣ: ୧ ଟ୍ରକ ଜବତ, ଦୁଇ ଗିରଫ

ପରଜଙ୍ଗ,୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ୫୩ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ପରଜଙ୍ଗ ବଜାରଠାରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ୧୦ ଚକିଆ ଚୋରା କୋଇଲା ଟ୍ରକ(ଓଆର ୦୪ ଏଚ ୫୬୫୩)କୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଗାଡ଼ିର ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲପରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ନାଲକୋରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା

ନାଲକୋରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା

ବଅଁରପାଳ,୪।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲକୋ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ଏକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ଏନ୍‌ଟିପିସି, ଟିଟିପିଏସ୍‌କୁ ସେଫ୍ଟି ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ଏନ୍‌ଟିପିସି, ଟିଟିପିଏସ୍‌କୁ ସେଫ୍ଟି ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ତାଳଚେର,୪ା୧୧(ନି.ପ୍ର.)କଣିହାଁସ୍ଥିତ ଏନ୍‌ଟିପିସି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ‘କଳିଙ୍ଗ ସେଫ୍ଟି ସିଲିଭର ଆୱାର୍ଡ ୨୦୧୭’ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଓଡ଼ିଶା ଷ୍ଟେଟ ସେଫ୍ଟି କନକ୍ଲେଭରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲଙ୍କ ଠାରୁ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଚିଫ୍‌ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ସନ୍ତୋଷ ଜେମ୍‌ସ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷା ଶପଥ ଉତ୍ସବ

ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷା ଶପଥ ଉତ୍ସବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୪ା୧୧ ସୁରକ୍ଷିତ କର୍ମ ସଂସ୍କୃତିକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ଆଣ୍ଡ ପାୱାର ଲିମିଟେଡ (ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌) ପରିସରରେ ମାସିକ ସୁରକ୍ଷା ଶପଥ ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଧରିତ୍ରୀ ଜୁଏଲର୍ସରେ ନୂଆ ଡିଜାଇନର ଗହଣା

ଧରିତ୍ରୀ ଜୁଏଲର୍ସରେ ନୂଆ ଡିଜାଇନର ଗହଣା

ତାଳଚେର,୪ା୧୧(ନି.ପ୍ର.) ତାଳଚେର ହାଟତୋଟା ଜଗନ୍ନାଥ ମାର୍କେଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଠାରେ ଥିବା ସର୍ବ ପୁରାତନ ଗହଣା ଦୋକାନ ଧରିତ୍ରୀ ଜୁଏଲର୍ସ ଦୀପାବଳି ଓ ଧନତେରାସ ଉପଲକ୍ଷେ ତା’ର ଅଗଣିତ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ନେଇଆସିଛି ବିଭିନ୍ନ ଡିଜାଇନର ଆକର୍ଷଣୀୟ ତଥା ମନଲୋଭା ସୁନା ଓ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର। ହଲମାର୍କଯୁକ୍ତ ଗହଣା ଏହି ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଦୋକାନରେ ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିଥାଏ।

୫୫,୧୬୬ ଟଙ୍କାରେ ଆଜ୍ଞା ଲଡୁ ନିଲାମ

୫୫,୧୬୬ ଟଙ୍କାରେ ଆଜ୍ଞା ଲଡୁ ନିଲାମ

ବଅଁରପାଳ,୪ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ କୁଲାଡ଼ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ମା’ଙ୍କ ଆଜ୍ଞା ଲଡୁ ନିଲାମ କରାଯାଇଥିଲା। ଗ୍ରାମର ଜଗନ୍ନାଥ ସେଠ ସର୍ବାଧିକ ୫୫ ହଜାର ୧୬୬ ଟଙ୍କାରେ ଏହି ଲଡୁ ନିଲାମ ଧରିଥିଲେ।

ଦୁଲୁକିଲା ଅନୁଗୋଳ, ବଅଁରପାଳ ସହର

ଦୁଲୁକିଲା ଅନୁଗୋଳ, ବଅଁରପାଳ ସହର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ/ବଅଁରପାଳ, ୪ା୧୧ଅନୁଗୋଳ ସହରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜାର ମେଲଣ ଉତ୍ସବ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଥାନା ଛକକୁ ବିଭିନ୍ନ ମଣ୍ଡପର ମେଢ଼ ଆସିବା ପରେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏସ୍‌ପି ମିତ୍ରଭାନୁ ମହାପାତ୍ର ପତାକା ଦେଖାଇ ଭସାଣି ଶୋଭାଯାତ୍ରାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିୟର ବଟ୍‌ଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିୟର ବଟ୍‌ଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୪ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ଶନିବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ବଳରାମପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ବିୟର ବଟ୍‌ଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଶିଳାନ୍ୟାସ ହୋଇଛି। ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଏହାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ବିୟର ବଟ୍‌ଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ବନ୍ୟଜୀବନ ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ।

କମଳାଙ୍ଗ ହାତୀମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା:  ବହିଷ୍କୃତ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

କମଳାଙ୍ଗ ହାତୀମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ବହିଷ୍କୃତ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୩ା୧୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଣ୍ଟାବଣିଆ ଥାନା କମଳାଙ୍ଗ ହାତୀମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ବହିଷ୍କୃତ ହୋଇଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୟ ମହାନ୍ତି, ନିଲମ୍ବିତ ଫରେଷ୍ଟର ପ୍ରଭାକର ରଣା, ଫରେଷ୍ଟ ଗାର୍ଡ ଗିରୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଦେହୁରୀଙ୍କୁ ଶନିବାର କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଜାମିନ ମିଳିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ତଦନ୍ତରେ ସହଯୋଗ କରିବେ, କାହାରିକୁ ଧମକଚମକ ଦେବେନାହିଁ, ସାକ୍ଷ୍ୟପ୍ରମାଣକୁ ନଷ୍ଟ କିମ୍ବା ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବେନି ଭଳି ସର୍ତ୍ତ ରଖି କୋର୍ଟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜାମିନ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି।

ଯୁବ ସମାଜ ନିଶାଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ

ଯୁବ ସମାଜ ନିଶାଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଜରପଡା ପତିତପାବନ ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜଠାରେ ଶନିବାର ରାଜ ସଂସ୍କାର କମିଟି ତୁକୁଡା ପକ୍ଷରୁ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୫୦ ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ନିଶା ନିବାରଣ ସଂକ୍ରାନ୍ତୀୟ ଏକ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଡ. ସୁଷମା ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପୌରୋହିତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଉତ୍କଳ ନବ ଜୀବନ ମଣ୍ଡଳ ସମ୍ପାଦକ ମୁରଲୀଧର ମୁଳିଆ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।