ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

‘ସଂସ୍କୃତିକୁ ଉଜ୍ଜୀବିତ କରେ ମହୋତ୍ସବ’

‘ସଂସ୍କୃତିକୁ ଉଜ୍ଜୀବିତ କରେ ମହୋତ୍ସବ’

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ନାଧରାସ୍ଥିତ ଶକ୍ତିପୀଠ ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଥମ ରାମଚଣ୍ଡୀ ମହୋତ୍ସବର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟା ଖୁବ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଥିଲା।

୧୮କୁ ଘୁଞ୍ଚିଲା ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କ ଜାମିନ ଶୁଣାଣି

୧୮କୁ ଘୁଞ୍ଚିଲା ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କ ଜାମିନ ଶୁଣାଣି

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୨।୧-ପୁଣି ଘୁଞ୍ଚିଲା ସି-ଶୋର ଠକେଇ ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି। ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ତଥା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଦାଲତର ବିଚାରପତି କ୍ଷୀରୋଦ କୁମାର ଦାଶ ଶୁକ୍ରବାର ଜାମିନ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ।

କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧିଲେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ ପରିଚାଳନା କର୍ମଚାରୀ

କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧିଲେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ ପରିଚାଳନା କର୍ମଚାରୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୧୨।୧-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ ପରିଚାଳନା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦୁଇଦଫା ଦାବି ନେଇ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହୋଟେଲ, ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଚଢ଼ାଉ

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହୋଟେଲ, ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଚଢ଼ାଉ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୧୨।୧-ଅନୁଗୋଳ ସହରରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ହୋଟେଲ ଏବଂ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଅଗ୍ନି ନିର୍ବାପନ ନିରାପତ୍ତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କିତ ନିୟମକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଉନାହିଁ।

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ମଶାଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ମଶାଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୨।୧-ଜାନୁୟାରୀ ୧୮ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମହୋତ୍ସବ। ଏହି ଅବସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ମଶାଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବଅଁରପାଳ,୧୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆହତା ନାଳ ନିକଟରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଉକ୍ତ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାତାୟାତ କରିବା ସମୟରେ କିଛି ଲୋକ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ପଡିଥିବା ନେଇ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ।

ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କ ଅଡୁଆ ବଢ଼ିଲା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୧।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଗତ ୬ ତାରିଖରେ ୱାରେଣ୍ଟ ବଳରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ସି-ଶୋର କମ୍ପାନୀ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାଶଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ଶୁକ୍ରବାରକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ହେବାର ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଜିଲାରେ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ଆଉ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଠକେଇର ପ୍ରମାଣ ମିଳିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କିତ କାଗଜପତ୍ର ପୋଲିସର ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି। ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଥିବା ଏସ୍‌ପି ବସନ୍ତ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ ଅଡ଼ୁଆ ଆହୁରି ବଢ଼ିଛି।

ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବି କଲେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ

ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବି କଲେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୧।୧-ଅଲ ଓଡ଼ିଶା ଅଙ୍ଗନୱାଡି ଲେଡିଜ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବିରେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀମାନେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ସହରସ୍ଥିତ ବାଜିଚୌକଠାରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା।

 ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି, ପିସ୍ତଲ ଜବତ

ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି, ପିସ୍ତଲ ଜବତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୧।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ-କପିଳାସ ରାସ୍ତାର ନାଗିଆପଶି ଛକ ନିକଟରୁ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ ଜଣେ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ରାଜୁ ଓରଫ ଅଶୋକ ମିଶ୍ର। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୩ ରାଉଣ୍ଡ୍‌ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ସହ ଏକ ପିସ୍ତଲ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ନାଧରାରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ଶ୍ରୀବିଷ୍ଣୁ ମହାଯଜ୍ଞ ଆରମ୍ଭ

ନାଧରାରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ଶ୍ରୀବିଷ୍ଣୁ ମହାଯଜ୍ଞ ଆରମ୍ଭ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ନାଧରା ଗ୍ରାମର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶକ୍ତିକ୍ଷେତ୍ର ମା’ ରାମଚଣ୍ଡୀଙ୍କ ପୀଠରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ୨୨ତମ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ଶ୍ରୀବିଷ୍ଣୁ ମହାଯଜ୍ଞ। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଖୋଲାଗଲା କାଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଡାକଘର

ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଖୋଲାଗଲା କାଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଡାକଘର

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ କାଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଶାଖା ଡାକଘର ୬ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଛି। ଗତ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଉକ୍ତ ଡାକଘରେ ତାଲା ଝୁଲୁଥିଲା। ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ଭାବେ ଉପଜିଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କଲେକ୍ଟର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ରାଉତ, ଝାରଗାଡିଆ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଗୋପୀନାଥ ବଳିଆରସିଂ, ସହକାରୀ ଡାକ ଅଧୀକ୍ଷକ ସର୍ବେଶ୍ୱର ବଳିଆରସିଂଙ୍କ ସମେତ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ତାଲା ଭଙ୍ଗାଯାଇଥିଲା। ଡାକଘରେ ଥିବା କାଗଜପତ୍ର ଓ ପାସ୍‌ବୁକ୍‌ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

‘ସାମାଜିକ ବିଭେଦର ବିଲୋପ ଜରୁରୀ’

‘ସାମାଜିକ ବିଭେଦର ବିଲୋପ ଜରୁରୀ’

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଭେଦର ଫାଇଦା ସବୁବେଳେ ବାହ୍ୟଶକ୍ତିମାନେ ନେଇଆସିଛନ୍ତି। ମୋଗଲମାନଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବ୍ରିଟିଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ସାମାଜିକ ବିଭେଦର ଫାଇଦା ନେଇ ଆମକୁ ଶାସନ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ସାମାଜିକ ବିଭେଦର ବିଲୋପ ହେବା ଜରୁରୀ। ଭେଦଭାବ ଭୁଲି ସମସ୍ତେ ଏକଜୁଟ ହୋଇପାରିଲେ ଦେଶ ଓ ଜାତି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇପାରିବ। ପ୍ରଥମ ରାମଚଣ୍ଡୀ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମହୋତ୍ସବରେ ଏପରି ଭାବଗମ୍ଭୀର କଥା କହିଛନ୍ତି ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ତଥା ଉଦ୍‌ଘାଟକ ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଏମ୍‌ପି ଏପରି ମର୍ମସ୍ପର୍ଶୀ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ।

ବଅଁରପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର: ଓଳିଏ ଖୋଲିଲେ ଓଳିଏ ବନ୍ଦ

ବଅଁରପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର: ଓଳିଏ ଖୋଲିଲେ ଓଳିଏ ବନ୍ଦ

ବଅଁରପାଳ,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁନି ଉପଯୁକ୍ତ ରୋଗୀସେବା। ୩୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ପ୍ରାୟ ୨ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ଲୋକ ଏହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିଲେ ବି ଏଠାରେ ଆବଶ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟକ ଡାକ୍ତର ନାହାନ୍ତି। ଫଳରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ପରେ ଡାକ୍ତର କିମ୍ବା କୌଣସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦେଖାମିଳୁନି। ୫୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନା ଥିବାରୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତମାନଙ୍କୁ ଏଠାକୁ ଅଣାଯାଇଥାଏ। ହେଲେ ଡାକ୍ତର ଅଭାବ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ଆସୁଥିବା ରୋଗୀମାନେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଇକୋ ପାର୍କ

ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଇକୋ ପାର୍କ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୧।୧- ଅନୁଗୋଳ ସହର ଶିକ୍ଷକପଡ଼ା ନିକଟରେ ହେବ ଇକୋ ପାର୍କ। ଏକ ସୁସ୍ଥ ଓ ଶାନ୍ତ ବାତାବରଣ ପାଇବେ ସହରବାସୀ। ପାର୍କରେ ପ୍ରଦୂଷଣମୁକ୍ତ ପରିବେଶ, ବୋଟିଂ ଓ ଝରଣାର ମଜା ସହ ଟାଓ୍ବାର ଉପରୁ ସହରର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିପାରିବା ଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ। ୩ କୋଟି ୯୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଏପରି ଏକ ବଡ଼ ଯୋଜନା ପରେ ନିର୍ମାଣ ଦାୟିତ୍ୱ ହାତକୁ ନେଇଥିଲା ପୌରପାଳିକା। ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ବି ରଖାଯାଇଥିଲା।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ମାମଲା ରୁଜୁ

କଣିହାଁ,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୫୩ ନଂ. ରାଜପଥର ଏନ୍‌ଟିପିସି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଠିକାଶ୍ରମିକ ବାରଡାଙ୍ଗୁଆ ଗ୍ରାମର ବନ୍ଦିଆ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା

ହଣ୍ଡପା ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ

ହଣ୍ଡପା ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ

ମାଧପୁର,୧୧।୧- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ମାଧପୁର ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଅଷ୍ଟମ ସୁପର ସିକ୍ସର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି।

୩ ହଜାର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ ନଷ୍ଟ

୩ ହଜାର ଗଞ୍ଜେଇ ଗଛ ନଷ୍ଟ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଗୁରୁବାର ଛେଣ୍ଡିପଦା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କର୍ଣ୍ଣପାଳ ଏବଂ କଣଲୋଇ ଗ୍ରାମ ଇଲାକାର ସରକାରୀ ଓ ଜଙ୍ଗଲ ଜାଗାରେ ହୋଇଥିବା ବେଆଇନ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ଉପରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା।

ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ପାପସରା ଗ୍ରାମର ପବନ ସାହୁ (୪୫) ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଗୁରୁବାର ହଣ୍ଡପା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ସଚିବଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା: ଦଳଗତ ମନୋଭାବ ନେଇ ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ପାଦନ କର

ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ସଚିବଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା: ଦଳଗତ ମନୋଭାବ ନେଇ ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ପାଦନ କର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୧।୧- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ କମିଶନର ତଥା ସଚିବ ଜି. ମାଥିଭାଥାନାନ ୯ରୁ୧୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଥିଲେ। ଏହି ତିନିଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ବୁଲି ଦେଖିବା ସହ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେଇ ସଚିବ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଅଗ୍ରଗତି ସମ୍ପର୍କରେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରୁ ୨୦ ହଜାର ଲୁଟ୍‌

ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରୁ ୨୦ ହଜାର ଲୁଟ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୧।୧- ଅନୁଗୋଳସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ସମ୍ମୁଖରୁ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଲିଙ୍ଗିରାଯୋଡ଼ି ଗ୍ରାମର ବନିତା ସାହୁ(୪୦)ଙ୍କଠାରୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି

ନେଉଳ କାମୁଡ଼ାରେ ଶିଶୁ ଆହତ

ବନ୍ତଳା,୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ବନ୍ତଳା ରେଞ୍ଜ ତଳଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ରଗୁଡ଼ିଆପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଏକ ନେଉଳ କାମୁଡ଼ି ଦେବାରୁ ବାଦଲ ନାୟକ(୩) ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବୈଠକ ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ସ୍ଥଗିତ: ଗଁ।ର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୧।୧- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ମାଣିକଯୋଡି ପଞ୍ଚାୟତର ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ପରିଚିତ କନ୍ଧକୋଇଲି ଓ ସିଟିକୋଇଲି ଏବଂ ଶରଧାପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ବିକାଶଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ଥିବା ବେତର ଗ୍ରାମର ହେବ ଉନ୍ନତି। ଏସବୁ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ମୌଳିକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ସହ ସରକାରୀ ଉନ୍ନୟନ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକ କିପରି ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରାଯାଇପାରିବ ସେ ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ।

ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ଓ ସହାୟିକାଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ଓ ସହାୟିକାଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବଅଁରପାଳ, ୧୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ଓ ସହାୟିକା କର୍ମଚାରୀ ୧୦ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଗୁରୁବାର ଏକ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଜିଲା ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ମଜଦୂର ସଂଘ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ଲେଡିଜ୍‌ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ ରାଜ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରମେ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭ କରାଯାଉଛି।

ନୂଆ ରାଇଗୁଡା ଗ୍ରାମକୁ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ସଚିବଙ୍କ ଗସ୍ତ

ନୂଆ ରାଇଗୁଡା ଗ୍ରାମକୁ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ସଚିବଙ୍କ ଗସ୍ତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୧।୧: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ବଡକନ୍ତକୁଳ ପଞ୍ଚାୟତ ସାରୁଆଳି ଗ୍ରାମ ନିକଟକୁ ବିସ୍ଥାପିତ ହୋଇ ଥଇଥାନ ହୋଇଥିବା ନୂଆ ରାଇଗୁଡା ଗ୍ରାମକୁ ଗୁରୁବାର ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଧାନ ମୁଖ୍ୟ ବନସଂରକ୍ଷକ ସୁବାସ ମିଶ୍ର, ଆଞ୍ଚଳିକ ମୁଖ୍ୟ ବନସଂରକ୍ଷକ ଡ.ସୁଦର୍ଶନ ପଣ୍ଡା, ସାତକୋଶିଆ ଡିଏଫଓ ଏସ୍‌ଏମ୍‌ଡିଟି ରେହମାନ, ଅନୁଗୋଳ ଡିଏଫଓ କାର୍ତ୍ତିକ ଭି ପ୍ରମୁଖ ରହିଥିଲେ।