ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅଟୋ-ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ଅଟୋ-ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା, ୨୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାକିଚି-ଠାକୁରଗଡ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଉରୁକୁଳା ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଅଟୋ ସହ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ କିଶୋରନଗର ଥାନା ତୁରୁଡା ଗ୍ରାମର ବିଭତ୍ସ ସାହୁ, ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ (ପରିଚୟ ଜଣାପଡିନି) ଏବଂ ଅଟୋ ଚାଳକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ବଡଡଙ୍ଗିଆଣୀ ଗ୍ରାମର

ଅନଶନର ୩ ଦିନ ପରେ ବି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ

ଅନଶନର ୩ ଦିନ ପରେ ବି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ

ତାଳଚେର,୨୦ା୬(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଟେଣ୍ଟୁଲେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହାଉସିଂବୋର୍ଡ ଭଞ୍ଜକଲୋନୀ, ମିନାବଜାର, ଗୁରୁଦ୍ୱାର ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ସୋମବାରଠାରୁ ରାସ୍ତା ମରାମତି ଓ ଉନ୍ନତୀକରଣ ଦାବିରେ ଚଳାଇଥିବା ଅନଶନକୁ ୩ ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ପ୍ରଶାସନ ଏ ଦିଗରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନାହିଁ।

ମାଉସୀମା ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ

ମାଉସୀମା ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ଟାଉନଠାରେ ଥିବା ମାଉସୀମା ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ବୁଧବାର କଳସ ଶେଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୨୧ରେ କୁମ୍ଭ ସ୍ନାନ, ବିଗ୍ରହମାନଙ୍କ ମହାସ୍ନାନ, ଯୁପାଧିବାସ, ବିଶେଷ ହୋମ, ୨୨ରେ ବିଗ୍ରହମାନଙ୍କ ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା, ଯୁପାରୋପଣ, ଧ୍ୱଜାରୋହଣ, କୁମ୍ଭାରୋହଣ ଓ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ

୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଅବକାରୀ ନିରୀକ୍ଷକ ସୁମିତ୍ରା ଓରାମ, ଧନେଶ୍ୱର ବରାଡ, ସଦର ରେଞ୍ଜ ନିରୀକ୍ଷକ ନିନା ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗଠିତ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଦଳ ବୁଧବାର ସମଲ ଥାନା ପବିତ୍ରନଗର ଛକ ଠାରେ ଚଢାଉ କରି ୫.୧୦୦ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଥିଲେ।

ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ବନବାସପୁର ଓ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମବାସୀ ଚଳାଇଥିବା ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ବୁଧବାର ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି । ଉଭୟ ଗ୍ରାମର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ସହ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ଏମସିଏଲ୍‌ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଲିମ

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଲିମ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କଙ୍କିଳି ପଞ୍ଚାୟତର କଙ୍କିଳି-୧ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ଗ୍ରାମ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନୂତନ ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କ ତାଲିମ ଶିବିର ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗାଡ଼ରଖାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଗାଡ଼ରଖାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୨୦।୬- ନାଲକୋ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଗାଡ଼ରଖାଇ ଗ୍ରାମ ପ୍ରଦୂଷଣ ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି। ତେଣୁ ଗ୍ରାମକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଦାବି ପ୍ରତି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖ ଠାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ରେଳରୋକୋ କରିବେ ବୋଲି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଏହି ଚେତାବନୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଡାକି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

୨୨ରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ନିର୍ବାଚନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୦।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ସଭାପତି ଓ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖରେ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନହଲଠାରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲ ଓ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଛି।

ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ; ଦାଉ ସାଧୁଛି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ; ଦାଉ ସାଧୁଛି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ବଇଣ୍ଡା,୨୦। ୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମୌସୁମୀର ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଛି। କିଛି ଦିନ ହେବ ଅସହ୍ୟ ଗରମ ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ, ବଇଣ୍ଡା ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୧ ଡିଗ୍ରୀରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏପରିସ୍ଥିତିରେ ବାରମ୍ବାର ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି। ଖରାକୁ ଡ଼ରି ଲୋକେ ବାହାରକୁ ବାହାରି ପାରୁ ନ ଥିବାବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ଯୋଗୁ ଘରେ ରହିବା ଅସମ୍ଭବ ହୋଇପଡ଼ୁଛି। ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗର ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ରାତିଅଧରେ ମାଛ ମାରିବା ଘଟଣା ; ଚାପରେ ଚେପା ହୋଇଗଲା ପ୍ରଶାସନ

ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ରାତିଅଧରେ ମାଛ ମାରିବା ଘଟଣା ; ଚାପରେ ଚେପା ହୋଇଗଲା ପ୍ରଶାସନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୦।୬- ଅନୁଗୋଳ ଶିକ୍ଷକପଡ଼ାସ୍ଥିତ ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ରାତି ଅଧରେ ମାଛ ମରାଯିବା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ପୌର ପରିଷଦ ଆଠ ଦିନ ପରେ ଏହାର ମୋଡ଼ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି। ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ‘ଧରିତ୍ରୀ’ରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ଦିନ ହିଁ ଦୁଇଜଣ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରି ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ଫଁ ଦେଖାଇଥିବା ପୌର ପ୍ରଶାସନ ଏବେ ଚାପରେ ଚେପା ହୋଇ ମାଛମରା ନୁହେଁ, ପୋଖରୀ ସଫା କରାଯାଉଥିବା କହିବା ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ନୂତନ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଯଥାବିଧି ହୋମଯଜ୍ଞ, ଭୂମିପୂଜନ, ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ, ପ୍ରସାଦ ସେବନ ଆଦି ପୂଜାନୀତି ସହ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ନାଲକୋ ନଗରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ‘ମନ କି ବାତ’

ନାଲକୋ ନଗରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ‘ମନ କି ବାତ’

ବଅଁରପାଳ,୨୦।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲକୋ ଟ୍ରେନିଂ ସେଣ୍ଟରଠାରେ ବୁଧବାର ଜନ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ‘ ମନ କି ବାତ୍‌’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଗ୍ରାମ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନୂତନ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ତାଲିମ

ଗ୍ରାମ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନୂତନ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ତାଲିମ

ବଅଁରପାଳ,୨୦।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ କୁଲାଡ଼ଠାରେ ବୁଧବାର ଗ୍ରାମସ୍ତରୀୟ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ସଦସ୍ୟାମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଛି।

ଏଫ୍‌୨ଏଫ୍‌, ଜେ୪କେ ଶୋ’ରୁମ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଏଫ୍‌୨ଏଫ୍‌, ଜେ୪କେ ଶୋ’ରୁମ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୨୦-୬:ଏକସଙ୍ଗେ ଫ୍ୟାଶନ୍‌ ଏବଂ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌କୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମାର୍ଦା ଗ୍ରୁପ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଗୋଳରେ ଏଫ୍‌୨ଏଫ୍‌(ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ୨ ଫ୍ୟାଶନ୍‌) ଏବଂ ଜେ୪କେ(ଜଷ୍ଟ୍‌ ଫର୍‌ କିଡ୍‌ସ) ଶୋ’ରୁମ୍‌ ଗୋଟିଏ ଛାତ ତଳେ ଖୋଲିଛି। ଏଠାରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ର ବ୍ୟାପକ ଲାଇଫ୍‌ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ ଏବଂ ସ୍ପୋର୍ଟସଓ୍ବେର୍‌ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛି। ଏଫ୍‌୨ଏଫ୍‌ ଷ୍ଟୋରରେ ବିଶାଳ ଲାଇଫ୍‌ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ ଏବଂ ସ୍ପୋର୍ଟସ କଲେକ୍ସନ୍‌ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବାବେଳେ ଜେ୪କେ(ଜଷ୍ଟ୍‌ ଫର୍‌ କିଡ୍‌ସ) ଷ୍ଟୋରରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବ୍ରାଣ୍ଡର କିଡ୍‌ସ ଓ୍ବେର୍‌ ରହିଛି। କେବଳ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ପୋଷାକ ନୁହେଁ ପିଲାଙ୍କ ଖେଳ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ। ଫଳରେ ଗୋଟିଏ ଛାତ ତଳେ ଉଭୟ ପ୍ରାପ୍ତ ବୟସ୍କ ତଥା ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମନ ପସନ୍ଦ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଉତ୍ପାଦ ପାଇପାରିବେ।

ଜଙ୍ଗଲରୁ କଙ୍କାଳ ଜବତ : ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଜଙ୍ଗଲରୁ କଙ୍କାଳ ଜବତ : ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ପରଜଙ୍ଗ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଆମ୍ବପଳାସ କାଜୁ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ କଙ୍କାଳକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ମୃତକ ଜଣକ ଆମ୍ବପଳାସ ପଞ୍ଚାୟତ ବରକଟା ସାହିର ବିଜୟ କଡ଼ା ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଅଶୁଂଘାତରେ ନାଇଟ୍‌ ଓ୍ବାଚର ମୃତ

ଅଶୁଂଘାତରେ ନାଇଟ୍‌ ଓ୍ବାଚର ମୃତ

ରାସୋଳ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ରାସୋଳ ଥାନା ବାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମଣ ବିଶ୍ୱାଳ(୫୮)ଙ୍କ ସୋମବାର ଅଶୁଂଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଲକ୍ଷ୍ମଣ ବାବନ୍ଧଠାରେ ଥିବା ଗୋ-ସଦନରେ ନାଇଟ୍‌ ଓ୍ବାଚର ଭାବେ କାମ କରନ୍ତି।

ଡକାୟତି ମାମଲାରେ ୩ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ଡକାୟତି ମାମଲାରେ ୩ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ଭୁବନ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଡକାୟତି ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ପୋଲିସ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ମଙ୍ଗଳବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଯାଜପୁର ଜିଲା ସୁକିନ୍ଦା ଥାନା ଦାମୋଦରପୁର ଗ୍ରାମର ସୁଧାଂଶୁ ସେଠୀ(୨୨), ସେହି ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ପାତ୍ର(୩୨) ଓ ଭୁବନ ବାଉଁଶକଣ ଗ୍ରାମର ବିପିନ ବେହେରା(୨୬) ।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୯।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ନିମନ୍ତେ ମକଡ୍ରିଲ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପବନ କଲ୍ୟାଣ କହିଲେ ଯେ, ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ  ବାଇକ ଚାଳକ ମୃତ

ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚାଳକ ମୃତ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୯।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଛେଣ୍ଡିପଦା-ଅନୁଗୋଳ ୬୩ ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର କୁକୁରପେଟା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପାଖରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୩ଟା ବେଳେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଅନୁଗୋଳ ପଟୁ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କୁ ବିପରିତ ଦିଗରୁ ଆସୁଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କା ଦେବା ଫଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମକ ଡ୍ରିଲ୍‌

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମକ ଡ୍ରିଲ୍‌

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୯।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମକ ଡ୍ରିଲ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଓ ବାତ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମକଡ୍ରିଲ କରାଯାଇଥିଲା।

ମନୋରମା ଗଡ଼ନାୟକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ମନୋରମା ଗଡ଼ନାୟକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା କୋଶଳା ପଞ୍ଚାୟତ ଜଳତାପ ଗ୍ରାମର କାଜୁ ବଗିଚାରେ ଘଟିଥିବା ମନୋରମା ଗଡ଼ନାୟକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ ହୋଇଛି।

ବନ୍ୟାବାତ୍ୟା ପ୍ରଶମନ ପାଇଁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ବନ୍ୟାବାତ୍ୟା ପ୍ରଶମନ ପାଇଁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ଭୁବନ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଭୁଷଳ ପଞ୍ଚାୟତର ଅସୁରବନ୍ଧ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବନ୍ୟାବାତ୍ୟା ପ୍ରଶମନ ପାଇଁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ବରାଳ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ତହସିଲଦାର ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ରାୟ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କହିଲେ, ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆସୁଥିବା ବନ୍ୟା ବାତ୍ୟା ଓ ପ୍ରଶମନ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ କିପରି ନିଜକୁ ନିଜେ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ସହିତ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କିପରି ବିପଦରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିପାରିବେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ରାଜପଥ ଖୋଳିି ଦେଉଛି ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ

ମାଧପୁର, ୧୯ା୬- ମାଧପୁରରୁ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଯାଇଥିବା ରାଜପଥ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀର ଫୋନ ଲାଇନ ତାର ଟଣାଯିବା ଯୋଗୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ରାସ୍ତାରେ କେତେକ ଜାଗାକୁ ଖୋଳି ଗାତ କରି ଦିଆଯିବା ସହ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ମାଟି ଗଦା ହୋଇଛି।

ପାଣି ଯୋଗାଣରେ ପାତରଅନ୍ତର ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୧୯।୬- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ମାଣିକଯୋଡ଼ିବାସୀଙ୍କୁ ଓଭରହେଡ୍‌ ଟାଙ୍ଗିରୁ ପାଇପ ଯୋଗେ କରାଯାଉଥିବା ପାଣି ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର ହେଉଛି। ଏ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ସୋମବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଅଭିଯୋଗପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ, ଉକ୍ତ ଟାଙ୍କିରୁ ଗୋଟିଏ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ପାଣି ଯାଉଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆସୁନାହିଁ।