ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

 ୨ ୟ ଦିନରେ ନୂଆ ବଡ଼କେରା  ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

୨ ୟ ଦିନରେ ନୂଆ ବଡ଼କେରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

ବନ୍ତଳା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାରମ୍ବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ପ୍ରତିବାଦରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ନୂଆ ବଡ଼କେରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା ଶୁକ୍ରବାର ୨ୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

 ତୈଳବୀଜ ଚାଷ କର୍ମଶାଳା :  ‘ପଡ଼ିଆ ଜମିରୁ ଲାଭାନ୍ବିତ ହେବେ ଚାଷୀ’

ତୈଳବୀଜ ଚାଷ କର୍ମଶାଳା : ‘ପଡ଼ିଆ ଜମିରୁ ଲାଭାନ୍ବିତ ହେବେ ଚାଷୀ’

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୬ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଶ୍ୱବାସୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ। ବିଶେଷ କରି ଭାରତ ଭଳି ଉପମହାଦେଶରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସିଧାସଳଖ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି। ମୌସୁମୀ ବର୍ଷାର ମାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ଧୀରେ ଧୀରେ କମିଗଲାଣି। ଧାନଚାଷ ପରେ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ନ ଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଜମି ପଡ଼ିଆ ପଡ଼ୁଛି। ଫଳରେ ବର୍ଷର ୬ମାସ ଚାଷୀ ହାତବାନ୍ଧି ବସୁଛନ୍ତି। ଏହା ଜାତୀୟ କୃଷିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଯୁବକଙ୍କ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ମହାବିରୋଡ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ୧୪୯ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଯୁବକଙ୍କ ଉପରେ ଅନେକ ଗାଡ଼ି ମାଡ଼ିଯାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ଖୋଜିବା ପୋଲିସ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଲଟିଛି।

ହେଁସମୂଳରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ହେଁସମୂଳରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ତାଳଚେର, ୨୬।୪(ନି.ପ୍ର.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ହେଁସମୂଳ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ଏଥିସହ ବର୍ଷବ୍ୟାପୀ ଚାଲିଥିବା ପୋଥିପଠନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶେଷହୋଇଛି।

 ଗୋଦାମରୁ ୩ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି

ଗୋଦାମରୁ ୩ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪-ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ନୂଆ ମୌଜା ପଞ୍ଚମହଲା ନିକଟରେ ଥିବା ୟାମାହା ଗୋଦାମରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଡକାୟତି ହୋଇଛି। ଗ୍ରୀଲ ତାଡ଼ି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ୩ଟି ଗାଡ଼ି ଚୋରି କରି ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ

ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪-ଢେଙ୍କାନାଳର ସର୍ବପୁରାତନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବ୍ରଜନାଥ ବଡ଼ଜେନା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୫ଟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ କହିଥିଲେ, ମାତାପିତାଙ୍କଠାରୁ ବଳି ଦାନୀ ଦୁନିଆରେ ଆଉ କେହିନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲପାଇବା ଆଉ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ପ୍ରେମ ମିଳିବ। ପୁଅମାନେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଓ ସୁରକ୍ଷା ଦେଲେ ଭଲ ମଣିଷ ହୋଇପାରିବେ। ପୁରାଣରେ ମା’ ସୀତା ଅଗ୍ନିପରୀକ୍ଷା ଦେବା ଏବଂ ମହାଭାରତରେ ଦ୍ରୌପଦୀଙ୍କ ବସ୍ତ୍ରହରଣ ଭଳି ଘଟଣା ଆଜିର ପିଲାଙ୍କୁ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପକାଇଛି। ମହିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭସ୍ଥ ସନ୍ତାନ ଝିଅ ବୋଲି ଆଗୁଆ ଜଣାପଡ଼ିଗଲେ ଭ୍ରୂଣ ହତ୍ୟା କରାଯାଉଛି। ହରିୟାଣା, ପଞ୍ଜାବ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ଏହା ଅଧିକ ହେଉଛି। ଏଥିପ୍ରତି ଆମକୁ ସଚେତନ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ ବୋଲି ଏମ୍‌ପି କହିଥିଲେ।

 ବର୍ଷକ ପରେ ମାଡ୍ରାସ୍‌ରୁ ନିଖୋଜ ଯୁବତୀ ଠାବ

ବର୍ଷକ ପରେ ମାଡ୍ରାସ୍‌ରୁ ନିଖୋଜ ଯୁବତୀ ଠାବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ସୋଗରପଶି ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପଡ଼ାଗ୍ରାମରୁ ବର୍ଷକ ତଳେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀ (୨୬)ଙ୍କୁ ମାଡ୍ରାସ୍‌ରୁ ଠାବ କରାଯାଇଛି।

ହାତୀ ମୃତ ଘଟଣା:ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଗଲା ରକ୍ତ ନମୁନା

ହାତୀ ମୃତ ଘଟଣା:ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଗଲା ରକ୍ତ ନମୁନା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୪- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଝାରଗାଡ଼ିଆ ଫାଣ୍ଡି କାଉଁରିଆପାଳ ନିକଟ ରେଳଧାରଣାରେ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ଆହତ ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ବନ ବିଭାଗର ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି। ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ହାତୀମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ନିନ୍ଦିତ ହୋଇଛନ୍ତି ବନ କର୍ମଚାରୀ। ଅନ୍ୟପଟେ ବୁଧବାର ହାତୀର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ କ୍ଷତାକ୍ତ ବାମଗୋଡ଼ରେ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିଥିବା ରକ୍ତନମୁନା ବାହାର କରି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଛି।

 ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଓଡ଼ିଆରେ ନାମଫଳକ, ନଚେତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଓଡ଼ିଆରେ ନାମଫଳକ, ନଚେତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୪- ଆସନ୍ତା ୩୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ ନାମଫଳକ ଲେଖାଯିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ। ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତାଗିଦ୍‌ କରାଯାଇଛି।

ମ୍ୟାଲେରିଆ ମୂଳୋତ୍ପାଟନ ଲକ୍ଷ୍ୟ

ମ୍ୟାଲେରିଆ ମୂଳୋତ୍ପାଟନ ଲକ୍ଷ୍ୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୪-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ବିଶ୍ୱ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ନିଖିଲ ପଓ୍ବନ କଲ୍ୟାଣ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବା ସହ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଔଷଧ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା, ଆଦିବାସୀ ଆବାସିକ ସ୍କୁଲରେ ତୁରନ୍ତ ମଶାରି ବଣ୍ଟନ କରିବା, ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ପାଇଁ ସେ ଜିଲା ମଙ୍ଗଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଲତାଦେଇପୁର ଗ୍ରାମରେ ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ଆକ୍ରମଣରେ ୩ ଆହତ

ଲତାଦେଇପୁର ଗ୍ରାମରେ ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ଆକ୍ରମଣରେ ୩ ଆହତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୪: ଢେଙ୍କାନାଳ ଷଢ଼ଙ୍ଗୀ ରେଞ୍ଜର ଲତାଦେଇପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୬ଟାରେ ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀ ଆକ୍ରମଣେରେ ୩ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ସଞ୍ଜୀବ କର(୪୨), ଭୂତ ମଲିକ(୬୫), ସବିତା ଶତପଥୀ(୫୨)। ସେମାନଙ୍କୁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସଞ୍ଜୀବଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା

ବନ୍ତଳା, ୨୫ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାରମ୍ବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ପତିବାଦରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ବଡକେରା ଗ୍ରାମବାସୀ ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୯ଟାରୁ ଷ୍ଟ୍ରକଚର ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଷ୍ଟ୍ରକଚରଠାରୁ ମାତ୍ର ୨ଶହ ମିଟର ଦୂରରେ ଗ୍ରାମ ରହିଛି। ହେଲେ ବଡକେରା ଛକରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ରହୁଥିବାବେଳେ ଛକକୁ ଲାଗି ଥିବା ନୂଆ ବଡକେରା ଗ୍ରାମରେ ବାରମ୍ବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ହେଉଛି।

ବଜରଙ୍ଗ କ୍ଲବର ପାଠାଗାର କକ୍ଷ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବଜରଙ୍ଗ କ୍ଲବର ପାଠାଗାର କକ୍ଷ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୫।୪-ଢେଙ୍କାନାଳ ଶ୍ରୀବଳରାମ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ହାତପାଣ୍ଠିରୁ ନବନିର୍ମିିତ ବଜରଙ୍ଗ କ୍ଲବର ପାଠାଗାର କକ୍ଷ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି। ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଟ୍ରକ୍‌-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ, ୫ ଗୁରୁତର;  ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟ୍ରକ୍‌-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ, ୫ ଗୁରୁତର; ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୨୫ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା-ଅନୁଗୋଳ ୬୩ ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର କୋଶଳା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ୍‌ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୩ଟାରେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା, ୪ ଗିରଫ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା, ୪ ଗିରଫ

ତାଳଚେର, ୨୫ା୪(ନି.ପ୍ର)- ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯିବା ଘଟଣାରେ ତାଳଚେର ପୋଲିିସ ବୁଧବାର ହରିଜନସାହିର ବାଘା ଓରଫ ସୌଭାଗ୍ୟ ନାଏକ, ଭାଲୁ ଓରଫ ପ୍ରସନ୍ନ ନାଏକ, ନାହିଆ ନାଏକ ଓ ଯୋଗୀ ନାଏକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି ା

ଚୋରା କୋଇଲା ଟ୍ରକ ଜବତ

ଚୋରା କୋଇଲା ଟ୍ରକ ଜବତ

ତାଳଚେର,୨୫ା୪(ନି.ପ୍ର.)- କଲିୟାରୀ ପୋଲିିସ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌(ନଂ. ଓଆର୧୯ଏମ-୪୨୨) ଜବତ କରିଛି। ଏହାସହ ଚାଳକ ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଗତରେଇ ଗ୍ରାମର ଡିଲେଶ୍ୱର ସାହୁକୁ ଗିରଫ କରିଛି ା

ମୃତ୍ତିକା ଦିବସରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ମୃତ୍ତିକା ଦିବସରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ

ତାଳଚେର, ୨୫ା୪(ନି.ପ୍ର.)- କଣିହାଁସ୍ଥିତ ଡିଏଭି ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଏନ୍‌ଟିପିସି ପକ୍ଷରୁ ମୃତ୍ତିକା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏନ୍‌ଟିପିସିର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାମ କୁବେର, ତନଭି ସଙ୍ଗମର ସଭାପତି ଦୀପ୍ତି କୁବେର, ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ଏ.କେ ତ୍ରିପାଠୀ, ଏଜିଏମ କେ.ଏସ୍‌ ଶର୍ମା, ଡିଜିଏମ ପି.କେ. ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ସ୍କୁଲର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, କର୍ମଚାରୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା ା

ଅବକାରୀ ଚଢ଼ାଉ, ୪ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା, ୨୫ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ହଣ୍ଡପା ଓ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଥାନାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ୧୪୦ ଲିଟର ମହୁଲି ମଦ, ୪୮୦ କେଜି ମହୁଲ ପୋଚ ଜବତ କରିଛି। ଏହାସହ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବଇଣ୍ଡା,୨୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ଛକର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ମେ ୬ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏ ନେଇ ବଇଣ୍ଡା ବଜାର କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନିର୍ବାଚନ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା ମାମଲା ଖାରଜ

ନିର୍ବାଚନ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା ମାମଲା ଖାରଜ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୫।୪-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ୩ନଂ. ଜୋନ୍‌ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରିବା ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ମାମଲା ଜିଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ଖାରଜ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ନିର୍ବାଚିତ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ଅର୍ଚ୍ଚନା ସାହୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୫ା୪-ଢେଙ୍କାନାଳ ବ୍ରଜନାଥ ବଡ଼ଜେନା ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଗଁଦିଆ, ସଦର, ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ହିନ୍ଦୋଳ, ଭୁବନ, କାମାକ୍ଷାନଗର, କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ବ୍ଲକରୁ ହାଇସ୍କୁଲ୍‌ସ୍ତରୀୟ ୧୩ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

ଦନ୍ତା ପାଇଁ ରାତି ଉଜାଗର

ଦନ୍ତା ପାଇଁ ରାତି ଉଜାଗର

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୫ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଏକ ଦନ୍ତାହାତୀ ବ୍ୟାପକ ଉପଦ୍ରବ ସୃଷ୍ଟି କରିଚାଲିଛି। ହାତୀଟି ରାତିରେ ଜନବସତିରେ ପଶି ଘରଦ୍ୱାରା ଭାଙ୍ଗିପକାଉଛି। ଲୋକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟ କରୁଛି। ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ରାତି ଉଜାଗର ରହୁଛନ୍ତି।

ଅପରାଧପ୍ରବଣ ହେଉଛି ନାକ୍‌ଚି: ଫାଣ୍ଡି ସ୍ଥାପନ  ଦାବି

ଅପରାଧପ୍ରବଣ ହେଉଛି ନାକ୍‌ଚି: ଫାଣ୍ଡି ସ୍ଥାପନ ଦାବି

ବଇଣ୍ଡା, ୨୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନ ନାକ୍‌ଚିରେ ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଫାଣ୍ଡି ସ୍ଥାପନ କରିବା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଉରୁକୁଳା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆମ ପୋଲିସ ବୈଠକରେ ଏ ନେଇ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ।

ବିଶ୍ୱ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦିବସ ପାଳିତ

ବିଶ୍ୱ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦିବସ ପାଳିତ

ବନ୍ତଳା,୨୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ରନ୍ତଲେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ହରିବେରଣୀ ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ବିଶ୍ୱ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ପୁରୁଣା ଗଡ଼ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ନୂତନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା।