ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର,୧୮।୬(ନି.ପ୍ର.): ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ବନବାସପୁର ଗ୍ରାମର ଅଧିବାସୀ ସୋମବାର ହିଙ୍ଗୁଳା କୋଇଲା ଖଣି ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଦାବି କରିଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ପୂରଣ ନ ହେବାରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି।

 ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ : ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ୮ ଘଣ୍ଟା ପଡ଼ିରହିଲେ

ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ : ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ୮ ଘଣ୍ଟା ପଡ଼ିରହିଲେ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୮।୬ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନିଶା ଥାନା ଅଧୀନରେ ଥିବା ପରଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ରବିବାର ଖୁଦୁରୀ ନାଏକ(୪୩)ଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଖୁଦୁରୀଙ୍କ ଭଉଣୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ  ୪୨ ଭାଜପା କର୍ମୀ

ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ ୪୨ ଭାଜପା କର୍ମୀ

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୮।୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ଡିହଡୋଳସ୍ଥିତ ବାଣିଜ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡା. ନୃସିଂହ ଚରଣ ସାହୁଙ୍କ ବାସଭବନରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବସୁଲେଇ ପଞ୍ଚାୟତର ୪୦ ଏବଂ ପରଜଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତର ୨ଜଣ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଦଳ ଛାଡ଼ି ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି।

ବର୍ଷାକୁ ପାଉନି ଭରସା

ବର୍ଷାକୁ ପାଉନି ଭରସା

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୮।୬ ଏବର୍ଷ ସଅଳ ଆସିଛି ମୌସୁମୀ। ସ୍ବାଭାବିକ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ। ଏହି ସୂଚନା ଗତବର୍ଷ ସାଙ୍ଘାତିକ ମରୁଡ଼ି ପରିସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ଚାଷୀ ମୁହଁରେ ଭରିଦେଇଥିଲା ହସ। କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବରେ ହୋଇଥିବା ବର୍ଷା ଭଲ ଫସଲ ଅମଳର ଆଶା ସଞ୍ଚାର କରିଥିଲା।

ବାଣିଜ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ରଜ ଉତ୍ସବ

ବାଣିଜ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ରଜ ଉତ୍ସବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୮।୬ ଢେଙ୍କାନାଳ ବାଣିଜ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ସହରସ୍ଥିତ ଗୋପୀନାଥ ଗାର୍ଡେନ ପରିସରରେ ରବିବାର ରଜ ଉତ୍ସବ ଓ ବନ୍ଧୁମିଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସଭାପତି ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପାଢ଼ୀଙ୍କ ସୌଜନ୍ୟରୁ ଆୟୋଜିତ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୨୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବ୍ୟବସାୟୀ ଓ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର aସଦସ୍ୟ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ରିୟଲ ଲାଇଫ୍‌ରେ ସନ୍ତୁଳନ ଆସିଲେ ରିଲ୍‌କୁ ଫେରିବି

ରିୟଲ ଲାଇଫ୍‌ରେ ସନ୍ତୁଳନ ଆସିଲେ ରିଲ୍‌କୁ ଫେରିବି

ଓଲିଉଡ୍‌ର ଚୁଲ୍‌ବୁଲି ନାୟିକା ରାଲି ନନ୍ଦ। ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟରେ ମାହିର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ‘କଳିଙ୍ଗପୁତ୍ର’ ସିନେମା ଜରିଆରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ। କଳିଙ୍ଗପୁତ୍ର, ଆକାଶେ କି ରଙ୍ଗ ଲାଗିଲା, ତୁ ଥିଲେ ମୋ ଡର କାହାକୁ, ମା’ ଖୋଜେ ମମତା, ଟଙ୍କା ତୋତେ ସଲାମ, ସୁପରଷ୍ଟାର, ନଈ ସେପାରି କନକ ଗୋରୀ, ଓମ୍‌ ନମଃ ଶିବାୟ ପ୍ରମୁଖ ୧୦ ସିନେମାରେ ଅଭିନୟ କରି ସେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ମନରେ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଛାପ।

ରୟାଲ କପ  ଉଦ୍‌ଘାଟିତ:  ଇଲେଭେନ ବଇଣ୍ଡା ଓ ଲାୟନ୍ସ ବଇଣ୍ଡା ବିଜୟୀ

ରୟାଲ କପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ଇଲେଭେନ ବଇଣ୍ଡା ଓ ଲାୟନ୍ସ ବଇଣ୍ଡା ବିଜୟୀ

ବଇଣ୍ଡା,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ହାଇସ୍କୁଲ ନିକଟସ୍ଥ ଖେଳ ପଡ଼ିଆଠାରେ ରବିବାର ରୟାଲ କପ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ବେହେରା ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ବଢୁଛି ଚୋରା ମଦ କାରବାର

ବଇଣ୍ଡା,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ପାଇକସାହି, ସାପଘରା, ଟାପଢୋଲ, ସାନହୁଲା, ପେଡ଼ିପଥର ଅଞ୍ଚଳରେ କିଛି ଦିନ ହେବ ଚୋରା ଦେଶୀ ଓ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଏ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଜଙ୍ଗଲ ସୃଷ୍ଟି ପରିବେଶ ସନ୍ତୁଳିତ ରଖିବ

ଜଙ୍ଗଲ ସୃଷ୍ଟି ପରିବେଶ ସନ୍ତୁଳିତ ରଖିବ

ବଇଣ୍ଡା,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶିଳ୍ପ କଳକାରଖାନା ପାଇଁ ଅନେକ ଜଙ୍ଗଲ ବଳି ପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ବଳକା ଗଛବୃକ୍ଷ ସୁରକ୍ଷିତ ନାହିଁ। କାଠ ମାଫିଆ ଓ ପ୍ରାଣୀ ଶିକାରୀମାନେ ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲଗୁଡ଼ିକ ଅବାଧରେ କାଟି ସଫା କରି ଦେଉଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହ ବର୍ଷା କମୁଛି।

ସରିଲା ରଜମଉଜ

ଭୁବନ, ୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭୁବନ ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ରଜ ମହୋତ୍ସବ ଆସର ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଖଣିମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କହିଲେ, କଳା ସଂସ୍କୃତି ବଞ୍ଚତ୍ବାକୁ ହେଲେ ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ।

‘ସ୍ମୃତିରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ବେଳର କଥା’ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୭।୬-କାମାକ୍ଷାନଗର ଗୁନେଇବିଲି ହାଇସ୍କୁଲରେ ଶୁକ୍ରବାର ‘ସ୍ମୃତିରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ବେଳର କଥା’ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୧୯୯୦ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ବ୍ୟାଚର ବହୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସର କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

କଂଗ୍ରେସର କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ

ବଅଁରପାଳ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଳସୀପାଳଠାରେ ରବିବାର କଂଗ୍ରେସର ଏକ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସୁମନ୍ତ ସମାଲଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠତ ଏହି ସମିଳନୀରେ ବହୁ କର୍ମୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଦିଲୀପ ରାଉତ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଶିବବିବାହ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ସହର ପରିକ୍ରମା

ଶିବବିବାହ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ସହର ପରିକ୍ରମା

ଭୁବନ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଛତାମଠ କାଶୀନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଶିିବବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ମଙ୍ଗଳକୃତ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରବିବାର ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବରିଷ୍ଠ ପିତା ମାତାଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ମନୋଜ କୁମାର ସାହୁ ଓ ତିଳୋତ୍ତମା ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଯୋଗ ଦେଇ ନଗର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ।

ନୂଆହତା ତାସ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ

ନୂଆହତା ତାସ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ

ବଅଁରପାଳ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ନୂଆହତା ଜଳିସାହିଠାରେ ରବିବାରଠାରୁ ଦୟାନିଧି ମେମୋରିଆଲ ତାସ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୩୨ ଦଳର ୬୪ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଆଇନଜୀବୀ ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ସିଂ ଏହାକୁ ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି।

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ: ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ମୁତୟନ

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ: ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ମୁତୟନ

ତାଳଚେର,୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଲଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ଏମ୍‌ସିଏଲ୍‌ ଜମିରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଜବରଦଖଲକାରୀଙ୍କୁ ରବିବାର ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ହଟାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମେତ ୪ ଜଣ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ, ଜଣେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି, ୩ ଡିଏସ୍‌ପି ଏବଂ ୫ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ସମେତ ୧୨ ପ୍ଲାଟୁନ୍‌ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିଛି।

ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବନ୍ତଳା,୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଶଙ୍ଖପୁର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଶ୍ରୀହନୁମାନଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ରବିବାର କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଶତାଧିକ ମହିଳା ବଉଳି ନାଳରୁ କଳସରେ ପାଣି ଆଣି ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରି ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା,୧୭ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ) କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କିଶୋରନଗର ଥାନା ବାମୁର ନିକଟରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ସୁଶବ ଗ୍ରାମର ରିଙ୍କୁନ ସାହୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ସାଲିବାହାନ ଗ୍ରୀନ୍‌ ଏନର୍ଜି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼, ୪ ଗିରଫ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୧୭ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ମୋଟଙ୍ଗା ଥାନା ନିମିଧା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ସାଲିବାହାନ ଗ୍ରୀନ୍‌ ଏନର୍ଜି କମ୍ପାନୀର ଲିଆସନିକ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଶନିବାର ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ମାତିଲେ ହାତୀ, ଫସଲ ନଷ୍ଟ

ସାତମାଇଲ, ୧୭ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)ହିନ୍ଦୋଳ ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାତମାଇଲ ସମେତ ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ୨୨ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହାତୀ ଦଳବଦ୍ଧ ହୋଇ ଜନବସତିରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରୁଛନ୍ତି।

ସାମିଲ ହେବ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା

ସାମିଲ ହେବ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା

କାମାକ୍ଷାନଗର,୧୭ା୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ ଆଳତୁମା ରାମିଆଳ ଆମ୍ବତୋଟାରେ ଚାଲିଥିବା ୧୦ମ ରଜ ମହୋତ୍ସବ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପୁଞ୍ଜିପତିଙ୍କ ହବ୍‌ ହେବ ଅନୁଗୋଳ

ପୁଞ୍ଜିପତିଙ୍କ ହବ୍‌ ହେବ ଅନୁଗୋଳ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୭ା୬ ଶିଳ୍ପକୁ ନେଇ ଅନୁଗୋଳ ବିଶ୍ୱରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ତେବେ ଏଠାକାର ଲୋକମାନେ ନିଜସ୍ବ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଜିଲା ବହୁ ଆଗକୁ ଯାଇପାରିବ।

ଜିଲା ସଭାପତିଙ୍କ ସହ ଆଠମଲ୍ଲିକ ନଗର କଂଗ୍ରେସର ଆଲୋଚନା

ଜିଲା ସଭାପତିଙ୍କ ସହ ଆଠମଲ୍ଲିକ ନଗର କଂଗ୍ରେସର ଆଲୋଚନା

ବଅଁରପାଳ,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଂଗ୍ରସ କମିଟିର ସଭାପତି ବିପ୍ଳବ ଜେନାଙ୍କୁ ଶନିବାର ନାଲକୋଠାରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ନଗର କଂଗ୍ରେସର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ସାକ୍ଷାତ କରି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଆଠମଲ୍ଲିକରେ ଦଳୀୟ ସଙ୍ଗଠନକୁ କିଭଳି ସୁଦୃଢ କରାଯିବ ଏବଂ ଆଗାମୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ସେମାନେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଶିବ ବିବାହ ପାଇଁ ରାଣୀଗୋଡ଼ା ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ଶିବ ବିବାହ ପାଇଁ ରାଣୀଗୋଡ଼ା ଚଳଚଞ୍ଚଳ

ବଅଁରପାଳ,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ରାଣୀଗୋଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ପ୍ରଭୁ ନୀଳକଣ୍ଠେଶ୍ୱରଙ୍କ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ସମଗ୍ର ଗଁା ବେଶ୍‌ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଛି। ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ଆଡ଼ମ୍ବର ସହକାରେ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ବଚ୍ଛତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଶପଥ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୬।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକର ୨୦ଟି ଯୁବକ ସଂଘ ସମେତ ୟୁଥ୍‌ କ୍ଲବ ସଦସ୍ୟମାନେ ପ୍ରତି ଗ୍ରାମରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ସମୂହ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ତଥା ଅନୁଗୋଳ ନେହେରୁ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ର ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।