Dharitri News

ଫଟୋରେ ଖବର

ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ବୁଲା ଗାଇଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର

ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ବୁଲା ଗାଇଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ବୁଲା ଗାଇଗୋରୁଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ଧାରକରାଯାଇ ଖାରବେଳନଗର ହରିଜନ ବସ୍ତିରେ ଥିବା କାଞ୍ଜିଆହୁଦାକୁ ନିଆଯାଉଛି।

ବର୍ଦ୍ଧମାନ ମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୮

ବର୍ଦ୍ଧମାନ ମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୮

ଖଣ୍ଡଗିରି ଜୈନ୍‌ ତୀର୍ଥକ୍ଷେତ୍ରଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବର୍ଦ୍ଧମାନ ମହୋତ୍ସବ-୨୦୧୮ ଓ ଜୈନ୍‌ ସମାଜ ସମାଗମରେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ମହାଶ୍ରମଣଜୀ ଓ ଉପସ୍ଥିତ ଭକ୍ତମାନେ

ବିନା ଥଇଥାନରେ ଝାଡୁ ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦକୁ ପ୍ରତିବାଦ

ବିନା ଥଇଥାନରେ ଝାଡୁ ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦକୁ ପ୍ରତିବାଦ

ରେଳ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ବିନା ଥଇଥାନରେ ଝାଡୁ ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରି ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର କଟକ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଭେଟି ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ।

କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ

କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ

ଜନଜାତିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରୀଡ଼ାର ବିକାଶ ନିମନ୍ତେ କଟକ ଯେ.ଏନ୍‌ ଇଣ୍ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ କ୍ରିଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ।

ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମହାରଣାଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମହାରଣାଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମହାରଣାଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ରମାଦେବୀ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମହାରଣାଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ।

ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷମତା ମହୋତ୍ସବ

ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷମତା ମହୋତ୍ସବ

ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷମତା ମହୋତ୍ସବ ଅବସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର ସୂଚନାଭବନଠାରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉପସ୍ଥିତ ରାଜ୍ୟପାଳ ଡା. ଏସ୍‌.ସି ଜମିର ଓ ଅନ୍ୟ ଅତିଥିମାନେ।

ସ୍ଥାୟୀ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଥଇଥାନ ନ କରିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା

ସ୍ଥାୟୀ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଥଇଥାନ ନ କରିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର ନହରକଣ୍ଟା ମୌଜାର ହଂସପାଳ ଛକ ନିକଟ ସ୍ଥାୟୀ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଥଇଥାନ ନ କରିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜ୍ୟ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି, ଜନଜାତି, ପଛୁଆବର୍ଗ ଓ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି।

ସାଗରପାଲିର ମହିମା ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମଯଜ୍ଞ

ସାଗରପାଲିର ମହିମା ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମଯଜ୍ଞ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଖନପୁର ବ୍ଲକ ସାଗରପାଲି ଏକଫାଳିଆପଡ଼ା ମହିମା ଆଶ୍ରମରେ ୧୧ତମ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହିମା ବ୍ରହ୍ମଯଜ୍ଞରେ ବ୍ରହ୍ମାବଧୂତ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବାବା ଓ ଅନ୍ୟବାବାମାନେ ଘୃତାହୁତି ଦେଉଛନ୍ତି।

ବଡବାହାଲରେ ମକର ମେଳା, ହରିହରଙ୍କ ଭେଟ

ବଡବାହାଲରେ ମକର ମେଳା, ହରିହରଙ୍କ ଭେଟ

ସୋମବାର କୋଲାବିରା ବ୍ଲକ ବଡବାହାଲଠାରେ ମକର ଉତ୍ସବ ଅବସରରେ ହରିହରଙ୍କ ଭେଟ କରାଯାଉଛି।

ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ଧାନର ସର୍ବନିମ୍ନ ସହାୟକ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଦାବିରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ତରଭା ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ତରଫରୁ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ବିଜେଡି ନେତା ଓ କର୍ମୀ ଯାଉଛନ୍ତି।

ବନ୍ଦ ହେବ ସୋନପୁର, ଲୁତୁରପଙ୍କ ଏଲପିଟି

ବନ୍ଦ ହେବ ସୋନପୁର, ଲୁତୁରପଙ୍କ ଏଲପିଟି

ସମ୍ବଲପୁର ଦୂରଦର୍ଶନ କେନ୍ଦ୍ର ଅଧିନ ସୋନପୁର ଓ ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଳକ ଲୁତୁରପଙ୍କ ଲୋ ପାୱାର ଟ୍ରାନସମିଶନ(ଏଲପିଟି) ବନ୍ଦ ହେବ। ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଜିଲାର ଏହି ଦୁଇଟି ଏଲପିଟି ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଦୂରଦର୍ଶନର ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ୍‌ ଜେନେରାଲ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ଚିଠି କରିଛନ୍ତି । ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ।

ଏସଇସିସି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, ଜମି ପଟ୍ଟା  ଦାବି

ଏସଇସିସି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, ଜମି ପଟ୍ଟା ଦାବି

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସୋନପୁର ବ୍ଲକ ଖମ୍ବେଶ୍ୱରୀପାଲି ଗ୍ରାମର ମହିଳାମାନେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଜମି ପଟ୍ଟା ଓ ଏସଇସିସି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଗୁକ୍ତ ହେବା ପାଇଁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ।

 ଅଭୟ-ସୌରଭ ଯୋଡି ବିଜୟୀ

ଅଭୟ-ସୌରଭ ଯୋଡି ବିଜୟୀ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ଇରିଗେସନ କଲୋନୀଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୪ର୍ଥ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଚାମ୍ପିୟନ ସୋନପୁରର ଅଭୟ ସାହୁ ଏବଂ ସୌରଭ ମହାନ୍ତି ଯୋଡି ଅତିଥିଙ୍କଠାରୁ ଚାମ୍ପିୟନ ଯୋଡି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି।

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ଓପନ ବଡି ବିଲଡିଙ୍ଗ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ଓପନ ବଡି ବିଲଡିଙ୍ଗ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ ବିଆରସି ବିଲଡିଙ୍ଗ ପରିସରରେ ଫିଟନେସ ଫେକ୍ଟ୍ରୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ଓପନ ବଡି ବିଲଡିଙ୍ଗ ଚାମ୍ପିୟନଶିପରେ କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ।

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ  ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଟିଟିଲାଗଡ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି।

ମୃତ ଗାଈ ରଖି ବିକ୍ଷୋଭ

ମୃତ ଗାଈ ରଖି ବିକ୍ଷୋଭ

ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ପେଲେସ ଲାଇନ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ଏକ ଗାଈ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିବା ପରେ ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ମୃତ ଗାଈ ରଖି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି।

ସାଇଟ୍‌ ୫୧ତମ ଫୁଟବଲ: କୁଶଙ୍ଗ, ଜରାସିଂହା ବିଜୟୀ

ସାଇଟ୍‌ ୫୧ତମ ଫୁଟବଲ: କୁଶଙ୍ଗ, ଜରାସିଂହା ବିଜୟୀ

ବଲାଙ୍ଗୀର ନିକଟସ୍ଥ ସଦାଇପାଲି ପଲ୍ଲୀଶ୍ରୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୫୧ତମ ଫୁଟବଲ ଟୁନର୍ର୍ମେଣ୍ଟର ତୃତୀୟ ଦିବସର ପ୍ରଥମ ଖେଳ କୁଶଙ୍ଗ ୱାଇଏଫଏ ଏବଂ କୁରୁଲ ଆରଏଫ୍‌ଏ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟ ଦଳର ଖେଳାଳୀଙ୍କ ସହ ଅତିଥିମାନେ କରମର୍ଦ୍ଦନ କରୁଛନ୍ତି।

ସିଡିଏମ୍‌ଓ ଅଫିସ ଘେରିଲେ ଆଶାକର୍ମୀ

ସିଡିଏମ୍‌ଓ ଅଫିସ ଘେରିଲେ ଆଶାକର୍ମୀ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଆଶାକର୍ମୀମାନେ ବଲାଙ୍ଗୀର ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି ।

ବ୍ୟାସକବି ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ବ୍ୟାସକବି ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଲହୁଣୀପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଜାମୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ଥିତ ଶରଧାପୁର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ସୋମବାର ବନାନୀ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ଲହୁଣୀପଡା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାସକବି ଫକିର ମୋହନ ସେନାପତିଙ୍କର ଜୟନ୍ତୀ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଛି । ସମାରୋହରେ ମଞ୍ଚାସୀନ ଅତିଥି।