ଖେଳ |

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ: ଶୁକ୍ରବାର ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ:  ଶୁକ୍ରବାର ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା


ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୨- ଆଗାମୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସୀମତ ଓଭର ସିରିଜ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା ହେବ। ଘରୋଇ ପରିବେଶରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଦୁଇଟି ୨୦ ଓ ଏକ ୫ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ଖେଳିବ। ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଦଳ ଚୟନ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏହି ସିରିଜ ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ମେ ୩୦ ତାରିଖରୁ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଅବଶ୍ୟ ଏହି ସିରିଜ ପରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ) ଖେଳାଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହି ସିରିଜରେ ଭାରତ କେତେକ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେବ। ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଯେପରି କୌଣସି ସୁବିଧାଜନକ ସ୍ଥିତି ନ ମିଳେ ସେ ନେଇ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ପ୍ରଯତ୍ନ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଗତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ଶେଷ ଆଡକୁ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଯେପରି ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ସେହିପରି ଓପନର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ କେତୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଆଶାକରାଯାଉଛି। ତେବେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସରିଜ୍‌ ଅନ୍ତିମ ସିରିଜ ହୋଇଥିବାରୁ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଆଦୌ ହାଲକା ଭାବେ ନେବ ନାହିଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମ୍‌ରା ଏହି ସିରିଜରେ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ନିଶ୍ଚିତ ମନେ ହେଉଛି। ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ ଓ ଯୁବ ଉଇକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରିଷଭ ପନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବା ନିଶ୍ଚିତ ମନେ ହେଉଛି। ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବା ବେଳେ ମଧ୍ୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପଦର୍ଶନକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି କୋଚ୍‌ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଆମେ ବିସିସିଆଇ ସମେତ ପ୍ରଶାସକ କମିଟି (ସିଓଏ) ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ରକ୍ଷା କରିଛୁ । ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ଚୟନ ହେଉଛି ଆମର ମୁଖ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଏରୋଫ୍ଲୋଟ ଓପନ ଚେସ୍‌: ଡେଭିଡ୍‌ଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ଦେବାଶିଷ

ଏରୋଫ୍ଲୋଟ ଓପନ ଚେସ୍‌: ଡେଭିଡ୍‌ଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ଦେବାଶିଷ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୨।୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ରୁଷିଆରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏରୋଫ୍ଲୋଟ ଓପନ-୨୦୧୯ ଚେସ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶାର ଏକମାତ୍ର ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର ଦେବାଶିଷ ଦାସ ଡ୍ର’ରୁ ନିଜର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। 

ଦିଲ୍ଲୀ ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପରୁ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କୋଟା ପ୍ରତ୍ୟାହାର

ଦିଲ୍ଲୀ ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପରୁ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କୋଟା ପ୍ରତ୍ୟାହାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୨(ପି.ଟି.)- ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପରୁ ୧୬ଟି ଯାକ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କୋଟା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନିଆ ଯାଇଛି। ଫୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଶୁଟରଙ୍କୁ ଭିଜା ଦିଆ ନ ଯିବା ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫେଡେରେଶନ ପକ୍ଷରୁ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆ ଯାଇଛି ବୋଲି ଆଇଏସଏସଏଫ ସଭାପତି ଭ୍ଲାଡିମିର ଲିସିନ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ବରାବର ସ୍ଥିତିରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ

ବରାବର ସ୍ଥିତିରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ

ପୋର୍ଟ ଏଲିଜାବେଥ,୨୨।୨(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଏଠାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ଦିନ ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବରାବର ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି। 

ଟି୨୦ରେ ଆୟାରଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ଟି୨୦ରେ ଆୟାରଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୨- ଶ୍ରେୟାଶ ଆୟାର ଟି୨୦ ଫର୍ମାଟ୍‌ରେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ରନ୍‌ କରିବାର ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ କରିଛନ୍ତି। 

ନାଡା ବ୍ଲାକ୍‌ ଲିଷ୍ଟରେ ନିଷିଦ୍ଧ ଔଷଧ ଯୋଗାଣକାରୀ

ନାଡା ବ୍ଲାକ୍‌ ଲିଷ୍ଟରେ ନିଷିଦ୍ଧ ଔଷଧ ଯୋଗାଣକାରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୨(ପି.ଟି.)- ଡେକାଥଲେଟ ଜଗତର ସିଂଙ୍କ ଡୋପିଂ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବାବେଳେ ନାଡାର ଆଣ୍ଟି ଡୋପିଂ ଅପିଲ ପ୍ୟାନେଲ (ଏଡିଏପି) ଜାବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ନିଷିଦ୍ଧ ଔଷଧ ଯୋଗାଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରି ନେଇଛି। 

ଏରୋଫ୍ଲୋଟ ଓପନ ଚେସ୍‌: ଡ୍ର’ରୁ ଦେବାଶିଷଙ୍କ ଅଭିଯାନ

ଏରୋଫ୍ଲୋଟ ଓପନ ଚେସ୍‌: ଡ୍ର’ରୁ ଦେବାଶିଷଙ୍କ ଅଭିଯାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୧।୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ରୁଷିଆରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏରୋଫ୍ଲୋଟ ଓପନ-୨୦୧୯ ଚେସ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶାର ଏକମାତ୍ର ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର ଦେବାଶିଷ ଦାସ ଡ୍ର’ରୁ ନିଜର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। 

ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟି୨୦:  ଓଡ଼ିଶା ୧୦ ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ

ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟି୨୦: ଓଡ଼ିଶା ୧୦ ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ

କଟକ ଅଫିସ,୨୧ା୨- ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଗୁରୁବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟି୨୦ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ୧୦ ଉଇକେଟରେ ଛତିଶଗଡ଼ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି । 

ଗିନିଜ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ରେକର୍ଡ ବୁକ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଉଇକେଟ୍‌କିପର ହେଲୀ

ଗିନିଜ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ରେକର୍ଡ ବୁକ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଉଇକେଟ୍‌କିପର ହେଲୀ

ମେଲବୋର୍ନ, ୨୧।୨- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦଳର ଉଇକେଟ୍‌କିପର ଆସଲୀ ହେଲୀ ସର୍ବାଧିକ ଉଚ୍ଚତାରୁ କ୍ୟାଚ୍‌ ନେଇ ଗିନିଜ୍‌ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ରେକର୍ଡ ବୁକ୍‌ରେ ନିଜ ନାମକୁ ସ୍ଥାନିତ କରିଛନ୍ତି।

ପୂଜାରା ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ ଶତକ ହାସଲକାରୀ

ପୂଜାରା ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ ଶତକ ହାସଲକାରୀ

ଇନ୍ଦୋର, ୨୧।୨- ଟେଷ୍ଟ ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ଭାବେ ପରିଚିତ ତଥା ଗତକିଛି ବର୍ଷ ଧରି ଆଇପିଏଲ୍‌ ଖେଳାଳି ନିଲାମୀରେ ଅଲୋଡ଼ା ରହିଆସୁଥିବା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟରେ ମଧ୍ୟ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିପାରନ୍ତି ତାହା ପ୍ରମାଣ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି।

ମହିଳା ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ: ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଭାରତ

ମହିଳା ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ: ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଭାରତ

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୧।୨(ପି.ଟି.)- ସ୍ଥାନୀୟ ଓ୍ବାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଭାରତ ଓ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଇଂଲଣ୍ଡ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ୩ ମ୍ୟାଚ୍‌ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ଛକା ମାରିବାରେ ଆଫ୍ରିଦୀଙ୍କୁ ଟପିଲେ ଗେଲ୍‌

ଛକା ମାରିବାରେ ଆଫ୍ରିଦୀଙ୍କୁ ଟପିଲେ ଗେଲ୍‌

ବ୍ରିଜ୍‌ଟାଉନ (ବାର୍ବାଡସ), ୨୧।୨(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ (ଟେଷ୍ଟ, ଦିନିକିଆ ଓ ଟି୨୦)ରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାର ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛନ୍ତି ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କ୍ରିସ ଗେଲ୍‌। 

ରଏ-ରୁଟ୍‌ଙ୍କ ଶତକ: ଇଂଲଣ୍ଡର ରେକର୍ଡ ରନ୍‌ ଚେଜ୍‌

ରଏ-ରୁଟ୍‌ଙ୍କ ଶତକ: ଇଂଲଣ୍ଡର ରେକର୍ଡ ରନ୍‌ ଚେଜ୍‌

 ବ୍ରିଜ୍‌ଟାଉନ (ବାର୍ବାଡସ), ୨୧।୨(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଓପନର୍‌ ଜାସନ ରଏ ଓ ଜୋ ରୁଟ୍‌ଙ୍କ ଦମ୍‌ଦାର ଶତକ ବଳରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଏଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଇଂଲଣ୍ଡ ୬ ଉଇକେଟ୍‌ରେ ଜିତିନେଇଛି।