ରାଜ୍ୟ |

କମୁଛି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା:ଥାନାରେ ପଡ଼ିଛି ୧୧ହଜାର ମାମଲା

କମୁଛି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା:ଥାନାରେ ପଡ଼ିଛି ୧୧ହଜାର ମାମଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨-୨:କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ମାମଲା ପଡ଼ିରହିଛି। ଗତ ୧୧ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଥାନାଗୁଡ଼ିକରେ ମୋଟ ୧୧ ହଜାର ୬୧ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ସେଥିମଧ୍ୟରେ ୯୪ ହତ୍ୟା ଏବଂ ୧୪୩ ବଳାତ୍କାର ଭଳି ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା ରହିଛି। ସବୁଠୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲା ପ୍ରତିବର୍ଷ ବଳକା ମାମଲା ହାର ବଢ଼ି ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ଏହାକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ଜଣାପଡ଼ୁଛି କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଦିନକୁ ଦିନ କମିବାରେ ଲାଗିଛି।

ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ ବଳରେ ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୧୧ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର ୨୧ଟି ଥାନାରେ ଏସବୁ ମାମଲା ପଡ଼ିରହିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରେ କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନାରେ ୭୭୮ ମାମଲା ଥିବାବେଳେ ଖାରବେଳନଗର ଥାନାରେ ୬୪୫, ମହିଳା ଥାନାରେ ୨୬୬, ଲିଙ୍ଗରାଜ ଥାନାରେ ୨୩୬, ଏୟାରଫିଲ୍ଡ ଥାନାରେ ୩୬୮, ଧଉଳି ଥାନାରେ ୧୦୪, ଜଟଣୀ ଥାନାରେ ୬୬୫, ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନାରେ ୫୯ ଏବଂ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଥାନାରେ ୪ ମାମଲା ରହିଛି। ସେହିଭଳି ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ୧୧୪୦, ବଡଗଡ ଥାନାରେ ୭୪୩, ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନାରେ ୬୨୮, ବାଲିପାଟଣା ଥାନାରେ ୨୦୧, ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନାରେ ୫୧୨, ନୟାପଲ୍ଲୀ ଥାନାରେ ୧୨୫୬, ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନାରେ ୮୧୫, ଶହୀଦନଗର ଥାନାରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୪୨୫ ମାମଲା ରହିଛି। ଏହାବ୍ୟତୀତ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନାରେ ୭୪୫, ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନାରେ ୩୦୪, ଚନ୍ଦକା ଥାନାରେ ୧୧୪ ଏବଂ ନନ୍ଦନକାନନ ଥାନାରେ ୫୩ ମାମଲା ପଡିରହିଛି। ନୟାପଲ୍ଲୀ, ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର, ଖଣ୍ଡଗିରି, ଶହୀଦନଗର ଥାନାରେ ଏକାଧିକ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରହିଛି। ବର୍ଷ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଖିଲେ, ୨୦୦୭ରେ ୧୪୫ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ନ ଥିବାବେଳେ ୨୦୦୮ରେ ୧୭୪, ୨୦୦୯ରେ ୧୪୩, ୨୦୧୦ରେ ୧୭୯, ୨୦୧୧ରେ ୧୮୨, ୨୦୧୨ରେ ୩୨୯, ୨୦୧୩ରେ ୫୩୭, ୨୦୧୪ରେ ୭୧୯, ୨୦୧୫ରେ ୧୨୨୬, ୨୦୧୬ରେ ୧୬୨୬, ୨୦୧୭ରେ ୨୪୩୪ ମାମଲା ରହିଛି। ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୨୦୧୮ ବର୍ଷର ନଭେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ୩୩୬୭ ମାମଲା ରହିଛି। 

ଏସବୁ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ନ ହେବା, ଲୁଟ୍‌ ଏବଂ ଚୋରି ସମ୍ପତ୍ତି ଉଦ୍ଧାର ନ ହେବା ଯୋଗୁ ଅପରାଧର ଶିକାର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ନ୍ୟାୟ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରିୟା ସକ୍‌ସେନା। ପ୍ରିୟାଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଚିରଗୋଟୋଲା ବସ୍ତିର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କିରୋସିନରେ ପୋଡି ହତ୍ୟା କଲେ। ଏନେଇ ସେ ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନାରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପଡିଥିବା ବେଳେ  ଘଟଣା କିଭଳି ଘଟିଥିଲା ତାହା କହିଥିଲେ।  ତାହାର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ ଦିଆଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଚାପରେ ଚୁପ୍‌ ରହିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ନାହିଁ। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତି ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ ସହଯୋଗ ରହିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଲୁଟ୍‌ର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଭଗବତ ବାସୁଦେବ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଘାଟିକିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୦୧୮ ନଭେମ୍ବର ୩ ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୩ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ତାଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ। ସେ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା କାଢି ବାହାରୁଥିବାବେଳେ ଏଭଳି ଲୁଟ୍‌ର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଏନେଇ ସେ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲାନାହିଁ। ବାରମ୍ବାର ଥାନାକୁ ଦୌଡିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଫଳ ମିଳିଲାନାହିଁ। ପୋଲିସ ଜାଣିଶୁଣି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଘଣ୍ଟ ଘୋଡାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ମାନବାଧିକାର କର୍ମୀ ବିଶ୍ୱପ୍ରିୟ କାନୁନ୍‌ଗୋ କୁହନ୍ତି, ଥାନାଗୁଡ଼ିକରେ ମାମଲା ପଡି ରହିବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଲା ସାମାଜିକ, ଅର୍ଥନୈତିକ ଓ ରାଜନୈତିକ କାରଣ। ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଧିକାଂଶ ଆପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଘଟୁଛି। ଥାନାରେ ଏକାଧିକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ରାଜନୈତିକ କିମ୍ବା ଅର୍ଥନୈତିକ କାରଣରୁ ତାହାର ତଦନ୍ତ କରୁନାହିଁ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ବର୍ଷକୁ ବର୍ଷ ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ଯଦି ପୋଲିସ ଅର୍ଥନୈତିକ ଓ ରାଜନୈତିକ ଚାପରେ ଆସିବ ନାହିଁ, ତେବେ ତଦନ୍ତ ଠିକ୍‌ରେ ଶେଷ ହେବ।

ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାଶ କୁହନ୍ତି, ମାମଲା ପଡ଼ିରହିବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି କର୍ମଚାରୀମାନେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା କରିବା। ସେମାନେ ଠିକ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁନାହାନ୍ତି। ଏହାସହ ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀମାନେ ଅନେକ ସମୟରେ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ସେମାନେ ସମୟ ପାଉନାହାନ୍ତି। ସେହିଭଳି ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଯଦି ଗରିବ ଲୋକ, ତେବେ ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ପୋଲିସ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନି। କେବଳ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଚୁପ୍‌ ବସୁଛି। ଗରିବ ଲୋକଟି ଅର୍ଥ ଦେଇପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ମାମଲା ପଡ଼ି ରହୁଛି।

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ କମିଶନର ସତ୍ୟଜିତ୍‌ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ଥାନାଗୁଡ଼ିକରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅଭାବ ରହୁଛି। ଏପରି କି ଅନେକ ସମୟରେ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜୁଥିବାରୁ ତଦନ୍ତ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ହୋଇପାରୁନି। ଯଦି ଲ ଆଣ୍ଡ ଅର୍ଡର ଅଲଗା ହୁଏ, ତେବେ ମାମଲା ଠିକ୍‌ରେ କ୍ଲୋଜ ହେବ। ମୁଁ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ମାମଲା ଶେଷ କରିବାକୁ ଥାନାଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବି ବୋଲି ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି।

ତ୍ରିନାଥ ମହାନ୍ତି

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଭାଲୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଭାଲୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ସଜନାଗଡ଼,୧୭।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ବାଲେଶ୍ୱର  ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧୋସିଳା ପଞ୍ଚାୟତ ଚଲଣାପାଳ ଗ୍ରାମର ଏକ ବୁଦା ନିକଟରୁ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ରବିବାର ଏକ ଭାଲୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ରାସ୍ତା ମଝିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ: ବଢୁଛି ଦୁର୍ଘଟଣା

ରାସ୍ତା ମଝିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ: ବଢୁଛି ଦୁର୍ଘଟଣା

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୭।୨: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଷ୍ଟେଟବ୍ୟାଙ୍କ ଛକରୁ ଚଣ୍ଡିଚୂଆ ରାସ୍ତାକୁ ସଂଯୋଗ ରାସ୍ତା ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। 

୧୦ଫୁଟ ଗଭୀର କୂଅରେ ଫଶିଗଲା ଗାଈ

୧୦ଫୁଟ ଗଭୀର କୂଅରେ ଫଶିଗଲା ଗାଈ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭ା୨-୧୦ ଫୁଟ ଗଭୀର କୂଅରେ ଫଶିଯାଇଥିବା ଏକ ଗାଈକୁ  ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଗ୍ନିଶମବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଭଦ୍ରକାଳୀଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ

ଭଦ୍ରକାଳୀଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ

ଆରଡି, ୧୭।୨, (ଡି.ଏନ.ଏ.):କେନ୍ଦ୍ରଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ରବିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ଣରେ ଭଦ୍ରକରେ ପହଞ୍ଚିି ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରି ୧୫ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। 

ଇରମ ଶହୀଦ ପୀଠରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କଲେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ

ଇରମ ଶହୀଦ ପୀଠରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କଲେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ

ବାସୁଦେବପୁର, ୧୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁରର ରକ୍ତତୀର୍ଥ ଇରମଠାରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ପହଞ୍ଚି ଶହୀଦ ସମାଧି ପୀଠରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି।

୩ ସ୍ଥାନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ: ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୮ଗୁରୁତର

୩ ସ୍ଥାନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ: ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୮ଗୁରୁତର

କଣ୍ଟାମାଳ,୧୭।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ-ମନମୁଣ୍ଡା ରାସ୍ତାରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ଏକ ଟ୍ରକ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡିଛି । 

ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଗଞ୍ଜାମ, ୧୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ଶହୀଦ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଗଞ୍ଜାମ ସହର ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ, ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବ, ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯିବା ସହ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦିଆଯାଇଥିଲା। 

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶୃଙ୍ଖଳା ପାଇଁ ବୈଠକ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶୃଙ୍ଖଳା ପାଇଁ ବୈଠକ

ପୁରୀ ଅଫିସ୍‌, ୨୭।୨: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଏବଂ ବିଶୃଙ୍ଖଳାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମଠରେ ରବିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଶୃଙ୍ଖଳା ବୈଠକ।

ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀଙ୍କ ସୁନାବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବେ ୩ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ମା’ ଭଦ୍ରକାଳୀଙ୍କ ସୁନାବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବେ ୩ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୭।୨: ତିନି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭଦ୍ରକ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛିl ଏଥିପାଇଁ ଭାଜପା ଶିବିର ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି।

ଭବାନୀପାଟଣା ସ୍ବୟଂଶାସିତ କଲେଜକୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମାନ୍ୟତା

ଭବାନୀପାଟଣା ସ୍ବୟଂଶାସିତ କଲେଜକୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ମାନ୍ୟତା

ଭବାନୀପାଟଣା, ୧୭ା୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଶନିବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ୯୦୬.୮୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ୨୨ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ୪୭୬.୮୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ୧୮ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି।

ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ନିଷେଧ ହେବ ପଲିଥିନ:ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ସନ ଟେକେନ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ନିଷେଧ ହେବ ପଲିଥିନ:ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ସନ ଟେକେନ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭।୨(ବ୍ୟୁରୋ):ପଲିଥିନ ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ତିଆରି ସାମଗ୍ରୀ ପରିବେଶ ଉପରେ ଗଭୀର ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି। ଏହାର ଭୟାବହତା ବେଳକୁ ବେଳ ଅସମ୍ଭାଳ ହେବାରେ ଲାଗଛି। 

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦିନକର ଦରମା ଦେବ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଫିସର ସଂଘ

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦିନକର ଦରମା ଦେବ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଫିସର ସଂଘ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୭।୨:ପୁୁଲୱାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ଯବାନମାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଛି ଓଡ଼ିଶା ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଫିସର ସଂଘ।