ରାଜ୍ୟ |

ସାତକୋଶିଆରେ ବ୍ୟାଘ୍ର ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଜନା ଫେଲ୍‌: ଏନ୍‌ଟିସିଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଗିଳିଦେଲା ବନ ବିଭାଗ

ସାତକୋଶିଆରେ ବ୍ୟାଘ୍ର ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଜନା ଫେଲ୍‌: ଏନ୍‌ଟିସିଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଗିଳିଦେଲା ବନ ବିଭାଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨-୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ୟାଘ୍ର ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ବ୍ୟାଘ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ୬ଟି ବାଘ ଅଣାଯିବାର ଯୋଜନା ରହିଥିଲା। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୨ଟି ମହାବଳ ଅଣାଯାଇ ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପରେ ଛଡ଼ା ଯାଇଥିଲା। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ନେଇ ସେତେବେଳେ ବନ ବିଭାଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସାତକୋଶିଆକୁ ଆସିଥିବା ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ମଣିଷ ଖାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ଓ ବାଘ ‘ମହାବୀର’ର ଅକସ୍ମାତ ମୃତ୍ୟୁ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପରେ ରକ୍ତଛିଟା ପକାଇଥିଲା। ଏହି ଦୁଇ ଘଟଣାରେ ଦୋଷ ଖସାଇବା ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଷଡଯନ୍ତ୍ରକୁ ଜାତୀୟ ବ୍ୟାଘ୍ର ସଂରକ୍ଷଣ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ (ଏନ୍‌ଟିସିଏ) ଧରିବା ପରେ ବନ ବିଭାଗ ଏକ ପ୍ରକାର ହରଡ଼ ଘଟଣାରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା। ଏବେ ଏନ୍‌ଟିସିଏ ଦେଇଥିବା ରିପୋର୍ଟକୁ ଚାପି ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠୁଛି। ଏପରିକି ଏନ୍‌ଟିସିଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ବନ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନ କରି ଚାପି ଦେବାକୁ ଆଉ ଏକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ମହାବୀର ମୃତ୍ୟୁର ଦୋଷୀ କିଏ ଏଯାଏ ଜଣାପଡି ନ ଥିବାବେଳେ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଦୁଇଟି ବାଘକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାରେ ବନ ବିଭାଗ ଫେଲ୍‌ ମାରିଥିବାବେଳେ ଏହି ବୃହତ ପ୍ରକଳ୍ପ କ୍ରମଶଃ ଅନ୍ଧାର ଘେରକୁ ଠେଲି ହୋଇଯାଉଛି।

‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ଆସିବା ପରଠାରୁ ସାତକୋଶିଆ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସିଛି। ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ମଣିଷ ଓ ବହୁ ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ତାକୁ ଏନ୍‌କ୍ଲୋଜର ଭିତରେ ବନ୍ଦୀ କରି ରଖାଯାଇଛି। ସେହିପରି ‘ମହାବୀର’ର ମୃତ୍ୟୁ ଏଯାଏ ରହସ୍ୟ ଘେରରେ ରହିଛି। ଝିଙ୍କ ମାରିଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ତା’ର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବନ ବିଭାଗ କହିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ  ଏନ୍‌ଟିସିଏ ଓ ଭାରତୀୟ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ସଂସ୍ଥାନର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ବନ ବିଭାଗ ରିପୋର୍ଟକୁ ଭୁଲ୍‌ ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିଲେ। ମହାବୀର ଶିକାରୀଙ୍କ ଫାଶରେ ପଡ଼ିଥିବା ଓ ବେକରେ ଘା’ ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଏନ୍‌ଟିସିଏ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଥିଲା। ଏଥିସହ ଦୋଷୀ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏନ୍‌ଟିସିଏ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହି ଚିଠି ଯେପରି ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ରହିଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବା ବଦଳରେ  ଦୋଷୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠୁଛି। ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଲା, ଯେଉଁ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମୟରେ ‘ମହାବୀର’ର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା, ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଭାର ଦିଆଯିବା ବିଭାଗୀୟ କାର୍ଯ୍ୟଧାରାକୁ ପଦାରେ ପକାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ଏନ୍‌କ୍ଲୋଜର ଭିତରେ ରହିଛି। ତା’ର ସ୍ବାଭାବରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏତେ ଦିନ ଏନ୍‌କ୍ଲୋଜର ଭିତରେ ରଖାଗଲେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଜଙ୍ଗଲରେ ରହିବା ତା’ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼ିବ ବୋଲି ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଆଶଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି। ଇତିମଧ୍ୟରେ ବାଘୁଣୀକୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛଡ଼ାଯିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି। ତା’ର ଗତିବିଧିକୁ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ଶିମିଳିପାଳରୁ ଦୁଇଟି ହାତୀ ସେଠାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସୁନ୍ଦରୀକୁ କେବେ ଛଡ଼ାଯିବ ତାହା ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ। ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ ଆସୁଥିବାରୁ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’କୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛଡ଼ାଗଲେ କାଳେ ପୁଣି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିବ ଓ  ଅଡ଼ୁଆ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବ ସେହି ଭୟ ଏବେ ବନ ବିଭାଗ ଓ ସରକାରଙ୍କୁ ଘାରିଛି। କାରଣ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଛଡ଼ାଗଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବିରୋଧ କରିବେ ଓ ସରକାରଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ସେମାନେ ନିର୍ବାଚନରୁ ମଧ୍ୟ ଓହରିପାରନ୍ତି। ତେଣୁ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ନ ଛାଡ଼ିପାରନ୍ତି ବୋଲି ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହୁଛନ୍ତି।  ଏହି ଦୁଇ ଘଟଣାର କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ବିଭାଗ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ସୁନ୍ଦରୀ ବିଷୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଚିନ୍ତା କରାଯାଇ ନାହିଁ।  ମହାବୀର ସମ୍ପର୍କରେ ପିସିସିଏଫ୍‌(ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ) ଉତ୍ତର ଦେଇପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ପିସିସିଏଫ୍‌ ସନ୍ଦୀପ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ଫୋନ୍‌ରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ କଲ୍‌ ରିସିଭ୍‌ କରି ନ ଥିଲେ।

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

୯ମ ଶ୍ରେଣୀରେ ନାମ ଲେଖାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି ୪୫ ଛାତ୍ରୀ

୯ମ ଶ୍ରେଣୀରେ ନାମ ଲେଖାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି ୪୫ ଛାତ୍ରୀ

ଚନ୍ଦ୍ରପୁର,୨୦ା୪(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକର ଡ଼ାଙ୍ଗସୋରଡ଼ା ସଦର ମହକୁମାରେ ଥିବା କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ଗ୍ରାମ ମଙ୍ଗଳ ବିଭାଗର ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ୧୦୦ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରୀ ରୁହନ୍ତି

ଜୋର୍‌ ଧରିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି  : ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ: ଜିଲାପାଳ

ଜୋର୍‌ ଧରିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି : ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ: ଜିଲାପାଳ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର କାମାକ୍ଷାନଗର (୫୭) ଏବଂ ପରଜଙ୍ଗ (୫୮) ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ସ୍ବଚ୍ଛ, ଅବାଧ ମତଦାନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ଭୋଟରେ କୌଣସି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବ ନାହିଁ। 

ନୂଆଁ ଅରଖକୁଦ ଗ୍ରାମରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼: ଉଡ଼ିଗଲା ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛପର

ନୂଆଁ ଅରଖକୁଦ ଗ୍ରାମରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼: ଉଡ଼ିଗଲା ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛପର

ବଇଣ୍ଡା,୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆଁ ଅରଖକୁଦ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ ହୋଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଗ୍ରାମରେ ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ  ଚାଳ ଓ ଆଜବେଷ୍ଟସ ଛପର ଘର ଉଡ଼ିଯାଇଛି। 

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ବଇଣ୍ଡା,୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ସାପଘରା ପଞ୍ଚାୟତ  ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ  ଅଧୀନରେ ଥିବା ବାତ୍ରାଖୋଳ, ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଗ୍ରାମରେ  ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଚଳାଇଛନ୍ତି।    ଫଳରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଔପଦାରେ ତିନି ଦଳର ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର

ଔପଦାରେ ତିନି ଦଳର ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର

ଔପଦା, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଲୋକ ସଭା ଓ ନୀଳଗିରି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଔପଦା ବ୍ଲକ ସଦର ବଜାର ସହ ୬ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୩ ପ୍ରମୁଖ କଂଗ୍ରେସ, ଭାଜପା ଓ ବିଜେଡିର ବାଇକ୍‌ ରାଲି, ରୋଡ଼ ଶୋ’ ତଥା ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମାରେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡ ପ୍ରକମ୍ପିତ ହେଉଛି।

ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କାରଖାନା ଠାବ, ୪ ଗିରଫ

ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କାରଖାନା ଠାବ, ୪ ଗିରଫ

ସୋର, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଭୋତ୍ରାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ, ମୋବାଇଲ ସ୍କ୍ବାଡ଼, ସୋର ଅବକାରୀ ଓ ନୀଳଗିରି ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଖଇରା ଓ ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଅଧିନରେ ନକଲି ମଦ କାରଖାନା ଠାବ କରାଯାଇଛି।

ବିଜେଡି ଶ୍ରମିକ ସେଲ୍‌ର ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ହେଲେ ଗଦାଧର ମଲ୍ଲିକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୦।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶନିବାର ବିଜେଡି ଶ୍ରମିକ ସେଲ୍‌ର ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ଗଦାଧର ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ଚମ୍ପଟ୍‌, ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିବା ଦର୍ଶାଇଥିଲେ

ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ଚମ୍ପଟ୍‌, ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିବା ଦର୍ଶାଇଥିଲେ

ମାଲକାନଗିରି,୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାରେ ଥିବା ସବ୍‌ଜେଲ୍‌ରୁ ଶନିବାର ଜଣେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଚମ୍ପଟ୍‌ ମାରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ରାଜୁ ବାରୋଇ(୩୫)। 

ରାଜ୍ୟ ସାଂଗଠନିକ ସମ୍ପାଦକ ହେଲେ କମଳାକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର

ରାଜ୍ୟ ସାଂଗଠନିକ ସମ୍ପାଦକ ହେଲେ କମଳାକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଜେଡି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ସାଂଗଠନିକ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ କମଳାକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଶନିବାର ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। 

‘ବୁଥ ନାହିଁ ତ ଭୋଟ ନାହିଁ’ : ରସାଲି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଭୋଟ ବର୍ଜନ

‘ବୁଥ ନାହିଁ ତ ଭୋଟ ନାହିଁ’ : ରସାଲି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଭୋଟ ବର୍ଜନ

ଭଟଲି,୨୦ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବୁଥ ନାହିଁ ତ ଭୋଟ ନାହିଁ । ଭୋଟ ଦେବା ଜଣେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକର ମୌଳିକ ଅଧିକାର ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ‘ଗାଁରେ ବୁଥ ନ ହେଲେ ଆମେ ଭୋଟ ଦେବୁ ନାହିଁ’ ବୋଲି ଅଡ଼ି ବସିଛନ୍ତି ଭଟଲି ବ୍ଲକ୍‌ ଖରମୁଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରସାଳି ଗ୍ରାମବାସୀ ।

ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦହେଲେ  ବଦ୍ରି ପାତ୍ର

ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦହେଲେ ବଦ୍ରି ପାତ୍ର

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୦।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘସିପୁରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା କିଛି ବିରୋଧୀଙ୍କ ଭିତ୍ତିହୀନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସାକୁ ଉସୁକାଇବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବଦ୍ରି ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି।

ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି ଥାନା ଘେରିଲେ ବିଜେଡି କର୍ମୀ

ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି ଥାନା ଘେରିଲେ ବିଜେଡି କର୍ମୀ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୦।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଯେତେ ପାଖେଇ ଆସୁଛି, ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା କ୍ରମେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଆଧାରରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତୃବୃନ୍ଦମାନେ ଆକ୍ଷେପ ପ୍ରତିଆକ୍ଷେପ ମୂଳକ ଭାବେ ନିଜ ନିଜ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଦଳ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି।


Model This Week

କ୍ରିଷ୍ଣା
Why Dharitri