ଖେଳ |

ଇରାନୀ କପ୍‌ :ଅବଶିଷ୍ଟ ଭାରତ- ବିଦର୍ଭ ମୁକାବିଲା

ଇରାନୀ କପ୍‌  :ଅବଶିଷ୍ଟ ଭାରତ- ବିଦର୍ଭ ମୁକାବିଲା

ନାଗପୁର,୧୨।୨(ପି.ଟି.)- ସ୍ଥାନୀୟ ବିଦର୍ଭ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଇରାନୀ କପ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ୫ଦିନ ଧରି ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଅବଶିଷ୍ଟ ଭାରତ ଓ ଏଥରର ରଣଜୀ ଚାମ୍ପିୟନ ବିଦର୍ଭ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ। ଆଗକୁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଆୟୋଜନ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିବାକୁ ଆଶା ରଖିଥିବା ରାହାନେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରହିଛନ୍ତି। ଗତଥର ବିଦର୍ଭ ଭଭୟ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଓ ଇରାନୀ କପ୍‌ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଅବଶିଷ୍ଟ ଭାରତୀୟ ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍‌ଅପ୍‌ ବେଶ୍‌ ଦୃଢ। ରାହାନେଙ୍କ ସମେତ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ, ଶ୍ରେୟାସ ଆୟାର, ହନୁମା ବିହାରୀଙ୍କ ଭଳି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିଦର୍ଭ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିବେ। 

ବିଦର୍ଭ ଦଳରେ ବରିଷ୍ଠ ବୋଲର ଉମେଶ ଯାଦବ ଇଞ୍ଜୁରୀ କାରଣରୁ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ୟଶ ଠାକୁର ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଦଳରେ ୪୧ ବର୍ଷୀୟ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟାଟ୍ସ୍ୟାନ ଓ୍ବାସିମ ଜାଫର, ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଆଦିତ୍ୟ ସରଓ୍ବାତେ, ଉଇକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅକ୍ଷୟ ଓ୍ବାଡେକର ଓ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ରଜନୀଶ ଗୁର୍ବାନୀ ରହିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳରେ ପ୍ରତିଭାସମ୍ପନ୍ନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସମେତ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଓ ସ୍ପିନର ରହିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଏହି ମୁକାବିଲା ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବା ସହ ରୋମାଞ୍ଚକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।  

ଅବଶିଷ୍ଟ ଭାରତୀୟ ଦଳ: ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ (ଅଧିନାୟକ), ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ, ଅନମୋଲପ୍ରୀତ ସିଂ, ହନୁମା ବିହାରୀ, ଶ୍ରେୟାସ ଆୟାର, ଇଶାନ କିଷନ, କ୍ରିଷ୍ଣାପ୍ପା ଗୋଥାମ, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରସିନ ଜାଡେଜା, ରାହୁଲ ଚହର, ଅଙ୍କିତ ରାଜପୁତ, ଟିଏମ୍‌ ଉଲ ହକ, ରୋନିତ ମୋରେ, ସନ୍ଦୀପ ଓ୍ବାରିୟର, ରିଙ୍କୁ ସିଂ ଓ ସ୍ନେଲ ପଟେଲ। 

ବିଦର୍ଭ ଦଳ: ଫୈଜ ଫଜଲ (ଅଧିନାୟକ), ସଞ୍ଜୟ ରଘୁନାଥ, ଓ୍ବ୍‌ାସିମ ଜାଫର, ମୋହିତ କାଲେ, ଗଣେଶ ସତୀଶ, ଅକ୍ଷୟ ଓ୍ବାଡେକର, ଆଦିତ୍ୟ ସରଓ୍ବାତେ, ଅକ୍ଷୟ କର୍ନଓ୍ବୋର, ଅକ୍ଷୟ ଓ୍ବାଖରେ, ଉମେଶ ଯାଦବ, ରଜନୀଶ ଗୁର୍ବାନୀ, ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଓ୍ବାଘ୍‌, ଲଲିତ ଏମ୍‌ ଯାଦବ, ୟଶ ଠାକୁର, ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ ଓ ଅର୍ଥବ ତାଇଡେ। 

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ନିଆଁ ଭୟରେ ଖାଲି ହେଲା ମାର୍ବେଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ

ନିଆଁ ଭୟରେ ଖାଲି ହେଲା ମାର୍ବେଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ

ମେଲବୋର୍ନ,୧୭।୨- ସ୍ଥାନୀୟ ଡକ୍‌ଲାଣ୍ଡସ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ରବିବାର ମେଲବୋର୍ନ ରିନେଗେଡ୍ସ ଓ ଷ୍ଟାର୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଚଳିତ ବିବିଏଲର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। 

୧୯୮୩, ୨୦୧୧ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କାତାର ନିମନ୍ତ୍ରଣ

୧୯୮୩, ୨୦୧୧ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କାତାର ନିମନ୍ତ୍ରଣ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୭।୨(ପିଟି)- କାତାରଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଉପଭୋଗ କରିବା ଲାଗି ୧୯୮୩ ଓ ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। 

ବୋଲ୍ଟ, ମହମ୍ମଦୁଲା ଦଣ୍ଡିତ

ବୋଲ୍ଟ, ମହମ୍ମଦୁଲା ଦଣ୍ଡିତ

ଖ୍ରିଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚ,୧୭।୨(ଏଏଫ୍‌ପି)- ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପେସର ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମହମ୍ମଦୁଲାଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି। 

ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇ ୫ କୋଟି ଦେଉ: ଖାନ୍ନା

ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇ ୫ କୋଟି ଦେଉ: ଖାନ୍ନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୨(ପିଟି)- ନିକଟରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ  ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ଲାଗି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସହାୟତା

ମେଲବୋର୍ନ ରିନେଗେଡ୍ସକୁ ପ୍ରଥମ ବିବିଏଲ ଟାଇଟଲ

ମେଲବୋର୍ନ ରିନେଗେଡ୍ସକୁ ପ୍ରଥମ ବିବିଏଲ ଟାଇଟଲ

ମେଲବୋର୍ନ,୧୭।୨- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବିଗ୍‌ ବାଶ ଲିଗ୍‌ (ବିବିଏଲ) ଇତିହାସରେ ମେଲବୋର୍ନ ରିନେଗେଡ୍ସ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛି।

ଇରାନୀ କପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର’ ହେବାରେ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ

ଇରାନୀ କପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର’ ହେବାରେ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ

ନାଗପୁର,୧୭।୨- ଚଳିତ ସିଜନର ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଚାମ୍ପିୟନ ବିଦର୍ଭ ଦଳ ଅବଶିଷ୍ଟ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ହରାଇ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଲାଗି ଇରାନୀ କପ୍‌ ଜିତିଛି। କିନ୍ତୁ ଇରାନୀ କପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର’ ହେବାରେ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ଭୂମିକା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।

ଆଝରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳରେ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ନାହିଁ

ଆଝରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳରେ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ନାହିଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୨-ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଆଉ ତିନିରୁ ୪ ମାସ ବାକି ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏବେ ଠାରୁ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଧାରାରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ମହମ୍ମଦ ଆଝାରୁଦ୍ଦିନ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଲାଗି ନଜର ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

କଟକରେ ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର କୁସ୍ତି

କଟକରେ ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର କୁସ୍ତି

କଟକ ଅଫିସ,୧୭।୨- ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରବିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ୩୮ତମ ବାଳକ ଫ୍ରି ଷ୍ଟାଇଲ, ଗ୍ରୀକୋ ରୋମାନ ଓ ୨୨ତମ ଫ୍ରି ଷ୍ଟାଇଲ ସବ୍‌ଜୁନିୟର ଜାତୀୟ କୁସ୍ତି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ। 

ଅତିରିକ୍ତ ଆକାରରେ ୮୩ ରନ  : ଓଡ଼ିଶା ମହିଳା ଦଳର ବିଜୟ ଧାରା ଜାରି

ଅତିରିକ୍ତ ଆକାରରେ ୮୩ ରନ : ଓଡ଼ିଶା ମହିଳା ଦଳର ବିଜୟ ଧାରା ଜାରି

କଟକ ଅଫିସ,୧୭।୨- ଗୋଆର ସାନଗୁଏମ କ୍ରିକେଟ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଶନିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ଏକଦିବସୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ୧୯୮ ରନରେ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓଡ଼ିଶାର ଏହା ଲଗାତାର ୪ର୍ଥ ବିଜୟ। ବିଜୟ ଧାରା ବଜାୟ ରଖିବା ସହ ଗ୍ରୁପ-ସି’ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ଓଡ଼ିଶା ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଓଡ଼ିଶା ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ୨୦ରେ ଗୁଜୁରାଟ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ।

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ରୋମାଞ୍ଚକ ବିଜୟ ଦେଲେ କୁଶଳ

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ରୋମାଞ୍ଚକ ବିଜୟ ଦେଲେ କୁଶଳ

ଡର୍ବାନ, ୧୭।୨- ଘରୋଇ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ରୋମାଞ୍ଚକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୩୦୪ ରନର ଟାର୍ଗେଟ୍‌କୁ ପିଛା 

ଟେଫେରାଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ

ଟେଫେରାଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ

ବର୍ମିଂହାମ୍‌, ୧୭ା୨ (ଏଏଫ୍‌ପି)- ଇଥିଓପିଆର ସାମୁଏଲ୍‌ ଟେଫେରା ଇନ୍‌ଡୋର ୧୫୦୦ ମିଟରରେ ନୂଆ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଏଠାରେ ସେ ୨୦ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ରହିଥିବା ରେକର୍ଡକୁ ଭଙ୍ଗ କରିଦେଇଛନ୍ତି। 

ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ: ୫୦ଟି ଆଫ୍ରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ସିଧାପ୍ରସାରଣ

ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ: ୫୦ଟି ଆଫ୍ରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ସିଧାପ୍ରସାରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭ା୨ (ପି.ଟି.)-ଆସନ୍ତା ସିଜନ  ଓପନିଂ  ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍‌  ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ହେବ। ଏଥିରେ ୧୬ଟି ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କୋଟା ପୂରଣ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୫୦ଟି ଆଫ୍ରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ସିଧାପ୍ରସାରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା  କରାଯାଇଛି।