ଖେଳ |

ଗୋଲ୍ଡ କପ୍‌ ମହିଳା ଫୁଟବଲ: ଭାରତକୁ ହରାଇ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟାଇଲା ନେପାଳ

ଗୋଲ୍ଡ କପ୍‌ ମହିଳା ଫୁଟବଲ: ଭାରତକୁ ହରାଇ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟାଇଲା ନେପାଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୧।୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-
କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ହିରୋ ଗୋଲ୍ଡ କପ୍‌ ଚତୁଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସୋମବାର ବଡ଼ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟାଇଛି ନେପାଳ। ସମ୍ପ୍ରତି ୧୦୮ତମ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ରେ ଥିବା ଏହି ଦଳ ୬୨ତମ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗପ୍ରାପ୍ତ ଆୟୋଜକ ଭାରତକୁ ୨-୧ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ନେପାଳ ପକ୍ଷରୁ ସାବିତ୍ରା ଭଣ୍ଡାରୀ ୨ଟି ଗୋଲ ଦେଇଥିବାବେଳେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ନୋଙ୍ଗମାଇଥେମ୍‌ ରତ୍ନବାଳା ଦେବୀ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ ପରିଶୋଧ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଭାରତର ଫାଇନାଲ ପ୍ରବେଶ ଆଶା ଝୁଲି ରହିଥିବାବେଳେ ନେପାଳର ଆଶା ଉଜ୍ଜୀବିତ ହୋଇଛି। କାରଣ ଶନିବାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୧-୦ ଗୋଲରେ ଇରାନକୁ ହରାଇଥିବାବେଳେ ନେପାଳ ୦-୩ ଗୋଲରେ ମ୍ୟାନମାରଠାରୁ ହାରି ଯାଇଥିଲା। ସୋମବାର ଅନ୍ୟ ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ମ୍ୟାନମାର ୨-୦ ଗୋଲରେ ଇରାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ଫଳରେ ୪ଟି ଯାକ ଦଳ ୨ଟି ଲେଖାଏ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ସାରିବାପରେ ମ୍ୟାନମାର ୬ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଓ ନେପାଳ ୩ ପଏଣ୍ଟ ଲେଖାଏ ପାଇ ସମାନ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଶେଷ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ଉଚ୍ଚ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ(୪୦ତମ) ପ୍ରାପ୍ତ ମ୍ୟାନମାରକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ। ସେହିଦିନ ଅନ୍ୟ ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ନେପାଳ ଓ ଇରାନ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହେବ। ଏହି ମ୍ୟାଚର ଫଳାଫଳ ପରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହେବେ। ଶୁକ୍ରବାର ଫାଇନାଲ ଖେଳାଯିବ। ଭାରତ କ୍ରମାଗତ ୫ ବିଜୟ ପରେ ପ୍ରଥମ ପରାଜୟବରଣ କରିଛି। ଗୋଲ୍ଡ କପ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଦଳ ହଂକଂ ଓ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ବିପକ୍ଷରେ ୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ହକି ଅଲିମ୍ପିଆନ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଦିଲୀପ ତିର୍କୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ପରିଚିତ ହେବାପରେ ଭାରତ-ନେପାଳ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।
ଭାରତ ଆରମ୍ଭରୁ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଖେଳିଥିଲା। ୪ ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ ଦଳ ୨ ଥର ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଗୋଲପୋଷ୍ଟକୁ ବଲ୍‌ ଶୁଟ୍‌ କରିଥିଲା। ମାତ୍ର ନେପାଳ ଗୋଲକିପର ଆଞ୍ଜିଲା ତୁମ୍ବାପୋ ସୁବ୍ବାଙ୍କ ଚମତ୍କାର ସେଭ୍‌ ଯୋଗୁ ଗୋଲ ହୋଇପାରି ନ ଥିଲା। ମାତ୍ର ଏହାପରେ ୨ ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ ନେପାଳ ୨ଟି ଗୋଲ ଦେଇ ମ୍ୟାଚରେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଭରି ଦେଇଥିଲା। ଭାରତର ଦୁର୍ବଳ ରକ୍ଷଣଭାଗର ସୁଯୋଗ ନେଇ ସାବିତ୍ରା ଭଣ୍ଡାରୀ ୫ମ ମିନିଟରେ ନେପାଳ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ଗୋଲଟି ସ୍କୋର କରି ଦଳୀୟ ଶିବିରରେ ଉତ୍ସାହ ଭରି ଦେଇଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଗୋଲ ପରିଶୋଧ କଥା ଚିନ୍ତା କରୁଥିବାବେଳେ ୭ମ ମିନିଟରେ ଭଣ୍ଡାରୀ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରି ଦଳର ଅଗ୍ରଣୀ ବ୍ୟବଧାନକୁ ୨-୦ରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଇଥିଲେ। ନେପାଳ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମରାଯାଇଥିବା ଶଟ୍‌ ଭାରତୀୟ ଗୋଲକିପର ଅଧିନାୟିକା ଅଦିତି ଚୌହାନଙ୍କ ହାତରେ ବାଜି ଫେରି ଆସୁଥିବାବେଳେ ଭଣ୍ଡାରୀ ଫାଙ୍କା ଗୋଲପୋଷ୍ଟର ସୁଯୋଗ ନେଇ ବଲ୍‌କୁ ପୋଷ୍ଟ ଭିତରକୁ ଠେଲି ଦେଇଥିଲେ। ଫଳରେ ସ୍ବାଭାବିକଭାବେ ଭାରତ ଚାପକୁ ଚାଲି ଆସିଥିଲା। ଏହାପରେ ନେପାଳ ଏହାର ରକ୍ଷଣଭାଗକୁ ଅଧିକ ଦୃଢ଼ କରି ଦେଇଥିଲା। ତେଣୁ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ନେପାଳ ହାଫ୍‌ରେ ବଲ୍‌ ରଖିଥିଲେ ହେଁ ଏହାର ରକ୍ଷଣଭାଗ ଭେଦ କରିପାରି ନ ଥିଲେ। ଅଗ୍ରଣୀ ନେଇଥିବାରୁ ନେପାଳ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବଡି ଲାଙ୍ଗୁଏଜ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା। ସେମାନେ ଉତ୍ସାହୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଭାରତକୁ କଡ଼ା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଥିଲେ। ୨୧ତମ ମିନିଟରେ ଭାରତର ଇନ୍ଦୁମତୀ ମାରିଥିବା ଶଟ୍‌ ଅଳ୍ପକେ ନେପାଳ ଗୋଲପୋଷ୍ଟ ଉପର ଦେଇ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା।
ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ୪୯ତମ ମିନିଟରେ ଗୋଲପୋଷ୍ଟ ନିକଟରେ ନେପାଳ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫାଉଲ୍‌ ଯୋଗୁ ଭାରତକୁ ଫ୍ରି-କିକ୍‌ ମାରିଥିଲା। ମାତ୍ର୍ର ଇନ୍ଦୁମତିଙ୍କ ଦୁର୍ବଳ ଶଟ୍‌ ନେପାଳ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରାଚୀର ଭେଦ କରିପାରି ନ ଥିଲା। ୫୩ତମ ମିନିଟରେ ଗୋଲ ପରିଶୋଧ ପାଇଁ ଭାରତ ନିକଟରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲା। ମାତ୍ର ନେପାଳ ରକ୍ଷଣଭାଗରେ ବଡ଼ ଗ୍ୟାପ୍‌ର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଅନୁଜ ତମାଙ୍ଗ ବଲ୍‌ ନେଇ ନେପାଳ ଗୋଲଲାଇନ୍‌ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଯାଇଥିଲେ। ଗୋଲକିପର ୱାଇଡ୍‌ରେ ଥିଲେ ହେଁ ଫାଙ୍କା ଗୋଲପୋଷ୍ଟ ଭିତରକୁ ବଲ୍‌ ପୁଶ୍‌ କରିପାରି ନ ଥିଲେ ତମାଙ୍ଗ। ୭୨ତମ ମିନିଟରେ ମଧ୍ୟ ଦଳପାଇଁ ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ଆସିଥିଲା। ନେପାଳ ଡି ଏରିଆ ଭିତରେ ବଲ୍‌ ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସଞ୍ଜୁ ଓ ଆର.ସାନ୍ଧିୟା ରଙ୍ଗନାଥନ ଗୋଲ ଦେବାର ୨ ଥର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ ହେଁ ତାହାର ସଦୁପଯୋଗ କରିପାରି ନ ଥିଲେ। ୭୪ତମ ମିନିଟରେ ସଞ୍ଜୁ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଗୋଲକିପରଙ୍କୁ ଚକ୍‌ମା ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ରେଫରି ତାହାକୁ ଅଫ୍‌ସାଇଡ୍‌ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି କିଛି ସମୟ ଖୁସି ମନାଇଥିଲେ ହେଁ ପରେ ବାସ୍ତବିକତାକୁ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିଥିଲେ। ୮୨ତମ ମିନିଟରେ ଗୋଲପୋଷ୍ଟ ନିକଟରେ ନେପାଳ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫାଉଲ ଯୋଗୁ ଭାରତକୁ ଫ୍ରି-କିକ୍‌ ମିଳିଥିଲା। ନୋଙ୍ଗମାଇଥେମ୍‌ ରତ୍ନବାଳା ଦେବୀ ଚମତ୍କାର ଶଟ୍‌ ମାରି ରାଇଟ କର୍ନରରେ ବଲ୍‌କୁ ନେପାଳ ଗୋଲପୋଷ୍ଟ ଭିତରକୁ ପୂରାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଫଳରେ ମ୍ୟାଚରେ ରୋମାଞ୍ଚ ଭରି ଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଘନ ଘନ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଗୋଲ ସ୍କୋର ହୋଇପାରି ନ ଥିଲା। ଶେଷ ହ୍ବିସିଲ ବାଜିବାକ୍ଷଣି ନେପାଳ ଖେଳାଳିମାନେ ଦୌଡ଼ି ଆସି ପ୍ରଥମେ କୋଚ୍‌ ହରି ଖାଡ୍‌କାଙ୍କୁ କୁଣ୍ଢାଇ ପକାଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ନାଚିକୁଦି ଖୁସି ମନାଇଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାରେ ଶାନକା ଆତଙ୍କିତ

ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାରେ ଶାନକା ଆତଙ୍କିତ

ନେଗୋମ୍ବୋ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୨୪ା୪ (ଏଏଫ୍‌ପି)-ଇଷ୍ଟରସଣ୍ଡେ ଦିନର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା ନେଇ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟର ଦାସୁନ ଶାନକା। ଘର ବାହାକୁ ଯିବା ଲାଗି ଭୟ ଲାଗୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। 

ମହିଳା ଟି୨୦ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଜୟପୁରରେ

ମହିଳା ଟି୨୦ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଜୟପୁରରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪ା୪ (ପି.ଟି.)- ଆସନ୍ତା ମାସରେ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ସପ୍ତାହ ବେଳେ ଜୟପୁରରେ ୩ଟି ମହିଳା ଦଳକୁ ନେଇ ଟି୨୦ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ତରଫରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏହା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 

କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଆରସିବି

କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଆରସିବି

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ୨୪।୪(ପି.ଟି.)-ଚଳିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌(ଆଇପିଏଲ-୧୨)ରେ ବୁଧବାର ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଓ କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

ରିଲେରେ ଭାରତ ବ୍ରୋଞ୍ଜରୁ ବଞ୍ଚିତ

ରିଲେରେ ଭାରତ ବ୍ରୋଞ୍ଜରୁ ବଞ୍ଚିତ

ଦୋହା, ୨୪।୪-ଏସିଆନ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମହିଳା ୪ ଗୁଣା ୧୦୦ ମିଟର ରିଲେ ରେସ୍‌ରେ ଭାରତ ଅଳ୍ପକେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛି। ଭାରତୀୟ ଦଳର ସଦସ୍ୟା ଭାବେ ଦୂତୀ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଫଳ ପାଇଛନ୍ତି। 

ପଣ୍ଡିଚେରୀକୁ ହରାଇ କ୍ବାର୍ଟରରେ ଓଡ଼ିଶା 

ପଣ୍ଡିଚେରୀକୁ ହରାଇ କ୍ବାର୍ଟରରେ ଓଡ଼ିଶା 

କଟକ ଅଫିସ,୨୪ା୪- ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କୋହ୍ଲାପୁରଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଜୁନିୟର ବାଳିକା ଜାତୀୟ ଫୁଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ବୃହତ୍‌ ଗୋଲ ବ୍ୟବଧାନରେ ପଣ୍ଡିଚେରୀକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । 

ହେପ୍‌ଟାଥଲନ ସ୍ବପ୍ନାଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ, ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପଞ୍ଚମ

ହେପ୍‌ଟାଥଲନ ସ୍ବପ୍ନାଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ, ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପଞ୍ଚମ

ଦୋହା, ୨୪।୪-ଦୋହାରେ ଚାଲିଥିବା ଏସିଆନ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ହେପ୍‌ଟାଥଲନ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ସ୍ବପ୍ନା ବର୍ମନ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ଓଡ଼ିଶାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ହେମ୍ବ୍ରମ ୫ମ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। 

ଏସିଆନ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌:୨୦୦ ମିଟର ଫାଇନାଲରେ ଦୂତୀ

ଏସିଆନ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌:୨୦୦ ମିଟର ଫାଇନାଲରେ ଦୂତୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଭାରତୀୟ ସ୍ପ୍ରିଣ୍ଟ କୁଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶାର ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ ଦୋହାଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୨୩ତମ ଏସିଆନ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ମହିଳା ୨୦୦ ମିଟର ରେସ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। 

ଶୀର୍ଷକୁ ଫେରିଲା ଚେନ୍ନାଇ

ଶୀର୍ଷକୁ ଫେରିଲା ଚେନ୍ନାଇ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪।୪(ପି.ଟି.)- ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ୪୧ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ଗୋଟିଏ ବଲ୍‌ ବାକିରଖି ୬ ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

 ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ୨ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ମ୍ୟାଚ

ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ୨ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ମ୍ୟାଚ

ଅମରାବତୀ, ୨୩ା୪ (ପି.ଟି.)-ବନ୍ଦର ସହର ବିଶାଖାପାଟଣା ଚଳିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ଦୁଇଟି ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଆୟୋଜନ କରିବ। ମ୍ୟାଚ ଦୁଇଟି ମେ ୮ ଓ ୧୦ରେ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ଆନ୍ଧ୍ର କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ  (ଏସିଏ) ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ଇସ୍ତାହାରରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି।  

  ଏସିଆନ ରେସ୍‌ଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌:     ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ

ଏସିଆନ ରେସ୍‌ଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌: ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ

ଜିଆନ୍‌ (ଚାଇନା), ୨୩ା୪ (ପି.ଟି.)- ବିଶ୍ୱର ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା  ଭାରତର ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆ ଏସିଆନ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଆଉଥରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ମୁମ୍ବାଇ ଦଳରେ ନୂଆ ପେସର

ମୁମ୍ବାଇ ଦଳରେ ନୂଆ ପେସର

ମୁମ୍ବାଇ,୨୩।୪(ପିଟି)- ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବାମହାତୀ ପେସର ବେଉରାନ ହେଣ୍ଡ୍ରିକ୍ସଙ୍କ ସହ ଚୁକ୍ତି କରିଛି। 

ଶିବଙ୍କୁ କ୍ରମାଗତ ୪ର୍ଥ ଏସିଆନ୍‌ ପଦକ

ଶିବଙ୍କୁ କ୍ରମାଗତ ୪ର୍ଥ ଏସିଆନ୍‌ ପଦକ

ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌,୨୩।୪(ପିଟି)- ଶିବ ଥପା (୬୦ କିଗ୍ରା) କ୍ରମାଗତ ୪ର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଏସିଆନ୍‌ ବକ୍ସିଂ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।


Model This Week

ତୁଳସୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
Why Dharitri