ଖେଳ | ବାଲେଶ୍ୱର

ବାଲେଶ୍ୱର ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌: ଝାଡ଼େଶ୍ୱର ୱାରିୟର୍ସ ଚାମ୍ପିୟନ, କ୍ଷମାସାଗର ବଳ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌

ବାଲେଶ୍ୱର ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌:  ଝାଡ଼େଶ୍ୱର ୱାରିୟର୍ସ ଚାମ୍ପିୟନ,  କ୍ଷମାସାଗର ବଳ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୧।୨- ବାଲେଶ୍ୱର ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ସିଜନ୍‌-୧୦ ସମସ୍ତ  ମ୍ୟାଚ୍‌ ସ୍ଥାନୀୟ ପରମିଟ୍‌ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ରାତି ୧୧ଟା ସମୟରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଝାଡ଼େଶ୍ୱର ୱାରିୟର୍ସ ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱର ଲାୟନ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଝାଡ଼େଶ୍ୱର ୱାରିୟର୍ସ ୮୧ ରନ୍‌ ବ୍ୟବଧାନରେ ବିଜୟ ହୋଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବାଲେଶ୍ୱର ଲାୟନ ରନର୍ସଅପ୍‌ ହୋଇଛି।

ଝାଡ଼େଶ୍ୱର ୱାରିୟର୍ସ ଟସ୍‌ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୭ ଉଇକେଟ୍‌ ହରାଇ ୧୯୦ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ। ଦଳ ତରଫରୁ ତପନ ମୁର୍ମୁ ୬୯ ରନ୍‌, କ୍ଷମାସାଗର ବଳ ୫୦ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ଲାୟନ ପକ୍ଷରୁ ସାଏଦ ଜାକି, ହରିଶଙ୍କର ଘୋଷ, ଦେବାଶିଷ ମହାନ୍ତି ୨ଟି ଲେଖାଏଁ ଉଇକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ। ଜବାବରେ ଲାୟନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ୨୦ ଓଭର ଖେଳି ୮ ଉିକେଟ୍‌ ବିନିମୟରେ ୧୦୯ ରନ୍‌ କରି ୮୧ ରନ୍‌ର ବୃହତ୍‌ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଥିଲା। ଦଳ ତରଫରୁ ଆନାମୁଲ ହକ୍‌ ଓ ଦେବାଶିଷ ମହାନ୍ତି ୨୪ ରନ୍‌ ଲେଖାଏଁ କରିଥିବା ବେଳେ ଝାଡ଼େଶ୍ୱର ତରଫରୁ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ୩ଟି, କ୍ଷମାସାଗର ବଳ ୨ଟି ଏବଂ ସୁନିଲ କୁମାର ବେହେରା ୧ଟି ଲେଖାଏଁ ଉଇକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ। କ୍ଷମାସାଗର ବଳଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍‌ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌, ସୁନିଲ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦି ସିରିଜ୍‌ ଓ  ବେଷ୍ଟ ବୋଲର, ଦିବ୍ୟଶକ୍ତି ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ବେଷ୍ଟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭାବେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଅଶ୍ୱିନୀ ସାମଲ, ପ୍ରୀତିରଞ୍ଜନ ବିଜୟ ସିଂ ଓ ନୀଳମାଧବ ବିଶ୍ୱାଳ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ରାହୁଲ ସିଂ, ମଳୟ ସେନାପତି, ଅମିତ, ଅମିତାଭ ମହାକୁଡ଼ ସ୍କୋରର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିଲେ। 

ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ବାଲେଶ୍ୱର ଏମ୍‌ପି ଇଂ. ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଜେନା ଏବଂ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବାବେଳେ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ର ସଭାପତି ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ମହାନ୍ତି, ସମ୍ପାଦକ ସପନ କୁମାର ଖିଲାର, ବିପିଏଲ୍‌ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍‌ ରାଜେଶ ମହାପାତ୍ର ଉପସ୍ଥିତ ରହି ବିପିଏଲ୍‌ ସିଜିନ୍‌-୧୦ ବିଜେତା ଦଳକୁ ଚାମ୍ପିୟନ ଟ୍ରଫି ସହ ଅର୍ଥରାଶିର ଚେକ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଅଭ୍ୟୁଦୟ ଦାସ ମଞ୍ଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିବା ବେଳେ ସେଖ ଇଫତିହାର, ବିଶ୍ୱରଞ୍ଜନ ରାଉତ, ସିନଥ ମହାରଣା, ସାନ୍ତନୁ ଦାସ, ନାରାୟଣ ଦାସ, ସମ୍ବିତ ବେହେରା, ଏସ୍‌କେ ଜିଲା, ମଣ୍ଟୁ ପେରିୱାଲ, ସଂଗ୍ରାମ ପଣ୍ଡା, ଦିଲ୍ଲୀପ ଦାସ, ରାଜେଶ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ସଫଳ ସହ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହ କରିଥିଲେ। 

All Right Reserved By

ଖେଳ | ବାଲେଶ୍ୱର

ନିଆଁ ଭୟରେ ଖାଲି ହେଲା ମାର୍ବେଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ

ନିଆଁ ଭୟରେ ଖାଲି ହେଲା ମାର୍ବେଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ

ମେଲବୋର୍ନ,୧୭।୨- ସ୍ଥାନୀୟ ଡକ୍‌ଲାଣ୍ଡସ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ରବିବାର ମେଲବୋର୍ନ ରିନେଗେଡ୍ସ ଓ ଷ୍ଟାର୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଚଳିତ ବିବିଏଲର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। 

୧୯୮୩, ୨୦୧୧ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କାତାର ନିମନ୍ତ୍ରଣ

୧୯୮୩, ୨୦୧୧ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କାତାର ନିମନ୍ତ୍ରଣ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୭।୨(ପିଟି)- କାତାରଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଉପଭୋଗ କରିବା ଲାଗି ୧୯୮୩ ଓ ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। 

ବୋଲ୍ଟ, ମହମ୍ମଦୁଲା ଦଣ୍ଡିତ

ବୋଲ୍ଟ, ମହମ୍ମଦୁଲା ଦଣ୍ଡିତ

ଖ୍ରିଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚ,୧୭।୨(ଏଏଫ୍‌ପି)- ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପେସର ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମହମ୍ମଦୁଲାଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି। 

ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇ ୫ କୋଟି ଦେଉ: ଖାନ୍ନା

ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇ ୫ କୋଟି ଦେଉ: ଖାନ୍ନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୨(ପିଟି)- ନିକଟରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ  ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ଲାଗି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସହାୟତା

ମେଲବୋର୍ନ ରିନେଗେଡ୍ସକୁ ପ୍ରଥମ ବିବିଏଲ ଟାଇଟଲ

ମେଲବୋର୍ନ ରିନେଗେଡ୍ସକୁ ପ୍ରଥମ ବିବିଏଲ ଟାଇଟଲ

ମେଲବୋର୍ନ,୧୭।୨- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବିଗ୍‌ ବାଶ ଲିଗ୍‌ (ବିବିଏଲ) ଇତିହାସରେ ମେଲବୋର୍ନ ରିନେଗେଡ୍ସ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛି।

ଇରାନୀ କପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର’ ହେବାରେ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ

ଇରାନୀ କପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର’ ହେବାରେ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ

ନାଗପୁର,୧୭।୨- ଚଳିତ ସିଜନର ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଚାମ୍ପିୟନ ବିଦର୍ଭ ଦଳ ଅବଶିଷ୍ଟ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ହରାଇ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଲାଗି ଇରାନୀ କପ୍‌ ଜିତିଛି। କିନ୍ତୁ ଇରାନୀ କପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର’ ହେବାରେ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ଭୂମିକା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।

ଆଝରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳରେ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ନାହିଁ

ଆଝରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳରେ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ନାହିଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୨-ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଆଉ ତିନିରୁ ୪ ମାସ ବାକି ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏବେ ଠାରୁ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଧାରାରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ମହମ୍ମଦ ଆଝାରୁଦ୍ଦିନ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଲାଗି ନଜର ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

କଟକରେ ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର କୁସ୍ତି

କଟକରେ ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର କୁସ୍ତି

କଟକ ଅଫିସ,୧୭।୨- ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରବିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ୩୮ତମ ବାଳକ ଫ୍ରି ଷ୍ଟାଇଲ, ଗ୍ରୀକୋ ରୋମାନ ଓ ୨୨ତମ ଫ୍ରି ଷ୍ଟାଇଲ ସବ୍‌ଜୁନିୟର ଜାତୀୟ କୁସ୍ତି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ। 

ଅତିରିକ୍ତ ଆକାରରେ ୮୩ ରନ  : ଓଡ଼ିଶା ମହିଳା ଦଳର ବିଜୟ ଧାରା ଜାରି

ଅତିରିକ୍ତ ଆକାରରେ ୮୩ ରନ : ଓଡ଼ିଶା ମହିଳା ଦଳର ବିଜୟ ଧାରା ଜାରି

କଟକ ଅଫିସ,୧୭।୨- ଗୋଆର ସାନଗୁଏମ କ୍ରିକେଟ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଶନିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ଏକଦିବସୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ୧୯୮ ରନରେ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓଡ଼ିଶାର ଏହା ଲଗାତାର ୪ର୍ଥ ବିଜୟ। ବିଜୟ ଧାରା ବଜାୟ ରଖିବା ସହ ଗ୍ରୁପ-ସି’ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ଓଡ଼ିଶା ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଓଡ଼ିଶା ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ୨୦ରେ ଗୁଜୁରାଟ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ।

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ରୋମାଞ୍ଚକ ବିଜୟ ଦେଲେ କୁଶଳ

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ରୋମାଞ୍ଚକ ବିଜୟ ଦେଲେ କୁଶଳ

ଡର୍ବାନ, ୧୭।୨- ଘରୋଇ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ରୋମାଞ୍ଚକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୩୦୪ ରନର ଟାର୍ଗେଟ୍‌କୁ ପିଛା 

ଟେଫେରାଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ

ଟେଫେରାଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ

ବର୍ମିଂହାମ୍‌, ୧୭ା୨ (ଏଏଫ୍‌ପି)- ଇଥିଓପିଆର ସାମୁଏଲ୍‌ ଟେଫେରା ଇନ୍‌ଡୋର ୧୫୦୦ ମିଟରରେ ନୂଆ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଏଠାରେ ସେ ୨୦ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ରହିଥିବା ରେକର୍ଡକୁ ଭଙ୍ଗ କରିଦେଇଛନ୍ତି। 

ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ: ୫୦ଟି ଆଫ୍ରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ସିଧାପ୍ରସାରଣ

ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ: ୫୦ଟି ଆଫ୍ରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ସିଧାପ୍ରସାରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭ା୨ (ପି.ଟି.)-ଆସନ୍ତା ସିଜନ  ଓପନିଂ  ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍‌  ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ହେବ। ଏଥିରେ ୧୬ଟି ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କୋଟା ପୂରଣ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୫୦ଟି ଆଫ୍ରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ସିଧାପ୍ରସାରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା  କରାଯାଇଛି।