ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା : ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ର ଅନୁସନ୍ଧାନ

୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା : ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ର ଅନୁସନ୍ଧାନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୨।୧: ଅନୁଗୋଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଘଟିଥିବା ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ସୋମବାର ସକାଳୁ ପୋଲିସ, ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଛାନଭିନ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ତଦନ୍ତ ସମୟରେ ନାଳ କୂଳରୁ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌କୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋଡ଼ିସାହିର ଅନାମ ଦେହୁରୀଙ୍କ ରକ୍ତ ଭିଜା ପୋଷାକ ଓ ଚପଲ ମିଳିଛି। ତେବେ ତାଙ୍କ ପତ୍ତା ଏଯାଏ ପୋଲିସ ଲଗାଇ ପାରି ନାହିଁ। ତୁରନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ଦାବିରେ ଲୋକେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଉପରେ ଭରସା ରଖିବାକୁ ଏସ୍‌ପି ମିତ୍ରଭାନୁ ମହାପାତ୍ର ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଅପରପକ୍ଷରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବେଚ୍ଛଦ ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ରବିବାର ରାତିରେ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଗଢ଼ାଯାଇଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଘର ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା। ସୋମବାର ମଧ୍ୟ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ ସହ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। ସେହିପରି ସକାଳ ସାଢ଼େ ୭ଟାରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ନାଳ କୂଳ ପଥର ନିକଟରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା। ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ଦ୍ୱାରା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ଚିହ୍ନଟ କରାଯିବା ପରେ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ସେଠାକାର କିଛି ସାମଗ୍ରୀ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ନାଳ କୂଳରୁ ପୋଲିସକୁ ଗୋଟିଏ ହଳ ଡ୍ରେସ ଓ ଗୋଟିଏ ଚପଲ ମିଳିଥିଲା। ଏହା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅନାମ ଦେହୁରୀଙ୍କର ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପରେ ତାହାକୁ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ଜବତ ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଫରେନ୍‌ସିକ୍‌ ଲ୍ୟାବକୁ ଯାଞ୍ଚ ନିମନ୍ତେ ପଠାଯିବ ବୋଲି ଏସ୍‌ପି ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଘଟଣାଟି ଅତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଥିବାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଧରାଯାଇ ଉପଯୁକ୍ତ ଚାର୍ଜସିଟ୍‌ ଫାଇଲ କରାଯିବ। ଲୋକମାନେ ପୋଲିସ ଉପରେ ଭରସା ରଖନ୍ତୁ। ଜିଲା ପୋଲିସର ୩ଟି ଟିମ୍‌ ଗିରଫ ପାଇଁ ଜିଲା ବାହାରେ ରହିଛି। ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌କୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ତଥ୍ୟ ମିଳିଛି। ଲୋକମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଦୂରେଇ ରହି ଶାନ୍ତ ରହିଲେ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟ ଅଧିକ ସହଜ ହେବ ବୋଲି ଏସ୍‌ପି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଆମ୍ବପଳାସ ଭୋଟଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା ଘଟିଛି। ସାମାନ୍ୟ ବଚସାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଜଣେ ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। 

ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୫୫.୪୭%  ମତଦାନ

ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୫୫.୪୭% ମତଦାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ/ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜାରିରହିଛି ମତଦାନ। ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅପରାହ୍ନରେ ମତଦାନ ହାର ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୩୯.୮୦% ମତଦାନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ମତଦାନ ହାର ଛୁଇଁଛି ୫୫.୪୭%।

 ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ଅନୁଗୋଳରେ ୪୬.୨%  ମତଦାନ

ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ଅନୁଗୋଳରେ ୪୬.୨% ମତଦାନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜାରିରହିଛି ମତଦାନ। ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ମତଦାନ ହାର ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ମତଦାନ ହାର ୩୪.୬୦% ରହିଥିବାବେଳେ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ଏହା  ୪୬.୨%ରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି।

ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୩।(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଜଣେ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ନବକିଶୋର ନାୟକ।

ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୩୯.୮୦% ଏବଂ  ଅନୁଗୋଳରେ ୩୪.୬୦%  ମତଦାନ

ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୩୯.୮୦% ଏବଂ ଅନୁଗୋଳରେ ୩୪.୬୦% ମତଦାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ/ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର (୯)ରେ ଦେଖାଦେଇଛି ବିପୁଳ ଉତ୍ସାହ। ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୩୯.୮୦% ଏବଂ  ଅନୁଗୋଳରେ ୩୪.୬୦%  ମତଦାନ  ହୋଇଛି।

ଅସହ୍ୟ ତାତି: ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ୨ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଅଂଶୁଘାତ

ଅସହ୍ୟ ତାତି: ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ୨ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଅଂଶୁଘାତ

ପରଜଙ୍ଗ/ଭୁବନ, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ଚାଲିଛି। ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୋଟରମାନେ ଲମ୍ବାଧାଡ଼ିରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଭୋଟରଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଅସହ୍ୟ ଖରା।

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା: ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୨୨.୬% ମତଦାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା: ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୨୨.୬% ମତଦାନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକ ସଭା କ୍ଷେତ୍ର (୯)ରେ ଦେଖାଦେଇଛି ବିପୁଳ ଉତ୍ସାହ। ପୂର୍ବାହ୍ନ ସାଢେ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୨୨.୬% ମତଦାନ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

୪ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କଲେ, ଭୋଟ ଦେଇପାରିଲେନି

୪ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କଲେ, ଭୋଟ ଦେଇପାରିଲେନି

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୧୧୧.ନଂ ବୁଥ୍‌କୁ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଆସିଥିବା ପରଜଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ବୃଦ୍ଧା ସୁକୁମାରୀ ମଲ୍ଲିକ (୮୫) ମତଦାନରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

କାମାକ୍ଷାନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଅଚଳ, ମତଦାନ ପ୍ରଭାବିତ

କାମାକ୍ଷାନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ: ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଅଚଳ, ମତଦାନ ପ୍ରଭାବିତ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୩।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ ସତ୍ତ୍ୱେ ଇଭିଏମ୍‌ ଏବଂ ଭିଭିପିଏଟିରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ମତଦାନରେ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖାଦେଇଛି। କାମାକ୍ଷାନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ (୫୭)ରେ ଏହି କାରଣରୁ ଭୋଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଗଡ଼ସନ୍ତ୍ରୀରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଭାଜପା ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

ଗଡ଼ସନ୍ତ୍ରୀରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଭାଜପା ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ଅନୁଗୋଳ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଗଡ଼ସନ୍ତ୍ରୀସ୍ଥିତ ୧୨୭ନଂ. ବୁଥରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି

ଅନୁଗୋଳ: ଇଭିଏମ୍‌ରେ ତ୍ରୁଟି, ମତଦାନରେ ବିଳମ୍ବ

ଅନୁଗୋଳ: ଇଭିଏମ୍‌ରେ ତ୍ରୁଟି, ମତଦାନରେ ବିଳମ୍ବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନକୁ ନେଇ ଭୋଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟା ସୁଦ୍ଧା ହାରାହାରି ୧୦% ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ମତଦାନ ଜାରି: ଭୋଟଦେଲେ ହେଭିଓ୍ବେଟ ନେତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ମତଦାନ ଜାରି: ଭୋଟଦେଲେ ହେଭିଓ୍ବେଟ ନେତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩।୪-ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖାଦେଇଛି ବିପୁଳ ଉତ୍ସାହ। ସକାଳ ୭ଟାରୁ ବିଭିନ୍ନ ପୋଲିଂ ବୁଥ୍‌ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମତଦାନ। ଇଭିଏମ୍‌ ଏବଂ ଭିଭିପିଏଟି ମେଶିନରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ମତଦାନ ବିଳମ୍ବିତ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟ କେତେକ କେନ୍ଦ୍ରରେ ତ୍ରୁଟି ସୁଧାରି ଦିଆଯିବା ପରେ ଭୋଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସ୍ବାଭାବିକ ଜାରିରହିଛି।


Model This Week

ତୁଳସୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
Why Dharitri