ବାଲେଶ୍ୱର

ଅର୍ଥ ହଡ଼ପ ଲାଗି ମସୁଧା

ଅର୍ଥ ହଡ଼ପ ଲାଗି ମସୁଧା

କେନ୍ଦୁଝର,୨୨ା୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାଟଣା ବ୍ଲକ ମୁରୁସୁଆଁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରକଳ୍ପ ତାଲିକାରେ ହେରଫେର କରି ଅର୍ଥ ହଡ଼ପ ଲାଗି ମସୁଧା କରାଯାଇଥିବା କେତେକ ଓ୍ବାର୍ଡ ମେମ୍ବର ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସି ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାଲୁପାହାଡ଼ି ବନ୍ଧ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କାମ ପାଇଁ ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ବରାଦ ହୋଇଛି। ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇ ପ୍ରସ୍ତାବ ଗୃହିତ ହୋଇଥିଲା।  ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସରପଞ୍ଚ, ଓ୍ବାର୍ଡମେମ୍ବର ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସୂଚିତ ନ କରି ପ୍ରକଳ୍ପ ତାଲିକା ଦ୍ୱାରା ତଞ୍ଚକତା କରି ଉକ୍ତ କାମରେ କେନାଲ କାମ ଯୋଡି ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭି;ଯୋଗ ହୋଇଛି। ବନ୍ଧ ଓ କେନାଲ କାମ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଠିକାଦାର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ହେରଫେର କରି ଉକ୍ତ କାମ ପାଇଁ କିପରି ଅଧିକ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହେଲା ତାହାର ତଦନ୍ତ ଲାଗି ସରପଞ୍ଚ ସୁନୀତା ନାଏକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗରେ ସତ୍ୟତା ଥାଏ ତେବେ ଏହା ବେଆଇନ ବୋଲି ମତପ୍ରକାଶ ପାଉଛି।

ଏ ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାରୀ ଆନନ୍ଦ ଚରଣ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋ ସମୟରେ ବାର୍ଷିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଖସଡା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନାହିଁ। ତାଲିକା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଜାଣିନାହିଁ। ଓ୍ବାର୍ଡ ମେମ୍ବରମାନେ ଉକ୍ତ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ଥିଲେ ନ ପାଇବାରୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ହେରଫେର କାମ ପଛରେ ଠିକାଦାର ଓ ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତ ଥିବା ଓ୍ବାର୍ଡମେମ୍ବରମାନେ ସନ୍ଦେହ କରି ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଓ୍ବାର୍ଡ ମେମ୍ବର ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟା ସାହୁ, ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତ, ଯଶୋଦା ମହାନ୍ତ, ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ଗିରି, ଶକୁନ୍ତଳା ପାତ୍ର, ମାଳତୀଲତା ମହାନ୍ତ ସମେତ ୧୪ ଜଣ ଓ୍ବାର୍ଡ ମେମ୍ବର ଲିଖିତ ଭାବେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 


All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଆଦିବାସୀ ପ୍ରତିନିଧି ସମ୍ମିଳନୀ, ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାରୋହ

ଆଦିବାସୀ ପ୍ରତିନିଧି ସମ୍ମିଳନୀ, ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାରୋହ

ଉଦଳା, ୧୫।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-କପ୍ତିପଦା ଉପଖଣ୍ଡର ସଦର ମହକୁମା ଉଦଳା ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆଦିବାସୀ ପ୍ରତିନିଧି ସମ୍ମିଳନୀ ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଶ୍ରମିକ

ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଶ୍ରମିକ

ଯୋଡା,୧୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଯୋଡ଼ା ଖଣିମଣ୍ଡଳର ଜଲହରିସ୍ଥିତ କଳିଙ୍ଗ ମାଇନିଂ କର୍ପୋରେଶନ ( କେଏମସି ) ଖଣିରେ ଏରିଅର ପେମେଣ୍ଟ ଦାବିକରି କେତେକ ଶ୍ରମିକ ଖଣି ଅଫିସ ସମୁଖରେ ଶୁକ୍ରବାର ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। 

ବିଦ୍ୟାଳୟ ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ : ବିଇଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବିଦ୍ୟାଳୟ ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ : ବିଇଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଉଦଳା, ୧୫। ୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଦ୍ୟାଳୟ ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ କରି ଉଦଳା ବ୍ଲକ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଖଲାଡି ପଞ୍ଚାୟତର ଦରିକୁଲା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। 

୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ପଦ୍ମପୁର, ୧୫।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିରସ ପଞ୍ଚାୟତର ଜେନାସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ସୁଚରିତା ଜେନାଙ୍କର ୨ ବଖରା ଘର ଜଳିଯାଇଛି। 

ଦୋକାନ ଭିତରେ ପଶିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌

ଦୋକାନ ଭିତରେ ପଶିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌

ଆନନ୍ଦପୁର,୧୫।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର,): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୌର ପରିଷଦ ତଥା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶାଳପଡା ଛକଠାରେ ଥିବା ୨ଟି ଦୋକାନ ଉପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ୧୨ ଚକିଆ ଲୁହା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ମାଡି ଯାଇଛି। 

ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଡକାୟତି: ଜମାକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୫ ମୋବାଇଲ, ୨୦ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଡକାୟତି: ଜମାକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୫ ମୋବାଇଲ, ୨୦ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବଡ଼ବିଲ,୧୫।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡ଼ବିଲସ୍ଥିତ ଆଲ୍ଲାହାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ଶୁକ୍ରବାର  ଡକାୟତି ହୋଇଛି। 

 ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ

ସୋର,୧୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସୋରସ୍ଥିତ ତଳନଗର କଲେଜର  ଅଧ୍ୟାପକ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଘରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ  ଚଢ଼ାଉ ଚାଲିଛି। 

 ମିନିଟ୍ରକ ବାଇକ ମୁହଁ।ମୁହିଁ, ଜଣେ ମୃତ

ମିନିଟ୍ରକ ବାଇକ ମୁହଁ।ମୁହିଁ, ଜଣେ ମୃତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୫।୨: ବାଲେଶ୍ୱର ସୁନହଟ ସ୍ଥିତ ହେମକାପଦା ବ୍ଲକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା।

ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା  ପାଇଁ ଗଣଦୌଡ଼

ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ପାଇଁ ଗଣଦୌଡ଼

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୫।୨:  ବରପଦା ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜର ୩୬ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି l

ସ୍କୁଲରେ ପଶି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା: ବିଇଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ସ୍କୁଲରେ ପଶି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା: ବିଇଓଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଯୋଡା,୧୫।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡା ଥାନା ନିକଟକୁ ଲାଗି ଥିବା ବନେଇକଳା ହାଇସ୍କୁଲରେ ସରସ୍ବତୀ ପୂଜା ଦିନ ପୋଲିସ ସେଠାରେ ପଶି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ଘଟଣାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର। ସେମାନେ ଗୁରୁବାର ଯୋଡା ବିଇଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଏନେଇ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗଦେବେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ

କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗଦେବେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୫।୨ - ଭଦ୍ରକର ରାଣୀତାଲଠାରେ ଆସନ୍ତା ୧୭ ତାରିଖରେ ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ବୁଥ୍‌ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଯୋଗଦେଇ ଦଳୀୟ ବୁଥ୍‌ସ୍ତରର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଦେବେ।

ସଚେତନତା ପାଇଁ ସାଇକେଲ ଯାତ୍ରା

ସଚେତନତା ପାଇଁ ସାଇକେଲ ଯାତ୍ରା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୫।୨ - ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭଦ୍ରକରୁ କନ୍ୟାକୁମାରୀ ଭାୟା ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ସାଇକେଲରେ ଯାତ୍ରା କରିବେ ଭଦ୍ରକର ବିଭୂତି ଭୂଷଣ ପଣ୍ଡା(୩୦)। ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖରୁ ସେ ସାଇକେଲରେ ଯାତ୍ରା କରି ୨୧ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୨୯ ଶହ କି.ମି ଅତିକ୍ରମ କରିବେ।