ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଏଡିଏମ୍‌ ଶୁଣିଲେ ୫୮୩ ଅଭିଯୋଗ

ଏଡିଏମ୍‌ ଶୁଣିଲେ ୫୮୩ ଅଭିଯୋଗ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୧।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସ ତୃତୀୟ ସୋମବାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ଭଞ୍ଜନଗର ଆସି ଲୋକଙ୍କ ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟବ୍ୟସ୍ଥତା ଯୋଗୁ ଜିଲାପାଳ ସୋମବାର ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣିକୁ ଆସିପାରିନଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଏଡିଏମ୍‌ ବିଜୟ କୁମାର ଦାସ ଆସି ୫୮୩ ଅଭିଯୋଗର ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ। ଏନେଇ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପାଇଁ ଏଡିଏମ୍‌ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିସହ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ୍‌ ଫଣ୍ଡରୁ ଜଣଙ୍କୁ ୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ଆର୍ଥୀକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଅଧିକାଂଶ ଅଭିଯୋଗ ଭତ୍ତା, କାଳିଆ ଯୋଜନା, ରାଶନକାର୍ଡ, ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ ଉପରେ ଆସିଥିଲା। ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଉପ ଜିଲାପାଳ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ମିଞ୍ଜ, ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଉତ୍କଳ କେଶରୀ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଜି. ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଦ: ୨ ମିନିଟ୍‌ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା

ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଜି. ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଦ: ୨ ମିନିଟ୍‌ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା

ଜି. ଉଦୟଗିରି,୧୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା  ଜି. ଉଦୟଗିରି ସହରର ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁୁଲୱାମାଠାରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ବୀର ଯବାନମାନଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସୋମବାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

 ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ବ୍ରହ୍ମପୁରର ୩୦ଟି ବଜାର ବନ୍ଦ

ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ବ୍ରହ୍ମପୁରର ୩୦ଟି ବଜାର ବନ୍ଦ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୨: ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୯ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି।   ଏହି ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ଷୋଭ ଏବଂ ଶୋକର ମାହୋଲ ଦେଖାଦେଇଛି। ସବୁଆଡୁ ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି। 

ଯୋଗାଭ୍ୟାସ ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ଯୋଗାଭ୍ୟାସ ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୮ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.):ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରରେ ରବିବାର ଏକ ଯୋଗ ଶିବିରରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଯୋଗାଭ୍ୟାସ କରୁଥିବାବେଳେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ। 

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବୈଠକରେ ଏଆଇସିସି ସମ୍ପାଦକ:ଜନସମ୍ପର୍କକୁ ଭିତ୍ତିକରି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବୈଠକରେ ଏଆଇସିସି ସମ୍ପାଦକ:ଜନସମ୍ପର୍କକୁ ଭିତ୍ତିକରି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଲୋକ (ଭୋଟର)ଙ୍କ ମତାମତ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବିଧାନସଭା ଓ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯିବ। 

ରାଜନୀତିକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ପିଣ୍ଟୁ ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ

ରାଜନୀତିକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ପିଣ୍ଟୁ ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମସି)ର ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଶିବ ଶଙ୍କର ଦାସ ଓରଫ ପିଣ୍ଟୁ ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଆଶା ରାଜନୀତିକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତା କାମ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ:ଜିଲାପାଳ, ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ରାସ୍ତା କାମ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ:ଜିଲାପାଳ, ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି,୧୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ) -ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବୁଡାଗୁଡାଠାରୁ କାରିକୁଟିକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତାକୁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡକ ଯୋଜନାରେ ପକ୍କାରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ଉକ୍ତ କାମର ମାନକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ପାତାଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ:ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି, ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ଧାରଣା

ପାତାଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ:ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି, ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ଧାରଣା

ଗୋପାଳପୁର,୧୮ା୨-ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ପଞ୍ଚମା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ପାତାଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗରେ ମନ୍ଦିର କମିଟି ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ଦିର କମିଟିର ସଭାପତି ଓ ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ରବିବାର ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ସଭାପତି ଓ ସମ୍ପାଦକ ଘରକୁ ଫେରି ନ ଥିବାବେଳେ ଧାରଣା ଜାରି ରହିଛି।

କିଣାଯିବାକୁ ଅଛି ୪ ଲକ୍ଷ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ, ଟାର୍ଗେଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯିବ-ଜିଲାପାଳ

କିଣାଯିବାକୁ ଅଛି ୪ ଲକ୍ଷ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ, ଟାର୍ଗେଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯିବ-ଜିଲାପାଳ

ଛତ୍ରପୁର,୧୮ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଚଳିତବର୍ଷ ୩୨ ଲକ୍ଷ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ କିଣିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି ା ଶନିବାର ସୁଦ୍ଧା ଜିଲାରେ ୫୯,୬୫୮ ଚାଷୀଙ୍କଠାରୁ ୩୮୬ ପ୍ରାଥମିକ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ୨୮ ଲକ୍ଷ ୧୬ ହଜାର ୯୦୪ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ କିଣାଯାଇଛି ା

ଜାତିଭିତ୍ତିକ ସଂରକ୍ଷଣ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଚ୍ଛେଦ ହେଉ

ଜାତିଭିତ୍ତିକ ସଂରକ୍ଷଣ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଚ୍ଛେଦ ହେଉ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୮ା୨-ଓଡ଼ିଶା ବ୍ରାହ୍ମଣ ମହାସଂଘର ଷଷ୍ଠ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଞ୍ଜାମ କଳା ପରିଷଦ ଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

୨୦ ଦିନରେ ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଧାରଣା, ସାମିଲ ହେଲେ ୨ ମହିଳା

୨୦ ଦିନରେ ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଧାରଣା, ସାମିଲ ହେଲେ ୨ ମହିଳା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୮ା୨-ଚିଟଫଣ୍ଡ୍‌ ସଂସ୍ଥା  ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଜମାକାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ଧାରଣା ରବିବାର ୨୦ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି ା ବ୍ରହ୍ମପୁର ରେଡ୍ଡୀ ଗ୍ୟାରେଜସ୍ଥିତ ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ  ନିକଟରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ  ଏହି ଧାରଣା ଚାଲିଛି। ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରକାରେ ସଂସ୍ଥା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନଚେତ ସଂସ୍ଥାର ସର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ଜମି ଦେବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ନ ହେବା ଯାଏ ଧାରଣା ଅବ୍ୟାହତ ରହିବ ବୋଲି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ା 

ହୋମଗାର୍ଡଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଯୁବକ ଗିରଫ

ହୋମଗାର୍ଡଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଯୁବକ ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି,୧୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ହୋମଗାର୍ଡକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ପୋଲିସ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଳଣ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଗ୍ରୀନବାଡି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଘ୍ନେଶ୍ୱର ନାୟକ। ଏନେଇ ହୋମଗାର୍ଡ ଜଗନ୍ନାଥ ମୁଖି ଲିଖତ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ନଂ.୧୪/୧୯ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ  ଆଇପିସି ଧାରା (୨୯୪/୩୨୩/୩୪୧/୩୫୩/୩୦୭/୫୦୭)ରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା  ଆଇଆଇସି ଅଲେଖ ଗରଡିଆ କହିଛନ୍ତି।

କଇଁଛଙ୍କ ଅଣ୍ଡାଦାନ ପାଇଁ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ

କଇଁଛଙ୍କ ଅଣ୍ଡାଦାନ ପାଇଁ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ସହର ନିକଟସ୍ଥ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ମୁହାଣ ସମୁଦ୍ର ଉପକୂଳ ଠାରେ କିଛିଦିନ ମଧ୍ୟରେ କଇଁଛଙ୍କ ଗଣ ଅଣ୍ଡାଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ। କଇଁଛମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଉମାକାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୟୁଥ୍‌ ଫର ଭିଲେଜ ମୁଖ୍ୟ ଦେବହରି ରେଡ୍ଡୀ, ଜାତୀୟ ଯୁବ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଦୀପକ କୁମାର ସାହୁ, ସାଗର କନ୍ୟା ଯୁବକ ସଂଘ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସଫେଇ କରାଯାଇଛି।