ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ଟ୍ରେନ୍‌ ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ବୁଣୁଥିଲେ ସ୍କାର୍ଫ: ବିକ୍ରିହେଲା ୬ଲକ୍ଷରେ

ଟ୍ରେନ୍‌ ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ବୁଣୁଥିଲେ ସ୍କାର୍ଫ: ବିକ୍ରିହେଲା ୬ଲକ୍ଷରେ

ଲଣ୍ଡନ,୧୯।୧: ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଯାତାୟତ କରୁଥିବା ଲୋକେ ବିଳମ୍ବକୁ ସାମ୍ନା କରିବା ଏକ ସାଧାରଣ ଘଟଣା। ହେଲେ ଏହି ସମୟକୁ ଦେଖି ଜର୍ମାନୀର ଜଣେ ମହିଳା ସ୍କାର୍ଫ ବୁଣିବା କାମ କରୁଥିଲେ। ଆଉ ଏହି ସ୍କାର୍ଫ ଏବେ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି ୭୫୫୦ ୟୁରୋ ଯାହା ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ  ପାଖାପାଖି ୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। କ୍ଲାଉଡିଆ ଓ୍ବେବର ନାମକ ଉକ୍ତ ମହିଳା ଜଣକ ଏକ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା। କେବେ କେବେ ଟ୍ରେନ୍‌ ବିଳମ୍ବକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ସାମ୍ନା କରୁଥିଲେ। ଆଉ ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ସମୟର ବିଳମ୍ବକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ସେ ସ୍କାର୍ଫ ବୁଣୁଥିଲେ। ଅର୍ଥାତ୍‌ ଯେଉଁଦିନ ଟ୍ରେନ୍‌ ୫ ମିନିଟ୍‌ ବିଳମ୍ବରେ ଆସୁଥିଲା ସେଦିନ କ୍ଲାଉଡିଆ ଇସତ୍‌ ବ୍ଲୁ ରଙ୍ଗର ଉଲ୍‌ରେ ସ୍କ୍ରାର୍ଫ ବୁଣୁଥିଲେ। ସେହିପରି  ଅଧଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ଗୋଲାପି ରଙ୍ଗ, ଅଧଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ଲାଲ ରଙ୍ଗ ଓ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ଆସିଲେ ଧଳା ରଙ୍ଗର ଉଲ୍‌ରେ ମହିଳା ଜଣକ ସ୍କାର୍ଫ ବୁଣୁଥିଲେ। କିଛିଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ଖବରଦାତା ଝିଅ ସେହି ସ୍କାର୍ଫର ଏକ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅପଲୋଡ କରିଥିଲେ। ଆଉ ଏହି ସ୍କାର୍ଫର ନାଁ ରଖାଯାଇଥିଲା ‘ରେଲ୍‌ ଡିଲେ ସ୍କାର୍ଫ’। ଫଟୋଟିକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ୨୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଲାଇକ୍‌ କରିବା ପରେ କ୍ଲାଉଡିଆ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ। ଆଉ ଏବେ ଏହି ସ୍କାର୍ଫ ପ୍ରାୟ ୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଯାହା ଲୋକଙ୍କର ଧାରଣା ଥିଲା ଯେ ଜର୍ମାନୀରେ କେବେ ଟ୍ରେନ୍‌ ବିଳମ୍ବ ହୁଏ ନାହିଁ ତାହା ଭୁଲ୍‌ ବୋଲି କ୍ଲାଉଡିଆ କହିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସ୍କାର୍ଫଟିର ମୂଲ୍ୟ ଏତେ ବୋଲି ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।  

All Right Reserved By

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ଡରିଲାଣି ପାକିସ୍ତାନ: ଜାତିସଂଘକୁ ମାଗୁଛି ସହାୟତା

ଡରିଲାଣି ପାକିସ୍ତାନ: ଜାତିସଂଘକୁ ମାଗୁଛି ସହାୟତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧୯।୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପୁଣିଥରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ତୁତୁ ମେମେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। 

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଇମ୍ରାନ୍‌:  ପ୍ରମାଣ ମିଳିଲେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଇମ୍ରାନ୍‌: ପ୍ରମାଣ ମିଳିଲେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ

ଇସଲାମାବାଦ୍‌,୧୯।୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ପାକିସ୍ତାନର ହାତ ଥିବା ନେଇ ପ୍ରମାଣ ମିଳିଲେ ଏନେଇ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଏହା କହିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍‌ ଖାଁ। 

ସୌଦି ଯୁବରାଜଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନରୁ ସିଧାସଳଖ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି

ସୌଦି ଯୁବରାଜଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନରୁ ସିଧାସଳଖ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ରିୟାଦ,୧୯।୨: ସୌଦି ଆରବର ଯୁବରାଜ ମହମ୍ମଦ ବିନ୍‌ ସଲମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନରୁ ସିଧାସଳଖ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିନାହିଁ। ମଙ୍ଗଳବାର ଯୁବରାଜ ଭାରତ ଆସିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୪ ମୃତ

ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୪ ମୃତ

ଦାମାସକସ୍‌,୧୯।୨: ସିରିଆରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୪ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ପାକିସ୍ତାନକୁ ବଦନାମ କରନାହିଁ: ଚାଇନା

ପାକିସ୍ତାନକୁ ବଦନାମ କରନାହିଁ: ଚାଇନା

ବେଜିଂ,୧୯।୨(ପି.ଟି.)-ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବଦନାମ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଭାରତ ନିଜ ଆତଙ୍କବାଦ ନିରୋଧୀ ନୀତିର ପୁନର୍ବିଚାର କରୁ ବୋଲି ସୋମବାର ଚାଇନାର ଏକ ସରକାରୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ କହିଛି।

ଶୁଣାଣି ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ହୃଦ୍‌ଘାତ

ଶୁଣାଣି ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ହୃଦ୍‌ଘାତ

ଇସ୍‌ଲାମାବାଦ,୧୯ା୨(ପି.ଟି.): ହେଗ୍‌ସ୍ଥିତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅଦାଲତ (ଆଇସିଜେ)ରେ ସୋମବାର କୁଳଭୂଷଣ ଯାଦବଙ୍କ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଚାଲିଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନର ଅସ୍ଥାୟୀ ବିଚାରପତି ତସାଦୁକ୍‌ ହୁସେନ ଗିଲାନୀଙ୍କୁ ହୃଦ୍‌ଘାତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ବେଲୁଚିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୬ପାକ୍‌ ସେନା ନିହତ

ବେଲୁଚିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୬ପାକ୍‌ ସେନା ନିହତ

କରାଚି,୧୮।୨: ଇରାନ ସୀମାରେ ଥିବା ବେଲୁଚିସ୍ତାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ୨ଟି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଘଟଣାରେ ୬ ପାକ୍‌ ସେନା ନିହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ଗୁପ୍ତ ଅପରେଶନ ଚଳାଇଥିଲା ଇସ୍ରାଏଲ୍‌

ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ଗୁପ୍ତ ଅପରେଶନ ଚଳାଇଥିଲା ଇସ୍ରାଏଲ୍‌

ଜେରୁଜେଲମ୍‌,୧୮।୨: ଆତଙ୍କବାଦର ବିଲୋପ ପାଇଁ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ୨୦ବର୍ଷ ଧରି ଗୁପ୍ତ ଅପରେଶନ ଚଳାଇଥିଲା। ଶେଷରେ ମିଳିଥିଲା ସଫଳତା। ୧୯୭୨ରେ ଜର୍ମାନୀର  ମ୍ୟୁନିଚ୍‌ଠାରେ  ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫୁଟବଲ ଆୟୋଜିତ ହେଉଥିଲା। 

ଶହେରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରୀ-ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଅପହରଣ କଲେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ

ଶହେରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରୀ-ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଅପହରଣ କଲେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ

ୟାୟୁଣ୍ଡେ,୧୮।୨: ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶ କାମେରୁନ୍‌ରେ କିଛି ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ଶହେରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଛାତ୍ରୀ-ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିଛନ୍ତି। 

୩୦ ହଜାର ଲିଟର ପାଣି ଚୋରି: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୮.୫ ଲକ୍ଷ

୩୦ ହଜାର ଲିଟର ପାଣି ଚୋରି: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୮.୫ ଲକ୍ଷ

ଟରଣ୍ଟୋ, ୧୮।୨:  କାନାଡ଼ା ନ୍ୟୁଫାଉଣ୍ଡଲାଣ୍ଡରୁ ୩୦ ହଜାର ଲିଟର ବିଶୁଦ୍ଧ ପାଣି ଚୋରି ହୋଇଛି। ଏହାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୮.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। 

୪ ମାସ ତଳେ ରଚାଯାଇଥିଲା ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର:ରାଓ୍ବଲପିଣ୍ଡିରୁ ମିଳିଥିଲା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

୪ ମାସ ତଳେ ରଚାଯାଇଥିଲା ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର:ରାଓ୍ବଲପିଣ୍ଡିରୁ ମିଳିଥିଲା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮ା୨:ପାକିସ୍ତାନ ଯେତେ ମନାକଲେ ବି ସତକୁ ଆଉ ଲୁଚାଇ ପାରୁନାହିଁ। ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶର ସମ୍ପୃକ୍ତି ନେଇ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ପ୍ରମାଣ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାରେ ଲଗିଲାଣି। 

ବ୍ରିଟେନ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରିଟେନ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଲଣ୍ଡନ/ମେଲବୋର୍ନ,୧୮ା୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ପାଖାପାଖି ୫୦ଟି ଦେଶ ନିନ୍ଦା କରିଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ  ବିଦେଶରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।