ବ୍ରହ୍ମପୁର

ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀ ମା’ ହେବା ଘଟଣା: ସେବାଶ୍ରମ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ଜିଲାପାଳ, ଏସ୍‌ପି

ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀ ମା’ ହେବା ଘଟଣା:  ସେବାଶ୍ରମ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ଜିଲାପାଳ, ଏସ୍‌ପି

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକର ଏକ ସେବାଶ୍ରମରେ ଜଣେ ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀ ମା’ ହେବା ଘଟଣାକୁ ୪ ଦିନ ବିତିଛି। ବୁଧବାର ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉକ୍ତ ସେବାଶ୍ରମକୁ ଯାଇ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଉପଜିଲାପାଳ ସିନ୍ଧେ ଦତ୍ତାତ୍ରେୟ ବାହୁସାହେବ ଏବଂ ତହସିଲଦାର ନୀତୀଶ ତ୍ରିପାଠୀ, ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାପାଳ ବୃନ୍ଦା ଡି, ଏସପି ପ୍ରତୀକ ସିଂ ଓ ତାଙ୍କ ସହ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଆଇଟିଡିଏର ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଶାସକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ରଣଜିତ, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ମଙ୍ଗଳ ଅଧିକାରୀ ଦୟାନିଧି ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ସେବାଶ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲାପାଳ ଏବଂ ଏସ୍‌ପି ହଷ୍ଟେଲ ଯାଇ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ପରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଝୁନୁରାଣୀ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସେବାଶ୍ରମର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ତାଲା ପକାଯାଇଥିବାରୁ ଅଭିଭାବକମାନେ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ଆଗରେ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଦିବାଧ୍ୟାୟୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବାହାରକୁ ଛଡ଼ା ଯାଇନଥିଲା। 

ଅପରାହ୍ନରେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଦସ୍ୟ ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟିକା ଅଜୟନ୍ତୀ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସମେତ ଜିଲା ସଭାନେତ୍ରୀ ଜାନକୀ ପ୍ରଧାନ, ବ୍ଲକ ସଭାନେତ୍ରୀ ମଣୀ ନାୟକ, ଉପସଭାନେତ୍ରୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରଧାନ, ଗୋଲାପି ନାୟକ, ୧୦ନଂ ଜୋନ ସଭାପତି କାଳୀ ପ୍ରସାଦ ମଲ୍ଲିକ, ବରିଷ୍ଠ ନେତା ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ସେବାଶ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚି ବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଦସ୍ୟା ଅଜୟନ୍ତୀ କହିଛନ୍ତି, ରବିବାର ଘଟଣା ପରେ ଭୟରେ କିଛି ଛାତ୍ରୀ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡ଼ିଥିବା ଶୁଣି ଏଠାକୁ ଆସିଥିଲୁ। ତେବେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ସନ୍ତୋଷଜନକ ଉତ୍ତର ମିଳି ନ ଥିବା ଅଜୟନ୍ତୀ କହିଛନ୍ତି। ଘଟଣାର ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ କରାଯିବାକୁ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି। ନଚେତ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି। ସେହିପରି ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଭାଜପାର ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତି ଅରୁଣ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଗୁରୁବାର କନ୍ଧମାଳ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ କନ୍ଧମାଳ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ଆବାହକ ପ୍ରତାପ ପ୍ରଧାନ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି।


All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଜି. ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଦ: ୨ ମିନିଟ୍‌ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା

ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଜି. ଉଦୟଗିରି ବନ୍ଦ: ୨ ମିନିଟ୍‌ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା

ଜି. ଉଦୟଗିରି,୧୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା  ଜି. ଉଦୟଗିରି ସହରର ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁୁଲୱାମାଠାରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ବୀର ଯବାନମାନଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସୋମବାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

 ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ବ୍ରହ୍ମପୁରର ୩୦ଟି ବଜାର ବନ୍ଦ

ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ବ୍ରହ୍ମପୁରର ୩୦ଟି ବଜାର ବନ୍ଦ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୨: ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୯ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି।   ଏହି ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ଷୋଭ ଏବଂ ଶୋକର ମାହୋଲ ଦେଖାଦେଇଛି। ସବୁଆଡୁ ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି। 

ଯୋଗାଭ୍ୟାସ ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ଯୋଗାଭ୍ୟାସ ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୮ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.):ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରରେ ରବିବାର ଏକ ଯୋଗ ଶିବିରରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଯୋଗାଭ୍ୟାସ କରୁଥିବାବେଳେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିପାରିନାହିଁ। 

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବୈଠକରେ ଏଆଇସିସି ସମ୍ପାଦକ:ଜନସମ୍ପର୍କକୁ ଭିତ୍ତିକରି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ

ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବୈଠକରେ ଏଆଇସିସି ସମ୍ପାଦକ:ଜନସମ୍ପର୍କକୁ ଭିତ୍ତିକରି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଲୋକ (ଭୋଟର)ଙ୍କ ମତାମତ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବିଧାନସଭା ଓ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯିବ। 

ରାଜନୀତିକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ପିଣ୍ଟୁ ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ

ରାଜନୀତିକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ପିଣ୍ଟୁ ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮ା୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମସି)ର ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଶିବ ଶଙ୍କର ଦାସ ଓରଫ ପିଣ୍ଟୁ ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଆଶା ରାଜନୀତିକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତା କାମ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ:ଜିଲାପାଳ, ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ରାସ୍ତା କାମ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ:ଜିଲାପାଳ, ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି,୧୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ) -ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବୁଡାଗୁଡାଠାରୁ କାରିକୁଟିକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତାକୁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡକ ଯୋଜନାରେ ପକ୍କାରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ଉକ୍ତ କାମର ମାନକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ପାତାଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ:ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି, ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ଧାରଣା

ପାତାଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ:ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି, ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ଧାରଣା

ଗୋପାଳପୁର,୧୮ା୨-ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ପଞ୍ଚମା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ପାତାଳେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗରେ ମନ୍ଦିର କମିଟି ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ଦିର କମିଟିର ସଭାପତି ଓ ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ରବିବାର ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ସଭାପତି ଓ ସମ୍ପାଦକ ଘରକୁ ଫେରି ନ ଥିବାବେଳେ ଧାରଣା ଜାରି ରହିଛି।

କିଣାଯିବାକୁ ଅଛି ୪ ଲକ୍ଷ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ, ଟାର୍ଗେଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯିବ-ଜିଲାପାଳ

କିଣାଯିବାକୁ ଅଛି ୪ ଲକ୍ଷ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ, ଟାର୍ଗେଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯିବ-ଜିଲାପାଳ

ଛତ୍ରପୁର,୧୮ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଚଳିତବର୍ଷ ୩୨ ଲକ୍ଷ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ କିଣିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି ା ଶନିବାର ସୁଦ୍ଧା ଜିଲାରେ ୫୯,୬୫୮ ଚାଷୀଙ୍କଠାରୁ ୩୮୬ ପ୍ରାଥମିକ ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ୨୮ ଲକ୍ଷ ୧୬ ହଜାର ୯୦୪ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ କିଣାଯାଇଛି ା

ଜାତିଭିତ୍ତିକ ସଂରକ୍ଷଣ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଚ୍ଛେଦ ହେଉ

ଜାତିଭିତ୍ତିକ ସଂରକ୍ଷଣ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଚ୍ଛେଦ ହେଉ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୮ା୨-ଓଡ଼ିଶା ବ୍ରାହ୍ମଣ ମହାସଂଘର ଷଷ୍ଠ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଞ୍ଜାମ କଳା ପରିଷଦ ଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

୨୦ ଦିନରେ ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଧାରଣା, ସାମିଲ ହେଲେ ୨ ମହିଳା

୨୦ ଦିନରେ ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଜମାକାରୀଙ୍କ ଧାରଣା, ସାମିଲ ହେଲେ ୨ ମହିଳା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୮ା୨-ଚିଟଫଣ୍ଡ୍‌ ସଂସ୍ଥା  ଗୋଲଡେନ୍‌ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଜମାକାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ଧାରଣା ରବିବାର ୨୦ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି ା ବ୍ରହ୍ମପୁର ରେଡ୍ଡୀ ଗ୍ୟାରେଜସ୍ଥିତ ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ  ନିକଟରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ  ଏହି ଧାରଣା ଚାଲିଛି। ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରକାରେ ସଂସ୍ଥା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଜମାକାରୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନଚେତ ସଂସ୍ଥାର ସର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ଜମି ଦେବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ନ ହେବା ଯାଏ ଧାରଣା ଅବ୍ୟାହତ ରହିବ ବୋଲି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ା 

ହୋମଗାର୍ଡଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଯୁବକ ଗିରଫ

ହୋମଗାର୍ଡଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଯୁବକ ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି,୧୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ହୋମଗାର୍ଡକୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ପୋଲିସ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଳଣ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଗ୍ରୀନବାଡି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଘ୍ନେଶ୍ୱର ନାୟକ। ଏନେଇ ହୋମଗାର୍ଡ ଜଗନ୍ନାଥ ମୁଖି ଲିଖତ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ନଂ.୧୪/୧୯ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ  ଆଇପିସି ଧାରା (୨୯୪/୩୨୩/୩୪୧/୩୫୩/୩୦୭/୫୦୭)ରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା  ଆଇଆଇସି ଅଲେଖ ଗରଡିଆ କହିଛନ୍ତି।

କଇଁଛଙ୍କ ଅଣ୍ଡାଦାନ ପାଇଁ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ

କଇଁଛଙ୍କ ଅଣ୍ଡାଦାନ ପାଇଁ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ସହର ନିକଟସ୍ଥ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ମୁହାଣ ସମୁଦ୍ର ଉପକୂଳ ଠାରେ କିଛିଦିନ ମଧ୍ୟରେ କଇଁଛଙ୍କ ଗଣ ଅଣ୍ଡାଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ। କଇଁଛମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଉମାକାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୟୁଥ୍‌ ଫର ଭିଲେଜ ମୁଖ୍ୟ ଦେବହରି ରେଡ୍ଡୀ, ଜାତୀୟ ଯୁବ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଦୀପକ କୁମାର ସାହୁ, ସାଗର କନ୍ୟା ଯୁବକ ସଂଘ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସଫେଇ କରାଯାଇଛି।