ଖେଳ |

ଧୋନୀଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ଆକଳନ କରିବା ସହଜ ନୁହଁ: ଗାଭାସ୍କର

ଧୋନୀଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ଆକଳନ କରିବା ସହଜ ନୁହଁ: ଗାଭାସ୍କର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭।୧(ପି.ଟି.)-  ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଅଭିଜ୍ଞ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ଆକଳନ କରିବା ସହଜ ନୁହଁ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଦୟାକରି ଏକା ଛାଡିଦେବା ଉଚିତ୍‌। ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ସ୍ଥିରତା ନାହିଁ ତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିହେବ ନାହିଁ। ଆଡିଲେଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଧୋନୀ ଅପରାଜିତ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ପାଳି ଖେଳି ଭାରତକୁ ଜିତାଇଥିଲେ। ଶେଷ ଓଭରରେ ପୁରୁଣା ଢଙ୍ଗରେ ଛକା ମାରି ସେ ବିଜୟକୁ ସହଜ କରିଥିଲେ। 

ଧୋନୀ ଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ବେଶି ଚର୍ଚ୍ଚା ନ କରିବାକୁ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି। ତାଙ୍କୁ ଏକା ଛାଡିଦେଲେ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ। ବୟସ ବଢିବା ସଙ୍ଗସଙ୍ଗେ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ସ୍ଥିରତା ରହି ନ ଥାଏ। ତେଣୁ ସମେସ୍ତ ଏକତା ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିବା ଉଚିତ୍‌। ଷ୍ଟମ୍ପ ପଛରେ ରହି ମ୍ୟାଚର ସ୍ଥିତିକୁ ସେ ନିଖୂଣ ଭାବେ ପଢିପାରନ୍ତି। କିଭଳି ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ହେବ ସେ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତି। ପ୍ରତିପକ୍ଷ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କ’ଣ ଯୋଜନା କରିଥାନ୍ତି ତାହା ସେ ଜାଣି ପାରିଥାନ୍ତି। ଫିଲ୍ଡ ପ୍ଲେସିଂରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ପୁଣି ଧୋନୀ ଓ ଅଧିନାୟକ କୋହଲିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ବେଶ୍‌ ଭଲ ରହିଛି। ଧୋନୀଙ୍କୁ କୋହଲିଙ୍କ ସମର୍ଥନ ରହିଛି। ତେଣୁ ସେ ଦଳରେ ରହିଲେ ଭାରତ ପାଇଁ ଲାଭାଦାୟକ ହେବ। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ବେଶି ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବା ଉଚିତ୍‌ ନୁହଁ ବୋଲି ଗାଭାସ୍କର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। 

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ମ୍ୟାକଗ୍ରାଥଙ୍କ ପରେ ପ୍ରଥମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ କୁମିନ୍ସ

ମ୍ୟାକଗ୍ରାଥଙ୍କ ପରେ ପ୍ରଥମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ କୁମିନ୍ସ

ଦୁବାଇ,୧୮।୨- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ପାଟ୍‌ କମିନ୍ସ ରବିବାର ଆଇସିସି ବୋଲରଙ୍କ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ରେ ଶୀର୍ଷକୁ ଉଠିଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରିକେଟର ଦୁଇ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କାଗିସୋ ରାବାଡାଙ୍କୁ ହଟାଇ ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ ଟେଷ୍ଟ ବୋଲର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି।

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସହାୟତା ଦେବେ ଧାଓ୍ବନ

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସହାୟତା ଦେବେ ଧାଓ୍ବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨- ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ବାଗ ଓ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଭଳି ଭାରତୀୟ ଓପନର ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିତ୍ବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସହାୟତା ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି। 

ପିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ କଭରେଜ କରିବନି କ୍ରିକ୍‌ବଜ

ପିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ କଭରେଜ କରିବନି କ୍ରିକ୍‌ବଜ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୮।୨- ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଯବାନ ଶହୀଦ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ଜନାତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆକ୍ରୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି।

ରାଜ୍ୟ ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ରାଜ୍ୟ ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୨(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ସ୍ଥାନୀୟ ଭଞ୍ଜକଳା ମଣ୍ଡପଠାରେ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ଓ ଫିଟନେସ୍‌ ସଂଘ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ଓ ଫିଟ୍‌ନେସ ସଂଘ, ଜାଗୁଆର ଜିମ୍‌ର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ଫାଉଣ୍ଡେଶନ ପ୍ରଯୋଜନାରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। 

ଷ୍ଟ୍ରାଣ୍ଡଜା ମେମୋରିଆଲ ବକ୍ସିଂ:  ଅମିତଙ୍କ ଚମକ; ଭାରତକୁ ୫ ପଦକ ମିଳିବା ନିଶ୍ଚିତ

ଷ୍ଟ୍ରାଣ୍ଡଜା ମେମୋରିଆଲ ବକ୍ସିଂ: ଅମିତଙ୍କ ଚମକ; ଭାରତକୁ ୫ ପଦକ ମିଳିବା ନିଶ୍ଚିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୮।୨(ପି.ଟି.)- ବୁଲଗେରିଆ ରାଜଧାନୀ ସୋଫିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୭୦ତମ ଷ୍ଟ୍ରାଣ୍ଡଜା ମେମୋରିଆଲ ବକ୍ସିଂ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ଅମିତ୍‌ ପୋଙ୍ଘାଲ୍‌ ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଗୁଣନିଧି କପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ: ସେମିରେ ଶବର ସ୍ପୋର୍ଟିଂ

ଗୁଣନିଧି କପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ: ସେମିରେ ଶବର ସ୍ପୋର୍ଟିଂ

ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଲିଙ୍ଗରାଜ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଡିଏଭି ସ୍କୁଲ ଖେଳପଡିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଗୁଣନିଧି କପ୍‌ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧାର ଶବର ସ୍କୋର୍ଟିଂ କ୍ଳବ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ଟେନିସ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଉଦ୍‌ଯାପିତ:  ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଥମଥର ଚାମ୍ପିୟନ

ଟେନିସ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଥମଥର ଚାମ୍ପିୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ସ୍ଥାନୀୟ ରେଲ୍‌ଓ୍ବେ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଟେନିସ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫିର ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। ଫାଇନାଲରେ ତାମିଲନାଡ଼ୁକୁ ୬ ଉଇକେଟରେ ହରାଇ  ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।

ଓଡ଼ିଶାରେ ଟେନିସ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଏସିଆ କପ୍‌ ସମ୍ଭାବନା

ଓଡ଼ିଶାରେ ଟେନିସ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଏସିଆ କପ୍‌ ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଓଡ଼ିଶାରେ ଚାମ୍ପିୟନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଟେନିସ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଆୟୋଜନରେ ଅଭୀଭୂତ ଟେନିସ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କହ୍ନେୟା ଗୁର୍ଜର। 

ରବି ଆଣ୍ଡ୍‌ ଅନାଦି ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ: କଟକ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ   ହଷ୍ଟେଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ରବି ଆଣ୍ଡ୍‌ ଅନାଦି ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ: କଟକ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ହଷ୍ଟେଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ସୋନପୁର,୧୮।୨(ନି.ପ୍ର.)-ସ୍ଥାନୀୟ ସୋନପୁର ଗାନ୍ଧୀ ପଡିଆଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୧୩ତମ ଅଲ ୍ଓ ଡ଼ିଶା ରବି ଆଣ୍ଡ୍‌ ଅନାଦି ମେମୋରିଆଲ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାଜ୍ୟ ଟେନିସ୍‌ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ରାଜ୍ୟ ଟେନିସ୍‌ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

କଟକ ଅଫିସ,୧୮ା୨- ଢେଙ୍କାନାଳ କାମାକ୍ଷାନଗରସ୍ଥିତ ସଂସ୍କାର ସ୍କୁଲଠାରେ ତୃତୀୟ ରାଜ୍ୟ ସିନିୟର ଟେନିସ ଭଲିବଲ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି । ପୁରୁଷ ବିଭାଗରେ ଭଦ୍ରକ ଦଳ ୨-୧ ସେଟ୍‌ରେ ପାରାଦୀପକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମହିଳା ବିଭାଗରେ କେନ୍ଦୁଝର ୨-୧ ସେଟ୍‌ରେ ରାଉରକେଲାକୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା। 

ଯୁବା ବାସ୍କେଟବଲ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଓଏସ୍‌ସି ଚାମ୍ପିୟନ

ଯୁବା ବାସ୍କେଟବଲ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଓଏସ୍‌ସି ଚାମ୍ପିୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୨(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଇମ୍ଫା ପାର୍କରେ ଯୁବା ବାସ୍କେଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଫାଇନାଲରେ ଓଏସ୍‌ସି ୬୭-୫୧ ପଏଣ୍ଟରେ ମାମ୍ବା ବୟେଜ(ମଦର୍ସ କ୍ଲବ)କୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। 

ରିୟଲ କଶ୍ମୀରକୁ ୩ ପଏଣ୍ଟ ମିଳିଲେ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବ ମିନର୍ଭା

ରିୟଲ କଶ୍ମୀରକୁ ୩ ପଏଣ୍ଟ ମିଳିଲେ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବ ମିନର୍ଭା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮ା୨ (ପି.ଟି.)-ରିୟଲ କଶ୍ମୀରକୁ ଯଦି ୩ ପଏଣ୍ଟ ମିଳେ ତେବେ  ମିନର୍ଭା ପଞ୍ଜାବ ଏଫ୍‌ସି କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବ। ଶ୍ରୀନଗରରେ ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ଗତଥର ଚାମ୍ପିୟନ ମିନର୍ଭା ପଞ୍ଜାବ ସେଠାରେ ରିୟଲ କଶ୍ମୀର ବିପକ୍ଷ ଆଇ-ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବା ଲାଗି ରାଜି ହେଉନାହିଁ।