ସମ୍ବଲପୁର

କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ମନବୋଧ : ବାପର ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଦାଦନ ଖଟୁଛନ୍‌ ପଢ଼ୁଆ ଝି

କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ମନବୋଧ : ବାପର ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ଦାଦନ ଖଟୁଛନ୍‌ ପଢ଼ୁଆ ଝି

ଲାଠୋର,୧୫।୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ କରୁଅଁାଝର ପଁଚେତ୍‌ର ସାନଗୁର୍ଜିଭଟା ଗଁାର ମନବୋଧ ସୂର୍ଯ୍ୟ କର୍କଟ ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍‌। ଏହେଦେ ସେ ସରକାରୀ ଚିକିସତ୍ା ସାହାଯ୍‌ର ଅପେକ୍ଷାରେ ଅଛନ୍‌, ହେଲେ ଏଭ୍‌ତକ୍‌ ନାଇଁ ମିଲିପାରି। ଖବର ଅନ୍‌ସାରେ ପହେଲା ତାକର ଟଁଟିରେ ଗୁଟେ ଆବୁ ବାହାରି ଦରଜ୍‌ ହେଇଥିଲା। ସେ ପାଟଣାଗଡ଼, ନୂଆପଡ଼ା ଡାକ୍‌ତରଖାନାରେ ଦେଖେଇ ଉଷୋକସା ଖାଇଥିଲେ। ହେଲେ ରୋଗ୍‌ କମ୍‌ବାର ଜାଗାରେ ଦିନୁ ଦିନ୍‌କେ ବଢ଼ତେଲ ଗଲା। ପରିବାର ଲୋକ୍‌ ଧାର ଉଧାର, ଜମି ବିକି ୨ ଲାଖ୍‌ ୭୩ ହଜାର ଟଁକା ଖରଚ୍‌ କରି କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍‌ତରଖାନା ଆର ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏମ୍‌ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିସତ୍ା କରାଲେ। ହେଲେ କିଛି ଲାଭ ନାଇଁ ହେଲା। ଏହେଦ୍‌କା ସେ ଠିକ୍‌ସେ ଖିଆପିଆ କରି ନାଇଁପାରବାର। ଏନ୍‌ତାକି ସେ ନିଜେ କେହେନ୍‌ସି କାମ୍‌ବୁତା ନାଇଁ କରିପାରବାର ଲାଗି ପରିବାର ଲୋକ୍‌ ତାକର ଖିଆପିଆନୁ ମୂଲ୍‌ କରି ସବୁକଥା ବୁଝୁଛନ୍‌। ତାକର ପରିବାର କହେଲେ ମାଏକିନା ସୀତୟା, ୪ ଝି’ ଆର ଗୁଟେ ପୁଓ। ବଡ଼ଖା ଝି’ ବିହାଚୁରା ହେଇ ଶାଶ୍‌ ଘରେ ଖଟୁଥିଲା ବେଲେ ବାକି ୩ ଝି ଛାୟାବତୀ, ସୁଭୀ, ସୁନିତା ଆର ପୁଓ ଶିବଚରଣ ଘରେ ଅଛନ୍‌। ନିଜର ଜମିରେ ଚାଷ୍‌ବାସ କରବାର ସଂଗେ ଉନିଆ କାମ୍‌ଧଁଦା କରି ପରିବାଟା ଖୁସିରେ ଚଲିଯାଉଥିଲେ। ମନବୋଧ ଘରର ଗୁଟେ ବଲି ରୁଜ୍‌ଗାରିଆ ଲୋକ୍‌। ଘରର ମୁଖିଆ ରୋଗ୍‌ରେ ପଡ଼ି ରହେଲା ବେଲେ୍‌କେ ବାକି ପରିବାର ଲୋକ୍‌ ଏହେଦେ ସବୁପରକାର ସମସିଆର ସଂଗେ ଯୁଝୁଛନ୍‌। ପୁଓ ଶିବଚରଣ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂରେ ଡିପ୍ଲୋମା କରିଥିଲା ବେଲେ ଝି ଛାୟାବତୀ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପାସ କରିଛନ୍‌। ହେଲେ ସବୁଥିରୁ ଦୁଖର କଥା ଟଁକା ପଏସା ଅଭାବୁ ମନବୋଧକଁର ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପାସ୍‌ କରିଥିବାର ଝି’ ଛାୟାବତୀ ବାପର ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ସରଦାରନୁ ବଏନା ଛିନି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଦାଦନ ଖଟୁଛନ୍‌। ପରିସ୍ଥିତି ଏନ୍‌ତା ଯେ ପରିବାର ଲୋକ୍‌ ମନବୋଧକୁଁ ଚିକିସତ୍ା ତ ଦୂରର କଥା ଭଲ ଖାଏଦ୍‌, ଉଷୋ ଘିନିକରି ଦେଇ ନାଇଁପାରବାର। ଇ ଦୁଖି ପରିବାର ଉପରେ ଜିଲା ପରଶାସନ ଆର ସୁଆସ୍‌ତିଅ ବିଭାଗ ଦୁରୁଷ୍‌ଟି ଦେଇ ସରକାରୀ ସାହାଯ୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେବାକେ ଗଁାବାସୀ ଦାବି କରିଛନ୍‌। ଇ ବାବ୍‌ଦେ ଖବର ପାଇ ଖପ୍ରାଖୋଲ ବିଡିଓ ତରଣୀ ସୁନା ସୋମବାର ପୀଡ଼ିତକଁର ଗଁାରେ ପୁହୁଁଚି ପରିବାର ଲୁକ୍‌କୁ ଭେଟବାର ସଂଗେ ଚିକିସତ୍ା ବେବସ୍‌ତା କରବାକେ କଥା ଦେଇଛନ୍‌। 

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଭାଗବତ ସପ୍ତାହ ପାରାୟଣ: ଶିଶୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନୃତ୍ୟ ନାଟିକା ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ମଞ୍ଚସ୍ଥ

ଭାଗବତ ସପ୍ତାହ ପାରାୟଣ: ଶିଶୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନୃତ୍ୟ ନାଟିକା ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ମଞ୍ଚସ୍ଥ

ହେମଗିର, ୧୯।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ତଥା ଭଗବତ ପ୍ରେମକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାନବ ଜୀବନରେ ପରିସ୍ଫଟ କରିବା ପାଇଁ ହେମଗିର ବ୍ଲକର ଲୁଆବାହାଲଠାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷପରି ଏବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଭାଗବତ ସପ୍ତାହ ପାରାୟଣ, ହରିହାଟର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। 

ଜୀବନର ଶେଷ ଭୋଟ ଦେଲେ ବୃଦ୍ଧା: ଭୋଟ ଦେଇସାରି ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ

ଜୀବନର ଶେଷ ଭୋଟ ଦେଲେ ବୃଦ୍ଧା: ଭୋଟ ଦେଇସାରି ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ

ସବ୍‌ଡେଗା, ୧୯।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ସବ୍‌ଡେଗା ବ୍ଲକର କିରାଲଗା କସ୍ତୁରବା ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଭୋଟଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରର ବୁଥ ନଂ. ୧୬୫ରେ ଜୀବନର ଶେଷ ଭୋଟ ଦେଇଛନ୍ତି ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା। 

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ପାଣି ଛାଡିବା ଦାବି: ଜାରିଙ୍ଗଠାରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ପାଣି ଛାଡିବା ଦାବି: ଜାରିଙ୍ଗଠାରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଜୁନାଗଡ,୧୮।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ପାଣି ଛାଡିବା ପାଇଁ ଜାରିଙ୍ଗ ଡ୍ରିଷ୍ଟିବ୍ୟୁଟାରୀର ଚାଷୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଜାରିଙ୍ଗ ଛକ ୨୬ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ସାଢେ ୧୧ଟା ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଷୀମାନେ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ରାସ୍ତାରେ ଶତାଧିକ ଯାନବାହନ ଅଟକି ରହିଥିଲା। 

ଘର ଉପରକୁ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ, ୪ ଆହତ

ଘର ଉପରକୁ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ, ୪ ଆହତ

ଲାଠୋର, ୧୮ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲାଠୋର ଥାନା ଅଧୀନ ଝଲିଆଲିଟି ଗ୍ରାମର ରାସ୍ତାପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ଏକ ଘର ଉପରେ ଏକ ମାଲ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ମାଡିଯିବାରେ  ୪ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି। 

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯୋଗେଶ ସିଂଙ୍କ ଭାଇ, ଖବରଦାତାଙ୍କ ଉପରେ ଭାଜପା ସମର୍ଥକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗ; ୪ ଗିରଫ

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯୋଗେଶ ସିଂଙ୍କ ଭାଇ, ଖବରଦାତାଙ୍କ ଉପରେ ଭାଜପା ସମର୍ଥକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗ; ୪ ଗିରଫ

ସୁନ୍ଦରଗଡ , ୧୮।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭୋଟଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ବୁଧୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ଓ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପୃଥକ ଭାବେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା ହୋଇଛି। ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ସାଲେପାଲି ଓ ରାଏବଗା ଗ୍ରାମରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯୋଗେଶ ସିଂଙ୍କ  ଭାଇ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସମେତ ଜଣେ ଖବରଦାତାଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଭାଜପା ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀନୀ କୁସୁମ ଟେଟେଙ୍କ ସମର୍ଥକ ମାନେ  ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ  ହୋଇଛି। 

ନୂତନ ମତଦାତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ

ନୂତନ ମତଦାତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ

ଘଣ୍ଟାପଡ଼ା,୧୮ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ୧ ନଂ ଜିଲାପରିଷଦ ଜୋନ୍‌ର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ ଅଚଳ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା।  ଫଳରେ ୧ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ମତଦାନ କରିଥିଲେ ଭୋଟର।

ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ବିଧାୟିକା ରାଧାରାଣୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପିଏସ୍‌ଓଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ବିଧାୟିକା ରାଧାରାଣୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପିଏସ୍‌ଓଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୧୮।୪: ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବ୍ରଜରାଜନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଗୁରୁବାର ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା ଘଟିଛି। ଅପରାହ୍ନରେ ଉକ୍ତ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଥିବା ଗଙ୍ଗାନଗର ବୁଥ୍‌ ନଂ-୧୮୨କୁ ବିଧାୟିକା ରାଧାରାଣୀ ପଣ୍ଡା ଯାଇଥିଲେ। 

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଅଚଳ ଯୋଗୁ ମତଦାନ ବିଳମ୍ବିତ

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଅଚଳ ଯୋଗୁ ମତଦାନ ବିଳମ୍ବିତ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୮।୪: ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ଗୁରୁବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମାତ୍ର ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ରହିଥିବା ଇଭିଏମ୍‌, ଭିଭିପିଏଟି ଅଚଳ ହୋଇଯିବା ଯୋଗୁ ମତଦାନ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଳମ୍ବିତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ମତଦାନ ପାଇଁ ବରଗଡ଼ ବାଲିଟିକ୍ରା ଭୋଟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୋଟରଙ୍କ ଲମ୍ବା ଧାଡ଼ି: ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୩୫.୧୨% ମତଦାନ

ମତଦାନ ପାଇଁ ବରଗଡ଼ ବାଲିଟିକ୍ରା ଭୋଟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୋଟରଙ୍କ ଲମ୍ବା ଧାଡ଼ି: ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ୩୫.୧୨% ମତଦାନ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮।୪: ବରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ଦିନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ମତଦାନ ହାର ୩୫.୧୨% ରହିଛି । ଇତିମଧ୍ୟରେ ମାଓବାଦୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ପଦ୍ମପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ସର୍ବାଧିକ ୩୮ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିଜେପୁର ଓ ଭଟ୍‌ଲି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଏହି ହାର ୩୫% ରହିଛି। 

ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ମତଦାନ ପାଇଁ ଉସୁକାଇବାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ଭୋଟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପୋଲିସ ଛାଉଣୀ

ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ମତଦାନ ପାଇଁ ଉସୁକାଇବାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ଭୋଟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପୋଲିସ ଛାଉଣୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୮।୪: ବରଗଡ଼ ପୌର ପରିଷଦ ଅଧୀନ ୱାର୍ଡ଼ ନଂ-୬ସ୍ଥିତ ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଗୁରୁବାର ଭୋଟଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା।

ଭୋଟିଂ ବନ୍ଦ, ରି-ପୋଲିଂ ପାଇଁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ରିଟର୍ଣ୍ଣି ଅଫିସର

ଭୋଟିଂ ବନ୍ଦ, ରି-ପୋଲିଂ ପାଇଁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ରିଟର୍ଣ୍ଣି ଅଫିସର

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼,୧୮।୪: ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଗୁରୁବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ହେଲେ ଇଭିଏମ ତୃଟି ପାଇଁ ସକାଳୁ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି। 

ଯୁଜୁମୁରା ନିକଟରେ ଟ୍ରକ୍‌-ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ

ଯୁଜୁମୁରା ନିକଟରେ ଟ୍ରକ୍‌-ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୮।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଯୁଜୁମୁରା ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଯୋଗୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।


Model This Week

କ୍ରିଷ୍ଣା
Why Dharitri