ଜାତୀୟ |

ଅଧାରୁ ପାଠଛାଡି ବଲିଉଡ୍‌ରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ ଫରହାନ; ଘରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ମା’ଙ୍କର ଥିଲା ଧମକ

ଅଧାରୁ ପାଠଛାଡି ବଲିଉଡ୍‌ରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ ଫରହାନ; ଘରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ମା’ଙ୍କର ଥିଲା ଧମକ

ମୁମ୍ବାଇ,୯।୧: ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା ତଥା ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଫରହାନ ଅଖତର ବୁଧବାର ତାଙ୍କର ୪୫ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ୧୯୭୪ ଜାନୁୟାରୀ ୯ରେ ମୁମ୍ବାଇଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଅଧାରୁ ପାଠ ଛାଡି ରିତେଶ ସିଧ୍ୟଓ୍ବାନୀଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଏକ ପ୍ରଡକସନ୍‌ ହାଉସ୍‌ ୧୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଫରହାନଙ୍କ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପରେ ମା’ ହନି ଇରାନୀ  ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ହାଉସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଦିଲ୍‌ ଧଡକନେ ଦୋ,ଜୀନ୍ଦଗି ନ ମିଲେଗି ଦୋଓ୍ବାରା ଆଦି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରି ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସେ ୫୦ ଥର ଶୋଲେ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିସାରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ। ୨୦୦୦ରେ ସେ ଅଧୁନା ଭବାନୀ ଅଖତରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ୨୦୧୭ରେ ଅଧୁନାଙ୍କ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ଘଟିଥିଲା। ତେବେ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ୍‌ରେ ସେ ଶିବାନୀ ଦାଣ୍ଡେକରଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରୁଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

କଟା କେଶର କିଲୋପ୍ରତି ମୂଲ୍ୟ ୨ ହଜାର

କଟା କେଶର କିଲୋପ୍ରତି ମୂଲ୍ୟ ୨ ହଜାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୧: ଘରେ ଥିବା କିଛି ଜିନିଷକୁ ଆମେ ଅଦରକାରି ଭାବି ଫୋପାଡି ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ହଜାର। ଅର୍ଥାତ୍‌ ଘରେ ମହିଳାମାନେ ନିୟମିତ କେଶ କୁଣ୍ଡାଇ ସାରି ଯେଉଁ ଝଡିବା କେଶ ଓ ପାର୍ଲରେ କାଟିବା ପରେ ଯେଉଁ କେଶକୁ ଅଳିଆ ଗଦାରେ ଫୋପାଟି ଦେଉଛନ୍ତି ତାହାର କିଲୋ ପିଛା ମୂଲ୍ୟ ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ।

ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ଖବର ଗୁଜବ: କରିନା

ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ଖବର ଗୁଜବ: କରିନା

ବେଙ୍ଗାଲୁର,୨୨।୧: ବଲିଉଡ୍‌ କୁଇନ୍‌ କରିନା କପୁର ଖାଁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ବୋଲି ସୋମବାର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଅଙ୍କକଷା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ଏସବୁ ଖବର ମିଥ୍ୟା ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର ନିଜେ କରିନା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ୭୦ ପରିବାର

୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ୭୦ ପରିବାର

ଲକ୍ଷ୍ନୌ/ଇସଲାମାବାଦ୍‌,୨୨।୧: ଭାରତରେ ବାସ କରି ମଧ୍ୟ ମିଳିନି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନାଗରିକତା। ଗତ ୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ନାଗରିକତା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ୭୦ ପରିବାର କରୁଛନ୍ତି ସଂଘର୍ଷ। ଇତିମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ସେମାନଙ୍କର ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ମିଳିଛି ନାଗରିକତା।

ପିଲାଛୁଆ ନ ହେବାରୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ଜଳାଉଥିଲେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ: ପୋଲିସ କଲା ଉଦ୍ଧାର

ପିଲାଛୁଆ ନ ହେବାରୁ ମହିଳାଙ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ଜଳାଉଥିଲେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ: ପୋଲିସ କଲା ଉଦ୍ଧାର

ପାଟନା,୨୨।୧: ବିହାର ପାଟନାରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏଠାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ପିଲାଛୁଆ ନ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ ଜୀବନ୍ତ ଜଳାଉଥିଲେ।

ମାମୁ-ଭଣଜା ଭେଟ ନେଇ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତି ସରଗରମ

ମାମୁ-ଭଣଜା ଭେଟ ନେଇ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତି ସରଗରମ

ଭୋପାଳ, ୨୨।୧:  ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତିରେ ଏବେ ମାମୁ-ଭଣଜା ଭେଟ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲ ସରଗରମ ରହିଛି। ମାମୁ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହ୍ବାନଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ। 

ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବସ୍‌

ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବସ୍‌

ବିଲାସପୁର,୨୨।୧: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ବିଲାସପୁର ଜିଲା ସ୍ବରଘାଟ ନିକଟରେ ଏକ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ରାସ୍ତା କଡକୁ ବସ୍‌ଟି ଖସିପଡିବା ଫଳରେ ଏଥିରେ ଥିବା ୨୬ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ରାଜଧାନୀରେ ବଦଳିଲା ପାଣିପାଗର ମିଜାଜ୍‌

ରାଜଧାନୀରେ ବଦଳିଲା ପାଣିପାଗର ମିଜାଜ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୧: ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ପୂର୍ବାନୁମାନ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସୋମବାର ରାତି ଓ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ଫଳରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରା ମନ୍ଥର ହୋଇଯାଇଛି।

ବିବାହ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ରରେ ରାଫେଲ ଥିମ୍‌ ଦେଖି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୋଦି

ବିବାହ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ରରେ ରାଫେଲ ଥିମ୍‌ ଦେଖି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୋଦି

ସୁରଟ,୨୨।୧: ଗୁଜରାଟ ସୁରଟର ଜଣେ ଦମ୍ପତି ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ‘ରାଫେଲ’ର ଥିମ୍‌କୁ ନେଇ ବିବାହ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ରର ଡିଜାଇନ୍‌ କରିଛନ୍ତି। କାର୍ଡର ଗୋଟିଏ ପାଶ୍ୱରେ ନବବିବାହିତଙ୍କ ନାଁ ଠିକଣା ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟରେ ରାଫେଲକୁ ନେଇ କିଛି ତଥ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି।

୪ ବର୍ଷ ଡେଟିଂ ପରେ ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ହାତ ଧରି ଥିଲେ ସୁନ୍ଦରୀ ନମ୍ରତା

୪ ବର୍ଷ ଡେଟିଂ ପରେ ମହେଶ ବାବୁଙ୍କ ହାତ ଧରି ଥିଲେ ସୁନ୍ଦରୀ ନମ୍ରତା

ମୁମ୍ବାଇ,୨୨।୧: ବଲିଉଡ୍‌ର ସୁନ୍ଦରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନମ୍ରତା ଶିରୋଦକର ମଙ୍ଗଳବାର ୪୭ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ୧୯୭୨ ଜାନୁୟାରୀ ୨୨ରେ ସେ ମୁମ୍ବାଇଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। 

ମୋଦି କେବେ ବି ବିକି ନାହାଁନ୍ତି ଚା’; ଏହା କେବଳ ପବ୍ଲିସିଟି ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍‌: ତୋଗଡ଼ିଆ

ମୋଦି କେବେ ବି ବିକି ନାହାଁନ୍ତି ଚା’; ଏହା କେବଳ ପବ୍ଲିସିଟି ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍‌: ତୋଗଡ଼ିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୧: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କେବେ ମଧ୍ୟ ଚା’ ବିକି ନାହାଁନ୍ତି। ଏହା କେବଳ ପବ୍ଲିସିଟି ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍‌ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବୀଣ ତୋଗଡ଼ିଆ।

୨୫୦ କୋଟି ବର୍ଷ ତଳେ ଭାରତରେ ଜୀବନ  ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା

୨୫୦ କୋଟି ବର୍ଷ ତଳେ ଭାରତରେ ଜୀବନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା

ଖଡଗପୁର,୨୨।୧: ଭାରତରେ ୨୫୦କୋଟି ବର୍ଷ ତଳେ ଜୀବନର ସଙ୍କେତ ମିଳିଥିଲା ବୋଲି ଆଇଆଇଟି ଖଡଗପୁରର ଏକ ଗବେଷକ ଟିମ୍‌ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି। ସେହି ସମୟରେ ମହା ଜାରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଘଟିଥିବାରୁ ପୃଥିବୀର ବାୟୁମଣ୍ଡଳରେ ଅମ୍ଳଜାନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।

ଅଟକାଇବାରୁ ଚଢ଼ିଗଲା ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌:ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ ମୃତ

ଅଟକାଇବାରୁ ଚଢ଼ିଗଲା ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌:ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ ମୃତ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୨।୧:ଏକ ଗୋରୁଚାଲାଣ ଟ୍ରକକୁ ଅଟକାଇବା ଯାଇ ଜଣେ ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭର ଜଣକ କନଷ୍ଟେବଳ ପ୍ରକାଶ ମେଶରାମଙ୍କ ଉପରେ ଗାଡ଼ି ଚଢ଼ାଇ ଦେବାରୁ  ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।