ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ବର୍ଫି-ଜିଲାପିକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଗୁଲାବ ଜାମୁନ୍‌ ହେଲା ପାକିସ୍ତାନର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମିଠା

ବର୍ଫି-ଜିଲାପିକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଗୁଲାବ ଜାମୁନ୍‌ ହେଲା ପାକିସ୍ତାନର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମିଠା

ଇସଲାମାବାଦ୍‌,୮।୧: ପାକିସ୍ତାନର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମିଠା ଭାବେ ଗୁଲାବ ଜାମୁନ୍‌କୁ ମିଳିଛି ସମର୍ଥନ। ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମିଠା ଦୌଡ଼ରେ ବର୍ଫି, ଜିଲାପି ଆଦି ଅନେକ ମିଠା ଥିବାବେଳେ ବିଚାରକ ମଣ୍ଡଳୀ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଆଧାରରେ ଗୁଲାବ ଜାମୁନ୍‌କୁ ଏହି ସମ୍ମାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏସମ୍ପର୍କରେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଟୁଇଟର ମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମିଠା ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଲୋକଙ୍କ ମତ ଟୁଇଟର ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋଡିଥିଲେ। ଗୁଲାବ ଜାମୁନ୍‌ କୁ ୪୭ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ମିଳିଥିବାବେଳେ ଜିଲାପିକୁ ୩୪ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ବର୍ଫିକୁ ୧୯ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ମିଳିଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

All Right Reserved By

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

୯ ମାସ ଶିଶୁକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫ ଥର ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍‌

୯ ମାସ ଶିଶୁକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫ ଥର ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍‌

ଲଣ୍ଡନ,୨୨।୧: ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏଠାରେ ୯ ମାସରେ ଶିଶୁକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫ ଥର ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍‌ ଆସିଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ୭୦ ପରିବାର

୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ୭୦ ପରିବାର

ଲକ୍ଷ୍ନୌ/ଇସଲାମାବାଦ୍‌,୨୨।୧: ଭାରତରେ ବାସ କରି ମଧ୍ୟ ମିଳିନି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନାଗରିକତା। ଗତ ୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ନାଗରିକତା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ୭୦ ପରିବାର କରୁଛନ୍ତି ସଂଘର୍ଷ। ଇତିମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ସେମାନଙ୍କର ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ମିଳିଛି ନାଗରିକତା।

ଦୁଇଟି ଜାହାଜରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ୧୧ ମୃତ

ଦୁଇଟି ଜାହାଜରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ୧୧ ମୃତ

ମସ୍କୋ,୨୨।୧: ଭାରତ, ତୁର୍କୀ ଓ ଲିବିୟାର କ୍ରିଉ ମେମ୍ବରଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ୨ଟି ଜାହାଜ ରୁଷ ଉପକୂଳରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯିବା ଫଳରେ ୧୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସୋମବାର ଘଟିଛି ଏମିତି ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା। 

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କର: ୩୦ ଯାତ୍ରୀ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କର: ୩୦ ଯାତ୍ରୀ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ

ବାଲୁଚିସ୍ତାନ,୨୨।୧: ପାକିସ୍ତାନ ବାଲୁଚିସ୍ତାନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌କୁ ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଧକ୍କା ଦେଇଛି। ଏଥିରେ ୩୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୧୬ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଥରିଲା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ

ଥରିଲା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ

ଜାକର୍ତ୍ତା,୨୨।୧: ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ସୁମ୍ବାଓ୍ବାର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍‌ ଆଇଜଲାଣ୍ଡରେ ଥିବା ରାବା ସହରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି। ରିକ୍ଟର ସ୍ପେଲରେ ଏହାର ତୀବ୍ରତା ରହିଥିଲା ୬.୦।

ୟୁଏନ୍‌ ମିଶନ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼:

ୟୁଏନ୍‌ ମିଶନ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼:

ବାମାକୋ,୨୨।୧:ପଶ୍ଚିମ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶ ମାଲିରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଜାତିସଂଘର ୧୦ ଶାନ୍ତି ସେନା ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

୨୦୧୪ରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଜାଲିଆତି ହୋଇଥିଲା

୨୦୧୪ରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଜାଲିଆତି ହୋଇଥିଲା

ଲଣ୍ଡନ/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୧(ପି.ଟି.): ୨୦୧୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍‌ ଭୋଟିଂ ମେଶିନ୍‌ (ଇଭିଏମ୍‌)ରେ ଜାଲିଆତି ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ଜଣେ ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞ ସୋମବାର ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। 

ବିଷ ବଳୟରେ କାବୁଲ

ବିଷ ବଳୟରେ କାବୁଲ

କାବୁଲ,୨୧।୧: ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ରାଜଧାନୀ କାବୁଲରେ ଲୋକେ ବେଶ୍‌ କିଛି ଦିନ ହେବ ବିଷ ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ଜୀବନ କାଟୁଛନ୍ତି କହିଲେ କିଛି ଭୁଲ୍‌ ହେବନାହିଁ। କାରଣ ଏଠାରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ପରିବେଶକୁ ଏକ ପ୍ରକାର ଦୂଷିତ କରିଦେଇଛି।

ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ ଗଭର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୧୨ ଦେହରକ୍ଷୀ ନିହତ

ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ ଗଭର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୧୨ ଦେହରକ୍ଷୀ ନିହତ

କାବୁଲ,୨୧।୧: ଆଫାଗନୀସ୍ତାନ ଗଭର୍ନର ଅନଓ୍ବର ଇଶାକଜାଇଙ୍କ ଉପରେ ସୋମବାର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଗଭର୍ନର ଅଳ୍ପକେ ରକ୍ଷା ପାଇଥିବାବେଳେ ଏଥିରେ ୧୨ ଜଣ ଦେହରକ୍ଷୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ନିଶାଗ୍ରସ୍ତ ମହିଳା ସେନା କଲେ ପୁରୁଷ ସାଥୀଙ୍କ ଯୌନ ଶୋଷଣ

ନିଶାଗ୍ରସ୍ତ ମହିଳା ସେନା କଲେ ପୁରୁଷ ସାଥୀଙ୍କ ଯୌନ ଶୋଷଣ

ଲଣ୍ଡନ,୨୧।୧: ଇଂଲଣ୍ଡର ବର୍କଶୟରରେ ଜଣେ ମହିଳା ସେନା ନିଶଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଜଣେ ପୁରୁଷ ସେନାଙ୍କ ଯୌନ ଶୋଷଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ମହିଳା ସେନା ଜଣକ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ଜୁନିଅର ସାଥୀଙ୍କ ସହ ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। 

ମାଲି ଶାନ୍ତିବାହିନୀ ସୈନ୍ୟ ଶିବିରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୧୦ ନିହତ

ମାଲି ଶାନ୍ତିବାହିନୀ ସୈନ୍ୟ ଶିବିରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୧୦ ନିହତ

ବମାକୋ,୨୧।୧: ମାଲିରେ ଜାତିସଂଘ ଶାନ୍ତିବାହିନୀ ଶିବିର ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ୧୦ ସୈନ୍ୟ ନିହତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର କୁକୁରର ମୃତ୍ୟୁ

ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର କୁକୁରର ମୃତ୍ୟୁ

ସାନ୍‌ ଫ୍ରାନସିସ୍‌କୋ,୨୦।୧: ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର କୁକୁର ‘ବୁ’ର ଶନିବାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ତା’ର ଆମେରିକୀୟ ମାଲିକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ହୃଦଘାତରେ କୁକୁରଟିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି।