ଖେଳ | ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବିଶିପାଲି କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଜରଡ଼ା ଚାମ୍ପିୟନ

 ବିଶିପାଲି କପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଜରଡ଼ା ଚାମ୍ପିୟନ

ବଇଣ୍ଡା,୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଠେଲକନାଳୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବିଶିପାଲି ଗ୍ରାମରେ ମା’ମାହେଶ୍ୱରୀ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିଶିପାଲି କପ୍‌ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ  ଧଡ଼ରପାଳ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବକୁ ହରାଇ ଜରଡ଼ା କ୍ରିକେଟ୍‌ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଜରଡ଼ା ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୨୪ ରନ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ଧରଡ଼ପାଳ ୮୧ ରନ କରି ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଗର୍କି ଦେଓ, ହିମାଂଶୁ ମାଝି ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ବିଜୟ ଦଳର ରାଜୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସଞ୍ଜୟ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ସିରିଜ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଅର୍ଜୁନ ସାହୁ ଯୋଗଦେଇ ଉଭୟ ଦଳଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟତମ ଅତିଥି ଭାବେ ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରମୋଦିନୀ ନାୟକ, ରୋହିତ ମାଝି, ଦିଲୁ ମାଝି, ବୁଦୁ ସଗଡ଼, ହେମନ୍ତ ସଗଡ଼ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

All Right Reserved By

ଖେଳ | ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବିସିସିଆଇକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେଲା ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ

ବିସିସିଆଇକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେଲା ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ଡିସ୍‌ପୁଟ୍‌ ରିଜୋଲ୍ୟୁଶନ କମିଟିରେ ଏହାର କ୍ଷତିପୂରଣ ମାମଲା ହାରିଯିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ(ପିସିବି) ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ)କୁ ପ୍ରାୟ ୧.୬ନିୟୁତ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ପ୍ରଦାନ  କରିବାକୁ ହୋଇଛି।

ଇଣ୍ଡିଆନ ଓ୍ବେଲ୍ସ: କର୍ବରଙ୍କୁ ହରାଇ ବାଏଙ୍କା ଚାମ୍ପିୟନ

ଇଣ୍ଡିଆନ ଓ୍ବେଲ୍ସ: କର୍ବରଙ୍କୁ ହରାଇ ବାଏଙ୍କା ଚାମ୍ପିୟନ

ଇଣ୍ଡିଆନ ଓ୍ବେଲ୍ସ (ୟୁଏସ୍‌), ୧୮।୩(ଏଏଫ୍‌ପି)- କାନାଡାର ଯୁବ ଟେନିସ ଖେଳାଳି ବାଏଙ୍କା ଆଣ୍ଡ୍ରେସ୍କୁ ଇଣ୍ଡିଆନ ଓ୍ବେଲ୍ସ ମହିଳା ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛନ୍ତି। ୧୮ ବର୍ଷୀୟା ଏହି କାନାଡା ତାରକା ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓ୍ବିମ୍ବେଲଡନ ଚାମ୍ପିୟନ ଆଞ୍ଜେଲିକ କର୍ବରଙ୍କୁ ୬-୪, ୩-୬, ୬-୪ ସେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି।

ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ

ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୧୮।୩- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଉପ ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ୍‌ ଓ୍ବାର୍ନର ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। 

ନାଡା ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ବିସିସିଆଇ

ନାଡା ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ବିସିସିଆଇ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୮।୩(ପିଟି)- ଜାତୀୟ ଆଣ୍ଟିଂ ଡୋପିଂ ସଂସ୍ଥା (ନାଡା) ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ନେଇ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ତା’ର ସ୍ବଭାବରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଛି।

ପ୍ରଜନେଶଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌

ପ୍ରଜନେଶଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୩(ପିଟି)- ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ଓ୍ବେଲ୍ସରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଟେନିସ୍‌ ସଙ୍ଗଲ୍ସ ଖେଳାଳି ପ୍ରଜନେଶ ଗୁଣେଶ୍ୱରନ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୮୪ତମ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ପାଇଛନ୍ତି। 

 ଇତିହାସ ରଚିଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ

ଇତିହାସ ରଚିଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ

ଡେରାଡୁନ,୧୮।୩- ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ନୂଆ କରି ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ତା’ର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ସହ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିବାରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନଠାରୁ ବହୁ ପଛରେ ଭାରତ

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିବାରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନଠାରୁ ବହୁ ପଛରେ ଭାରତ

ଡେରାଡୁନ,୧୮।୩- ଏଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଏକମାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ଜିତି ନେଇଛି। କ୍ରିକେଟର ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଏହା ପ୍ରଥମ ବିଜୟ। ଦଳ ତା’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛି। 

 ପୁଣି ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଦୌଡ଼ାଇଲେ ଧୋନୀ

ପୁଣି ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଦୌଡ଼ାଇଲେ ଧୋନୀ

ଚେନ୍ନାଇ,୧୮।୩- ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ଝଲକ୍‌ ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ର ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ଭଙ୍ଗ କରିବା କିଛି ନୂଆ ଘଟଣା ନୁହେଁ। 

 ବିଜ୍ଞାପନ ଶୁଟିଂରେ ଅନୁଷ୍କାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଭେଟିଥିଲେ ବିରାଟ

ବିଜ୍ଞାପନ ଶୁଟିଂରେ ଅନୁଷ୍କାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଭେଟିଥିଲେ ବିରାଟ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ବଲିଉଡ୍‌ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ପ୍ରେମ ବିବାହ ସମ୍ପର୍କରେ କାହାକୁ ବା ଜଣା ନାହିଁ। ହେଲେ ଜାଣନ୍ତି କି ଏହି ଯୋଡ଼ି କେଉଁଠାରେ ପ୍ରଥମେ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିଥିଲେ।

ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଲେ କୋହଲି, ବୁମରା

ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଲେ କୋହଲି, ବୁମରା

ଦୁବାଇ,୧୮।୩(ପିଟି)- ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ପେସର ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା ଆଇସିସି ଦିନିକିଆ ଖେଳାଳି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି। 

ଭାରତ ହାତରୁ ଗଲା  ଜୁନିୟର ଏସିଆନ୍‌ ରେସଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌

ଭାରତ ହାତରୁ ଗଲା ଜୁନିୟର ଏସିଆନ୍‌ ରେସଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮ା୩(ପିଟି)- ପାକିସ୍ତାନ ସହ ତିକ୍ତତା ଯୋଗୁ ଭାରତକୁ ଜୁନିୟର ଏସିଆନ ରେସଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଆୟୋଜନ ଅଧିକାର ହାତ ଛଡ଼ା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ବିଶ୍ୱ ରେସଲିଂ ସଂସ୍ଥା ୟୁଡବ୍ଲ୍ୟୁଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଏହି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଆୟୋଜନ ଅଧିକାର ଭାରତଠାରୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଛି। 

୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର କୋଚ୍‌ ହେବେ ୟୁନୁସ ଖାଁ

୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର କୋଚ୍‌ ହେବେ ୟୁନୁସ ଖାଁ

କରାଚୀ,୧୮ା୩(ପିଟି)- ବିସିସିଆଇର ପଦାଙ୍କ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି)। ରାହୁଲ ଡ୍ରାଭିଡ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ପାଇବା ପରେ ପିସିବି ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ୟୁନୁସ ଖାଁଙ୍କୁ ସମାନ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଯାଉଛି। 


Model This Week

ଚନ୍ଦନ, ସରିତା, ସୁଶିଲ, ସଙ୍ଘମିତ୍ରା