ମେଟ୍ରୋ |

ବାର୍‌ହା ଉପଦ୍ରବରେ ଧାନଫସଲ ନଷ୍ଟ

ବାର୍‌ହା ଉପଦ୍ରବରେ ଧାନଫସଲ ନଷ୍ଟ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୯ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକରେ ବାର୍‌ହା ଉପଦ୍ରବରେ ଧାନଫସଲ ନଷ୍ଟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ କିଛି ଧାନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ଯାହାକିଛି ରହିଥିଲା ତାହାକୁ ବାର୍‌ହାପଲ ଖାଇ ନଷ୍ଟ କରିଚାଲିଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ରାତିରେ ଏହି ହିଂସ୍ରଜନ୍ତୁ ବିଲରେ ପଶୁଥିବାରୁ ଚାଷୀମାନେ ଭୟରେ କିଛି କରିପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ପାଇକରାୟପୁର, ନନ୍ଦଳା, ବ୍ରାହ୍ମଣଦେଓ, କୁମାରପୁର, ତାଳତୋଳା, ବଜ୍ରକୋଟ, ଉଦୟଗିରି, ମାଲୁଦ, ନବା, ବଳରାମପୁର, ମୁଣ୍ଡାବର, ସିଆଣ୍ଡି, ଓରା, ପାଟପୁର ଆଦି ଗ୍ରାମର ଚାଷ ଜମିରେ ପଶି ବାର୍‌ହା ଫସଲ ଖାଇ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ଧାନ ପରେ ଅର୍ଥକରୀ ଫସଲ ଚିନାବାଦାମ କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଚାଷୀଙ୍କ ଭରସା ା ତେବେ ବାର୍‌ହା ଭୟରେ ଚଳିତବର୍ଷ ଆଉ ଚିନାବାଦାମ ଫସଲ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ବଜ୍ରକୋଟର ଚାଷୀ ଦୀନବନ୍ଧୁ ସେଠୀ କହିଛନ୍ତି। ବିଭାଗୀୟ କର୍ମଚାରୀ ଏ ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେଲେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇପଡିଛି ା

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ରାସ୍ତା ଉପରେ ନିର୍ମାଣ ସାମଗ୍ରୀ: ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ରାସ୍ତା ଉପରେ ନିର୍ମାଣ ସାମଗ୍ରୀ: ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୨୫ା୩: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହରର ହଡାଛକ ଠାରୁ ବରୁଣେଇ ସାହି ରାସ୍ତାର ଗୋପିନାଥ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ଗୋଡି ଓ ଲୁହା ରଡ ଗଦା ହୋଇଛି। 

ପାନଦୋକାନ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ପାନଦୋକାନ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବାଲିଅନ୍ତା, ୨୫।୩: ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ଅଧୀନ ଅଟଳାଗଡ଼ା ନିକଟ ପୁରୀ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲ ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଏକ ପାନଦୋକାନକୁ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

କଟକରୋଡ, ୨୫।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଡକାୟତି ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଏକ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୪ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ରବିବାର ରାତିରେ ବଡ଼ଗଡ଼ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। 

ହିଞ୍ଜିଳି ବିଧାନସଭାରୁ ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ପୀତାମ୍ବର

ହିଞ୍ଜିଳି ବିଧାନସଭାରୁ ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ପୀତାମ୍ବର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଭାଜପା ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ପୀତାମ୍ବର ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ହିଞ୍ଜିଳି ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଜି ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିଦ୍ଧିବଧ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପ୍ରେମ ଜନିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପ୍ରେମ ଜନିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୫।୩: କଟକ ମର୍କତନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସେକ୍ଟର ୯ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଦୋକାନ ଘରୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ନିଲୁ ବାରିକ(୨୪)।

ବେଗୁନିଆରେ ଟିକେଟ ପାଇଲେ ରିଷଭ: ତାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ବିରୋଧ

ବେଗୁନିଆରେ ଟିକେଟ ପାଇଲେ ରିଷଭ: ତାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ବିରୋଧ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୨୫।୩: ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବେଗୁନିଆ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ରିଷଭ ନନ୍ଦଙ୍କୁ ଟିକେଟ ମିଳିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରେସ ରିଲିଜ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି ।

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ୨ ଲୋକ ସଭା, ୯ ବିଧାନସଭା

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ୨ ଲୋକ ସଭା, ୯ ବିଧାନସଭା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ସୋମବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା। ୨ ଲୋକ ସଭା ଏବଂ ୯ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 


ପୁଣି ଭାଜପାକୁ ଫେରିଲେ ଖାରବେଳ

ପୁଣି ଭାଜପାକୁ ଫେରିଲେ ଖାରବେଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍କଳ ଭାରତ ସଭାପତି ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ପୁଣି ଭାଜପାକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। 

ଆଜି ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ

ଆଜି ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଐତିହ୍ୟ ଓ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପଦଯାତ୍ରା: ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଐତିହ୍ୟ ଓ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପଦଯାତ୍ରା: ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟ ଓ ସଙ୍ଗୀତର ଯୁଗଳବନ୍ଦୀ ସାଙ୍ଗକୁ ଐତିହ୍ୟ କୀର୍ତ୍ତିରାଜିର ଅନେକ ଅଜଣା କଥା। ଓଡ଼ିଶାର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଓ ଇତିହାସ। ରାଜ୍ୟର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ଓ ହସ୍ତତନ୍ତର ଝଲକ ସାଙ୍ଗକୁ କିଛି ଅକୁହା କଥା। 

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ରବିବାର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ପାରଦ ୩୫ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିଥିଲା। 

‘ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ପାର୍କ’ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

‘ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ପାର୍କ’ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ବାଇକିଂ କମ୍ୟୁନିଟି ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ(ବିସିଆଇ), ଭୁବନେଶ୍ୱର ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଔଷଧ ନିରୋଧ ଓ ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ରାଲି ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri