ସମ୍ବଲପୁର

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ, ୫ ମାମଲାର ଆପୋଷ ସମାଧାନ

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ, ୫ ମାମଲାର ଆପୋଷ ସମାଧାନ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୮ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବୀରମହାରାଜପୁରସ୍ଥିତ ବରିଷ୍ଠ ଦେୱାନି ଜଜ୍‌ ଅଦାଲତ ପରିସରରେ ଶନିବାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଅଦାଲତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ତାଲୁକ ଆଇନସେବା ସେବା ସମିତି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଅଦାଲତରେ ଗୋଟିଏ ଭରଣ-ପୋଷଣ ମାମଲା ସମେତ ୫ଟି ପୁରୁଣା ମାମଲାର ଆପୋଷ ସମାଧାନ ହୋଇଛି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମତେ କମଲପୁର ଗ୍ରାମର ଏକ ମିଶନଶକ୍ତି ବିରୋଧରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ରୁଜୁ କରିଥିବା ମନିସୁଟ୍‌ର ଫଇସଲା କରାଯାଇ ସହମତିଭିତ୍ତିରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ୬୧୪ ଟଙ୍କା ଅସୁଲି କରାଯାଇଥିଲା। ଅନୁତ୍ରୂପ ଭାବେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ବାବଦକୁ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୩ ହଜାର ୪୪୧ ଟଙ୍କା ଓ ୨ ଲକ୍ଷ ୪୮ ହଜାର ୯୫୫ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ହୋଇଛି। ଉପରୋକ୍ତ ତିନୋଟି ମାମଲା ବରିଷ୍ଠ  ଦେୱାନି ଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ଏସଡିଜେଏମଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ୨୦୧୫ ମସିହାଠାରୁ ଗଡୁୁଥିବା ଏକ ଭରଣ ପୋଷଣ ମୋକଦ୍ଦମାରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ଆପୋଷ ମିଳାମିଶା କରିଥିଲେ। ଆଇନସେବା ସମିତି  ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ଦେୱାନ ମାନସ ରଞ୍ଜନ ରଥଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଏସଡିଜେଏମ ଅବକାଶ ଚୌଧୁରୀ ଉକ୍ତ ଲୋକ ଅଦାଲତ ପରିଚାଳନା କରିଥଲେ। ଏଥିରେ ବାର ଆସୋସିଏଶନର ସଭାପତି ସ୍ବୟମ୍ଭୁନାଥ ଖଣ୍ଡଗିରି ଓ ସହ ସମ୍ପାଦକ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଚାନ୍ଦ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଓକିଲ ବିଷ୍ଣୁ ଚରଣ ପଣ୍ଡା, ଆଡ୍‌ଭୋକେଟ ଶଙ୍କର୍ଷଣ ପଣ୍ଡା, ଯତିନ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଯୁଧିଷ୍ଟିର ସାହୁ ଓ ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ସେଠୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସେହିପରି ଅଦାଲତ ପରିଚାଳନାରେ ଆଇନସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ତ୍ରିଦେବ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଭିଜିଲାନସ ଜାଲରେ ବୌଦ୍ଧ ଖାଉଟି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଷ୍ଟେନୋ

ଭିଜିଲାନସ ଜାଲରେ ବୌଦ୍ଧ ଖାଉଟି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଷ୍ଟେନୋ

ବୌଦ୍ଧ, ୧୮।୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-   ବୌଦ୍ଧ ଖାଉଟି ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚର ଷ୍ଟେନୋ  ସୋମବାର ବୌଦ୍ଧ ଭିଜିଲାନସ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭିଲାନସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାର ଜାମପାଲି ଗ୍ରାମର ସତ୍ୟ ପ୍ରଧାନ ନିଜ ଘରର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ ରେଗୁଲାର ପୈଠ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ (ସାଉଥକୋ) ପକ୍ଷରୁ ୪୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ କରିଛନ୍ତି। 

୪ କୁଇଣ୍ଟାଲ ମହୁଲପୋଚ, ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ ଜବତ

୪ କୁଇଣ୍ଟାଲ ମହୁଲପୋଚ, ଦେଶୀ ରନ୍ଧାମଦ ଜବତ

କୋଲାବିରା,୧୮।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦେଶୀରନ୍ଧା ମଦ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ ବ୍ୟବସାୟ କରାଯାଉଛି। ଲୋକେ ଏହାକୁ ଆୟର ପନ୍ଥା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରି ନେଉଛନ୍ତି। 

ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ଲୁହାଛଡ଼ବୋଝେଇ ଟ୍ରେଲର : ଜଣେ ମୃତ, ୧ ଗୁରୁତର

ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ଲୁହାଛଡ଼ବୋଝେଇ ଟ୍ରେଲର : ଜଣେ ମୃତ, ୧ ଗୁରୁତର

 ପଦ୍ମପୁର,୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବରଗଡ଼ ଜିଲା ପଦ୍ମପୁର ନିକଟସ୍ଥ ଅଙ୍ଗନଦୀ ପୋଲ ତଳକୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଏକ ଲୁହା ଛଡ଼ ବୋଝେଇ ଟ୍ରେଲର ଖସି ପଡ଼ିଛି। 

ଦୋଳଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ବୀରମହାରାଜପୁର, କଳସ ଯାତ୍ରା

ଦୋଳଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ବୀରମହାରାଜପୁର, କଳସ ଯାତ୍ରା

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୮ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଦୋଳଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ୩୬ ପ୍ରହର ନାମଯଜ୍ଞ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଶୋଷଣ

କେନ୍ଦୁପତ୍ର ତୋଳାଳି ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଶୋଷଣ

  ସୋନପୁର,୧୮।୩(ନି.ପ୍ର): ବଲାଙ୍ଗୀର କେନ୍ଦୁପତ୍ର ବନଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ଜାମଛପର ସେକ୍ସନରେ କେନ୍ଦୁପତ୍ର ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଶୋଷଣ କରାଯାଉଛି। 

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବେଦାନ୍ତରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ, ତେଜିଲା ଶ୍ରମିକ ଅସନ୍ତୋଷ: ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ମାଡରେ ୨ ମୃତ୍ୟୁ, ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗୁରୁତର

ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବେଦାନ୍ତରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ, ତେଜିଲା ଶ୍ରମିକ ଅସନ୍ତୋଷ: ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ମାଡରେ ୨ ମୃତ୍ୟୁ, ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗୁରୁତର

ଲାଞ୍ଜିଗଡ/ଭବାନୀପାଟଣା,୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ବେଦାନ୍ତ କାରଖାନା ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳନରତ ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଯାଇ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ମାତ୍ରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବିରୋଧରେ ତେଜିଛି ଜନଆନ୍ଦୋଳନ ।

ଚିକିତ୍ସକ ଭଗବାନଙ୍କ  ୨ୟ ଅବତାର

ଚିକିତ୍ସକ ଭଗବାନଙ୍କ ୨ୟ ଅବତାର

ପାଇକମାଲ, ୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ନୃସିଂହନାଥ ଆୟୁର୍ବେଦ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଯୋଗ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଶିବିର ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭାଜପାର ବିଜୟ ସଙ୍କଳ୍ପ ଯାତ୍ରା

ଭାଜପାର ବିଜୟ ସଙ୍କଳ୍ପ ଯାତ୍ରା

ଗୁଡଭେଲା,୧୮ା୩(ଡିଏନଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ଗୁଡଭେଲା, ସଇଁତଲା ଓ ଟିଟିଲାଗଡ ବ୍ଳକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଭାଜପାର  ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ଯାତ୍ରା  ସୋମବାର ଶେଷ ହୋଇଛି।

ସମ୍ବଲପୁରରେ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ କିଣାବିକାରେ ଲଗାମ ନାହିଁ

ସମ୍ବଲପୁରରେ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ କିଣାବିକାରେ ଲଗାମ ନାହିଁ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୮।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଖୋଲା ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବା ପାଇଁ ବାହର ରାଜ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । 

ଯୁଯୁମୁରା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର କୋଠା କାମ ସରିପାରୁନି

ଯୁଯୁମୁରା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର କୋଠା କାମ ସରିପାରୁନି

ସମ୍ବଲପୁର,୧୮ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରତି ବ୍ଲକରେ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲାରେ ମଧ୍ୟ ୯ଟି ବ୍ଲକରେ ଏହି ସ୍କୁଲ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି। 

କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା, ଚାଷୀ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଡକ

କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା, ଚାଷୀ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଡକ

ସରଣ୍ଡା, ୧୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ବରଗଡ ଜିଲା ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସରଣ୍ଡାରେ ସୋମବାର ସକାଳୁ କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। 

ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହେଉନି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଉତ୍କଣ୍ଠା

ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହେଉନି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଉତ୍କଣ୍ଠା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୧୮।୩ (ଜୟନାରାୟଣ ମେଣ୍ଡୁଳି) -ସୁନ୍ଦରଗଡ ଲୋକସଭା ଓ ଏହି ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୭ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୧୮ରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ସକାଶେ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। 


Model This Week

ଚନ୍ଦନ, ସରିତା, ସୁଶିଲ, ସଙ୍ଘମିତ୍ରା