ଖେଳ |

ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇଲେ ପୂଜାରା

ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇଲେ ପୂଜାରା

ଆଡିଲେଡ, ୬।୧୨- ଏଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଭାରତୀୟ ଦଳର ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ମାତ୍ର ୮୬ ରନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକେଶ ରାହୁଲ (୨), ମୁରଲି ବିଜୟ (୧୧), ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି (୩), ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ (୧୩) ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମା (୩୭)ଙ୍କ ଉଇକେଟ ହରାଇ ଥିଲା। ଏଭଳି ସଙ୍କଟଜନକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟେଷ୍ଟ ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ପୂଜାରା ତ୍ରାଣକର୍ତ୍ତା ସାଜିଥିଲେ। ସେ ଦଳର ନିମ୍ନକ୍ରମର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍କୋର ଛିଡ଼ା କରିବାରେ ସହାୟତା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଉଇକେଟକିପର ରିଶଭ ପନ୍ତ(୨୫)ଙ୍କ ସହ ମିଶି ୪୧ ଓ ପରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ (୨୫) ସହାୟତାରେ ଦଳୀୟ ସ୍କୋରକୁ ୧୮୯ ରନ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ଏକାକୀ ଦଳୀୟ ସ୍କୋରକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇ ଥିଲେ। ପୂଜାରା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋର ୯୦ ରନ୍‌ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ପରେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପେସର ଜୋଶ ହାଜେଲଉଡଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ସେ  ଛକା ଓ ଚୌକା ମାରି ଶତକ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ। ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୨୫୦ ଥିବାବେଳେ ପୂଜାରା ୧୨୩ ରନ୍‌ କରି ରନ୍‌ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ଦଳର ସେ ୯ମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭାବେ ସେ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ପୂଜାରାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୭ ଚୌକା ଓ ୨ ଛକା ସାମିଲ ଥିଲା। ତାଙ୍କ ଉଇକେଟ ପଡ଼ିବା ସହ ଅମ୍ପାୟର ଷ୍ଟମ୍ପ ଅପସାରଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ମହମ୍ମଦ ଶାମି ୬ ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଛନ୍ତି। ଘରୋଇ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ହାଜେଲଉଡ, ପାଟ କୁମିନ୍ସ ଓ ନାଥାନ ଲିଓନ ୨ ଲେଖାଏ ଉଇକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଆଇପିଏଲରେ ଲଗାତର ଟସ୍‌ ଜିତିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି ଏହି ଟିମ୍‌ ନାଁରେ..

ଆଇପିଏଲରେ ଲଗାତର ଟସ୍‌ ଜିତିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି ଏହି ଟିମ୍‌ ନାଁରେ..

ନୂଆଦିଲ୍ଲ, ୨୪।୪: ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରତିଦିନ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ତିଆରି ହେବା ସହ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗୁଛି। 

ବିରାଟଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇଲେ ଅନୁଷ୍କା: ଆଉ ତା’ପରେ....

ବିରାଟଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇଲେ ଅନୁଷ୍କା: ଆଉ ତା’ପରେ....

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ୧୫।୪: ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ ସିଜିନ୍‌ରେ ଯଦିଓ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଟିମ୍‌ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି, କିନ୍ତୁ ପଡିଆ ବାହାରେ ଖେଳାଳିମାନେ ଖୁବ୍‌ ମସ୍ତି କରୁଥିବାର ନଜର ଆସିଛି। 

ବାଙ୍ଗାଲୋରର କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ବିଜୟ

ବାଙ୍ଗାଲୋରର କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ବିଜୟ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୨୫।୪ (ପି.ଟି.)- ଚଳିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଶେଷରେ ଲୟକୁ ଫେରିଛି। ଆରମ୍ଭରୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଆସୁଥିବା ବାଙ୍ଗାଲୋର ବୁଧବାର କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବକୁ ୧୭ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। 

ଚିତ୍ରାଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ, ଅଜୟଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ

ଚିତ୍ରାଙ୍କୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ, ଅଜୟଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ

ଦୋହା, ୨୫।୪(ପି.ଟି.)- ଭାରତର ପି.ୟୁ. ଚିତ୍ରା ଏସିଆନ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ନିଜର ମହିଳା ୧୫୦୦ ମିଟର ଟାଇଟଲ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି। ସେ ୪:୧୪.୫୬ ସେକେଣ୍ଡ ସମୟ ନେଇ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ର

ଦୋହାରେ ଦୂତୀଙ୍କୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ଦୋହାରେ ଦୂତୀଙ୍କୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଦୋହାରେ ବୁଧବାର ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଏସିଆନ ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଭାରତ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶାର ସମ୍ମାନ ରଖିଛନ୍ତି ସ୍ପ୍ରିଣ୍ଟ କୁଇନ୍‌ ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ। ମହିଳା ୨୦୦ ମିଟର ରେସ୍‌ରେ ସେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଦଳରେ ଗେଲ୍‌, ରସେଲ

ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଦଳରେ ଗେଲ୍‌, ରସେଲ

ସେଣ୍ଟ ଜନ୍ସ, ୨୫।୪(ପି.ଟି.)- ମେ ୩୦ରୁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ବୁଧବାର ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଦଳ ଘୋଷିତ ହୋଇଛି। ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌(ଆଇପିଏଲ)ରେ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଆନ୍ଦ୍ରେ ରସେଲଙ୍କୁ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି।

ଆମେରିକା, ଓମାନକୁ ଦିନିକିଆ ମାନ୍ୟତା

ଆମେରିକା, ଓମାନକୁ ଦିନିକିଆ ମାନ୍ୟତା

ଓ୍ବିଣ୍ଡ୍‌ହୋକ, ୨୫।୪(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଆମେରିକା ଓ ଓମାନକୁ ବୁଧବାର ପ୍ରଥମଥର ଲାଗି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟିମ୍‌ର ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି। ନାମ୍ବିଆରେ ଚାଲିଥିବା ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଲିଗ୍‌ ଡିଭିଜନ-୨ରେ ବୁଧବାର ଆମେରିକା ୮୪ ରନରେ ହଂକଂକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। 

ପ୍ରାକ୍ତନ ୟୁଏସ୍‌ ଓପନ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ଅଙ୍କିତା

ପ୍ରାକ୍ତନ ୟୁଏସ୍‌ ଓପନ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ଅଙ୍କିତା

ଆନିଙ୍ଗ୍‌ (ଚାଇନା), ୨୪।୪(ପି.ଟି.)- ଭାରତର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମହିଳା ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଟେନିସ ଖେଳାଳି ଅଙ୍କିତା ରାଇନା ବୁଧବାର କ୍ୟାରିୟରର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା କୁନ୍‌ପିଙ୍ଗ୍ସ ଓପନ୍‌ରେ ସେ ପ୍ରାକ୍ତନ ୟୁଏସ୍‌ ଓପନ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ସାମନ୍ଥା ଷ୍ଟୋସରଙ୍କୁ ହରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏସିଆନ ଗେମ୍ସ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ବିଜୟିନୀ ୨୬ ବର୍ଷୀୟା ଅଙ୍କିତା ୭-୫, ୨-୬, ୬-୫ ସେଟ୍‌ରେ ସାମନ୍ଥାଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ୨ ଘଣ୍ଟା ୫୦ ମିନିଟ୍‌ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା।

ଆଇପିଏଲ-୧୨:  ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଭେଟିବ କୋଲକାତା

ଆଇପିଏଲ-୧୨: ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଭେଟିବ କୋଲକାତା

କୋଲକାତା, ୨୪।୪(ପି.ଟି.)-

ଚଳିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌(ଆଇପିଏଲ-୧୨)ରେ ଗୁରୁବାର କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ଓ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହେବ। ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ଏକଦା ୫ ମ୍ୟାଚରୁ ୪ଟିରେ ବିଜୟଲାଭ କରି ସଫଳ ଦଳର ପରିଚୟ ପାଇଥିବାବେଳେ ପରେ କ୍ରମାଗତ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ ହାରି ଆଶଙ୍କାରେ ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି। ତେବେ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଦୀନେଶ ଅଧିନାୟକ ପଦରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଶାରେ ଅଛନ୍ତି। ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଆନ ଆନ୍ଦ୍ରେ ରସେଲ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଲକାତା ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳି ବିବେଚିତ ହୋଇ ଆସିଛନ୍ତି। 

‘ଅଣ୍ଟା ସମସ୍ୟା ନେଇ ମୋତେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ’

‘ଅଣ୍ଟା ସମସ୍ୟା ନେଇ ମୋତେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ’

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪ା୪(ପି.ଟି.)- ଭେଟେରାନ ଉଇକେଟକିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଅଣ୍ଟା ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି। 

ଭାରତୀୟ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳର ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସୁଟ୍‌

ଭାରତୀୟ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳର ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସୁଟ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪ା୪- ଦର୍ଜି ଘରକୁ ଆସି ସୁଟ୍‌ ପାଇଁ ମାପ ନେବା କଥା ପ୍ରାୟ ଶୁଣି ନ ଥିବେ। କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳର ଖେଳାଳି ଓ ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ଲାଗି ଏଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। 

ସିନ୍ଧୁ, ସାଇନାଙ୍କ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ

ସିନ୍ଧୁ, ସାଇନାଙ୍କ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ

ଉହାନ(ଚାଇନା),୨୪ା୪(ପିଟି)- ଭାରତୀୟ ଶଟଲର ପି. ଭି. ସିନ୍ଧୁ ଓ ସାଇନା ନେହ୍ବାଲ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଏସିଆନ୍‌ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ବିଜୟ ସହ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।


Model This Week

ତୁଳସୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
Why Dharitri