ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ନବଜାତକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ବାଲିଗୁଡା,୨୧ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଛି। ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ପରିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରକାଶ ଯେ, କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ରାମପୁର ଗ୍ରାମର ଲୋଚନ ପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମାଧୁରୀ ସୋମବାର ବାଲିଗୁଡା ମେଡିକାଲରେ ଏକ ଶିଶୁପୁତ୍ର ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ଜନ୍ମ ପରେ ମା’ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ଥିଲେ। ପରେ ଶିଶୁ ଦେହର ତାତି ବଢିବାରୁ ବାରମ୍ବାର ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ଶୁଣି ନ ଥିବା ଲୋଚନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶିଶୁଟିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ ଡ. ଉମାଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ବୁଝାଶୁଝା କରିବା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ ପଡିଥିଲା।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବୋମା ଫୁଟି ନାବାଳକ ଗୁରୁତର

ବୋମା ଫୁଟି ନାବାଳକ ଗୁରୁତର

କୋଦଳା,୧୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମର୍ଦ୍ଦମେଖ ପଞ୍ଚାୟତ ଦିଗି ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ପାଳଗଦାମୂଳେ ଏକ ବୋମା ଫୁଟି ଜଣେ ନାବାଳକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ଡିବା ସେଠୀଙ୍କ ପୁଅ ବାଉରୀ (୮)।

କୁକୁର ମୁହଁରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା କୃଷ୍ଣସାର

କୁକୁର ମୁହଁରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା କୃଷ୍ଣସାର

ପୋଲସରା,୧୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୋଲସରା ବନାଞ୍ଚଳ ଜେମାଦେଇପୁର ଶାସନ ଗ୍ରାମରରେ ମିଥୁନ ଗୌଡ଼ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କୁକୁର ମୁହଁରୁ ଗୋଟିଏ ୨ ମାସର କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ମୃଗଟି କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ଜନବସତି ମୁହାଁ ହୋଇ ଆସିଥିଲା। ଏହାକୁ ଦେଖି କୁକୁରମାନେ ଘୋଡ଼ାଇ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିବା ବେଳେ ମିଥୁନ ତାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବନ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ ଉଦ୍ଧାରକାରୀଙ୍କ ଘରୁ ମୃଗଟିକୁ ଆଣିଥିଲେ। ପ୍ରାଣୀ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଚିକିତ୍ସା କରି ବନାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରଖାଯାଇଛି। ସୁସ୍ଥ ହେଲା ପରେ ଆସିକା ବନାଞ୍ଚଳସ୍ଥିତ ନର୍ସରୀରେ ଛଡ଼ାଯିବ ବୋଲି ରେଞ୍ଜର ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମଦ ଜବତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ମଦ ଜବତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ବଡଡୁମ୍ବୁଳା ପଞ୍ଚାୟତ ତଡା ଗ୍ରାମର ପ୍ରମିଳା ମଳିକ, ଶୁକୁରୁ ମଳିକ ଓ ମଳିଗୋଠ ଗ୍ରାମର ପୁନିଆ ମଳିକଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅବକାରୀ ଏସଆଇ ଅଭିରାମ ସାହୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛନ୍ତି।

ଗୋଟିଏ ଦିନର ଦରମା ପ୍ରଦାନ କଲେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ

ଗୋଟିଏ ଦିନର ଦରମା ପ୍ରଦାନ କଲେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ

ପାତ୍ରପୁର, ୧୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସାରା ଭାରତରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଓ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକର ଅଲ ଓଡ଼ିଶା ଲେଡିଜ୍‌ ଓ୍ବାର୍କରସ୍‌ ସଂଘ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ଓ ସହାୟିକାମାନେ ଗୋଟିଏ ଦିନର ଦରମାକୁ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଣ୍ଠିକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ସିଡିପିଓ ପଦ୍ମିନୀ ସାହୁଙ୍କୁ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ ସହ ଶହୀଦଙ୍କ ଅମର ଆତ୍ମାର ସଦଗତି କାମନା କରିଛନ୍ତି। 

ପୁଣି ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଲାଲ୍‌ ବ୍ୟାନର୍‌: ସରକାରଙ୍କ ଚାଷୀ ଦମନ ନୀତିକୁ ବିରୋଧ

ପୁଣି ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଲାଲ୍‌ ବ୍ୟାନର୍‌: ସରକାରଙ୍କ ଚାଷୀ ଦମନ ନୀତିକୁ ବିରୋଧ

ଦାରିଙ୍ଗିବାଡି,୧୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନା ସିମନବାଡି ନିକଟ  ୫୯ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ର ବୁଡାଗୁଡା ଛକରେ ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ କମିଟି ସିପିଆଇ (ମାଓବାଦୀ)ଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଲାଲ ବ୍ୟାନର ସହ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଯାଇଛି। 

ଜିଲା ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ସଂକଳ୍ପ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଜିଲା ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ସଂକଳ୍ପ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସଂକଳ୍ପ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଜନମତ ସୃଷ୍ଟି ଏବଂ ସେଠାର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଦମନ ତଥା ମୂଳପୋଛ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦୃଢ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଓ ଜନସାଧାରଣ ମଧ୍ୟ ସଂକଳ୍ପବଦ୍ଧ ହେବାକୁ ଏହା କରାଯାଇଥିଲା। 

ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ଭାରତ ସଞ୍ଚାର ନିଗମ ଲିମିଟେଡ୍‌(ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌)ର ସମସ୍ତ ୟୁନିୟନ୍‌ ଏବଂ ସଂଘଗୁଡ଼ିକ ତରଫରୁ ସୋମବାରରୁ ୩ ଦିନିଆ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ୮ଦଫା ଦାବିରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

ପିଣ୍ଟୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲା, ସରିଲା ଜାମିନ ଶୁଣାଣି, ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ

ପିଣ୍ଟୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲା, ସରିଲା ଜାମିନ ଶୁଣାଣି, ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଶିବଶଙ୍କର ଦାସ ଓରଫ ପିଣ୍ଟୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଏକ ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲାର ଜାମିନ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ସୋମବାର ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା ା 

ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲା:୧୫ ବର୍ଷ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ

ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲା:୧୫ ବର୍ଷ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ଘରେ ପଶି ଜଣେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମା’ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ ଏବଂ ଧମକ ଦେବା ସହ ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲାରେ ସୋମବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏଡିଜେ-୨ ଦୀପକ କୁମାର ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିବା ପାଇଁ ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ସରସ୍ବତୀନଗର ଅଞ୍ଚଳର ବାବୁନି ଜେନା (୪୦) ା

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରେ ସହାୟକ ହେବ ହାମ୍‌ ରେଡିଓ

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରେ ସହାୟକ ହେବ ହାମ୍‌ ରେଡିଓ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଫୋନ୍‌ କାମ କରେ ନାହିଁ, ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଅଚଳ ହୋଇଥାଏ ସେତେବେଳେ ଯୋଗାଯୋଗର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ମାଧ୍ୟମ ହୁଏ ରେଡିଓ ଫ୍ରିକ୍ୟୁଏନ୍ସି।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଗଞ୍ଜାମ,୧୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରମ୍ଭା ଥାନା ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାପ କାମୁଡାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଭଗବାନ ଜେନାଙ୍କ ଝିଅ ଦୀପ୍ତିମୟୀ (୧୬) । ଶହୀଦ ଭଗତ ସିଂ କଲେଜର ଯୁକ୍ତ ୨ ଛାତ୍ରୀ ା ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଏବଂ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ୧୦୮, ୧୦୨ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଓ ସ୍ଥାୟୀ ଡ଼ାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସୋମବାର ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ମେଡିକାଲରେ ତାଲା ପକାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ବ୍ୟବସାୟକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ୨ ଆହତ, ୬ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ଗୋପାଳପୁର,୧୮।୨-ବ୍ୟବସାୟକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟି ୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ୨ଟି ମାମଲାରେ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିିଛି। ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆ ଗୋଳାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ୟୁ. ଦମୟନ୍ତୀ ଏକ ଷ୍ଟେସ୍‌ନେରୀ ଦୋକାନ କରିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପି. ମୀନା ଏହି ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଷ୍ଟେସନେରୀ ଦୋକାନ ଖୋଲିଥିଲେ। ବ୍ୟବସାୟକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଚସା ଲାଗି ରହିଥିଲା।