ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପ୍ରତିଭା ଥାଇ ମିଳୁନି ସୁଯୋଗ

ପ୍ରତିଭା ଥାଇ ମିଳୁନି ସୁଯୋଗ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୧ା୧୧-ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅପାରଗତା ଯୋଗୁ ପ୍ରତିଭା ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତାଗୁଡ଼ିକରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧୀନରେ ଥିବା ୫ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏଭଳି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ସୁଯୋଗ ନ ପାଇ ନିରାଶ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଭା ବିକାଶ ଦିଗରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉନାହିଁ। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ୩ ବର୍ଷ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଦିଗରେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଉଦାସୀନ ରହୁଛନ୍ତି। କ୍ରୀଡ଼ା ପରିଷଦ ମଧ୍ୟ ଏଦିଗରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହିଁ । ଏଣୁ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଉଥିବା ଆନ୍ତଃ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛି। ମଙ୍ଗଳବାର କେତେକ ହ୍ୟାଣ୍ଡବଲ୍‌ ଖେଳାଳି ଏନେଇ କୁଳପତି ଓ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କାଉନସିଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ବିକାଶ ସାମଲ, ଅବିନାଶ ମୋଦି, ମୀନକେତନ ଦାସ ଓ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ସହ ଜିଲା ହ୍ୟାଣ୍ଡବଲ ସଂଘ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତପକ୍ଷଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ହ୍ୟାଣ୍ଡବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗନେବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପଠାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ା ପୂର୍ବରୁ ବାସ୍କେଟବଲ ଏବଂ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଦଳ ଯାଇ ନ ଥିବା ଯୋଗୁ କେତେକ ଛାତ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ତେବେ  ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି କୁଳପତି ପ୍ରଫେସର ଅମରେନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ।


All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବୋମା ଫୁଟି ନାବାଳକ ଗୁରୁତର

ବୋମା ଫୁଟି ନାବାଳକ ଗୁରୁତର

କୋଦଳା,୧୯।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମର୍ଦ୍ଦମେଖ ପଞ୍ଚାୟତ ଦିଗି ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ପାଳଗଦାମୂଳେ ଏକ ବୋମା ଫୁଟି ଜଣେ ନାବାଳକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର ଡିବା ସେଠୀଙ୍କ ପୁଅ ବାଉରୀ (୮)।

କୁକୁର ମୁହଁରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା କୃଷ୍ଣସାର

କୁକୁର ମୁହଁରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା କୃଷ୍ଣସାର

ପୋଲସରା,୧୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୋଲସରା ବନାଞ୍ଚଳ ଜେମାଦେଇପୁର ଶାସନ ଗ୍ରାମରରେ ମିଥୁନ ଗୌଡ଼ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କୁକୁର ମୁହଁରୁ ଗୋଟିଏ ୨ ମାସର କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ମୃଗଟି କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ଜନବସତି ମୁହାଁ ହୋଇ ଆସିଥିଲା। ଏହାକୁ ଦେଖି କୁକୁରମାନେ ଘୋଡ଼ାଇ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିବା ବେଳେ ମିଥୁନ ତାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବନ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ ଉଦ୍ଧାରକାରୀଙ୍କ ଘରୁ ମୃଗଟିକୁ ଆଣିଥିଲେ। ପ୍ରାଣୀ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଚିକିତ୍ସା କରି ବନାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରଖାଯାଇଛି। ସୁସ୍ଥ ହେଲା ପରେ ଆସିକା ବନାଞ୍ଚଳସ୍ଥିତ ନର୍ସରୀରେ ଛଡ଼ାଯିବ ବୋଲି ରେଞ୍ଜର ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମଦ ଜବତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ମଦ ଜବତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ବଡଡୁମ୍ବୁଳା ପଞ୍ଚାୟତ ତଡା ଗ୍ରାମର ପ୍ରମିଳା ମଳିକ, ଶୁକୁରୁ ମଳିକ ଓ ମଳିଗୋଠ ଗ୍ରାମର ପୁନିଆ ମଳିକଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅବକାରୀ ଏସଆଇ ଅଭିରାମ ସାହୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛନ୍ତି।

ଗୋଟିଏ ଦିନର ଦରମା ପ୍ରଦାନ କଲେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ

ଗୋଟିଏ ଦିନର ଦରମା ପ୍ରଦାନ କଲେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ

ପାତ୍ରପୁର, ୧୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସାରା ଭାରତରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଓ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକର ଅଲ ଓଡ଼ିଶା ଲେଡିଜ୍‌ ଓ୍ବାର୍କରସ୍‌ ସଂଘ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ଓ ସହାୟିକାମାନେ ଗୋଟିଏ ଦିନର ଦରମାକୁ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଣ୍ଠିକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ସିଡିପିଓ ପଦ୍ମିନୀ ସାହୁଙ୍କୁ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ ସହ ଶହୀଦଙ୍କ ଅମର ଆତ୍ମାର ସଦଗତି କାମନା କରିଛନ୍ତି। 

ପୁଣି ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଲାଲ୍‌ ବ୍ୟାନର୍‌: ସରକାରଙ୍କ ଚାଷୀ ଦମନ ନୀତିକୁ ବିରୋଧ

ପୁଣି ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଲାଲ୍‌ ବ୍ୟାନର୍‌: ସରକାରଙ୍କ ଚାଷୀ ଦମନ ନୀତିକୁ ବିରୋଧ

ଦାରିଙ୍ଗିବାଡି,୧୯।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ଥାନା ସିମନବାଡି ନିକଟ  ୫୯ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ର ବୁଡାଗୁଡା ଛକରେ ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ କମିଟି ସିପିଆଇ (ମାଓବାଦୀ)ଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଲାଲ ବ୍ୟାନର ସହ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଯାଇଛି। 

ଜିଲା ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ସଂକଳ୍ପ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଜିଲା ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ସଂକଳ୍ପ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସଂକଳ୍ପ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଜନମତ ସୃଷ୍ଟି ଏବଂ ସେଠାର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଦମନ ତଥା ମୂଳପୋଛ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦୃଢ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଓ ଜନସାଧାରଣ ମଧ୍ୟ ସଂକଳ୍ପବଦ୍ଧ ହେବାକୁ ଏହା କରାଯାଇଥିଲା। 

ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ଭାରତ ସଞ୍ଚାର ନିଗମ ଲିମିଟେଡ୍‌(ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌)ର ସମସ୍ତ ୟୁନିୟନ୍‌ ଏବଂ ସଂଘଗୁଡ଼ିକ ତରଫରୁ ସୋମବାରରୁ ୩ ଦିନିଆ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ୮ଦଫା ଦାବିରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

ପିଣ୍ଟୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲା, ସରିଲା ଜାମିନ ଶୁଣାଣି, ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ

ପିଣ୍ଟୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲା, ସରିଲା ଜାମିନ ଶୁଣାଣି, ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଶିବଶଙ୍କର ଦାସ ଓରଫ ପିଣ୍ଟୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଏକ ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲାର ଜାମିନ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ସୋମବାର ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା ା 

ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲା:୧୫ ବର୍ଷ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ

ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲା:୧୫ ବର୍ଷ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ଘରେ ପଶି ଜଣେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମା’ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ ଏବଂ ଧମକ ଦେବା ସହ ଆଟ୍ରୋସିଟି ମାମଲାରେ ସୋମବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏଡିଜେ-୨ ଦୀପକ କୁମାର ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିବା ପାଇଁ ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ସରସ୍ବତୀନଗର ଅଞ୍ଚଳର ବାବୁନି ଜେନା (୪୦) ା

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରେ ସହାୟକ ହେବ ହାମ୍‌ ରେଡିଓ

ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରେ ସହାୟକ ହେବ ହାମ୍‌ ରେଡିଓ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୨-ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଫୋନ୍‌ କାମ କରେ ନାହିଁ, ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଅଚଳ ହୋଇଥାଏ ସେତେବେଳେ ଯୋଗାଯୋଗର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ମାଧ୍ୟମ ହୁଏ ରେଡିଓ ଫ୍ରିକ୍ୟୁଏନ୍ସି।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଗଞ୍ଜାମ,୧୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରମ୍ଭା ଥାନା ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାପ କାମୁଡାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଭଗବାନ ଜେନାଙ୍କ ଝିଅ ଦୀପ୍ତିମୟୀ (୧୬) । ଶହୀଦ ଭଗତ ସିଂ କଲେଜର ଯୁକ୍ତ ୨ ଛାତ୍ରୀ ା ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଏବଂ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ୧୦୮, ୧୦୨ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଓ ସ୍ଥାୟୀ ଡ଼ାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ ସୋମବାର ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ମେଡିକାଲରେ ତାଲା ପକାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ବ୍ୟବସାୟକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ୨ ଆହତ, ୬ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ଗୋପାଳପୁର,୧୮।୨-ବ୍ୟବସାୟକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟି ୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ୨ଟି ମାମଲାରେ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିିଛି। ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆ ଗୋଳାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ୟୁ. ଦମୟନ୍ତୀ ଏକ ଷ୍ଟେସ୍‌ନେରୀ ଦୋକାନ କରିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପି. ମୀନା ଏହି ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଷ୍ଟେସନେରୀ ଦୋକାନ ଖୋଲିଥିଲେ। ବ୍ୟବସାୟକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଚସା ଲାଗି ରହିଥିଲା।