ଖେଳ |

ପାକିସ୍ତାନର ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଖେଳିବା ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ

ପାକିସ୍ତାନର ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଖେଳିବା ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ

କରାଚୀ,୮।୧୧(ପି.ଟି.)- ଚଳିତ ମାସରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ଅଂଶଗ୍ରହଣକୁ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଲାଗି ରହିଛି। ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ହକି ଫେଡେରେଶନ (ପିଏଚ୍‌ଏଫ୍‌) ଦେଶର କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ପିସିବିକୁ ସହାୟତା ନିମନ୍ତେ ନିବେଦନ କରିଥିଲା। ମାତ୍ର ପିସିବି କୌଣସି ସହାୟତା ଦେବାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ନୂଆ କୋଚ୍‌ ତାକିର ଦାର ଓ ମ୍ୟାନେଜର ହାସନ ସର୍ଦ୍ଦାର ଏ ନେଇ ପିସିବି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏହଶାନ ମାନିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ”ସେ ଆମ ସହିତ ଗୁରୁବାର ଭେଟିଥାନ୍ତେ। ମାତ୍ର କେତେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁ ସେ ଆମ ସହ ଫୋନ ଯୋଗେ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ପିସିବି କୌଣସି ପ୍ରକାର ସହାୟତା କରିପାରିବ ନାହିଁ। କାରଣ ପୂର୍ବରୁ ନେଇଥିବା ଅର୍ଥ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଏଚ୍‌ଏଫ୍‌ ଫେରସ୍ତ କରିପାରି ନାହିଁ। ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ସ୍ବଗର୍ତ ଜେନେରାଲ ତାକିର ଜିଆଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ପିସିବି ପକ୍ଷରୁ ହକି ଫେଡେରେଶନକୁ ଲୋନ ଆକାରରେ ଅର୍ଥ ଦିଆଯାଇଥିଲା“ ବୋଲି ଦାର କହିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସରକାର ଓ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପ୍ରାୟୋଜକଙ୍କ ସହାୟତା ଲୋଡ଼ିବା ପାଇଁ ମାନି ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି। ପିଏଚ୍‌ଏଫ୍‌ ସମ୍ପାଦକ ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ କହିଛନ୍ତି, ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ୮ ନିୟୁତ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର କୌଣସି ଉତ୍ତର ନ ଆସିବାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାଗ ନେବା ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଆମେ ଏ ନେଇ ସିଧାସଳଖ ସଚିବାଳୟକୁ ପତ୍ର ଲେଖିବୁ। ଯଦି ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଆମକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଅର୍ଥରାଶି ନ ମିଳେ, ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ। ଯଦି ଆମେ ଦଳ ପଠାଇବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହେଉ କେବଳ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଅପମାନିତ ହେବୁ ନାହଁ, ବରଂ ଆମକୁ ଏଫ୍‌ଆଇଏଚ୍‌କୁ ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଯଦି ସରକାର ଚାହାନ୍ତି, ଫେଡେରେଶନ ପରିବର୍ତ୍ତେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ରହିବାକୁ ଥିବା ହୋଟେଲ ବିଲ୍ସ ସିଧାସଳଖ ପୈଠ କରିପାରିବେ। ଏଥିସହ ଦଳୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବକେୟା ଅର୍ଥ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରିବେ। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଓଡ଼ିଶାର ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଐତିହାସିକ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଚଳିତ ମାସ ୨୮ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୧୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଦିବ୍ୟାଂଶଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ ସହ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଯୋଗ୍ୟତା

ଦିବ୍ୟାଂଶଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ ସହ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଯୋଗ୍ୟତା

ବେଜିଂ,୨୬।୪(ପିଟି)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ୧୭ ବର୍ଷୀୟ ଦିବ୍ୟାଂଶ ସିଂ ପାନ୍ବାର ଶୁକ୍ରବାର ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିତିବା ସହ ଦେଶର ୪ର୍ଥ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ କୋଟା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଅମ୍ପାୟର ଇଆନ ଗୋଲ୍ଡଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା

ଅମ୍ପାୟର ଇଆନ ଗୋଲ୍ଡଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା

ଲଣ୍ଡନ,୨୬।୪- ଅଭିଜ୍ଞ ଇଂଲିଶ ଅମ୍ପାୟର ଇଆନ ଗୋଲ୍ଡ ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ ଅବସର ନେବେ।

ବିବିଏଲରୁ ଓ୍ବାଟଶନଙ୍କ ସନ୍ନ୍ୟାସ

ବିବିଏଲରୁ ଓ୍ବାଟଶନଙ୍କ ସନ୍ନ୍ୟାସ

ସିଡ୍‌ନୀ,୨୬।୪- ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶେନ ଓ୍ବାଟଶନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଟି୨୦ ବିଗ୍‌ ବାସ ଲିଗ୍‌ (ବିବିଏଲ)ରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ନ୍ୟାସ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

‘ଡିଣ୍ଡା ଏକାଡେମୀ’ ଉପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଅଶୋକ ଡିଣ୍ଡା

‘ଡିଣ୍ଡା ଏକାଡେମୀ’ ଉପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଅଶୋକ ଡିଣ୍ଡା

କୋଲକାତା,୨୬।୪- ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କରାଯାଉଥିବା ସମାଲୋଚନା ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ପେସର ଅଶୋକ ଡିଣ୍ଡା ଶୁକ୍ରବାର ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। 

ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରେକର୍ଡ ହାତଛଡ଼ା କଲେ ପରାଗ

ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରେକର୍ଡ ହାତଛଡ଼ା କଲେ ପରାଗ

କୋଲକାତା,୨୬।୪- ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ରିୟାନ ପରାଗ ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଆଇପିଏଲରେ

୧୧ ବର୍ଷର ଧାରା ଭାଙ୍ଗି ପାରିଲେ ନାହିଁ କାର୍ତ୍ତିକ

୧୧ ବର୍ଷର ଧାରା ଭାଙ୍ଗି ପାରିଲେ ନାହିଁ କାର୍ତ୍ତିକ

କୋଲକାତା,୨୬।୪- କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର) ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୧୧ ବର୍ଷର ଧାରା ଭାଙ୍ଗିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଚେନ୍ନାଇ-ମୁମ୍ବାଇ ରୋମାଞ୍ଚକ ମୁକାବିଲା ଆଜି

ଚେନ୍ନାଇ-ମୁମ୍ବାଇ ରୋମାଞ୍ଚକ ମୁକାବିଲା ଆଜି

ଚେନ୍ନାଇ, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ହାଇଭୋଲ୍‌ଟେଜ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ତିନିଥର ଲେଖାଏ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର୍‌ କିଙ୍ଗ୍ସ ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ। 

ଜାତୀୟ ମହିଳା ହକି କ୍ୟାମ୍ପ୍‌: ଫେରିଲେ ରାନୀ

ଜାତୀୟ ମହିଳା ହକି କ୍ୟାମ୍ପ୍‌: ଫେରିଲେ ରାନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ବେଙ୍ଗାଲୁରୁଠାରେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଜାତୀୟ ମହିଳା ହକି କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଲାଗି ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ୬୦ ଜଣିଆ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଖେଳାଳି ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ଏସିଆନ୍‌ ବକ୍ସିଂ: ଫାଇନାଲରେ ୬ ଭାରତୀୟ

ଏସିଆନ୍‌ ବକ୍ସିଂ: ଫାଇନାଲରେ ୬ ଭାରତୀୟ

ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌, ୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଏସିଆନ୍‌ ବକ୍ସଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଗୁରୁବାର ୬ଜଣ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଏହି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହା ସର୍ବକାଳୀନ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି। 

ଆଡଭାନୀଙ୍କୁ ଏସିଆନ ସ୍ନୁକର ଟୁର୍‌ ଟାଇଟଲ

ଆଡଭାନୀଙ୍କୁ ଏସିଆନ ସ୍ନୁକର ଟୁର୍‌ ଟାଇଟଲ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ୨୬ା୪ (ପି.ଟି.)-ଇରାନର ଏହେସାନ ହେଦାରି ନେଜହାଦ୍‌ଭଙ୍କୁ ୬-୪ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତର ଅଗ୍ରଣୀ କ୍ୟୁଇଷ୍ଟ ପଙ୍କଜ ଆଡଭାନୀ ଏଠାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଏସିଆନ ସ୍ନୁକର  ଟୁର୍‌ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଭେଲୋସିଟି ଦଳରେ ଓଡ଼ିଶାର ସୁଶ୍ରୀ ଦିବ୍ୟଦର୍ଶିନୀ

ଭେଲୋସିଟି ଦଳରେ ଓଡ଼ିଶାର ସୁଶ୍ରୀ ଦିବ୍ୟଦର୍ଶିନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬ା୪ (ପି.ଟି.)- ଆସନ୍ତା ମେ ୬ରୁ ୧୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଜୟୁପରସ୍ଥିତ ସଓ୍ବାଇ ମାନସିଂ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମହିଳା ଟି୨୦ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସିରିଜ ଖେଳାଯିବ। ଏଥିରେ ଭାଗନେବାକୁ ଥିବା ତିନୋଟି ଦଳ ସୁପରନୋଭାସ, ଟ୍ରେଲ୍‌ବ୍ଲେଜର୍ସ ଏବଂ ଭେଲୋସିଟି ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଯଥାକ୍ରମେ ହରମନପ୍ରୀତ କୌର, ସ୍ମୃତି ମନ୍ଧାନା ଓ ମିଥାଲି ରାଜ କରିବେ।

ରାଜସ୍ଥାନ ୩ ଉଇକେଟରେ ବିଜୟୀ

ରାଜସ୍ଥାନ ୩ ଉଇକେଟରେ ବିଜୟୀ

କୋଲକାତା,୨୬।୪(ପି.ଟି.)- ଷ୍ଟିଭେନ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଚଳିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ୪୩ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଘରୋଇ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସକୁ ୪ଟି ବଲ ବାକିଥାଇ ୩ ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ଚତୁର୍ଥ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। 


Model This Week

ତୁଳସୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
Why Dharitri