ରାଜ୍ୟ | ବାଲେଶ୍ୱର

ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ପାତ୍ରଙ୍କ ନିରଞ୍ଜନ ଓ ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ

ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ପାତ୍ରଙ୍କ ନିରଞ୍ଜନ ଓ ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ

ଆନନ୍ଦପୁର,୮। ୧୧(ସନ୍ତୋଷ ରାଉତ)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ଦାୟିତ୍ୱରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ରହିଛନ୍ତି ସମ୍ପ୍ରତି ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ନାରାୟଣ ପାତ୍ର।  ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ର ଘସିପୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିର ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିଟି ମଧ୍ୟ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳି।  ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେବ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ର ବିଧାୟକ ହେବା ପରେ ଏଠାରେ ବିଜେଡି ଦଳ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ନିଜର ସ୍ଥିତି ଜାହିରି କରିପାରିନାହାନ୍ତି। ଏହା ବିରୋଧି ଦଳ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ପାଲଟିଛି। ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ ଆସୁଛି। ଏବେ ଠାରୁ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ରଙ୍କୁ ଘେରିବା ସହ ବିଜେଡିକୁ ଦୁର୍ବଳ କରାଇବାର ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏକାଧିକ ମାମଲାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ଦେବାଶିଷ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ। ପୁନଶ୍ଚ ଆଉ ଏକ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ମାମଲାରେ ଆଉ ଜଣେ ପୁଅ ଦେବପ୍ରିୟକୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ଏବେ ଭିନ୍ନ ମୋଡ ନେଉଛି। ଯଦି ଦେବପ୍ରିୟଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭିଯୋଗ ସତ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଘଟଣା ମିଥ୍ୟା ହୋଇଥିଲେ ଏହା ପଛରେ କି ରହସ୍ୟ ରହିଛି ଏବଂ କାହାର ହାତ ଅଛି ତାହା ବିଚାର୍ଯ୍ୟ। ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ରଙ୍କୁ ହଟାଇ ବିଜେଡିକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଦେବା ପାଇଁ ଏବେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏପରିସ୍ଥିତିରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ର ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ସିଧାସଳଖ ପିସିସି ମୁଖିଆ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରିବା ସହିତ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଘସିପୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିରେ ସ୍ବାଧୀନ ଭାବେ ଚଳିବା ଓ ବଞ୍ଚିିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଛି। ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ନିଷ୍ପତି ଓ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଏତଲା ଲେଖାଯାଇଥାଏ। ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ନିଜ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ଓ ଖବରକାଗଜରେ ଏତଲାକୁ ନେଇ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରିଥାନ୍ତି। ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ପାତ୍ର ଦୁଇଭାଇଙ୍କୁ ମହାପୁରୁଷ ଓ କଳାକାର ବୋଲି କହିବା ସହ ଉଭୟ ମିଛକୁ ସତ ଓ ସତକୁ ମିଛ କହିବାରେ ସିଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେବ ସମବାୟ ସମିତି ବିଭାଗରୁ ୧୪ ଏକର ଜମିପଟ୍ଟା ଦେଇ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଋଣ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ଋଣ ଅଦ୍ୟାବଧି ପରିଶୋଧ କରାଯାଇନି। ଋଣର ମୂଲ୍ୟ ଏବେ ୩ କୋଟି ୫୪ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହା ରାଜ୍ୟର ଟପ୍‌ ୨୦ ଋଣ ତାଲିକାରେ ରହିଛି। ଉକ୍ତ ଋଣ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ନାମରେ ରହିଛି। ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ପୋଲିସ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି। ପୋଲିସ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ତଦନ୍ତ କରିବ। 

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ | ବାଲେଶ୍ୱର

ରେମୁଣାରେ ରାହୁଲ: କହିଲେ ଦେଶରେ ବେରୋଜଗାରୀର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ବିମୁଦ୍ରିକରଣ, ଜିଏସ୍‌ଟି

ରେମୁଣାରେ ରାହୁଲ: କହିଲେ ଦେଶରେ ବେରୋଜଗାରୀର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ବିମୁଦ୍ରିକରଣ, ଜିଏସ୍‌ଟି

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୬।୪: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଶୁକ୍ରବାର ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି। ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ୫୦ରେ ରାହୁଲ ରେମୁଣା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଆୟୋଜିତ ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଥିଲା। 

ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ହତ୍ୟାକାରୀ ପୁଅକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ହତ୍ୟାକାରୀ ପୁଅକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

ଝରିଗାଁ,୨୬।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକ ଫୁପୁଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଏକଟାଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ତେଲନଦୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଭୁର୍ସିଡଙ୍ଗରୀ ଗ୍ରାମର ତିଲ ଗଣ୍ଡଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଜଗବନ୍ଧୁଙ୍କୁ  ଗିରଫକରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛିା

ଧକୋଠା ଗ୍ରାମରେ ବୋମା ପକାଇବା ଘଟଣା: ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୬।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘସିପୁରା ଥାନା ଧକୋଠା ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରଞ୍ଜିତ ପୃଷ୍ଟିଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ବୋମାମାଡ କରିଥିଲୋ।

ବୁଥ୍‌ ରିଗିଂ ଅଭିଯୋଗ: ଭୋଟ ଦେଇ ନ ପାରି ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ଯୁବକ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ବୁଥ୍‌ ରିଗିଂ ଅଭିଯୋଗ: ଭୋଟ ଦେଇ ନ ପାରି ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ଯୁବକ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୬।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଘସିପୁରା ଥାନା ଖଡିବିଲ ଗ୍ରାମର ବିନ ଜେନାଙ୍କ ପୁଅ ନରେନ୍ଦ୍ର ଜେନା ୨୩ ତାରିଖ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ରିଗିଂର ଶିକାର ହୋଇ ଭୋଟ ଦେଇପାରି ନ ଥିବା ଘସିପୁରା ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଜୁହି ଚାଓ୍ବଲା

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ଜୁହି ଚାଓ୍ବଲା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୬ା୪: ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁହି ଚାୱାଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ଆସି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହ ଜୁହି ସିଂହଦ୍ୱାରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। 

ପାନୀୟଜଳ ଅଭାବ: ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଶୁଣିଲେନି ଅଭିଯୋଗ, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ପାନୀୟଜଳ ଅଭାବ: ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଶୁଣିଲେନି ଅଭିଯୋଗ, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ବଲାଙ୍ଗୀର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖଲିଆପାଲି ଓ ବିଷ୍ଣୁମୁଣ୍ଡାଠାରେ ପାନୀୟ ଜଳ ଅଭାବ ଦେଖାଯାଇଛି। 

ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱୀପାଞ୍ଚଳରେ ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କଲେ ଅପରାଜିତା

ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱୀପାଞ୍ଚଳରେ ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କଲେ ଅପରାଜିତା

କଣ୍ଟାପଡା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ହେବ।

କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା: ୨ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ

କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା: ୨ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ

ଦେବଗଡ଼,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦେବଗଡ଼ ସିଆରିଆ ୧୮୩ନଂ ବୁଥ୍‌ରେ ଭୋଟିଂ ବେଳେ ବିଭ୍ରାଟ ହେବାକୁ ନେଇ ୨ଜଣ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ କରାଯାଇଛି।

ଭାଜପା ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରବି ମଲ୍ଲିକ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ: ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଭାଜପା ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରବି ମଲ୍ଲିକ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ: ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

କାକଟପୁର, ୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା କାକଟପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ରବି ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ରବି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

‘ମୁଁ ଆପଣଙ୍କ ଗାଁକୁ ଆସିଛି, ଆପଣମାନେ ଖୁସି ତ’

‘ମୁଁ ଆପଣଙ୍କ ଗାଁକୁ ଆସିଛି, ଆପଣମାନେ ଖୁସି ତ’

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୁଁ ଆପଣମାନଙ୍କ ଗାଁକୁ ଆସିଛି, ଆପଣମାନେ ଖୁସି ତ, ମୁଁ ବି ବହୁତ ଖୁସି। କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମାହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖରିନାସିର ପଞ୍ଚାୟତ ହରିଆବାଙ୍କ ଗ୍ରାମରୁ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ରୋଡ ଶୋ’ ଆରମ୍ଭ ଅବସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏପରି କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। 

ଲୁକ୍‌ଆଉଟ୍‌ ନୋଟିସ୍‌ ପରେ ଭିଡିଓ ମେସେଜ ଜାରି କଲେ ଓମ୍‌ପ୍ରକାଶ: କହିଲେ ସେ ଇଭିଏମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିନାହାନ୍ତି, ଘଟଣାର ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ହେଉ

ଲୁକ୍‌ଆଉଟ୍‌ ନୋଟିସ୍‌ ପରେ ଭିଡିଓ ମେସେଜ ଜାରି କଲେ ଓମ୍‌ପ୍ରକାଶ: କହିଲେ ସେ ଇଭିଏମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିନାହାନ୍ତି, ଘଟଣାର ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ହେଉ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ପୁରୀ ଜିଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ୭୮ନଂ. ବୁଥ୍‌ରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଓ ପୋଲିଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓମ୍‌ ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଲୁକ୍‌ଆଉଟ୍‌ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରାଯିବା ସହ ତାଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ଲଟ୍‌କା ଲଗାଯାଇଛି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଧରିବା ଲାଗି ଚଢ଼ାଉ କରୁଥିବା ବେଳେ ସେ ଏକ ଭିଡିଓ ମେସେଜ ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ବାଲିଗୁଡ଼ାରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ : ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ, ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା

ବାଲିଗୁଡ଼ାରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ : ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ, ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ରାଜ୍ୟର ସବୁଠାରୁ ଥଣ୍ଡା ସହର ରୂପେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ଦିନ ହେଲା ତାପମାତ୍ରା ଅଧିକ ପରିମାଣରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।


Model This Week

ତୁଳସୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
Why Dharitri