ମେଟ୍ରୋ |

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଳିଲେ ଦୀପାବଳି

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଳିଲେ ଦୀପାବଳି

କଣ୍ଟାପଡା, ୮/୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଟକ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ଥିତ  ଓଲଟପୁରଠାରେ ଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଚିକିତ୍ସା ଓ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆଲୋକର ପର୍ବ ଦୀପାବଳି  ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟ ଓ ସଶକ୍ତିକରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅଧିନସ୍ଥ ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ପ୍ରଥମକରି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନେ ଦୀପଜାଳି ନିରାଡମ୍ବର ଭାବେ ପାଳନ କରି ଖୁସି ମନାଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଏସ୍‌ ଭି ନିରତାରର ୨୯ତମ ବ୍ୟାଚର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ସମସ୍ତ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ନିରତାର ବହିର୍ବିଭାଗ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକତ୍ରିତକରି ମୁରୁଜ ପକାଇବା ଓ ଦୀପ ସଜାଇବା କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଘରଠାରୁ ବହୁଦୂରରେ ରହି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗନେଇ ଖୁସି ମନାଇଥିଲେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଛାତ୍ରୀ ପଲ୍ଲବୀ, ପିଙ୍କି କୁମାରୀ, ସମ୍ବାବୀ, ଆଦ୍ୟାଶା, କୁଇନଶ୍ରୀ, ସୋନାଲୀ ସୋନମ, ଅନାସ୍ମିତା, ସଶ୍ମିତା, ଅର୍ପିତା, ସୌମିନୀ, ଅନୀତା, ଭାଗ୍ୟଶ୍ରୀ ଏବଂ ଛାତ୍ର ଋଦ୍ଧାନନ୍ଦ, ଅନନ୍ତ, ଅଂଶୁମାନ, ଦେବାଶିଷ ଓ ସତ୍ୟଜିତ ପ୍ରମୁଖ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ପଞ୍ଚରାସ ପାଇଁ ପ୍ରାଚୀ ଉପତ୍ୟକା ଉତ୍ସବ ମୁଖର

କାକଟପୁର, ୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବର୍ଷକ ବାରମାସ ଭିତରୁ ଧର୍ମମାସ କାର୍ତ୍ତିକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମାସ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଇଥାଏ। କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ଶେଷ ୫ଦିନକୁ ପଞ୍ଚୁକ କୁହାଯାଏ। 

କୁଞ୍ଜେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ପୀଠରେ ୩୯ତମ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

କଣାସ, ୧୯।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କଣାସ ଅଞ୍ଚଳର ଆରାଧ୍ୟ ଠାକୁରାଣୀ ମା’ କୁଞ୍ଜେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ପୀଠରେ ରବିବାରଠାରୁ ୩୯ତମ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ମହାଯଜ୍ଞ ଆସନ୍ତା ୨୩ତାରିଖ ଦିନ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହେବ। 

ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରରେ ପଞ୍ଚକ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରସାଦ ମିଳିଲାନି, ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରରେ ପଞ୍ଚକ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରସାଦ ମିଳିଲାନି, ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ

ପୁରୁଣାଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯ା୧୧( ଡି.ଏନ.ଏ.)-  କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ଶେଷ ସୋମବାର ସହ ପବିତ୍ର ପଞ୍ଚକ ପାଇଁ ଏକାମ୍ରକ୍ଷେତ୍ର ବେଶ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇ ଉଠିଥିଲା। ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ରାଇ ଦାମୋଦର ବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତି ମହୋତ୍ସବ: ଶ୍ୟାମାମଣି ଦେବୀଙ୍କୁ ଅକ୍ଷୟ ସମ୍ମାନ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତି ମହୋତ୍ସବ: ଶ୍ୟାମାମଣି ଦେବୀଙ୍କୁ ଅକ୍ଷୟ ସମ୍ମାନ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୯।୧୧: ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତି ଫାଉଣ୍ଡେଶନ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହରର ଗୀତାଭବନ ସମ୍ମୁଖ ପଡିଆରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତି ମହୋତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ

ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ପୁରୀଜିଲା ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ମନ୍ଦିରରେ ସୋମବାର କାର୍ତ୍ତିକ ବଡ଼ ଏକାଦଶୀ ଉପଲକ୍ଷେ ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଠାକୁର ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ବେଶରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଅସ୍ତରଙ୍ଗରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଅସ୍ତରଙ୍ଗରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

କାକଟପୁର, ୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଶିବିରରେ ପୁରୀ ଜିଲାପାଳ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ଦାଶ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। 

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର

ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ତିତ୍‌ଲି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। 

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଠାକୁରଙ୍କ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଠାକୁରଙ୍କ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ମନ୍ଦିର ଗର୍ଭଗୃହର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କୁ ଅଁଳାନବମୀର ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ଜଣେ ଯୁବକ ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ ଠାକୁର ଓ ଶ୍ରୀରାଧାଙ୍କ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ କରିଛନ୍ତି।

ପୁଣି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

ପୁଣି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯ା୧୧: ବାରମ୍ବାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ଫଟୋ । କେତେବେଳେ ଭକ୍ତ ସେଲ୍‌ଫି ଉଠାଇ ପୋଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ। 

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକିର ପ୍ରଥମ ଟିକେଟ କିଣିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକିର ପ୍ରଥମ ଟିକେଟ କିଣିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯ା୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସୋମବାର ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକିର ପ୍ରଥମ ଟିକେଟ କିଣିଛନ୍ତି। ହକି ଇଣ୍ଡିଆର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସଚିବାଳୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତକରି  ହକିର ଟିକେଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। 

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୪୫ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ୩୩.୩୦ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୪୫ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ୩୩.୩୦ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯ା୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସୋମବାର ୬  ଜିଲାର ୭ ବ୍ଲକ ପାଇଁ ୩୩.୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରକଳ୍ପ  ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି। 

 ପଞ୍ଚରାସରେ  ପ୍ରାଚୀ ଉପତ୍ୟକା ଉତ୍ସବମୁଖର

ପଞ୍ଚରାସରେ ପ୍ରାଚୀ ଉପତ୍ୟକା ଉତ୍ସବମୁଖର

କାକଟପୁର,୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମାସ ମଧ୍ୟରେ କାର୍ତ୍ତିକକୁ ଧର୍ମମାସ କୁହାଯାଏ। ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମାସ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ମାସର ଶେଷ ୫ ଦିନକୁ ପଞ୍ଚକ କୁହାଯାଏ।