ଜାତୀୟ |

ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସହରର ନାମ ବଦଳିବ

ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସହରର ନାମ ବଦଳିବ

ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ୮।୧୧: ଆହ୍ଲାବାଦ ଓ ଫୈଜାବାଦ୍‌ ପରେ ଏବେ ଗୁଜୁରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସହରର ନାମ ବଦଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ଗୁଜୁରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୂପାଣୀ ଗୁରୁବାର ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୁଜୁରାଟ ନୂଆବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ଗାନ୍ଧୀନଗରରେ ଥିବା ପଞ୍ଚଦେବୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସହରର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ କର୍ନବତୀ ରଖାଯିବା ନେଇ ବିଚାର କରାଯାଉଛି। କର୍ନବତୀ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ପ୍ରାଚୀନ ନାମ ହୋଇଥିବାରୁ ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ବହୁ ଦିନରୁ ଦାବି ହୋଇଆସୁଛିି। ଏନେଇ ଆଇନଗତ ଦିଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସରକାର ଆହ୍ଲାବାଦ  ଓ ଫୈଜାବାଦ୍‌ ଜିଲାର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଯଥାକ୍ରମେ ପ୍ରୟାଗରାଜ ଓ ଅଯୋଧ୍ୟା ରଖିଥିଲେ।  

All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ଆମେଥିବାସୀଙ୍କୁ ରାହୁଲଙ୍କ ଇସ୍ରାଏଲି ଗିପ୍ଟ

ଆମେଥିବାସୀଙ୍କୁ ରାହୁଲଙ୍କ ଇସ୍ରାଏଲି ଗିପ୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧(ପିଟିଆଇ)- କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ବାରମ୍ବାର ଆମେଥିକୁ ଧାଉଁଥିବାବେଳେ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସେମାନଙ୍କୁ ଗିପ୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି। ରାହୁଲ କୃଷକଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୃତି ପାଳନ କରିବାକୁ ଯାଇ ଇସ୍ରାଏଲରୁ କଦଳୀ ଚାରା ସଂଗ୍ରହ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରବକ୍ତା ଅଂଶୁଲ ଅଗସ୍ତିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ଥାନୀୟ କୃଷକ ସେମାନଙ୍କ ସାଂସଦ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। କଦଳୀ ଚାଷକୁ ନେଇ ସେମାନେ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ।

ନାକିଚିରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୮୬ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୫ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର

ନାକିଚିରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୮୬ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୫ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର

ବଇଣ୍ଡା,୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ନାକିଚି ପଞ୍ଚାୟତ ବଡ଼ ଡଙ୍ଗିଆଣି ଗ୍ରାମ ଖେଳ ପଡ଼ିଆଠାରେ ବ୍ଲକ ଓ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ  ସୋମବାର ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଭିଡିଓ

ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଭିଡିଓ

ଶ୍ରୀନଗର,୧୯।୧୧(ପିଟିଆଇ)- ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ହତ୍ୟା ଭିଡିଓ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଛାଡୁଥିବାରୁ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି।

ମହିଳା ଚାଷୀଙ୍କୁ କେଉଁଠି ଶୋଇଥିଲ କହି ବିବାଦରେ କୁମାରସ୍ବାମୀ

ମହିଳା ଚାଷୀଙ୍କୁ କେଉଁଠି ଶୋଇଥିଲ କହି ବିବାଦରେ କୁମାରସ୍ବାମୀ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୧୯।୧୧(ପିଟିଆଇ)- କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚଡି କୁମାରସ୍ବାମୀ ଜଣେ ମହିଳା କୃଷକଙ୍କ ଉପରେ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏନେଇ ବିରୋଧୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗଲେ ସିବିଆଇର ଆଉ ଜଣେ ଅଧକାରୀ

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗଲେ ସିବିଆଇର ଆଉ ଜଣେ ଅଧକାରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୯।୧୧: ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯାଞ୍ଚ ଏଜେନ୍ସି ସିବିଆଇରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତଃକନ୍ଦଳ ଦିନକୁଦିନ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଅପଲୋଡ୍‌ କରି ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଅପଲୋଡ୍‌ କରି ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧: ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଅପଲୋଡ଼ିଂ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ନୋଏଡ଼ା ପୋଲିସ ସେକ୍ଟର ୨୭ରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ: ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପଛରେ ପକାଇଲା କୋଲକତା

ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ: ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପଛରେ ପକାଇଲା କୋଲକତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧: ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣରେ ଦେଶରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ଆଗରେ ରହିଛି। ତେବେ ଗତ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୋଲକତା ମେଟ୍ରୋର ବାୟୂ ପ୍ରଦୂଷଣ ହାର ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛି।

ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କୁ ସଫଳତା: ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କୁ ସଫଳତା: ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୯।୧୧:  ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମାଓ ଦମନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କୁ ମିଳିଛି ବଡ଼ ସଫଳତା। ଗଡ଼ଚିରୋଲି ଜିଲାରେ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେଶନ୍‌ରେ ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ ଲାଲୁ

ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ ଲାଲୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧: ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ଯୋଗୁ  ଆରଜେଡି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ ଡିସେମ୍ବର ୨୦ରେ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ। ଏନେଇ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ କୋର୍ଟ ସୋମବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ: ୭୨ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ମତଦାନ

ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ: ୭୨ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ମତଦାନ

ରାୟପୁର,୧୯।୧୧:  ଛତିଶଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୭୨ ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ କରାଯିବ। 

ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ଶାହଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ ବାତିଲ

ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ଶାହଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ ବାତିଲ

ଭୋପାଳ,୧୯।୧୧: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଭାଜପା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ମଙ୍ଗଳବାର ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। ତେବେ ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ଏହାକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି।

ଲୌହ ମାନବୀଙ୍କ ୧୦୧ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ: ଶକ୍ତିସ୍ଥଳରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ଲୌହ ମାନବୀଙ୍କ ୧୦୧ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ: ଶକ୍ତିସ୍ଥଳରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧: ଲୌହ ମାନବୀ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୦୧ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ଶକ୍ତିସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି।