ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ଆଫଗାନୀସ୍ତାନରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୮ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

ଆଫଗାନୀସ୍ତାନରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ୮ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

କାବୁଲ୍‌,୭।୧୧: ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ ଫରାହ ପ୍ରଦେଶରେ ତାଲିବାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ୮ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।  ଏଠାରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯିବା ସହିତ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି।

All Right Reserved By

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ |

ସାନିଟାରୀ ପ୍ୟାଡ୍‌ରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ଡ୍ରଗ୍ସ

ସାନିଟାରୀ ପ୍ୟାଡ୍‌ରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ଡ୍ରଗ୍ସ

ଜାକର୍ତ୍ତା, ୧୯।୧୧: ଯୁବତୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହୃତ ସାନିଟାରୀ ନାପକିନ୍ସ ଓ ଟ୍ୟାମ୍ପୁନ୍ସରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ଡ୍ରଗ୍ସ। କଥାଟା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସତ। 

ହାଇତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ: ୬ ମୃତ

ହାଇତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ: ୬ ମୃତ

ପୋର୍ଟ-ଔ-ପ୍ରିନ୍ସ୍‌,୧୯।୧୧: ହାଇତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ୬ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୫ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। 

ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ପ୍ରତିରୋଧ: ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦେଶରେ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି

ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ପ୍ରତିରୋଧ: ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦେଶରେ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧୯।୧୧: ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ପ୍ରତିରୋଧ ଯୋଗୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦେଶରେ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି। ସେଣ୍ଟର ଫର୍‌ ଡିଜିଜ୍‌ ଡାଇନାମିକ୍‌ ଇକୋନୋମିକ୍ସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସଙ୍କଟ: ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ବିଫଳ

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସଙ୍କଟ: ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ବିଫଳ

କଲମ୍ବୋ,୧୯ା୧୧(ପି.ଟି.):  ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମୈତ୍ରିପାଳ ସିରିସେନା ଡାକିଥିବା ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ରବିବାର ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଦେଶରେ ଲାଗିରହିଥିବା ରାଜନୈତିକ ସଙ୍କଟ ଘନେଇବାରେ ଲାଗିଛି।

କାଲିଫର୍ନିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ: ସ୍ଥିତି ପରଖିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ

କାଲିଫର୍ନିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ: ସ୍ଥିତି ପରଖିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧୮।୧୧: ଆମେରିକାର କାଲିଫର୍ନିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗିଥିବା ନିଆଁ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନି। ଏପଟେ ମୃତ ଓ ଆହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢିଚାଲିଛି। ଶନିବାର ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ପରେ ଏବେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୭୬ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

ଶାର୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ହେଲେ ସର୍ଫର୍‌

ଶାର୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ହେଲେ ସର୍ଫର୍‌

ସିଡ୍‌ନୀ,୧୮।୧୧: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବ ଉପକୂଳରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ସର୍ଫିଙ୍ଗ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ଜଣେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଶାର୍କର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ହାତ ଓ ଗୋଡରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଆମେରିକାରେ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଆମେରିକାରେ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ନ୍ୟୁୟର୍କ,୧୮।୧୧: ଆମେରିକା ନ୍ୟୁ ଜର୍ସିରେ ଜଣେ ୧୬ ବର୍ଷୀୟ ନାବାଳକ ଜଣେ ୬୧ ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ମାରିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି ସୁନିଲ ଏଡଲା।

ଚାପମୁକ୍ତ ଜୀବନ: ପାଠ ପଢ଼ାଇଲେ ରବିଶଙ୍କର

ଚାପମୁକ୍ତ ଜୀବନ: ପାଠ ପଢ଼ାଇଲେ ରବିଶଙ୍କର

ଦୁବାଇ,୧୮।୧୧(ୟୁଏଇ): ଭାରତର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଗୁରୁ ରବିଶଙ୍କର ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍‌ସର ଶାରଜାଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଯୋଗ ଶିବିରରେ ଚାପମୁକ୍ତ ଜୀବନଯାପନ ପାଇଁ ଦିଗ୍‌ଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ନିଆଁ ଆଁରେ କାଲିଫର୍ନିଆ

ନିଆଁ ଆଁରେ କାଲିଫର୍ନିଆ

ଚିକୋ,୧୮।୧୧(ପି.ଟି.)ଆମେରିକାର କାଲିଫର୍ନିଆରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଭୟଙ୍କର ବିପତ୍ତି। ସିଏରା ନେଭାଡା ପର୍ବତରେ ନଭେମ୍ବର ୮ରୁ ଲାଗିଥିବା ନିଅଁା ପ୍ରଶମିତ ହେବାର ନଁା ଧରୁନାହିଁ। 

ଆମେରିକାଠାରୁ ରୋମିଓ ଆଣ୍ଟି ମେରାଇନ୍‌ ହେଲିକପ୍ଟର କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଭାରତ

ଆମେରିକାଠାରୁ ରୋମିଓ ଆଣ୍ଟି ମେରାଇନ୍‌ ହେଲିକପ୍ଟର କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଭାରତ

ଓ୍ବାସିଂଟନ,୧୭।୧୧(ପିଟିଆଇ)- ଭାରତ ଆମେରିକାରୁ ୨୪ ମଲ୍ଟି ରୋଲ ଏମଏଚ ୬୦ ରୋମିଓ ଆଣ୍ଟି ସବମେରାଇନ୍‌ ହେଲିକପ୍ଟର କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସୂତ୍ରରୁ ଏହି ଖବର ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି।

ବର୍ଷେ ତଳେ ନିଖୋଜ ଥିବା ବୁଡାଜାହାଜର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଲା

ବର୍ଷେ ତଳେ ନିଖୋଜ ଥିବା ବୁଡାଜାହାଜର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଲା

ବ୍ୟୁସୋସ୍‌ ଏରିସ,୧୭।୧୧: ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ନୌସେନାର ଏକ ବୁଡାଜାହାଜ ବର୍ଷେ ତଳେ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏହାର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଛି। ପ୍ରାୟ ୪୪ଜଣ ଚାଳକଦଳଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଉକ୍ତ ଜାହାଜରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବା ପରେ ଏହା ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଆମେରିକାରେ ବରଫ ଝଡ଼: ୮ ମୃତ

ଆମେରିକାରେ ବରଫ ଝଡ଼: ୮ ମୃତ

ନ୍ୟୁୟର୍କ,୧୭।୧୧: ଆମେରିକାର ପୂର୍ବ ଭାଗରେ ହୋଇଥିବା ବରଫ ଝଡ଼ରେ ଅତିକମ୍‌ରେ ୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଏଥିରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି।