ବାଲେଶ୍ୱର

ମେଡିକାଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପଶିଲା ବର୍ଷାଜଳ

ମେଡିକାଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପଶିଲା ବର୍ଷାଜଳ
ଗଣିଆ,୧୨।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ତିତ୍‌ଲି ପ୍ରଭାବରେ ଗତ ୩ଦିନ ଧରି ଲାଗି ରହିଥିବା ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ନୟାଗଡ ଜିଲା ଗଣିଆ ବ୍ଲକର ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ଜଳ ଜମିରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଗଣିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ଆଡମିନଷ୍ଟ୍ରେଶନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପାଣି ଜମି କୃତିମ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ କୌଣସି ଡ୍ରେନେଜ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା  ନଥିବାରୁ ଲାଗାଣ ବର୍ଷା ହେଲେ ପରିସରରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଅଫିସ୍‌ ଘରଗୁଡିକରେ ପାଣି ପଶି ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ କାଗଜପତ୍ର ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି ।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଭିଜିଲା ଧାନ, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

ଭିଜିଲା ଧାନ, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

ପାଟଣା/ଚମ୍ପୁଆ/ତେଲକୋଇ/ଢେଙ୍କିକୋଟ, ୧୯।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.): ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ପେଥାଇ ପ୍ରଭାବରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଝିପିଝିପି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ କୋହଲା ପାଗ ଜନଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରୁଛି। ଲୋକେ ଘରୁ ପଦାକୁ ବାହାରି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି। 

ଝିପିଝିପି ବର୍ଷାରେ କଟାଧାନ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆଶଙ୍କା

ଝିପିଝିପି ବର୍ଷାରେ କଟାଧାନ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆଶଙ୍କା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୯ା୧୨- ୨ ଦିନ ଧରି ଲାଗି ରହିଥିବା ଝିପିଝିପି ବର୍ଷା ଚାଷୀଙ୍କ ନିଦ ହଜାଇଦେଇଛି। ଜିଲାରେ ଲାଗିରହିଥିବା ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା କାରଣରୁ ଧାନ କାଟି ବିଲରୁ ଆଣିପାରିନଥିବା ଚାଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଏବେ ଚଡକ ପଡିଛି।

ଲୋକନାଥ ସେଠୀ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ପୁଣି ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଲୋକନାଥ ସେଠୀ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ପୁଣି ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯ା୧୨- ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ରାମନବମୀ ବେତଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଗୋହିରାଣୀ ଗାଁରେ ଖେଳପଡିଆ ଉନ୍ନତୀକରଣ  କାର୍ଯ୍ୟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏହି ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଓ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଆକ୍ରମଣରେ ଚଳିତ ମାସ ୧୩ ତାରିଖରେ ମୁହଁାମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । 

ଜେଏମଏମ ଯୁବଛାତ୍ର ଶାଖାର ଚିନ୍ତନ ବୈଠକ: ୨୦ ରୁ ୨୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଲା ସାରା ବିକ୍ଷୋଭ

ଜେଏମଏମ ଯୁବଛାତ୍ର ଶାଖାର ଚିନ୍ତନ ବୈଠକ: ୨୦ ରୁ ୨୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଲା ସାରା ବିକ୍ଷୋଭ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୯।୧୨- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଯୁବ ଓ ଛାତ୍ର ଜେଏମଏମ ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଏକ ଚିନ୍ତନ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମିଳିଲା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି: ବାରିପଦାରେ ଖୋଲିବ ୟୁପିଏସସି ସେଣ୍ଟର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୯।୧୨-ବାରିପଦା ତକତପୁରସ୍ଥିତ ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୟୁପିଏସସି କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟର ଖୋଲାଯିବା ନିମନ୍ତେ  ବୁଧବାର ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ତରଫରୁ  ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ରେଜିଷ୍ଟାରଙ୍କୁ ଚିଠି ଆସିଛି। 

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଭଲିବଲ ଦଳର କାମାକ୍ଷାନଗର ଗସ୍ତ

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଭଲିବଲ ଦଳର କାମାକ୍ଷାନଗର ଗସ୍ତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୯।୧୨-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଆଥଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଭଲିବଲ ଚୟନ ଶିବିରରୁ ଚୟନ ହୋଇ ୧୨ଜଣ ପୁରୁଷ ଏବଂ ୧୨ଜଣ ମହିଳା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ କାମାକ୍ଷାନଗର ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ବାରିପଦା ରେଳଷ୍ଟେଶନକୁ ବି ଗ୍ରେଡ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୯।୧୨-ବାରିପଦା ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ଡି ଶ୍ରେଣୀରୁ ବି-ଶ୍ରେଣୀକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ  ସରୋଜିନୀ ହେମ୍ବ୍ରମ ପୂର୍ବରୁ  ଏଥିନିମନ୍ତେ ରେଳ ବିଭାଗ ନିକଟରେ  ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ।

୪ ସମିତିରେ ଖୋଲିଲା ଧାନ ମଣ୍ଡି

୪ ସମିତିରେ ଖୋଲିଲା ଧାନ ମଣ୍ଡି

ବାହାନଗା, ୧୯ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାହାନଗା ବ୍ଲକର କଲ୍ୟାଣି ସମବାୟ ସେବା ସମିତି, ବରିପଦା ସେବା ସମବାୟ ସମିତି, ପଣପଣା ସେବା ସମବାୟ ସମିତି, ସାଉଡୁ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଧାନମଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇଛି। 

ରାସ୍ତା ପ୍ରଶସ୍ତୀକରଣ ଲାଗି: ଗାନ୍ଧିଛକରୁ ହଟାଗଲା ଜବରଦଖଲ

ରାସ୍ତା ପ୍ରଶସ୍ତୀକରଣ ଲାଗି: ଗାନ୍ଧିଛକରୁ ହଟାଗଲା ଜବରଦଖଲ

ବସ୍ତା, ୧୯।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରାସ୍ତା ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ବସ୍ତା ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ  ଗାନ୍ଧୀ ଛକଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି। 

ପିକଅପ୍‌ରେ ଲାଗି ଛିଣ୍ଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର:ଘଣ୍ଟାଏ ରାସ୍ତାରୋକୋ କଲେ ଲୋକେ

ପିକଅପ୍‌ରେ ଲାଗି ଛିଣ୍ଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର:ଘଣ୍ଟାଏ ରାସ୍ତାରୋକୋ କଲେ ଲୋକେ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୯।୧୨-ବାଲେଶ୍ୱର ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନସ୍ଥ ବଙ୍କାଖେଜୁର ଛକରୁ ସଲ୍ଟରୋଡ୍‌ ରାସ୍ତା କାଦରବାଦ ଛକରେ ହାସରତୁନ ବିବିଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ଏକ ମାଲବୋଝେଇ ପିକଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଲାଗି ଛିଣ୍ଡିଯାଇଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରି ଗାଡ଼ିକୁ ଅଟକାଇ ୧ ଘଣ୍ଟା ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। 

ନାକେଦମ୍‌ କଲେଣି ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ

ନାକେଦମ୍‌ କଲେଣି ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୧୯ା୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର  ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ରାଇବଣିଆ ଥାନା ଅଧୀନ ବରଡିହା ପଞ୍ଚାୟତର ଲୁହାପଡ଼ା ଓ ଖୁଆଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତର କେନ୍ଦୁଖୁଣ୍ଟା ଅଞ୍ଚଳରେ ୭ ଦିନ ହେଲା ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି।

ଲାଞ୍ଚ ମାମଲା: ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଦେଢ଼ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ଲାଞ୍ଚ ମାମଲା: ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଦେଢ଼ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୮।୧୨-ଏକ ଲାଞ୍ଚ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ଗଜେନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଦେଢ଼ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ ସହ ୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜରିମାନା ଅନାଦେୟ ଆଉ ଅଧିକ ୪ମାସ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ରାୟରେ କୁହାଯାଇଛି।