ବାଲେଶ୍ୱର

ପଲିଥିନ ଦାବିରେ ଆରଆଇ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ପଲିଥିନ ଦାବିରେ ଆରଆଇ ଅଫିସ ଘେରାଉ
କପ୍ତିପଦା,୧୨। ୧୦(ଡି଼.ଏନ୍‌.ଏ)-ତିତିଲ ପ୍ରକୋପରେ ଗତ ୨ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା  ଅବିଶ୍ରାନ୍ତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ କପ୍ତିପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ପଡିଛି ।   ଏଥିଯୋଗୁ ବହୁଘର ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବାବେଳେ ମାଟି କାନ୍ଥ ଓ ନଡା ଛପର ଘର ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି ।  ବିଶେଷକରି ଶାଳଚୁଆ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଗ୍ରାମ ଯଥା ଶାଳଚୁଆ, ଟେଟେୟାଁ, କୁକୁଡା ଗଡି, ଗୁହିରାପୋଷି, ସୁଲପଗଡିଆ, ଗେଣ୍ଡାଗଡିଆ, ବିଦ୍ୟାଧରପୁର ଓ ଦୂଲଗଣ୍ଡି ଗ୍ରାମବାସୀ  ବେଶି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।  ।  ଗୁହିରାପୋଷି ଗ୍ରାମର  ୧୦ରୁ  ଊଦ୍ଧର୍‌ବ ଲୋକଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିବା   ବେଳେ ବହୁ କୁକୁଡା, ଛେଳି ମରିଯାଇଥିବା ରାମ କିସ୍କୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।  ନଡା ଛପର ଘର ଭାଙ୍ଗିବା ଆଶଙ୍କାରେ ବହୁ ଲୋକେ ଶୁକ୍ରବାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ହୋ ହାଲ୍ଲା କରି ପଲିଥିନ ଦାବୀରେ  କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି।  ଦିନ ତମାମ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଥିଲା।  ଅପରାହ୍ନରେ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ତଦନ୍ତ ପୂର୍ବକ ଖୁବଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବକ ହୋଇଛି ।   
ରିପୋର୍ଟ ଲେଖା ହେବା ବେଳକୁ କାଳ ଓ ସୁନେଇ ମଧ୍ୟମ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲା ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଲେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ଗେଟ୍‌ ଖୋଲା ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।  ମାତ୍ର କାଳ ଅପେକ୍ଷା ସୁନେଇର ଜଳସ୍ତର ଦ୍ରୁତ ଭାବେ ବଢୁଥିବାରୁ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି ।  ସେହିପରି ବାଘିଆଗଡି ଓ ବନ୍ଧମାଳ ଗ୍ରାମ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି ।  କପ୍ତିପଦା ବଜାରରେ ଥିବା ଡ୍ରେନେଜ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଥିବାରୁ ବର୍ଷା ପାଣି ଠିକ୍‌ ଭାବେ ନିଷ୍କାସନ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ।  କେତେକ ଦୋକାନ ଓ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଓ ଡାକ୍ତରଖାନା ପୁରୁଣା ଓପିଡିରେ ପାଣି ପଶିଯାଇଛି ।  ତେଣୁ ଏହି ଓପିଡିକୁ ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇଛି । ଅତ୍ୟଧିକ ବର୍ଷା ପାଇଁ ପରିବା ଚାଷ ସହିତ ଧାନ ଚାଷ ମ୍ଯଯ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବାର  ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି ।   
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି ଚିନ୍ତା  ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସୋସାଇଟି ସମ୍ପାଦକ, ଚାଷୀ

ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି ଚିନ୍ତା ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସୋସାଇଟି ସମ୍ପାଦକ, ଚାଷୀ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୮।୨-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର କୋ-ଅପରେଟିଭ୍‌ ସୋସାଇଟିର ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ ସଭାପତି ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି ନେଇ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କଠାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଗଠନ

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଗଠନ

ବାଲିଆପାଳ, ୧୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଣିଆଡିହା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଗଠନ କରାଯାଇଛି।

ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଦ ସଫଳ

ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଦ ସଫଳ

ବାଲିଆପାଳ, ୧୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଯବାନଙ୍କ ଶହୀଦ ହେବା ଘଟଣା ପ୍ରତିବାଦରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘର ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଥିଲା ।

ଟାୱାର ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ଟାୱାର ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୮।୨-ବାଲେଶ୍ୱର ପୌରାଞ୍ଚଳର ୯ନଂ. ୱାର୍ଡ଼ ପ୍ରଗତିନଗରର ମହିଳାମାନେ ରୋଗ ଭୟରେ ଏକ ଏୟାରଟେଲ୍‌ କମ୍ପାନୀର ମୋବାଇଲ୍‌ ଟାୱାର ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ କରି ସୋମବାର ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କଠାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ତଦନ୍ତରେ ପକ୍ଷପାତିତା ନୀତି

ତଦନ୍ତରେ ପକ୍ଷପାତିତା ନୀତି

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୮ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ତେଲକୋଇ ବ୍ଲକ ସଲେଇକେନା ପଞ୍ଚାୟତରେ ରାଶନ ସାମଗ୍ରୀ ହେର୍‌ଫେର୍‌ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଜାତୀୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ କମଲଙ୍କ ପ୍ରକଳ୍ପ:  ପେଟ୍ରୋଲ ପରିବର୍ତ୍ତେ ହାଇଡ୍ରୋଜେନରେ ଚାଲିବ କାର୍‌

ଜାତୀୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ କମଲଙ୍କ ପ୍ରକଳ୍ପ: ପେଟ୍ରୋଲ ପରିବର୍ତ୍ତେ ହାଇଡ୍ରୋଜେନରେ ଚାଲିବ କାର୍‌

ତିହିଡ଼ି, ୧୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) - ପେଟ୍ରୋଲ ପରିବର୍ତ୍ତେ ହାଇଡ୍ରୋଜେନରେ ଚାଲିବ କାର୍‌। ଏଭଳି ଏକ ପ୍ରକଳ୍ପ କରି ଜାତୀୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସାଲପୁର ଗ୍ରାମର ଛାତ୍ର କମଲ କିଶୋର ମାଝୀ।

ଆଝାର ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଆଝାର ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବସ୍ତା,୧୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଦ୍ୟାଧରପୁର ଠାରେ ଆଝାର୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ୨୦-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ୭ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ ।

ଖଇରା-ଫତେପୁର ରାସ୍ତାରେ ବାଡ ବସାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଖଇରା-ଫତେପୁର ରାସ୍ତାରେ ବାଡ ବସାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଖଇରା, ୧୮।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲାର ଖଇରା ଓ ଔପଦା ୨ଟି ବ୍ଲକକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଖଇରା-ଫତେପୁର ରାସ୍ତାକୁ ଠିକାଦାର ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଭାବେ ଛାଡିଦେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ସାରକୋଣା ଓ ଫତେପୁର ପଞ୍ଚାୟତରୁ ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାର ବାସିନ୍ଦା ରାସ୍ତାର ସାରକୋଣା କେନାଲ ଛକ ନିକଟରେ ବାଡ ବସାଇ ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତିା 

ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ କଳସ ଯାତ୍ରା

ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ କଳସ ଯାତ୍ରା

କୋଳିମାଟି,୧୮ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ବାମାଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ବୀର ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ କଳସ ଯାତ୍ରା। 

ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ

ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ

କେନ୍ଦୁଝର,୧୮।୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମୃତ ଶହୀଦଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ବାଣିଜ୍ୟ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। 

କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଜାଳି ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ରାଲିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ସଂଖ୍ୟାଧିକ ମୁସଲିମ ଯୁବକ

କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଜାଳି ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ରାଲିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ସଂଖ୍ୟାଧିକ ମୁସଲିମ ଯୁବକ

ପାଟଣା,୧୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.):ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୯ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ କ୍ଷୋଭ ଏବଂ ଶୋକର ମାହୋଲ ଦେଖାଦେଇଛି। ସବୁଆଡୁ ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି। 

ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇ ପାଟଣା ବଜାର ବନ୍ଦ

ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇ ପାଟଣା ବଜାର ବନ୍ଦ

ପାଟଣା,୧୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.):ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମାଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ  ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଗୁରୁବାର ୪୪ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ଦେଶପାଇଁ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି।