ଖେଳ |

ଚେଜ୍‌ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଇନିଂସ ସମ୍ଭାଳିଲେ

ଚେଜ୍‌ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଇନିଂସ ସମ୍ଭାଳିଲେ
ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ୧୨।୧୦(ପି.ଟି.)-
ଭାରତ ଓ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟେଷ୍ଟ ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜୀବଗାନ୍ଧୀ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦୁଇ ସେସନରେ ୩ଟି ଲେଖାଏ ଉଇକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରି ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ବିପଦରେ ପକାଇଥିବା ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ତୃତୀୟ ସେସନରେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଉଇକେଟ ନେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବାରୁ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍କୋର ଦିଗରେ ଅଗ୍ରସର ହୋଇଛି। ମିଡିଲ ଅର୍ଡରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ରଷ୍ଟନ ଚେଜ୍‌ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଇନିଂସ ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଦିବସ ଷ୍ଟମ୍ପ୍ସ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହେବା ବେଳକୁ ଚେଜ୍‌ ୯୮ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଥିବାବେଳେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ୭ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୨୯୫ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି। 
ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ହେଁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଉଇକେଟ ହରାଇଥିଲା। ୩୨ ରନରେ ପ୍ରଥମ ଏବଂ ୫୨ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଉଇକେଟ ହରାଇଥିବା ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ବିରତିସୁଦ୍ଧା  ୩ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୮୬ ରନ କରିଥିଲା। ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଶାର୍ଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁରଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଶୁଭ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇନାହିଁ। ସେ ମାତ୍ର ୧୦ଟି ବଲ୍‌ ବୋଲିଂ କରି ଆହତ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ପଡ଼ିଆ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଭାରତର ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ୪ ବୋଲର ବିଶିଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଠାକୁରଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭର କୋଟା ପୂରଣ କରିଥିବା ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ବ୍ରେକ୍‌ ଥ୍ରୁ ଦେଇଥିଲେ। ୧୨ତମ ଓଭରର ପ୍ରଥମ ବଲ୍‌ରେ ସେ କେରନ ପଓ୍ବେଲ(୨୨ ରନ)ଙ୍କୁ  ଆଉଟ କରି ଏହି ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ଦମ୍‌ ଦେଖାଇଥିଲେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଓ ଉମେଶ। ୧୪ ରନ କରିଥିବା କ୍ରେଗ୍‌ ବ୍ରାଥଓ୍ବେଟଙ୍କୁ କୁଲଦୀପ ଏବଂ କ୍ରିଜ୍‌ରେ ଜମି ଆସୁଥିବା ଶାଇ ହୋପ୍‌ଙ୍କୁ ଉମେଶ ଆଉଟ୍‌ କରି ଭାରତୀୟ ଶିବିରକୁ ଉଲ୍ଲସିତ କରିଥିଲେ। ହୋପ୍‌ ୬୮ ବଲ୍‌ରୁ ୫ ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୩୬ ରନ କରିଥିବାବେଳେ ଉମେଶଙ୍କ ବଲ୍‌ରେ ଏଲବିଡବଲ୍ୟୁ ଆଉଟ ହେବାସହ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ବିରତି ହୋଇଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ସେସନରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ପ୍ରଭାବୀ ରହିଥିଲେ। ଶିମରନ ହେଟ୍‌ମେର ୧୨ ରନ କରି କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶିକାର ବନିଥିଲେ। ସୁନୀଲ ଆମ୍ବ୍ରିସ(୧୮ ରନ)ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କୁଲଦୀପ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ପଠାଇଥିଲେ। ରଷ୍ଟନ ଚେଜ୍‌ ଓ ଶେନ ଡୋରିଚ୍‌ ୬ଷ୍ଠ ଉଇକେଟରେ ୬୯ ରନର ଭାଗୀଦାରି ଗଢ଼ି ଦଳକୁ ବିପଦରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ୬୩ ବଲ୍‌ରୁ ୪ ଚୌକା ଓ ୧ ଛକା ସହାୟତାରେ ୩୦ ରନ କରିଥିବା ଡୋରିଚ୍‌ଙ୍କୁ ଉମେଶ ଯାଦବ ଏଲବିଡବଲ୍ୟୁ କରିବାରୁ ଭାରତ ପୁଣି ମ୍ୟାଚକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା। ଚା ବିରତି ସୁଦ୍ଧା ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସ୍କୋର ୧୯୭/୬ ହୋଇଥିଲା। 
ଅନ୍ତିମ ସେସନରେ କିନ୍ତୁ ଚେଜ୍‌ ଓ ଅଧିନାୟକ ଜାସନ ହୋଲ୍ଡର ଧୈର୍ଯ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କୁ ସଫଳତାର ସହ ମୁକାବିଲା କରି ଏ ଦୁହେଁ ୭ମ ଉଇକେଟରେ ଶତକୀୟ(୧୦୪ ରନ) ଭାଗୀଦାରି ଗଢ଼ିଥିଲେ। ଫଳରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ବିପଦର ବଳୟରୁ ବାହାରକୁ ଆସି ପାରିଥିଲା। ତେବେ ୯୦ତମ ଓଭରର ଅନ୍ତିମ ବଲ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡରଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ଉମେଶ ଏହି ଯୋଡ଼ି ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ। ୯୨ଟି ବଲ୍‌ର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ହୋଲ୍ଡର ୬ ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୫୨ ରନ କରିଥିଲେ। ଚେଜ୍‌ କିନ୍ତୁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୪ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ଶତକର ଦ୍ୱାରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଯାଇଛନ୍ତି। ୧୭୪ ବଲ୍‌ର ସାମ୍‌ନା କରିଥିବା ଚେଜ୍‌ ୭ ଚୌକା ଓ ୧ ଛକା ସହାୟତାରେ ୯୮ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଛନ୍ତି। ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଉମେଶ ଓ କୁଲଦୀପ ୩ଟି ଲେଖାଏ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଗୋଟିଏ ଉଇକେଟ ନେଇଛନ୍ତି। 
ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସ୍କୋର
ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ: ୨୯୫/୭(ଚେଜ୍‌-୯୮*, ହୋଲ୍ଡର-୫୨, ହୋପ୍‌-୩୬, ଡୋରିଚ୍‌-୩୦, ଉମେଶ-୩/୮୩, କୁଲଦୀପ-୩/୭୪, ଅଶ୍ୱିନ-୧/୪୯)। 
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଜାତୀୟ ସିନିୟର ମହିଳା ହକି: ଆରଏସ୍‌ପିବିକୁ କ୍ରମାଗତ ଷଷ୍ଠ ଟାଇଟଲ

ଜାତୀୟ ସିନିୟର ମହିଳା ହକି: ଆରଏସ୍‌ପିବିକୁ କ୍ରମାଗତ ଷଷ୍ଠ ଟାଇଟଲ

ହିସାର,୧୮।୨(ପି.ଟି.)-  ରେଲଓ୍ବେ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ପ୍ରମୋଶନ ବୋର୍ଡ (ଆରଏସ୍‌ପିବି) ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ମହିଳା ଜାତୀୟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ (ଡିଭିଜନ- ଏ) ଟାଇଟଲ ବଜାୟ ରଖିଛି। ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ଆରଏସ୍‌ପିବି ୫-୦ ଗୋଲରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶକୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ ଆରଏସ୍‌ପିବି ରେକର୍ଡ କ୍ରମାଗତ ଷଷ୍ଠଥର ପାଇଁ ଏହି ଜାତୀୟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛି।

ରୀମାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ: ଇଂଲଣ୍ଡ ମହିଳା ଦଳ ବିଜୟୀ

ରୀମାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ: ଇଂଲଣ୍ଡ ମହିଳା ଦଳ ବିଜୟୀ

ମୁମ୍ବାଇ, ୧୮।୨(ପି.ଟି.)-  ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତବୋଲର କୋମଲ ଜନ୍‌ଜାଦ ଓ ଓଡ଼ିଆ ଉଦୀୟମାନ ମହିଳା ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ରୀମାଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏକ୍କାଙ୍କ ପ୍ରଭାବୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ଭାରତୀୟ  ବୋର୍ଡ ସଭାପତି ମହିଳା ଏକାଦଶ ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୭୫ଟି ବଲ୍‌ ବାକିଥାଇ ଦୁଇ ଉଇଇକେଟରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଇଂଲଣ୍ଡ ମହିଳା ଦଳଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି।

ପୁମା ଆମ୍ବାସଡର ମେରୀକମ୍‌

ପୁମା ଆମ୍ବାସଡର ମେରୀକମ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨- ଚାମ୍ପିୟନ ମହିଳା ବକ୍ସର ଏମ୍‌. ସି. ମେରୀକମ୍‌ଙ୍କୁ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଉପକରଣ ନିର୍ମାଣକାରୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ ପୁମା ଆମ୍ବାସଡର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। 

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ  ଆର୍ଥତ୍କ ସହାୟତା ଦେଲେ ସାମି

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଆର୍ଥତ୍କ ସହାୟତା ଦେଲେ ସାମି

କୋଲକାତା,୧୮।୨(ପିଟି)- ଭାରତୀୟ ଦଳର ପେସର ମହମ୍ମଦ ସାମି ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୫ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କାର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେବେ ବୋଲି ସୋମବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଆଉ ୧୦୦ ଦିନ

ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଆଉ ୧୦୦ ଦିନ

ଲଣ୍ଡନ,୧୮।୨(ପିଟି)- ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମେ ୩୦ ତାରିଖରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଓ୍ବେଲ୍ସରେ ଖେଳାଯିବ। 

ଇମ୍ରାନ୍‌ଙ୍କ ଫଟୋ ହଟାଯିବା ପଶ୍ଚାତ୍ତାପର ବିଷୟ- ପିସିବି

ଇମ୍ରାନ୍‌ଙ୍କ ଫଟୋ ହଟାଯିବା ପଶ୍ଚାତ୍ତାପର ବିଷୟ- ପିସିବି

କରାଚୀ,୧୮।୨- ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଯବାନ ଶହୀଦ ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଓ ମୋହାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରୁ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫଟୋ ହଟାଯିବା ପଶ୍ଚାତ୍ତାପର ବିଷୟ

ରିୟଲ କଶ୍ମୀର ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆୟୋଜନ କରିପାରେ ଦିଲ୍ଲୀ

ରିୟଲ କଶ୍ମୀର ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆୟୋଜନ କରିପାରେ ଦିଲ୍ଲୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨- ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମାରେ ସଂଗଠିତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଚଳିତ ଆଇ ଲିଗ୍‌ରେ ରିୟଲ କଶ୍ମୀର ଦଳର ବଳକା ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆୟୋଜନ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା ଦେଖାଦେଇଛି। 

ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ:  ପାକିସ୍ତାନ ସହ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିହେବ ନାହିଁ

ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ: ପାକିସ୍ତାନ ସହ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିହେବ ନାହିଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨(ପିଟି)- କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମତି ନ ମିଳିଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରିକେଟ ସମ୍ପର୍କ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ 

ମ୍ୟାକଗ୍ରାଥଙ୍କ ପରେ ପ୍ରଥମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ କୁମିନ୍ସ

ମ୍ୟାକଗ୍ରାଥଙ୍କ ପରେ ପ୍ରଥମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ କୁମିନ୍ସ

ଦୁବାଇ,୧୮।୨- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ପାଟ୍‌ କମିନ୍ସ ରବିବାର ଆଇସିସି ବୋଲରଙ୍କ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ରେ ଶୀର୍ଷକୁ ଉଠିଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରିକେଟର ଦୁଇ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କାଗିସୋ ରାବାଡାଙ୍କୁ ହଟାଇ ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ ଟେଷ୍ଟ ବୋଲର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି।

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସହାୟତା ଦେବେ ଧାଓ୍ବନ

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ସହାୟତା ଦେବେ ଧାଓ୍ବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨- ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ବାଗ ଓ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଭଳି ଭାରତୀୟ ଓପନର ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିତ୍ବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସହାୟତା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି।

ପିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ କଭରେଜ କରିବନି କ୍ରିକ୍‌ବଜ

ପିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ କଭରେଜ କରିବନି କ୍ରିକ୍‌ବଜ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୮।୨- ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଯବାନ ଶହୀଦ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ଜନାତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆକ୍ରୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି।

ରାଜ୍ୟ ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ରାଜ୍ୟ ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୨(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ସ୍ଥାନୀୟ ଭଞ୍ଜକଳା ମଣ୍ଡପଠାରେ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ଓ ଫିଟନେସ୍‌ ସଂଘ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ଓ ଫିଟ୍‌ନେସ ସଂଘ, ଜାଗୁଆର ଜିମ୍‌ର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ଫାଉଣ୍ଡେଶନ ପ୍ରଯୋଜନାରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ବଡ଼ି ବିଲ୍ଡିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି।