ଖେଳ |

ଲାସିଥ ମାଲିଙ୍ଗାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମିଟୂ ଅଭିଯୋଗ

ଲାସିଥ ମାଲିଙ୍ଗାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମିଟୂ ଅଭିଯୋଗ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୦- ଦେଶରେ ଏବେ ଚାଲିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟାଚାର ଅଭିଯୋଗ ତଥା ‘ମିଟୂ’  ଅଭିଯାନ ଗୁରୁବାର କ୍ରିକେଟ ଜଗତକୁ ଛୁଇଁଛି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟର ଲସିଥ  ମାଲିଙ୍ଗାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଛି ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ।  ଭାରତୀୟ ଗାୟିକା ଚିନ୍ମୟୀ ଶ୍ରୀପାଦ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ) ବେଳେ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ହୋଟେଲରେ ମାଲିଙ୍ଗା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ୩୪ ବର୍ଷୟା ଶ୍ରୀପାଦ ଟୁଇଟରରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରି ମି ଟୂ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଟୁଇଟର ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, କିଛି ବର୍ଷ ତଳେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ସମୟରେ ମୁଁ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ହୋଟେଲ ଥିଲି। ଯେଉଁ ହୋଟେଲରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପେସର ମାଲିଙ୍ଗା ରହିଥିଲେ। ମୋର ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସହ ଭେଟ ହୋଇଥିଲା। ମୋ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ରୁମ୍‌ରେ ଥିବା ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ସେ ମିଛ କହିଥିଲେ। ମୋତେ ଜବରଦସ୍ତ ବେଡ୍‌ ଉପରକୁ ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ହୋଟେଲ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଆସିବାରୁ ମୁଁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିଲି। ମୁଁ ଯଦି ଏ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥାନ୍ତି, ତେବେ ମୋତେ ହିଁ ଦୋଷୀ କହିଥାନ୍ତେ ଲୋକମାନେ। ଏଣୁ ମୁଁ ଚୁପ ରହିବା ଉଚିତ ମଣିଥିଲି। କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀପାଦ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ନାମ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ନାହାନ୍ତି।  ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଗତ ବୁଧବାର ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ବିଜୟୀ ଅଧିନାୟକ ଅର୍ଜୁନ ରାଣାତୁଙ୍ଗାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ବୀମାନର ଜଣେ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀ ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ତୀରନ୍ଦାଜ ଦୀପିକା-ଅତନୁଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ

ତୀରନ୍ଦାଜ ଦୀପିକା-ଅତନୁଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ

ରାଞ୍ଚି,୧୧।୧୨(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ଆର୍ଚର ଦୀପିକା କୁମାରୀ ଓ ଅତନୁ ଦାସ ନିର୍ବନ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଧୋନୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କଲେ ପନ୍ତ

ଧୋନୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କଲେ ପନ୍ତ

ପର୍ଥ,୧୧।୧୨(ପି.ଟି.)- ରେକର୍ଡଧାରୀ ଭାରତୀୟ ଉଇକେଟକିପର ରିଶଭ ପନ୍ତ ଭେଟେରାନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଛନ୍ତି।

ବିରୁଷ୍କାଙ୍କ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ

ବିରୁଷ୍କାଙ୍କ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୧।୧୨- ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ବିବାହକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ବର୍ଷ ପୂରିଛି। 

ଭାରତ ଏ’ ଦଳର କ୍ଲିନ ସୁଇପ୍‌

ଭାରତ ଏ’ ଦଳର କ୍ଲିନ ସୁଇପ୍‌

ମାଉଣ୍ଟ ମାଉଙ୍ଗାନୁଇ,୧୧।୧୨- ଏଠାରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଏ’ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଅନ୍ତିମ ଅନ୍‌ଅଫିସିଆଲ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଭାରତ ଏ’ ୭୫ ରନ୍‌ରେ ଜିତି ନେଇଛି। 

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଅଫ୍‌ ସ୍ପିନର ଦନଞ୍ଜୟ ବାସନ୍ଦ

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଅଫ୍‌ ସ୍ପିନର ଦନଞ୍ଜୟ ବାସନ୍ଦ

ଦୁବାଇ,୧୧।୧୨- ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳର ଅଫ୍‌ ସ୍ପିନର ଆକିଲା ଦନଞ୍ଜୟଙ୍କୁ ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲିଂ ଶୈଳୀ ଯୋଗୁ ବାସନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର କୁହାଯାଇଛି। 

ରୁଟ୍‌ଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କଲେ ପୂଜାରା

ରୁଟ୍‌ଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କଲେ ପୂଜାରା

ଦୁବାଇ,୧୧।୧୨- ଆଡିଲେଡ୍‌ଠାରେ ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ବିବିଏଲ୍‌ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟସ୍‌  ବ୍ୟବସ୍ଥା

ବିବିଏଲ୍‌ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟସ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା

ମେଲବୋର୍ନ,୧୧।୧୨- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଟି୨୦ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ତଥା ବିଗ୍‌ ବାଶ ଲିଗ୍‌ (ବିବିଏଲ)ର ଆୟୋଜକମାନେ ଏକ କୌତୂହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଥ୍ରୋ ବଲ୍‌  ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଥ୍ରୋ ବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଜଟଣୀ,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଜଟଣୀ କୁଦିଆରୀରେ ଆୟୋଜିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ମହିଳାପୁରୁଷ ଥ୍ରୋ ବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ଓ ଜଟଣୀ ଥ୍ରୋ ବଲ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୨୦ଟି ଜିଲାରୁ ପୁରୁଷ ଓ ୧୬ଟି ଜିଲାରୁ ମହିଳା ଥ୍ରୋ ବଲ ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। 

ସିକେ ନାଇଡୁ ଟ୍ରଫି: ରେଲୱେର ବିଶାଳ ସ୍କୋର : ସହିମ୍‌,ଦିନେଶଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଶତକ

ସିକେ ନାଇଡୁ ଟ୍ରଫି: ରେଲୱେର ବିଶାଳ ସ୍କୋର : ସହିମ୍‌,ଦିନେଶଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଶତକ

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୧।୧୨ (ବ୍ୟୁରୋ)ସ୍ଥାନୀୟ ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ୨୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ସି.କେ. ନାଇଡୁ ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚର ତୃତୀୟ ଦିବସ ଷ୍ଟମ୍ପ ଅପସାରଣ ବେଳକୁ ଭ୍ରମଣକାରୀ ରେଲୱେ ଦଳ ୩ ଉଇକେଟରେ ୪୦୨ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ଦୃଢ଼ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି । 

୮ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ଓଡ଼ିଶା

୮ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ଓଡ଼ିଶା

କଟକ ଅଫିସ,୧୧।୧୨- ନିମପୁର ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସୋମବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ସିନିୟର ମହିଳା ଏକଦିବସୀୟ କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍‌ ଏଲିଟ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌-ସି’ର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ୮ ରନ୍‌ରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 

ସେମିରେ ଓଡ଼ିଶା

ସେମିରେ ଓଡ଼ିଶା

କଟକ ଅଫିସ,୧୧ା୧୨-ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର ବାଳକ ଫୁଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ୧-୦ ଗୋଲରେ ଘରୋଇ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 

ରାଜ୍ୟ ରଣ୍‌ଜୀ ଦଳ ଘୋଷିତ: ଶୁଭମଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ, ଦେବାଶିଷ ନୂଆ ମୁହଁ

ରାଜ୍ୟ ରଣ୍‌ଜୀ ଦଳ ଘୋଷିତ: ଶୁଭମଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ, ଦେବାଶିଷ ନୂଆ ମୁହଁ

କଟକ ଅଫିସ,୧୧ା୧୨-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଚଳିତ ରଣଜୀ ସିଜନ ଏଲିଟ ଗ୍ରୁପ୍‌-ସି’ରେ ଓଡ଼ିଶା-ରାଜସ୍ଥାନ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆସନ୍ତା ୧୪ତାରିଖରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ବିକାଶ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବ ।