ଜାତୀୟ |

୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଦ ହେବ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା

୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଦ ହେବ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା
ଓ୍ବାଶିଂଟନ/ମସ୍କୋ/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୦: ଆସନ୍ତା ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବା  ବନ୍ଦ ହେବ। ଏନେଇ ଯୋଗାଯୋଗ ଅଧିନିୟମ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ(ସିଆର୍‌ଏ)ଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟ ଡୋମେନ ସର୍ଭରରେ କେତେକ ମରାମତି ତଥା କ୍ରିପ୍ଟୋଗ୍ରାଫିକ୍‌ କି’ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବ ବୋଲି ରୁଷିଆ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ଆଡ୍ରେସ୍‌ ବୁକ୍‌ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଡୋମେନ୍‌ ନେମ୍‌ ସିଷ୍ଟମ୍‌(ଡିଏନଏସ୍‌)କୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ କେତେକ କାମ ଏହି ସମୟରେ କରାଯିବ। ଫଳରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ଅପରେଟର ତଥା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସର୍ଭିସ୍‌ ପ୍ରୋଭାଇଡର(ଆଇପିଏସ୍‌)ଙ୍କ ସେବା ଏହା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟାହତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଓ୍ବେବ ପେଜ୍‌ରେ କାମ କରିବା ସମ୍ଭବ ହେବ ନାହିଁ। ଏହି ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ କର୍ପୋରେସନ ଅଫ୍‌ ଆସାଇନଡ୍‌ ନେମ୍‌ ଆଣ୍ଡ ନମ୍ବର(ଆଇସିଏଏନ୍‌ଏନ୍‌) ଦ୍ୱାରା କରାଯିବ।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସହାୟତା ଦେବ ‘ଟୋଟାଲ୍‌ ଧମାଲ୍‌’ ଟିମ୍‌

ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସହାୟତା ଦେବ ‘ଟୋଟାଲ୍‌ ଧମାଲ୍‌’ ଟିମ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ,୧୭।୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ଛୁଟିଛି ସହାୟତାର ସୁଅ।

ଲିକ୍‌ ହେଲା ‘ଖତରୋଁ କେ ଖିଲାଡି ୯’ର ବିଜେତାଙ୍କ ନାଁ

ଲିକ୍‌ ହେଲା ‘ଖତରୋଁ କେ ଖିଲାଡି ୯’ର ବିଜେତାଙ୍କ ନାଁ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୮।୨: ଏକ ଘରୋଇ ଟେଲିଭିଜନ୍‌ ଚ୍ୟାନେଲରେ ପ୍ରସାରିତ ରିୟଲିଟି ଶୋ ‘ଖତରୋଁ କେ ଖିଲାଡି ୯’ ଏବେ ଘରେ ଘରେ ବେଶ୍‌ ପରିଚିତ। ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଏହି ରିୟଲିଟି ଶୋ ଟିଆର୍‌ପିରେ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। 

କେରଳରେ ୨ କଂଗ୍ରେସକର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

କେରଳରେ ୨ କଂଗ୍ରେସକର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

କାସରଗୋଡ,୧୮।୨: କେରଳର କାସରଗୋଡରେ ୨ କଂଗ୍ରେସକର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ପରେ ରାଜନୀତି ହୋଇଛି ସରଗରମ। ଏହା ପଛରେ ସିପିଆଇ(ଏମ୍‌)ର ହାତଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ପରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧ

ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ପରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧ

ଶ୍ରୀନଗର,୧୮।୨: ପରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲଓ୍ବାମା ପିଙ୍ଗଲିନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନତା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ।

ପାକିସ୍ତାନ କଳାକାରଙ୍କୁ ବାରଣ କଲା ଏଆଇସିଡବ୍ଲୁଏ

ପାକିସ୍ତାନ କଳାକାରଙ୍କୁ ବାରଣ କଲା ଏଆଇସିଡବ୍ଲୁଏ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨: ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ସବୁ ମହଲରୁ ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି। ସୋମବାର ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ସିନେ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ(ଏଆଇସିଡବ୍ଲୁଏ) ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପାକିସ୍ତାନ କଳାକାରଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଦୃଢ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। 

ବିବାହରେ ସାତଫେରା ପରେ ଯୌତୁକ ଲୋଭୀ ବର ସାଙ୍ଗରେ ଯିବାକୁ ମନା କଲେ କନ୍ୟା

ବିବାହରେ ସାତଫେରା ପରେ ଯୌତୁକ ଲୋଭୀ ବର ସାଙ୍ଗରେ ଯିବାକୁ ମନା କଲେ କନ୍ୟା

ଗ୍ବାଲିୟର,୧୮।୨: ବିବାହରେ ଯୌତୁକ ନେଇ ଅନେକ ସମୟରେ କନ୍ୟାପିତାଙ୍କୁ ଭିିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଦତିଆରେ ଜଣେ କନ୍ୟା ବିବାହରେ ସାତଫେରା ପରେ ଯୌତୁକ ଲୋଭୀ ବର ସାଙ୍ଗରେ ଯିବାକୁ ମନା କରି ଏକ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି।

ଭାଜପାର ନିଲମ୍ବିତ ନେତା ଧରିଲେ କଂଗ୍ରେସର ହାତ

ଭାଜପାର ନିଲମ୍ବିତ ନେତା ଧରିଲେ କଂଗ୍ରେସର ହାତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨: ଭାଜପାରୁ ନିଲମ୍ବିତ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ କିର୍ତ୍ତି ଆଜାଦ ସୋମବାର କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସୋମବାର ସେ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଟୁଇଟର ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି। 

୨୬୨ ନବବିବାହିତ ଯୋଡ଼ି ଶହୀଦ୍‌ ପରିବାରଙ୍କୁ ଦେଲେ ୬୧ ଲକ୍ଷ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

୨୬୨ ନବବିବାହିତ ଯୋଡ଼ି ଶହୀଦ୍‌ ପରିବାରଙ୍କୁ ଦେଲେ ୬୧ ଲକ୍ଷ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

ସୁରଟ,୧୮।୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ୍‌ ପରିବାରଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି।

କଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନ ହେଲେ ପୁଲଓ୍ବାମା ଭଳି ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରହିବ: ଫାରୁକ୍‌ ଅବଦୁଲ୍ଲା

କଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନ ହେଲେ ପୁଲଓ୍ବାମା ଭଳି ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରହିବ: ଫାରୁକ୍‌ ଅବଦୁଲ୍ଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨: ନ୍ୟାଶନାଲ କନଫରେନ୍ସର ନେତା ଫାରୁକ୍‌ ଅବଦୁଲ୍ଲା ପୁଣି ଥରେ ଏକ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ସେ ଏମିତି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଧାରା ୩୭୦ର ଉଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଏହା କ’ଣ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ!

ଧାରା ୩୭୦ର ଉଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଏହା କ’ଣ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ଦେଶରେ ଜାରି ରହିଛି ଶୋକାକୁଳ ସ୍ଥିତି। ସେହିପରି ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି।

ଭାଜପା ନେତାଙ୍କ ଝିଅ ଅପହରଣ ମାମଲା: ବାପା ଗିରଫ

ଭାଜପା ନେତାଙ୍କ ଝିଅ ଅପହରଣ ମାମଲା: ବାପା ଗିରଫ

କୋଲକାତା,୧୮।୨: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବୀରଭୂମି ଜିଲାରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ଭାଜପା ନେତାଙ୍କ ଝିଅଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ଭୁଲରେ ବି ଡାଉନ ଲୋଡ୍‌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଆପ

ଭୁଲରେ ବି ଡାଉନ ଲୋଡ୍‌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଆପ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୨: ଯେଉଁମାନେ ନେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ Any Desk App ଡାଉନ୍‌ଲୋଡ୍‌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏକଥା କହିଛି ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ। କାରଣ ଯେଉଁମାନେ ଗୁଗଲ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ଯାଇ ଏହି ଆପ ଡାଉନଲୋଡ୍‌ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଖାଲି ହୋଇ ଯାଉଛି।