ବାଣିଜ୍ୟ |

ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପଦକ୍ଷେପ

ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପଦକ୍ଷେପ
ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧-୧୦: ବାତ୍ୟା ତିତ୍‌ଲିକୁ ନଜରରେ ରଖି ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। କେତେକ ଟ୍ରେନକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ କେତେକର ଚଳାଚଳ ସମୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଆଉ କିଛିକୁ ସାମୟିକ ଭାବେ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିବା ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ କହିଛି। ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୧୦ଟା ପରଠାରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୋଡ ଏବଂ ବିଜୟନଗରମ ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳକୁ ବାତିଲ୍‌ କରାଯାଇଛି। ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲା ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ବୋଲି ରେଲଓ୍ବେ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ରେଲଓ୍ବେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛି। ଛତ୍ରପୁର, ଗଞ୍ଜାମ, ରମ୍ଭା, ହୁମ୍ମା, ପଲାସା, ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌ ଭଳି ଷ୍ଟେଶନକୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ଷ୍ଟେଶନଗୁଡିକ ସହ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗ ରକ୍ଷା ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଛି। ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଡିଜେଲ ଚାଳିତ ଇଞ୍ଜିନ, ଟ୍ରାକ୍‌ ସଫା ଲାଗି ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି। ସେହିଭଳି ୮୪୫୫୮୮୫୯୩୬,୦୬୭୪-୨୩୦୧୫୨୫, ୦୬୭୪-୨୩୦୧୬୨୫ ହେଲ୍‌ପଲାଇନ ସୁବିଧା କରାଯାଇଛି।  ଭୁବନେଶ୍ୱର-ବାଙ୍ଗାଲୋର-ପ୍ରଶାନ୍ତି ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଚେନ୍ନାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ବୁଧବାରର ସାଲିମାରଠାରୁ ଆସୁଥିବା ସାଲିମାର-ସିକନ୍ଦରାବାଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ବୁଧବାରର ଗୁଣୁପୁର-ପୁରୀ ପାସେଞ୍ଜର, ଗୁରୁବାର ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାରର ସମ୍ବଲପୁର-କୋରାପୁଟ-ସମ୍ବଲପୁର ପାସେଞ୍ଜର, ଗୁରୁବାର ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାରର ସମ୍ବଲପୁର-ଜୁନାଗଡ ରୋଡ-ସମ୍ବଲପୁର ପାସେଞ୍ଜର, ଗୁରୁବାର ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାରର ବିଶାଖାପଟଣାମ-ରାୟପୁର-ବିଶାଖାପାଟଣାମ୍‌ ପାସେଞ୍ଜରକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି। ରାଉରକେଲା-ପୁରୀ-ରାଉରକେଲା  ପାସେଞ୍ଜର ଗୁରୁବାର ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାର ପାଇଁ ବାତିଲ ହୋଇଛି। 
 ଅନ୍ୟ କେତେକ ଟ୍ରେନକୁ ସାମୟିକ ଭାବେ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଟ୍ରେନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁବାରର ଭୁବନେଶ୍ୱର-ସିକନ୍ଦରାବାଦ ବିଶାଖା ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ଭୁବନେଶ୍ୱର-ମୁମ୍ବାଇ କୋଣାର୍କ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ପୁରୀ- ବିଶାଖାପାଟଣା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲୁଥିବା ବୁଧବାରର ତିରୁପତି-ପୁରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ବିଶାଖାପାଟଣା-ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଧ୍ୟରେ ଚାଲୁଥିବା ସିକନ୍ଦରାବାଦ-ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିଶାଖା ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ବିଶାଖାପାଟଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଧ୍ୟରେ ଚାଲୁଥିବା ମୁମ୍ବାଇ-ଭୁବନେଶ୍ୱର କୋଣାର୍କ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ରହିଛି। ଭାଗଲପୁର-ୟଶବନ୍ତପୁର ଅଙ୍ଗା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଅଧାରୁ ଅଟକିଛି। ସିଲଚର ତ୍ରିଭେନ୍ଦ୍ରମ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ବୁଧବାର ହାଓଡାଠାରେ ଅଟକାଯାଇଛି। ଉଭୟ ବୁଧବାର ଏବଂ ଗୁରୁବାର ଲାଗି ପଲାସା-ବିଶାଖାପାଟଣମ-ପଲାସା ପାସେଞ୍ଜର ବିଜୟ ନଗରମଠାରେ ଆଶିଂକଭାବେ ବାତିଲ ହୋଇଛି।
 ଅପରପକ୍ଷରେ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଟ୍ରେନ୍‌ର ଗତିପଥ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ବୁଧବାରର ଚେନ୍ନାଇରୁ ଆସୁଥିବା ଚେନ୍ନାଇ-ସାନ୍ତ୍ରାଗାଛି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ବିଜୟ ନଗରମ-ଟିଟଲାଗଡ-ସମ୍ବଲପୁର-ଝାରସୁଗୁଡା-ଟାଟା-ଖଡଗପୁର ଦେଇ ଯିବ। ସେହିଭଳି ଚେନ୍ନାଇ-ହାଓଡା ଏକ୍ସପ୍ରେସ  ସମାନ ରୁଟରେ ଯିବ। ତ୍ରିଭେନ୍ଦ୍ରମ-ସିଲଚର ଏକ୍ସପ୍ରେସ ବିଜୟ ନଗରମ-ଟିଟଲାଗଡ-ସମ୍ବଲପୁର-ଝାରସୁଗୁଡା- ଆସାନସୋଲ ହୋଇ ଯିବ। ହାଇଦ୍ରାବାଦ-ହାଓଡା ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ କାଜିପେଟ-ବଲହରଶାହା-ନାଗପୁର-ବିଳାସପୁର-ଝାରସୁଗୁଡା-ଟାଟା-ଖଡଗପୁର ଦେଇ ଯିବ। ଅନ୍ୟ ଟ୍ରେନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ବୁଧବାରର ପୁଡୁଚେରୀ-ହାଓଡା, ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଜଗଦଲପୁର ଜୁନାଗଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସ,  ହାଓଡା-ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ଅଗରତାଲା-ବାଙ୍ଗାଲୋର କାଣ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ସିକନ୍ଦରାବାଦ-ହାଓଡା ଫାଲକନାମା ଏକ୍ସପ୍ରେସ,  ହାଓଡା-ଚେନ୍ନାଇ କରମଣ୍ଡଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ହାଓଡା-ଏସ୍‌ଏସ୍‌ପିଏନ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ହାଓଡା-ୟଶବନ୍ତପୁର ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ଏର୍ନାକୁଲମ-ପାଟଣା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଭଳି ଟ୍ରେନର ଗତିପଥ ବଦଳା ଯାଇଛି। ସୂଚୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରେନ ମଧ୍ୟରେ  ବୁଧବାର ଏବଂ ଗୁରୁବାରର ହାଓଡା-ଚେନ୍ନାଇ ମେଲ୍‌, ସାଲିମାର ତ୍ରିଭେନ୍ଦ୍ରମ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ରହିଛି। ପୁରୀ-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ-ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ପୁରୀ-ହାଓଡା ଜଗନ୍ନାଥ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ସେହିଭଳି ଆରଆରବି ପରୀକ୍ଷା ବାତ୍ୟା ଯୋଗୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଅଧୀନରେ ଆସୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ତଥା ତାରିଖ ନେଇ ପରେ ଅବଗତ କରାଯିବ ବୋଲି ଆର୍‌ଆରବି ଭୁବନେଶ୍ୱର ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। 

All Right Reserved By

ବାଣିଜ୍ୟ |

ନାଗରିକ ଅଧିକାର ସୁରକ୍ଷା;ଫେସ୍‌ବୁକ, ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌, ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତଲବ

ନାଗରିକ ଅଧିକାର ସୁରକ୍ଷା;ଫେସ୍‌ବୁକ, ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌, ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତଲବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୨:  ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନାଗରିକଙ୍କ ଅଧିକାର ସୁରକ୍ଷା ଲାଗି ଆଲୋଚନା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସଂସଦୀୟ କମିଟି ଫେସ୍‌ବୁକ, ଏହାର ମେସେଜିଂ ସର୍ଭିସ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ଓ ଫଟୋ ଶେୟାରିଂ ଆପ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହାଜର ହେବା ଲାଗି ତଲବ କରିଛନ୍ତି। 

ଆୟୁଷ୍ମାନ୍‌ ଭାରତ ଯୋଜନା;୨ କୋଟି ଲାଭାର୍ଥୀ,୧୨ ଲକ୍ଷଙ୍କୁ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା

ଆୟୁଷ୍ମାନ୍‌ ଭାରତ ଯୋଜନା;୨ କୋଟି ଲାଭାର୍ଥୀ,୧୨ ଲକ୍ଷଙ୍କୁ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୨:  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜନ ଆରୋଗ୍ୟ ଯୋଜନା ବା ଆୟୁଷ୍ମାନ୍‌ ଯୋଜନାରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ୨ କୋଟି ଲାଭାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ୧୨ ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଆୟୁଷ୍ମାନ୍‌ ଭାରତର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ(ସିଇଓ) ଇନ୍ଦୁ ଭୂଷଣ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ଲୁକ୍‌ଆଇଟ ନୋଟିସ ଜାରି କଲା ସିବିଆଇ; ଦେଶ ଛାଡ଼ି ପାରିବେନି ଚନ୍ଦା କୋଚ୍ଚର

ଲୁକ୍‌ଆଇଟ ନୋଟିସ ଜାରି କଲା ସିବିଆଇ; ଦେଶ ଛାଡ଼ି ପାରିବେନି ଚନ୍ଦା କୋଚ୍ଚର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୨:  ଭିଡିଓକନ ଋଣ ମାମଲା ନୂଆ ମୋଡ ନେଇଛି। ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସିଇଓ ତଥା ଏମ୍‌ଡି ଚନ୍ଦା କୋଚ୍ଚର, ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଦୀପକ କୋଚ୍ଚର ଓ ଭିଡିଓକନ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଏମ୍‌ଡି ବେଣୁଗୋପାଳ ଧୂତ ଆଉ ଦେଶ ଛାଡ଼ି ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ। ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବ୍ୟୁରୋ ଅଫ୍‌ ଇନ୍‌ଭେଷ୍ଟିଗେଶନ(ସିବିଆଇ) ସେ ବାଟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି।

କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଲାଗି ଇ-ଫାଇଲିଂ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୨:  ଭୂତ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଅଭିଯାନ ଜାରି ରହିଛି। କଓ୍ବୋଇସି ନିୟମ ଦ୍ୱାରା ଭୂତ କମ୍ପାନୀଙ୍କୁ ଧରିବା ଅଭିଯାନ ଭିତରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପଞ୍ଜୀକୃତ ୧୨ ଲକ୍ଷ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଲାଗି ଇ-ଫାଇଲିଂ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଛନ୍ତି। 

୮୫୦୦ କୋଟିର ଭିଆର୍‌ଏସ୍‌ ଯୋଜନା

୮୫୦୦ କୋଟିର ଭିଆର୍‌ଏସ୍‌ ଯୋଜନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୨:  କ୍ଷତିରେ ଚାଲୁଥିବା ଦୁଇ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଟେଲିକମ୍‌ କମ୍ପାନୀ ଭାରତ ସଞ୍ଚାର ନିଗମ ଲିମିଟେଡ(ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌) ଏବଂ ମହାନଗର ଟେଲିଫୋନ ନିଗମ ଲିମିଟେଡ(ଏମ୍‌ଟିଏନ୍‌ଏଲ୍‌)ରେ ଭିଆର୍‌ଏସ୍‌ ଏବଂ ଆଗୁଆ ପେନସନ ଯୋଜନା ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୮୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଥମ ଟ୍ରେନ ଯୋଗୁ ପରବର୍ତ୍ତୀକୁ ଧରି ନ ପାରିଲେ; ଟିକେଟ ଅର୍ଥ ଫେରାଇବ ରେଲଓ୍ବେ

ପ୍ରଥମ ଟ୍ରେନ ଯୋଗୁ ପରବର୍ତ୍ତୀକୁ ଧରି ନ ପାରିଲେ; ଟିକେଟ ଅର୍ଥ ଫେରାଇବ ରେଲଓ୍ବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୨:  କୁହୁଡି ଅଥବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି କାରଣରୁ ପ୍ରଥମ ଟ୍ରେନଟି ବିଳମ୍ବିତ ହେବା କାରଣରୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟ୍ରେନ ଧରି ନ ପାରିଲେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟ ରେଲଓ୍ବେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭଡ଼ା ଅର୍ଥ ଫେରାଇବ। ତେବେ ସର୍ତ୍ତ ହେଉଛି, ଦୁଇଟି ଟ୍ରେନର ଟିକେଟ କିଣିବା ବେଳେ ଏହାର ପିଏନ୍‌ଆରକୁ ଲିଙ୍କ୍‌ କରାଇ ନେବାକୁ ହେବ। 

ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌କୁ ଫିକି ସିଏସ୍‌ଆର୍‌ ପୁରସ୍କାର

ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌କୁ ଫିକି ସିଏସ୍‌ଆର୍‌ ପୁରସ୍କାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୨: ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ଆଣ୍ଡ ପାଓ୍ବାର ଲିମିଟେଡ ( ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌)କୁ ଫିକି ସିଏସ୍‌ଆର୍‌ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ମହିଳା ଶସକ୍ତିକରଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯୋଗଦାନ ଲାଗି କମ୍ପାନୀ ଏହି ସମ୍ମାନଜନକ ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କରିଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଶସକ୍ତ କରିଛି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା: ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଶସକ୍ତ କରିଛି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା: ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନା ପରିବାରଗୁଡ଼ିକୁ କେବଳ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ପ୍ରଦାନ କରି ନାହିଁ। ଏହା ମହିଳାଙ୍କୁ ଶସକ୍ତ କରିବା ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ବୋଲି ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ କହିଛନ୍ତି। 

ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଦିଦି ସମାବେଶ ଆଜି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୨(ବ୍ୟୁରୋ): ତୈଳ ବୀପଣନ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ(ଓଏମ୍‌ସି) ପକ୍ଷରୁ ସାରା ରାଜ୍ୟର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଦିଦିଙ୍କୁ ନେଇ ଏଠାକାର ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ସ୍ପୋର୍ଟସ କମ୍ଲେକ୍ସ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡଠାରେ ଏକ ସମାବେଶ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରାୟ ୧୦,୦୦୦ ଉଜ୍ଜ୍ଜଳା ଦିଦି ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

ଡୋସାନ୍‌ ବବ୍‌କ୍ୟାଟ ଆଣିବ ନୂଆ ବ୍ୟାକହୋ ଲୋଡର

ଡୋସାନ୍‌ ବବ୍‌କ୍ୟାଟ ଆଣିବ ନୂଆ ବ୍ୟାକହୋ ଲୋଡର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୨(ବ୍ୟୁରୋ): ପ୍ରମୁଖ କମ୍ପାନୀ ଡୋସାନ୍‌ ବବ୍‌କ୍ୟାଟ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ ନୂଆ ବ୍ୟାକହୋ ଲୋଡର ଶୀଘ୍ର ବଜାରକୁ ଆଣିବ। ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି। 

ଲଏଡ୍‌ ଆଣିଲା ନୂଆ ଗ୍ରାଣ୍ଡେ ଏସି

ଲଏଡ୍‌ ଆଣିଲା ନୂଆ ଗ୍ରାଣ୍ଡେ ଏସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୨(ବ୍ୟୁରୋ): ପ୍ରମୁଖ କମ୍ପାନୀ ଲଏଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ବଜାରକୁ ନୂଆ ଗ୍ରାଣ୍ଡେ ସିରିଜର ଏୟାର କଣ୍ଡିଶନର ଆସିଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱରର ରାଜ ଇଲେକଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଶୋ’ରୁମରେ କମ୍ପାନୀର ସିଇଓ ଶଶି ଅରୋରା ଏବଂ ଶୋ’ରୁମର ସ୍ବତ୍ତ୍ୱାଧିକାରୀ ପ୍ରକାଶ ବିଶ୍ୱାଳ ଏହି ମଡେଲଗୁଡ଼ିକୁ ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଇଥିଲେ।

ଆଜି ପାଳନ ହେବ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ସ୍ବାଭିମାନ ଦିବସ

ଆଜି ପାଳନ ହେବ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ସ୍ବାଭିମାନ ଦିବସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨-୨: ଦେଶର ତୈଳ ବୀପଣନ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ସ୍ବାଭିମାନ ଦିବସ ପାଳନ ହେଉଛି।