ଜାତୀୟ |

ଆଶ୍ରମ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ରାମପାଳ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ

ଆଶ୍ରମ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ରାମପାଳ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ
ହିସାର, ୧୧।୧୦: ହରିୟାଣା ବରଓ୍ବାଲାସ୍ଥିତ ସତଲୋକ ଆଶ୍ରମରେ ହୋଇଥିବା ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ସନ୍ଥ ରାମପାଳଙ୍କୁ ଅଦାଲତ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ହତ୍ୟାର ଦୁଇଟି ମାମଲାରେ ସେ ଦୋଷୀ ବୋଲି  ଅଦାଲତ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହାର ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଅକ୍ଖୋବର ୧୬-୧୭ରେ ହେବ ବୋଲି ଅଦାଲତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୪ରେ ଆଶ୍ରମରେ ପୋଲିସ ଏବଂ ଭକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ମୁହାଁମୁହିଁ କାଣ୍ଡରେ ୫ ମହିଳା ଏବଂ ଜଣେ ଛୋଟପିଲାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।  ଅଦାଲତଙ୍କ ରାୟ ପରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜିଲାରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଯବାନଙ୍କୁ ମୃତୟନ କରାଯିବା ସହିତ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ଙ୍କ ବାସଭବନରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ଆନନ୍ଦୀବେନ୍‌ଙ୍କୁ ଭେଟି କଂଗ୍ରେସ ଦେଲା ୧୨୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପତ୍ର

ଆନନ୍ଦୀବେନ୍‌ଙ୍କୁ ଭେଟି କଂଗ୍ରେସ ଦେଲା ୧୨୨ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପତ୍ର

ଭୋପାଳ,୧୨।୧୨: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରକିୟା। ଏନେଇ ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟପାଳ ଆନନ୍ଦୀବେନ୍‌ ପଟେଲଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟ ଭେଟି ୧୨୨ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। 

ମାୟାବତୀଙ୍କ ହାତୀ ଢ଼ାଳିଲା ସୁନା କଳସ: ୨ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଧରିବ ଶାସନ ଡୋର

ମାୟାବତୀଙ୍କ ହାତୀ ଢ଼ାଳିଲା ସୁନା କଳସ: ୨ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଧରିବ ଶାସନ ଡୋର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୨: ଶେଷରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନରେ ମାୟାବତୀଙ୍କ ହାତୀ ଚଢ଼ି କଂଗ୍ରେସ ଶାସନ ଗାଦିରେ ବସିବ। ମାୟାବତୀଙ୍କ ହାତୀ ସୁନା କଳସ ଢ଼ାଳି କଂଗ୍ରେସ ହାତରେ ଶାସନ ଡୋର ଧରାଇବ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ-ରାଜସ୍ଥାନରେ କିଙ୍ଗ୍‌ ମେକର ହେଲା ବିଏସ୍‌ପି: କଂଗ୍ରେସକୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଲେ ମାୟାବତୀ

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ-ରାଜସ୍ଥାନରେ କିଙ୍ଗ୍‌ ମେକର ହେଲା ବିଏସ୍‌ପି: କଂଗ୍ରେସକୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଲେ ମାୟାବତୀ

ଭୋପାଳ/ଜୟପୁର, ୧୨।୧୨: ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କିଙ୍ଗ୍‌ ମେକରଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସକୁ ମାୟାବତୀଙ୍କ ବିଏସ୍‌ପି ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଛି। 

୬ ବଲରେ ୬ଟି ଛକ୍କା ମାରି ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍‌କୁ କନ୍ଦାଇ ଦେଇଥିଲେ ଯୁବରାଜ

୬ ବଲରେ ୬ଟି ଛକ୍କା ମାରି ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍‌କୁ କନ୍ଦାଇ ଦେଇଥିଲେ ଯୁବରାଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୨।୧୨: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଯୁବରାଜ ସିଂ ବୁଧବାର ୩୭ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ୧୯୮୧ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ରେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। 

ପୋର୍ନ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଥିଲା ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କର ଆଫେୟାର୍ସ

ପୋର୍ନ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଥିଲା ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କର ଆଫେୟାର୍ସ

ବେଙ୍ଗାଲୁର୍‌,୧୨।୧୨: ଫିଲ୍ମଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତ ବୁଧବାର ୬୮ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ୧୯୫୦ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁର୍‌ଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାମ ଶିବାଜୀ ରାଓ ଗାଏକ୍ୱାଡ୍‌।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ-ରାଜସ୍ଥାନରେ କଂଗ୍ରେସର ସର୍ବାଧିକ ଆସନ: ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ସହଯୋଗୀ ଖୋଜା

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ-ରାଜସ୍ଥାନରେ କଂଗ୍ରେସର ସର୍ବାଧିକ ଆସନ: ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ସହଯୋଗୀ ଖୋଜା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୨: ଦେଶର ୫ଟି ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ଼ ଓ ରାଜସ୍ଥାନରେ କଂଗ୍ରେସ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। 

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ କିଙ୍ଗ୍‌ ମେକର ଭରସା: ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଉପରେ ନଜର

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ କିଙ୍ଗ୍‌ ମେକର ଭରସା: ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଉପରେ ନଜର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୨: ଦେଶର ୫ଟି ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ଼ ଓ ରାଜସ୍ଥାନରେ କଂଗ୍ରେସ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ଏଠାରେ ଭାଜପାକୁ ପରାଜୟ ସ୍ବୀକାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କିଙ୍ଗ୍‌ ମେକରଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। 

ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସ ଆର୍‌ବିଆଇର ନୂଆ ଗଭର୍ନର

ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସ ଆର୍‌ବିଆଇର ନୂଆ ଗଭର୍ନର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨-୧୨:  କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟୁରୋକ୍ରାଟ୍‌ ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କର ୨୫ ତମ ଗଭର୍ନର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ୩ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିବେ। ଉର୍ଜିତ ପଟେଲଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ଏହି ପଦଟି ଖାଲି ପଡିଥିଲା।

ମିଜୋରାମରେ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କଲା ଏମ୍‌ଏନ୍‌ଏଫ୍‌

ମିଜୋରାମରେ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କଲା ଏମ୍‌ଏନ୍‌ଏଫ୍‌

ଆଇଜଲ,୧୧।୧୨: ମିଜୋରାମର ମୋଟ ୪୦ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ମିଜୋ ନ୍ୟାଶନାଲ ଫ୍ରଣ୍ଟ(ଏମ୍‌ଏନ୍‌ଏଫ୍‌ )କୁ ୨୬ଟି ଆସନ ମିଳିଛି। ଏଠାରେ କଂଗ୍ରେସ ୫ଟି ଆସନରେ ବିଜୟଲାଭ କରିଥିବା ବେଳେ ଭାଜପାକୁ ଗୋଟିଏ  ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟଙ୍କୁ ୮ଟି ଆସନ ମିଳିଛି। 

ଆଇଇଡି ବିସ୍ଫୋରଣ ଜଣେ ଯବାନ ଆହତ

ଆଇଇଡି ବିସ୍ଫୋରଣ ଜଣେ ଯବାନ ଆହତ

ସୁକମା,୧୧।୧୨: ଛତିଶଗଡ଼ର ଚିନ୍ତାଗୁଫାଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଇମ୍ପ୍ରୋଭାଇଜ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ଲୋସିଭ୍‌ ଡିଭାଇସ୍‌(ଆଇଇଡି) ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଜଣେ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ଯବାନ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। 

ଏହା ତ ସେମିଫାଇନାଲ ଆଗକୁ ଅଛି ଫାଇନାଲ: ମମତା

ଏହା ତ ସେମିଫାଇନାଲ ଆଗକୁ ଅଛି ଫାଇନାଲ: ମମତା

କୋଲକାତା,୧୧।୧୨: ପାଞ୍ଚଟି ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଗଣତି ମଙ୍ଗଳବାର ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୩ଟି ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଆଗରେ ରହିଛି। ଭାଜପାକୁ ପ୍ରାୟ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ପଛରେ ପକାଇ କଂଗ୍ରେସ ଓ କିଛି ନିର୍ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆଗକୁ ବଢି ଚାଲିଛନ୍ତି।

ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ୩ ପୋଲିସ ଶହୀଦ

ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ୩ ପୋଲିସ ଶହୀଦ

ଶୋପିଆନ,୧୧।୧୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଶୋପିଆନର ଜିନାପୁରାରେ ଥିବା ଏକ ପୋଲିସ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି।