ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ଭାସିଗଲେ ଶିଶୁମନ୍ଦିର ଛାତ୍ର

ବ୍ରାହ୍ମଣୀରେ ଭାସିଗଲେ ଶିଶୁମନ୍ଦିର ଛାତ୍ର

ତାଳଚେର,୧୮।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଘାଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ୯ଟା ବେଳେ ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଘାଟରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଗୋଡ ଖସିଯିବାରୁ ଜଣେ ଛାତ୍ର ପ୍ରଖର ସୁଅରେ ଭାସି ଯାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଛାତ୍ର ଜଣକ ହେଲେ ତାଳଚେର ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ବେହେରା। ସେ ୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିଲେ। ପୋଲିସ ଓ ଦମକଳ ବାହିନୀ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ନଦୀରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ତାଳଚେର ଥାନା ପୋଲିସ ମୃତଦେହକୁ ଜବତ କରି ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଲାଗି ପଠାଇଛି। ଏ ନେଇ ତାଳଚେର ଥାନାରେ ପୋଲିସ ଏକ ଅପମୃତୁୃ ମାମଲା (୩୨/୧୭) ରୁଜୁ କରିଛି।
ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁସାରେ ସ୍କୁଲ ଯିବା ଆଗରୁ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ନିଜର ଅନ୍ୟ ୩ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ସହ ମିଶି ଘରୁ ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ସମସ୍ତେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଘାଟରେ ଶିଉଳି ଓ ପ୍ରଖର ସୁଅ ଯୋଗୁ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ନିକଟରେ ଗାଧୋଉଥିବା କିଛି ଲୋକେ ପାଣିରେ ପଶି ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ହେଲେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ସାଙ୍ଗକୁ ଲୋକେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର କରି କୂଳକୁ ଆଣିଥିଲେ। ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ନ ମିଳିବାରୁ ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଖବର ଦିଆ ଯାଇଥିଲା। ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ନଦୀରେ ଖୋଜିବା ପରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସମଗ୍ର ତାଳଚେର ଓ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରରେ ଶୋକାକୁଳ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ସୂଚନରାଯୋଗ୍ୟ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ବାପା ଧରଣୀଧର ବେହେରା ପରିବାର ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜବାଟିରେ ଭଡାରେ ରହୁଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

 ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଏସ୍‌  ଇଞ୍ଜିନିୟର

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଏସ୍‌ ଇଞ୍ଜିନିୟର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪ - ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଗୁରୁବାର ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି ପୁରୀ ଜିଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକର ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଏସ୍‌ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଞ୍ଜିନିୟର ସଞ୍ଜୟ ସାହୁ ।

ଟ୍ୟାଙ୍କର ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀ  ମୃତ

ଟ୍ୟାଙ୍କର ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀ ମୃତ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ.ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଲୁହାମୁଣ୍ଡା ସାହୁ ଛକରେ ଗୁରୁବାର ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ଉଷସୀଙ୍କୁ  ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ  ଡିଆଇଜିଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଉଷସୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଡିଆଇଜିଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ତାଳଚେର,୨୬ା୪(ନି.ପ୍ର.)- ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉଷସୀ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ତାଳଚେର ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହଣ୍ଡପା ପୋଲିସ ଗାଁ ବଇଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଡଙ୍ଗାଧର ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ଫେରାର ଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ହରିହର ବାଘଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଗିରଫ କରିଛି।

 ୨ ୟ ଦିନରେ ନୂଆ ବଡ଼କେରା  ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

୨ ୟ ଦିନରେ ନୂଆ ବଡ଼କେରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

ବନ୍ତଳା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାରମ୍ବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ପ୍ରତିବାଦରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ନୂଆ ବଡ଼କେରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା ଶୁକ୍ରବାର ୨ୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

 ତୈଳବୀଜ ଚାଷ କର୍ମଶାଳା :  ‘ପଡ଼ିଆ ଜମିରୁ ଲାଭାନ୍ବିତ ହେବେ ଚାଷୀ’

ତୈଳବୀଜ ଚାଷ କର୍ମଶାଳା : ‘ପଡ଼ିଆ ଜମିରୁ ଲାଭାନ୍ବିତ ହେବେ ଚାଷୀ’

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୬ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଶ୍ୱବାସୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ। ବିଶେଷ କରି ଭାରତ ଭଳି ଉପମହାଦେଶରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସିଧାସଳଖ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି। ମୌସୁମୀ ବର୍ଷାର ମାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ଧୀରେ ଧୀରେ କମିଗଲାଣି। ଧାନଚାଷ ପରେ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ନ ଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଜମି ପଡ଼ିଆ ପଡ଼ୁଛି। ଫଳରେ ବର୍ଷର ୬ମାସ ଚାଷୀ ହାତବାନ୍ଧି ବସୁଛନ୍ତି। ଏହା ଜାତୀୟ କୃଷିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଯୁବକଙ୍କ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ମହାବିରୋଡ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ୧୪୯ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଯୁବକଙ୍କ ଉପରେ ଅନେକ ଗାଡ଼ି ମାଡ଼ିଯାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ଖୋଜିବା ପୋଲିସ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଲଟିଛି।

ହେଁସମୂଳରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ହେଁସମୂଳରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ତାଳଚେର, ୨୬।୪(ନି.ପ୍ର.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ହେଁସମୂଳ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ଏଥିସହ ବର୍ଷବ୍ୟାପୀ ଚାଲିଥିବା ପୋଥିପଠନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶେଷହୋଇଛି।

 ଗୋଦାମରୁ ୩ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି

ଗୋଦାମରୁ ୩ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪-ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ନୂଆ ମୌଜା ପଞ୍ଚମହଲା ନିକଟରେ ଥିବା ୟାମାହା ଗୋଦାମରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଡକାୟତି ହୋଇଛି। ଗ୍ରୀଲ ତାଡ଼ି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ୩ଟି ଗାଡ଼ି ଚୋରି କରି ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ

ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪-ଢେଙ୍କାନାଳର ସର୍ବପୁରାତନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବ୍ରଜନାଥ ବଡ଼ଜେନା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୫ଟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ କହିଥିଲେ, ମାତାପିତାଙ୍କଠାରୁ ବଳି ଦାନୀ ଦୁନିଆରେ ଆଉ କେହିନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲପାଇବା ଆଉ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ପ୍ରେମ ମିଳିବ। ପୁଅମାନେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଓ ସୁରକ୍ଷା ଦେଲେ ଭଲ ମଣିଷ ହୋଇପାରିବେ। ପୁରାଣରେ ମା’ ସୀତା ଅଗ୍ନିପରୀକ୍ଷା ଦେବା ଏବଂ ମହାଭାରତରେ ଦ୍ରୌପଦୀଙ୍କ ବସ୍ତ୍ରହରଣ ଭଳି ଘଟଣା ଆଜିର ପିଲାଙ୍କୁ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପକାଇଛି। ମହିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭସ୍ଥ ସନ୍ତାନ ଝିଅ ବୋଲି ଆଗୁଆ ଜଣାପଡ଼ିଗଲେ ଭ୍ରୂଣ ହତ୍ୟା କରାଯାଉଛି। ହରିୟାଣା, ପଞ୍ଜାବ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ଏହା ଅଧିକ ହେଉଛି। ଏଥିପ୍ରତି ଆମକୁ ସଚେତନ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ ବୋଲି ଏମ୍‌ପି କହିଥିଲେ।

 ବର୍ଷକ ପରେ ମାଡ୍ରାସ୍‌ରୁ ନିଖୋଜ ଯୁବତୀ ଠାବ

ବର୍ଷକ ପରେ ମାଡ୍ରାସ୍‌ରୁ ନିଖୋଜ ଯୁବତୀ ଠାବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ସୋଗରପଶି ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପଡ଼ାଗ୍ରାମରୁ ବର୍ଷକ ତଳେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀ (୨୬)ଙ୍କୁ ମାଡ୍ରାସ୍‌ରୁ ଠାବ କରାଯାଇଛି।

ହାତୀ ମୃତ ଘଟଣା:ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଗଲା ରକ୍ତ ନମୁନା

ହାତୀ ମୃତ ଘଟଣା:ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଗଲା ରକ୍ତ ନମୁନା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୪- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଝାରଗାଡ଼ିଆ ଫାଣ୍ଡି କାଉଁରିଆପାଳ ନିକଟ ରେଳଧାରଣାରେ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ଆହତ ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ବନ ବିଭାଗର ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି। ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ହାତୀମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ନିନ୍ଦିତ ହୋଇଛନ୍ତି ବନ କର୍ମଚାରୀ। ଅନ୍ୟପଟେ ବୁଧବାର ହାତୀର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ କ୍ଷତାକ୍ତ ବାମଗୋଡ଼ରେ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିଥିବା ରକ୍ତନମୁନା ବାହାର କରି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଛି।